Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 197 198 199 200 201 202 203 204 205 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
MikyM: uz ses patej.

Jeste jedna nevyhoda videa: lepsi jedno kvalitni foto, ktere muzu porovnat s dalsimi, nez kdyz se pet minut krouzi mobilem nad minci ze vsech stran, mince pritom kmita, a kdyz chci poradnou fotku, musim video zastavit na nekolika mistech a stejne to vsude stoji za prd. Proto jsem se rozhodl, ze se na zadna videa s mincemi divat nebudu, pro me je to naprosta ztrata casu.
Moderátor
ono takovych bude jeste mnohem vic. ja k nim patrim taky, klidne si me zapoctete. a at budete vymyslet co chcete, citelna cast clenu CNS proste na videa koukat nebude, stejne jako vas dedecek ci pradedecek (bezne) "jutubko" proste nesjizdi.

pro mlade je to dobre, ale tyhle rychlokvasne informace jsou obecne potiz. kde je najdete za dvacet let a jak se k nim dostanete? jak jsou overovany apod.? chapu, ze vetsine aktivne diskutujicich je to asi putna a slova jako "citacni aparat", "overeny zdroj", "recenzovany prispevek" apod. jsou jen psouky do vetru. to je pak potiz :) a ja si urcite diskusi na toto tema nebudu kazit den.

doba je na to technicky pripravena, ale system overeneho sdileni informaci jeste ne (a je otazka, zda je to vubec potreba). prednaska na skole je vec vzdelavaci, ale to neni totez jako clanek (viz ony "psouky" vyse). pro nekoho, kdo nezna ten rozdil, je samozrejme vsechno hrozne jasne. lec, neni tomu tak. realita je o dost slozitejsi.
Registrovaný uživatel
Já jsem před mnoha lety, když aukční společnosti začaly dávat katalogy na internet, odhlásil jejich odběr s tím, že budu vše sledovat u PC. Tenkrát se mi to zdálo jednodušší, převratné. Po pár letech, asi po třech jsem odběry znovu přihlašoval a katalogy dokupoval. Mě to takto vyhovuje. V el. podobě mám jen literaturu pro mě nesehnatelnou, ale při příležitosti vše dokupuji. Mladší sběratelé a celá mladší generace to má jinak, neodsuzuji a chápu. Samozřejmě se nebráním pokroku a rád se podívám na přednášku v PC, ale díky vzdálenosti a času se nejen já, nemůžu zůčastnit osobně. Ne všichni sběratelé-numismatici bydlí v Praze a v Brně. Pokud jsem na nějakou živou přednášku zapomněl, omlouvám se. Fandím jakékoliv aktivitě v osvětě ve sběratelství a těším se na další články v NL, FN, M/B,NČ.........atd. Dík všem, co tam dávají své příspěvky.
Registrovaný uživatel
Doba se zrychluje, ale nelze pojmout vše. I já mám někdy dojem, že díky netu kloužu po povrchu. Bohužel žádného mladého sběratele neznám. Ty co se orientují v "materiálu" a cenách ano. Mám hromadu knih a je pravda, že je nemám ani celé prohlédnuté, protože antiku, středověk a mnoho států nesbírám, ale měl jsem možnost koupit num. knihovnu, tak jsem tak učinil. Používám několik knih, které mi rozšiřují obzory. Den má 24 hodin atd., nelze vše obsáhnout. Než vyhledávat na netu mluvené přednášky, tak si radši k danému vezmu knihu. Slyšel jsem z několika stran, že num. literatura je drahá. Je to úhel pohledu. Některé vědecké knihovny mají dost literatury k půjčení a to pomíjím knihovnu ČNS a různé pobočkové knihovny. Já to vyřešil výpůjčkami a když jsem zjistil, že knihu potřebuji, tak jsem jí zakoupil. Např. Šejnost - 2 díly a to o první nebyl skoro žádný zájem, Karel Zeman, Haimannův slovník a tak bych mohl pokračovat.
Moderátor
numismat napsal
taho, alfonsoalois: diky za podporu, zalozime klub ctenaru?


