Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 202 203 204 205 206 207 208 209 210 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Lopez1506 napsal
Souhlas s bertíkem...jasný odlitek.
Nezapomínejte také že v originále jde o zinek..

Nejsem chemik, ale cituji:
"V silných minerálních kyselinách se zinek velmi ochotně rozpouští za vývoje plynného vodíku."
Stejne jako barbar se domnivam, ze jde o originalni minci, castecne rozpustenou v kyseline.
Mozna by to stalo za pokus...
Registrovaný uživatel
Pokud sedí váha přesně, tak k žádnému úbytku materiálu nemohlo dojít. Podle mně žádná chemie,pouze tehdy normální dobový šunt. Nevěřím,žeby prodejce použil nějakou chemii.
Registrovaný uživatel
Ještě jsem neviděl příspěvek numismata, když jsem uveřejnil svůj. Každopádně jsem pro pokus. Kdo se toho ujme? Chtělo by to někoho, kdo dosud mlčí.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
Lopez1506 napsal
Souhlas s bertíkem...jasný odlitek.
Nezapomínejte také že v originále jde o zinek..

Nejsem chemik, ale cituji:
"V silných minerálních kyselinách se zinek velmi ochotně rozpouští za vývoje plynného vodíku."
Stejne jako barbar se domnivam, ze jde o originalni minci, castecne rozpustenou v kyseline.
Mozna by to stalo za pokus...


Hm,..pak tedy nechápu proč se tedy rozpustil pravidelně celý hrubý vyvýšený okraj mince,zatímco jemnější detaily v mincovním obraze zůstali víceméně zachovány...porovnejte vzdálenost minc.obrazu od okraje obou mincí.
Nebo třeba kde se vzal onen patrný nálitek na konci lipové větvičky napravo?
Atd.
Registrovaný uživatel
viz foto

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No.ještě než půjdu spát,vložím foto hran z aukce,kde se zdá že ehm střížek tohoto výrobku není rovnoměrně tlustý.

Vypadá to jako by na horní části dosahoval tak 50% původního originálu,a směrem dolů se úžil na nějakých 35%...což nevím jak by bylo docíleno onou chemickou cestou,kdežto při výrobě odlitku manipulací s formami nic neobvyklého.

Ale třeba se mi to jen ze špatných fotek zdá,stejně jako se mi zdá zvláště na reversu v první části německého opisu přítomnost drobných hnízd nálitků...
Vše jen můj názor..rád se nechám případně poučit...dobrou noc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Take se může jednat o,, vyluhovanou mrtvolu,, nalezenou silně korodovanou minci viz. ony nalitky jak píšeš,které jsou způsobené korozí a pak ona lázeň.Trochu nechápu,zmínku o váze. Jaká váha, která souhlasí s čím? Jinak chlapci, pokud to shrneme, proč by někoho odleval takovou Zn. minci a pokus o padělek na protektoratní minci pochybuji.. Také odstín kovu Zn. viz. hrana souhlasí,
Registrovaný uživatel
Proč by odléval minci?
Prostě jen tak,důvodů může být x,i já odléval párkrát-jen tak ze zvědavosti.

A korodovaná zinková mince by vypadala jinak--koukni se jak vypadá zinkový mor.
Bílé skvrny,krátery,..no ale to je fuk,dloubu na to-každý věřme tomu svému a je to ;)
Registrovaný uživatel
Prikláňam sa k Lopézovej teórii o odlievaní, asi do cínu. Je to jednoduché a preto tá plytká "ražba"
Moderátor
Chlapci a koukněte na tuhle😀
Stejná práce chemie , chemika ingokodl. Zřejmě pouze jednostranná lázeň..

https://aukro.cz/50h-19-rarita-jednostranna-razba-6981229761
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 12. 1. 2021, 8:09. »
Registrovaný uživatel
No,tohle už je jiný případ(zbroušení,rozleptání),no u předchozího chybí vyvýšený okraj-tj.několik mm.po celém obvodu,kde by vzalo zasvé i kompletní vroubkování,výtvor je zúžen o více(!) než polovinu-přesto je zachován minc.obraz-a místy velmi zřetelně vystupující z plochy,byt rozpitě...a to vše v problematickém kovu...by bylo.
Tedy mimo jiné.
Moderátor
Lopez1506 napsal
No,tohle už je jiný případ(zbroušení,rozleptání),no u předchozího chybí vyvýšený okraj-tj.několik mm.po celém obvodu,kde by vzalo zasvé i kompletní vroubkování,výtvor je zúžen o více(!) než polovinu-přesto je zachován minc.obraz-a místy velmi zřetelně vystupující z plochy,byt rozpitě...a to vše v problematickém kovu...by bylo.
Tedy mimo jiné.


