Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Aukce - vyhledávač

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce - vyhledávač

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
vzhled je hezčí i když mě dnes překvapil :D díky
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
A jak jsi vyřešil autorská práva? Nechci rejpat, ale nemůžou Ti to napadnout? Katalogy jsem kdysi taky řešil, ale právě z tohoto důvodu jsem se na to vykašlal.

Dyť vlastně přebereš dílo někoho jiného ( je jedno, jakým způsobem to dostaneš do databáze ). Vím, že část přebrat můžeš, pokud uvedeš zdroj, ale v případě katalogů vlastně přebíráš v podstatě celé dílo??? No, a fotky, to je kategorie sama o sobě.


Nebudeš s tím mít v budoucnu problémy?


S týmto plne súhlasím. Trestné oznámenie pre MZ (mojazbierka) sme už dostali, no všetko sme stihli urovnať. Je to fakt balanc po tenkom ľade.
Registrovaný uživatel
Ešteže si nikto nepatentoval koleso...
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
patenty mají omezenou platnost :)
Registrovaný uživatel
Mám pár otázok k vyhľadávaču.
1.) Zobrazované obrázky sú preberané zo stránok napr. ČNS priamo, ale dochádza k ich zmene (rekompresia) ?
2.) Podobne - všetky aukcie sú stiahnuté a budú k dispozícii aj po vymazaní z archívu prevádzkovateľa ? napr. stalo sa to pri aukciách ČNS, že cca 10 najstarších aukcii vymazali, alebo sa dajú načítať len bez obrázkov.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
1) Obrázky jsou linkovány ze zdrojového serveru. K rekompresi nedochází.
2) Po vymazání na zdrojových stránkách bude dostupný text, obrázky už ne.
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
Moderátor
openroad napsal
pavelgregor napsal
A jak jsi vyřešil autorská práva? Nechci rejpat, ale nemůžou Ti to napadnout? Katalogy jsem kdysi taky řešil, ale právě z tohoto důvodu jsem se na to vykašlal.

Dyť vlastně přebereš dílo někoho jiného ( je jedno, jakým způsobem to dostaneš do databáze ). Vím, že část přebrat můžeš, pokud uvedeš zdroj, ale v případě katalogů vlastně přebíráš v podstatě celé dílo??? No, a fotky, to je kategorie sama o sobě.


Nebudeš s tím mít v budoucnu problémy?


S týmto plne súhlasím. Trestné oznámenie pre MZ (mojazbierka) sme už dostali, no všetko sme stihli urovnať. Je to fakt balanc po tenkom ľade.

A z jakého důvodu to trestní oznámení bylo? Nejde mi do hlavy, proč vlastně někdo plýtvá časem a penězi, když se jedná částečně o reklamu na jeho firmu. I když si dovedu představit určité aukční společnosti, které by prostým srovnáním nabídky a deklarovaných stavů mohly utrpět ostudu. Ale ty si většinou moc nepotrpí na obrázky a navíc to o nich každý ví. :P
Moderátor
Fidzi napsal
Ešteže si nikto nepatentoval koleso...

Ale patentoval.. nějaký Australan.
Moderátor
dr3ex: a zkoušel jste kontaktovat aukční společnosti, které jsou zahrnuty ve vyhledávači? Třeba by to u většiny nebyl problém. Jinak obrázky otevřené přímo z webů vlastníka napadnutelné IMHO nejsou, ale samozřejmě, pokud se rozhodne je smazat, tak má uživatel smůlu.
Registrovaný uživatel
Platný autorský zákon v § 31 říká:
„Do práva autorského nezasahuje ten, kdo užije v odůvodněné míře výňatky ze zveřejněných děl jiných autorů ve svém díle. Vždy je však nutno uvést, je-li to možné, jméno autora, nejde-li o dílo anonymní, nebo jméno osoby, pod jejímž jménem se dílo uvádí na veřejnost, a dále název díla a pramen.“