Psaného textu máte všude dost, od publikaci až po zdejší příspěvky,dokonce i tu knihovnu ČNS ..
Profi youtube přednášek s prohlídkou krásných mincí je u nás pramálo...
Registrovaný uživatel
Videa mají velmi nízký informační charakter,který preferuji,...slouží snad víceméně k potěše oka..tedy občas.
Zaplatpánbu za dostatek psaného textu-nebylo tomu tak vždy.

Hlavní jsou informace,a pak zase informace kterými se může člověk zaobírat,uvažovat nad nimi a pracovat s nimi-prohlídky krásných mincí ponechám klidně jiným..
Moderátor
Doma mám taky tucet mincovnich publikací a další tucet aukčnich katalogu... Ale přednáška např. ke mincím konkrétního panovníka, včetně detailní prohlídky zajímavých a méně dostupných mincí, plus výskyt padělků a jejich rozlišení tzv. Detailně naživo, vůbec nemusí být špatné, jak jsem dříve uvedl u příkladu Gabinetu Numysmatscneho..Opravdu profesionálních Kanálů na youtube je u nás minimu, jestli vůbec nejaké jsou, pouze to co,, jakš takš,, vytvořili kluci s ČSN..

Opravdu vytvořit (dlouhodobě vytvářet) postupně smysluplný mincovní cyklus...příklad od středověku, či Říma až po novodobé, mince a medaile, by určitě bylo přínosné a zajímavé nejen mezi mladými potenciálními sběrately, ale i mezi námi zkušenějsimi..
Téma numismatika, nabízi neuvěřitelnou škálu možností a to včetně vlastních(kolektivní) zkušenosti take ukázkou zajímavého materiálu , nabídnou vše prostřednictvím oněch nahrávek...
Moderátor
Lopez1506 napsal
Videa mají velmi nízký informační charakter,který preferuji,...slouží snad víceméně k potěše oka..tedy občas.
Zaplatpánbu za dostatek psaného textu-nebylo tomu tak vždy.

Hlavní jsou informace,a pak zase informace kterými se může člověk zaobírat,uvažovat nad nimi a pracovat s nimi-prohlídky krásných mincí ponechám klidně jiným..


Přesně potěšení oka, to je ono lopezi .. ..Komu z vás by se nelibila detailní ukázka krásné kousku, či něčeho vzácného, co jen tak někdo nemá a k tomu kultivovaný komentář .. Hmmm já bych se i přestal koukat i na péčko.. 😀
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 17. 10. 2020, 20:56. »
Registrovaný uživatel
Inu-každému co jeho jest.... ;)
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Lopez1506 napsal
Videa mají velmi nízký informační charakter,který preferuji,...slouží snad víceméně k potěše oka..tedy občas.
Zaplatpánbu za dostatek psaného textu-nebylo tomu tak vždy.

Hlavní jsou informace,a pak zase informace kterými se může člověk zaobírat,uvažovat nad nimi a pracovat s nimi-prohlídky krásných mincí ponechám klidně jiným..


Přesně potěšení oka, to je ono lopezi .. ..Komu z vás by se nelibila detailní ukázka krásné kousku, či něčeho vzácného, co jen tak někdo nemá a k tomu kultivovaný komentář .. Hmmm já bych se i přestal koukat i na péčko.. 😀


nepřeháněj zase...
Moderátor
A nemluvě o tom jaké je to lákadlo například před aukci.. Osobně vždy se před samotným nákupem se začnu kochat mincemi a to nejen svou vlastní sbírkou, ale také právě na oněch kanálech Gabinetu, řádnou prohlídkou krásných kousku, no a pak se pouštím nabitej sběratelskou energii do aukce a vitězím..😄


To vítězství samozřejmě není pravidlem 😉
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
barbar napsal
Lopez1506 napsal
Videa mají velmi nízký informační charakter,který preferuji,...slouží snad víceméně k potěše oka..tedy občas.
Zaplatpánbu za dostatek psaného textu-nebylo tomu tak vždy.