😀
Lopezi věz, že to jsou všechno jeho hokus pokusy s mincemi na to používá různé mince, různých stavu v různých chemických lázních, nejsou to ani odlitky, ani tenký strižek, nic mechanického, ale čistá chemie.. Já ho nechci nijak kritizovat, opravdu dokáže některé mince pekně oživit, ono stejně většinou časem chytnou potřebnou patinu, ale občas se zřejmě v té své alchymistické dílně nechá unést a výsledkem je tohle a naše dohady... ;)
Registrovaný uživatel
No,přesvědčen nejsem..ale na tom kulový záleží,hlavně že nám chutná :)
Musím na poštu,ku..a to zas bude lidí :?
Moderátor
Lopez1506 napsal
No,přesvědčen nejsem..ale na tom kulový záleží,hlavně že nám chutná :)
Musím na poštu,ku..a to zas bude lidí :?


Přesně... 👍😉
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
no u předchozího chybí vyvýšený okraj-tj.několik mm.po celém obvodu,kde by vzalo zasvé i kompletní vroubkování,výtvor je zúžen o více(!) než polovinu-přesto je zachován minc.obraz-a místy velmi zřetelně vystupující z plochy,byt rozpitě...a to vše v problematickém kovu...by bylo. Tedy mimo jiné.

Súhlas s Lopezom. Minca je pokus o napodobeninu a nie rozleptaný originál.
Z mince chýba polovica hrúbky a pritom je ešte stále viditeľný mincový obraz. Ak by minca bola v kyseline či zásade, tak by bol rovnako rozleptaný aj okraj mince. Minca by mala viditeľne menší priemer a ostala by bez vrúbkovania. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi napsal
Lopez1506 napsal
no u předchozího chybí vyvýšený okraj-tj.několik mm.po celém obvodu,kde by vzalo zasvé i kompletní vroubkování,výtvor je zúžen o více(!) než polovinu-přesto je zachován minc.obraz-a místy velmi zřetelně vystupující z plochy,byt rozpitě...a to vše v problematickém kovu...by bylo. Tedy mimo jiné.

Súhlas s Lopezom. Minca je pokus o napodobeninu a nie rozleptaný originál.
Z mince chýba polovica hrúbky a pritom je ešte stále viditeľný mincový obraz. Ak by minca bola v kyseline či zásade, tak by bol rovnako rozleptaný aj okraj mince. Minca by mala viditeľne menší priemer a ostala by bez vrúbkovania. ;)


Fidzi nechci tě přesvědčovat, ale myslím, že je to docela rovnoměrné, ono záleží na mnoha způsobu lázně. Např. Mince mohla být je položena v roztoku, tak aby roztok působil jen na jednu stranu, poté po očištění obrácená a znovu položena do roztoku a takto postupně opakovat až do výsledků.. Je moho možnosti jak to chemický provést... To co lopez psal, není zásadní. Podstatou je, že v nabídce jsou dvě mince, tak to znetvořené a onen samostatný prodejce, který je v tomto, dalo by se říct expertem... ;)
Myslím, že s lopezem jsme se shodli na jednom a to, že nám tyhle věci chutnaj a dá se o nich debatovat do nekonečná.. 😉
Moderátor
OK, tak tedy odlitek, ma vic zastancu. Uznavam hlavne Lopezuv argument o nestejne tloustce, navic ma zkusenosti s odlevanim. Uplne presvedcen ale nejsem. Ostatni argumenty jsou diskutabilni, kov vypada na zinek, cin to nebude, pripadne odleptani kyselinou by zvyseny okraj mince mohlo silne zredukovat az odstranit, protoze pusobi ze 3 stran, vroubkovani a relief zustanou zachovane v teto typicke neostre forme. Videli jste nekdy ty "husi" medaky? Zinkovy mor je koroze/oxidace a vznika jinak nez ponorenim mince do kyseliny.
Asi budeme muset minci koupit k dalsimu zkoumani (nebo se zeptat prodejce na material).
Jako doplnek uz mimo diskusi odkaz na zajimave pojednani od olivera o zinkovych mincich:
https://www.richtera.cz/numismatics/loadframe.html?interest/cleaning_zn.html
Registrovaný uživatel
Ano zinkový mor je koroze/oxidace..a já jej zminoval jen v návaznosti na barbarův příspěvek 5132 kde psal o případném ponoření silně korodované mince do chemické lázně.
Krátery způsobené touto korozí by se přece v lázni nezacelily,a nezmizely.