Vyhledávač zobrazuje výňatky ze zveřejněných děl, ne dílo kompletní. Dochází ke kombinaci výsledků z různých zdrojů na základě vložené dotazu. Citace na zdroj je u každé položky v každém řádku. Každému je tedy jasné, čí část díla byla právě zobrazena. Pokud ale by se společnosti, jejichž data jsou v katalogu použita, cítily dotčené, mohou mě kontaktovat (mail mám v profilu) a já jejich data stáhnu.
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
Moderátor
dr3ex: myslel jsem kontaktovat je pro účely souhlasu archivace obrázků z jejich aukce a případného budoucího využití.
Registrovaný uživatel
tenzor: Právě jsem obě společnosti kontaktoval. Dám vědět, jak to dopadlo.
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
Registrovaný uživatel
Novinky
Společnost AUREA Numismatika souhlasila s využitím a archivací informací a obrázku z jejich stránek. Za to této společnosti velmi děkuji! Dále jsem byl ubezpečen, že se do budoucna nechystají rušit aukční výsledky ani obrázky ze svých stránek. Na vyjádření druhé společnosti stále čekám.
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
Registrovaný uživatel
Dobrá zpráva! Pro mě osobně je to dobrá pomůcka, využívám ji poměrně často. Díky!
Registrovaný uživatel
Pro pána, který dnes poslal příspěvek (DL): Nemohu Vám poslat e-mail s registračním kódem, vrací mi to:

Technical details of permanent failure:
Google tried to deliver your message, but it was rejected by the server for the recipient domain ote-cr.cz by officemailer.ote-cr.cz. [193.86.76.117].

The error that the other server returned was:
550 Denied by policy

Z jiného mailu:

550 smtp; 550 Denied by policy
Emailová schránka neexistuje, nebo je nedostupná.
Mailbox unavailable.

Nevím jakým způsobem Vám mám kód poslat ani jak Vás jinak kontaktovat... :|
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, nějak se programu nedaří natahovat obrázky, viz příloha..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
O tomto problému s obrázky vím již delší dobu. Je to způsobeno tím, že program sám neuchovává obrázky, pouze na ně odkazuje. Proto když jsou na zdrojových stránkách tyto obrázky smazány, nezobrazí se ani v mém programu. Aktuálně pracuji na kompletním předělání programu a ukládání obrázků bude jedna z nových funkcí. Historické obrázky aukcí mám stažené na harddisku, takže o tato data program nepřijde.
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
Registrovaný uživatel
No jo, díky. Sem tam už je ztráta informací docela velká, ale většina dotazů zatím dopadá naštěstí slušně..
Registrovaný uživatel
dr3ex prosim koukni do emailu, zaplatil jsem cca pred tydnem a stale nemam aktivovany ucet :-(
Registrovaný uživatel
Ja som preinštalovával systém a vymazal som si prihlasovacie kódy :roll:
Ak by to nejak šlo, pošli mi ich na mail.
Ďakujem.
Registrovaný uživatel
kauto_star napsal
dr3ex prosim koukni do emailu, zaplatil jsem cca pred tydnem a stale nemam aktivovany ucet :-(

Registrační e-mail jsem posílal 8.10., vypadá to, že asi nedorazil. E-mail jsem teď odeslal znovu, dej mi prosím vědět jestli dorazil.
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
Ja som preinštalovával systém a vymazal som si prihlasovacie kódy :roll:
Ak by to nejak šlo, pošli mi ich na mail.
Ďakujem.

Hesla jsou v systému uloženy šifrovaně a zpětně je nelze dešifrovat. Dneska během dne vytvořím skript pro vytvoření nového heslo a odkaz na něj ti pošlu. Prosím o trpělivost. Díky.
_______________
http://aukce.comli.com - vyhledávač aukčních položek
Registrovaný uživatel
Vo vyhľadávači som nenašiel data z poslednej 52.aukcie Aurea (7.-8.12.2013). Sú problémy v importe pri prechode na Livebid.cz ?
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Já se tam normálně dostanu, musíš dát "archiv"
Registrovaný uživatel
Myslel som data o poslednej aukcii vo vyhľadávači na www.aukce.comli.com
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Aukce - vyhledávač

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1