Hlavní jsou informace,a pak zase informace kterými se může člověk zaobírat,uvažovat nad nimi a pracovat s nimi-prohlídky krásných mincí ponechám klidně jiným..


Přesně potěšení oka, to je ono lopezi .. ..Komu z vás by se nelibila detailní ukázka krásné kousku, či něčeho vzácného, co jen tak někdo nemá a k tomu kultivovaný komentář .. Hmmm já bych se i přestal koukat i na péčko.. 😀


nepřeháněj zase...


Musím, vo tom to je..
Registrovaný uživatel
Dnes jsi mi sympatickej
Registrovaný uživatel
....co je psáno to jest dáno...není nad tištěné katalogy a články... ;)
Moderátor
ramires napsal
....co je psáno to jest dáno...není nad tištěné katalogy a články... ;)


Přesně tak o tom žádná, ale proč se nepokochat a trocha jinak nerozšiřit obzor 😉
Registrovaný uživatel
;) :D máš pravdu rozšiřovat obzor je určitě krásná věc :D
Registrovaný uživatel
Teda, to je zase boj kniha vs video. Kde se to ve vás bere. Musím souhlasit s barbarem. Samozřejmě odbornou literaturu nikdo neradi na druhou kolej. Ten kdo chce hlouběji bádat ať si pořídí třeba celou knihovnu o tom žádná. Ale spousta sběratelů mají různé cíle, složit nějaký celek, mít pěknou kolekci na pokochani, rádi by aby po nich něco zbylo dětem nebo se prostě jen rádi hrabou v mincich co já vím?! Ne bádat do hlubin a pripisovat každému penizku rok nebo grosi variantu. Vzpomeňte na svoje začátky. Videa tu chybí, urcite by tomu dodali sexapeal a nový rozměr, třeba v těch povrchnich sberatelich (nemyslím to zle) probudili hlubší zájem. Já osobně znám dost z lidí, milenialove, boomeri Zkari který sbírají tak nějak vše co se jim líbí, vesměs je jich víc než lidi kteří jdou pod povrch a těch kteří jdou opravdu do hloubky je jako šafránu. Samosebou si člověk zapamatuje víc když studuje knihu ale ještě nejsem taková tykev aby mi nějaká perlička z videa nezůstala v hlavě a často mě to donutí si o tom dal dohledat informace. Je to super motivator a nakopavac. Rád koukám na parádní videa o investičním stribru, jaký všelijak voloviny se dají koupit ať mince nebo jiný kousky. Rád koukám na patinovani, čištění, ukládání, serazovani, jak to kdo dělá, poslechnu si jak kdo uvažuje investiceXsberatelstvi, různý unboxingy, nový edice, moderní mince, hledání vzácnější h kusů v aktuálních drobacich v zahraničních videích je opravdu mrtě zábavy s mincema a nemusí to mít vždy hluboký a vzdělávací obsah. Tak nebuďte takový konzervy! :-)
Registrovaný uživatel
Ale ano,já nechci nikoho přesvědčovat o opaku,jen jsem uvedl svůj názor..
Pro mne jsou hlubší informace zásadní-a to nejen z důvodu budování svých sbírek,a kvůli tomu že je to můj zdaleka nejhlavnější koníček,ale také kvůli tomu abych přežil mezi"vlky",protože numismatika mne živí a je jediným zdrojem mých příjmů..do důchodu mi ještě pár let chybí.
Moderátor
Vidíš, čím více numismatickych,, nováčků,, tím lepší vyhlídky pro tvůj byznys a jednou naše lepší vrácení investic, či zhodnocení, včetně jednou i jejich. Je to,, investiční koloběh,, noblesniho koníčku a bez další silné generace nový sběratelů a potenciálních členů ČNS, ztrácíme možnost předávání mnohdy celoživotních sbírek dál do těch zpravných zkušených rukou. Každá sbírka, či mince je o to víc ceněná sběratelem, či jakýkoliv člověkem, když něco stojí a musí ji zaplatit (samozřejmě nemusí to být vždy pravidlem, ale zpravidla je to tak).
Proto zde jakákoliv, reklama, propagace, kampaň numismatiky, nehledě na nás zběhlejši,, co zde ohrnujou nos,, bude vždy přínosná ..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 18. 10. 2020, 8:00. »
Registrovaný uživatel
Konzerva :D ... trochu osvětlení:
https://clanky.rvp.cz/clanek/c/G/18987/je-konzervativni-clovek-nutne-konzervativcem-.html/
Živit se mincemi .... To bych nikdy nedal, na to mám omezený obzor. Do důchodu taky něco chybí. Mám dojem Lopezi, že jsme cca stejný ročník.
Např. známky nesbírám, ale občas se mrknu na videa od nejmenovaného filatelisty.
Jít na přednášku a vidět v reálu vzácné věci. Díky tomu jsem třeba držel v ruce originál od Muchy. Jako zdroj nápadů a postřehů beru jakoukoliv informaci.
Prostě reál a Klub čtenářů je nade vše. Je to jen diskuze, žádný boj a napadání.
Možná, že za několik let, až mi mladí budou vydělávat na rentu, tak mi zbyde čas i na videa. Možná i čtené slovo s obrázky není od věci, jenže jak jsem psal výše, nejsem schopen napsat článek.
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Ale spousta sběratelů mají různé cíle, složit nějaký celek, mít pěknou kolekci na pokochani, rádi by aby po nich něco zbylo dětem nebo se prostě jen rádi hrabou v mincich co já vím?!