Také odleptání hrany kyselinou(i když ze tří stran) by nesežralo prakticky celý rantl-a obraz pouze narušilo.
Registrovaný uživatel
Stále si myslím že nejde o chemickou cestou upravený originál,ale o výrobek.
Člověk je sice tvor omylný,nicméně bych na to vsadil barbarovu prkenici :)
Registrovaný uživatel
Pavlinkaa napsal
Dobrý den,
měla bych zájem si občas koupit někde na aukci nějakou minci. Ale v mincích se vůbec nevyznám. Je nějaký aukční dům, který je spolehlivý a kde neprodávají padělky? Jde mi o zlaté mince.

1.) chceš kúpiť mince, ale vôbec sa v nich nevyznáš. Tak to nepovažujem za dobrý nápad.
2.) falzifikáty sú všade okolo nás a nájdeš ich aj v ponukách aukčných domov.
Ak si chceš kúpiť zlaté mince a vyhnúť sa sklamaniu, tak skús najprv začať s niečím dobre definovaným ako napríklad s investičnými zlatými mincami alebo novodobými zlatými pamätnými mincami, ktoré majú aj cerfikáty. Inak si pri nulových znalostiach zaručene koleduješ o prúser. (nejedná sa len o záruku pravosti, ale aj o odborné určenie zachovalosti a na to nadväzujúce určenie reálnej ceny)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi napsal
Pavlinkaa napsal
Dobrý den,
měla bych zájem si občas koupit někde na aukci nějakou minci. Ale v mincích se vůbec nevyznám. Je nějaký aukční dům, který je spolehlivý a kde neprodávají padělky? Jde mi o zlaté mince.

1.) chceš kúpiť mince, ale vôbec sa v nich nevyznáš. Tak to nepovažujem za dobrý nápad.
2.) falzifikáty sú všade okolo nás a nájdeš ich aj v ponukách aukčných domov.
Ak si chceš kúpiť zlaté mince a vyhnúť sa sklamaniu, tak skús najprv začať s niečím dobre definovaným ako napríklad s investičnými zlatými mincami alebo novodobými zlatými pamätnými mincami, ktoré majú aj cerfikáty. Inak si pri nulových znalostiach zaručene koleduješ o prúser. (nejedná sa len o záruku pravosti, ale aj o odborné určenie zachovalosti a na to nadväzujúce určenie reálnej ceny)


Fidzi... slečně, nebo paní jsem psal,všechno chce čas a trpělivost a já nemám problém jí pomoc a najít její vyhovující správný směr....
Moderátor
Lopez1506 napsal
Stále si myslím že nejde o chemickou cestou upravený originál,ale o výrobek.
Člověk je sice tvor omylný,nicméně bych na to vsadil barbarovu prkenici :)


To bych ti neradil😀... Hoši ale jsem rád, že když snad pokaždé, když dám podnět, rozhoří se bouřlivá debata.. A. Koukám ikdyž jsem byl celkem připravený vcelku s docela pádnými argumenty, měl dokonce v záloze i druhou minci, zase standartně svámi nehnu snad ani párem volů... 😆
Ještě docela zajímavé a ze strany prodejce chemika jednoduchši,že byla použita protektoratní mince jelikož zinek snadno reaguje na různé sloučeniny..
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Stále si myslím že nejde o chemickou cestou upravený originál,ale o výrobek.
Člověk je sice tvor omylný,nicméně bych na to vsadil barbarovu prkenici :)


Souhlasím. Barbar jde jako obvykle proti proudu a zastupuje v diskuzi opozici :lol:
Moderátor
kacuro napsal
Lopez1506 napsal
Stále si myslím že nejde o chemickou cestou upravený originál,ale o výrobek.
Člověk je sice tvor omylný,nicméně bych na to vsadil barbarovu prkenici :)


Souhlasím. Barbar jde jako obvykle proti proudu a zastupuje v diskuzi opozici :lol:


👍
Kacuro... Silnou opozici ☝️ :lol:
Registrovaný uživatel
Jinak k ty minci, taky bych tipnul odlitek, někdo si to zkoušel. Neb při leptani, korodovani a jakýkoli jiný degradaci jdou první jemnější části povrchu, takže ražba je fuč první a tady by byl vzhledem k síle strizku(odlitku) úbytek dost výrazný. A další věc je ze v ochach dochází ke zhutneni tudíž další důvod proč obraz jde první. Barbare, jako detektorar to přeci znáš, kolikrát se vykope jen torzo bez ražby. 😉 Tot moje teorie.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 202 203 204 205 206 207 208 209 210 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1