tak tady jsem se hodně poznal :D hlavně to hrabání je příjemné :mrgreen:

samozřejmě mám taky pár knih, i o numismatice, popravdě, mám docela obří počet knih celkově na mladého výtržníka - proto dobře vím jak nepraktické je mít úplně všechno na papíře. časopisy jsem už úplně vyházel, protože jsem jich měl mrakodrapy (ABC, L+K atd.).
on se taky změnil pohled na samotné sbírání mincí. dřív měla numismatika více vědecký charakter, víc se to blížilo archeologii, a byla to zábava pro jen pár desítek gentlemanů s tituly, ale dneska je tu spousta kapitalismu, lidi chtějí spíš investovat než bádat. :? Taky mají míň trpělivosti a neradi čtou.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
... Taky mají míň trpělivosti a neradi čtou.


To je také jeden z hlavních důvodů dekandence dnešních mladých lidí. Nic pořádně neumíte, máte jen povrchní znalosti, minimální slovní zásobu, ničeho si pořádně nevážíte, nechcete na sebe brát zodpovědnost. Vidím to každý den v práci. Pracuji s lidmi nejčastěji ve věku 18-30 let a je to tragedie.
Registrovaný uživatel
:D
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
To je také jeden z hlavních důvodů dekandence dnešních mladých lidí. Nic pořádně neumíte, máte jen povrchní znalosti, minimální slovní zásobu, ničeho si pořádně nevážíte, nechcete na sebe brát zodpovědnost. Vidím to každý den v práci. Pracuji s lidmi nejčastěji ve věku 18-30 let a je to tragedie.

Naprosto s tebou souhlasí ale na druhou stranu, to samé říkával můj otec i dědeček :roll: pradědečka nepamatuju ale předpokládám že to říkal také ;)
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
vlad_dracul1989 napsal
... Taky mají míň trpělivosti a neradi čtou.


To je také jeden z hlavních důvodů dekandence dnešních mladých lidí. Nic pořádně neumíte, máte jen povrchní znalosti, minimální slovní zásobu, ničeho si pořádně nevážíte, nechcete na sebe brát zodpovědnost. Vidím to každý den v práci. Pracuji s lidmi nejčastěji ve věku 18-30 let a je to tragedie.


Já bych si zase mohl rýpnout, že i ti narození za Protektorátu by už mohli umět používat ty internety a počítače :)
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 197 198 199 200 201 202 203 204 205 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1