Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 205 206 207 208 209 210 211 212 213 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Denary neměl jsem staženou druhu část jeho sbírky podpruměrnějšiho materiálu, která nebyla připravena..
Registrovaný uživatel
Nadhera, ac denarum nerozumim, to je neco.
Registrovaný uživatel
I když je nabídka na trhu velmi omezená, musíme ocenit Macha, že je i v dnešní době schopen obstarat do několika katalogů jedné aukce rozličný sortiment mincí, včetně i zajímavých položek. Bohužel, z mé oblasti zájmu opět nic. Také to o něčem svědčí.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
denary napsal
Spíše je na této sbírce pozoruhodné,že ukazuje to jak se v té době sbíralo.Bez důrazu na kvalitu mincí.Ve sbírce se nacházejí krásné vzácné kusy,ale i kusy běžné v podprůměrné kvalitě.Tak se prostě dříve sbíralo.

Donedávna sa zbieralo čisto pre radosť, stav mince nikto neriešil a starý kufor plný mincí nikto nepovažoval za cenný. Bol to len kufor plný striebra. Ešteže z toho dedičia nedali urobiť príbory alebo svietnik. Dnes je iná doba. Už sa zbiera "investične"...
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Dnes je iná doba. Už sa zbiera "investične"...


Také to neplatí ve všeobecné rovině. Já do této skupiny s určitostí nepatřím a to lze tvrdit i o některých sběratelích z mého okolí. Samozřejmě, nikdo nechce prodělat, ale to neznamená, že každého bude zajímat pouze výhodnost.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Fidzi napsal
Dnes je iná doba. Už sa zbiera "investične"...


Také to neplatí ve všeobecné rovině. Já do této skupiny s určitostí nepatřím a to lze tvrdit i o některých sběratelích z mého okolí. Samozřejmě, nikdo nechce prodělat, ale to neznamená, že každého bude zajímat pouze výhodnost.


Já vzhledem k věku investičně sbírám, ale když mi nějaká mince schází, nebo se mi moc líbí, nebo ji prostě chci, tak ji "přeplatím".... A to není moc investiční chování :-)
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
Evropa1 napsal
Fidzi napsal
Dnes je iná doba. Už sa zbiera "investične"...


Také to neplatí ve všeobecné rovině. Já do této skupiny s určitostí nepatřím a to lze tvrdit i o některých sběratelích z mého okolí. Samozřejmě, nikdo nechce prodělat, ale to neznamená, že každého bude zajímat pouze výhodnost.


Já vzhledem k věku investičně sbírám, ale když mi nějaká mince schází, nebo se mi moc líbí, nebo ji prostě chci, tak ji "přeplatím".... A to není moc investiční chování :-)


Mam to stejne, dobry je ze co jsem behem let preplatil dnes uz dosahlo nebo presahlo porizovaci cenu. Bohuzel diky tomuhle fenomenu ale zase prichazim o moznost nakupovat lepsi veci, neb vydelavam teda vydelaval jsem do covidu porad stejne ale mince jsou nasobne drazsi od covidu. Bohuzel myslim ze u tehle aukce zase zustanu jen u koukani jak muj prihoz mizi hluboko pod hranici konecny ceny. :lol: :roll:
Registrovaný uživatel
PetrPal napsal
Škoda, že se přihlásili dědicové, kteří zřejmě, až do doby, než se objevila sbírka, tak se k zemřelému nehlásili.
Mohlo to skončit v muzeu. Takhle to bude rozstrkáno po všech čertech i do zahraničí a tato nádherná sbírka navždy zanikne.

Mysliš to fakticky.
https://www.idnes.cz/usti/zpravy/rozkradani-sbirek-muzea-v-litomericich.A150319_2148530_usti-zpravy_alh
Podobny pruser bol naposledy v Trenčine a mnoho mnoho dalšich.
_______________
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
ferovyobchodnik napsal
Evropa1 napsal
Fidzi napsal
Dnes je iná doba. Už sa zbiera "investične"...


Také to neplatí ve všeobecné rovině. Já do této skupiny s určitostí nepatřím a to lze tvrdit i o některých sběratelích z mého okolí. Samozřejmě, nikdo nechce prodělat, ale to neznamená, že každého bude zajímat pouze výhodnost.


Já vzhledem k věku investičně sbírám, ale když mi nějaká mince schází, nebo se mi moc líbí, nebo ji prostě chci, tak ji "přeplatím".... A to není moc investiční chování :-)


Mam to stejne, dobry je ze co jsem behem let preplatil dnes uz dosahlo nebo presahlo porizovaci cenu. Bohuzel diky tomuhle fenomenu ale zase prichazim o moznost nakupovat lepsi veci, neb vydelavam teda vydelaval jsem do covidu porad stejne ale mince jsou nasobne drazsi od covidu. Bohuzel myslim ze u tehle aukce zase zustanu jen u koukani jak muj prihoz mizi hluboko pod hranici konecny ceny. :lol: :roll:


Teď jsem prodával nějaké přebytky, drobnosti, ovšem ty ceny... No asi je to hodně jinde a taky toho asi moc nekoupím
Moderátor
Za mne pánové je dobře, že se sběratelství, myslím ve všeobecné rovině významně promísilo s investicemi.. Já to v podstatě již nerozlišuji...
Registrovaný uživatel
Má to podle mě Barbare dvě strany - ostatně jako každá mince - došlo k oživení sběratelství jako takového zejména filatelie a numizmatiky, větší prostor v médiích, kvalitní aukce a katalogy na TOP úrovni atd. atd., ale zase vystřelily ceny kamsi nahoru ... Kdo dnes chce kvalitu, vzácnost, tvořit sbírku, která bude zajímavá (nejen pro něho samotného ale i pro ostatní a někdy i pro případného kupce - vše je jednou prodejné, rubáš nemá kapse) musí si připlatit ...
A k aukci MaCH - je tam zase celá řada mých oblíbených (pro investici) svatováclavských dukátů (1923-1936), tak uvidíme, jaké jsou dnes reálné ceny na trhu. Jestli ty dnešní na Aukru jsou přestřelené nebo naopak je tam ještě kam jít ...
A zajímá mě tam ten 25 hal 1932 - vypadá to na první pohled na originál a ten mi ve sbírce pořád chybí ... kdyby byl s rodokmenem ...
Registrovaný uživatel
TAK NA AUKRU TO UŹ SKONČILO ...https://aukro.cz/sada-svatovaclavskych-dukatu-1923-1936-unc-6985896438, dosažená cena je o chloupek méně, než, kdyby si to kupoval po jednom...(viz můj přehled ze zečátku měsíce zde).
Moderátor
ferovyobchodnik napsal
PetrPal napsal
Škoda, že se přihlásili dědicové, kteří zřejmě, až do doby, než se objevila sbírka, tak se k zemřelému nehlásili.
Mohlo to skončit v muzeu. Takhle to bude rozstrkáno po všech čertech i do zahraničí a tato nádherná sbírka navždy zanikne.


no nevím, spíš bych řekl, že přesně naopak. tedy za sebe jsem rád, že se něco zase dostane do oběhu..

Ono se to do obehu dostane drive ci pozdeji i z toho muzea, jen z toho bude profitovat nekdo jiny.
Za druhe sberatel bude zrejme o veci pecovat lepe nez muzeum.
Pokud muzeum neco chce, at si to koupi ve verejne aukci.
Registrovaný uživatel
Citovat
Za druhe sberatel bude zrejme o veci pecovat lepe nez muzeum.
Pokud muzeum neco chce, at si to koupi ve verejne aukci.


Jsou různé sběratelé a různá muzea...já mám třeba muzeum jako instituci rád...tady na sběrateli mi to připadá, že je to veřejný nepřítel číslo jedna.
Registrovaný uživatel
Citovat
Za mne pánové je dobře, že se sběratelství, myslím ve všeobecné rovině významně promísilo s investicemi.. Já to v podstatě již nerozlišuji...


A v čem si myslíte, že je to dobře? Mně to třeba příjde jako vyloženě schizofrenní postoj :)
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
Já vzhledem k věku investičně sbírám, ale když mi nějaká mince schází, nebo se mi moc líbí, nebo ji prostě chci, tak ji "přeplatím".... A to není moc investiční chování :-)


Také jsem se takto kdysi choval. Ale pak jsem shlédnul v televizi Mistry aukcí a od té doby si dávám pevný limit, přes který nikdy nejdu.

Sice vyhraju jenom málokdy, ale pak jsem mnohem více spokojený, že jsem nepřeplatil.
Registrovaný uživatel
Limit je potřeba. Ale ta "pevnost" závisí na okolnostech. Dopředu se nedá odhadnout kolik bude zájemců o danou položku a jak moc ji budou chtít.
Registrovaný uživatel
PetrPal napsal
Také jsem se takto kdysi choval. Ale pak jsem shlédnul v televizi Mistry aukcí a od té doby si dávám pevný limit, přes který nikdy nejdu.

Sice vyhraju jenom málokdy, ale pak jsem mnohem více spokojený, že jsem nepřeplatil.


I toto je velmi relativní. Předně v některých případech nelze určit nominálně cenu, protože se budeme pohybovat v ceně záliby a tedy nelze zjistit, která cena je přeplacená a která ještě nikoli. A také si musíme uvědomit skutečnost, že pokud dražíme minci s delší dobou pravděpodobného návratu dalšího kusu, pak mohu v dnešní době s klidným srdcem přeplatit, protože z pohledu delšího časového rámce to bude vždy výhodné.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
PetrPal napsal
ferovyobchodnik napsal
Já vzhledem k věku investičně sbírám, ale když mi nějaká mince schází, nebo se mi moc líbí, nebo ji prostě chci, tak ji "přeplatím".... A to není moc investiční chování :-)


Také jsem se takto kdysi choval. Ale pak jsem shlédnul v televizi Mistry aukcí a od té doby si dávám pevný limit, přes který nikdy nejdu.

Sice vyhraju jenom málokdy, ale pak jsem mnohem více spokojený, že jsem nepřeplatil.


přeplatit se dá i na limit :D
Registrovaný uživatel
Já sbírám věci které se kopou. Antiku a opály. Tam je další výskyt náhodný. U té antiky doufám, že se nevykope poklad složený z drobáků.
Registrovaný uživatel
Při sbírání unikátů chybí podpora ostatních "spolubojovníků". Hele teď se prodal dukát ročník x, teď sada, je to dobré, ceny rostou....
Ale dnes mi přišla zpráva: Vaše opály patří k nejkrásnějším v mé sbírce. ;)
Moderátor
Forpus napsal
Citovat
Za mne pánové je dobře, že se sběratelství, myslím ve všeobecné rovině významně promísilo s investicemi.. Já to v podstatě již nerozlišuji...


A v čem si myslíte, že je to dobře? Mně to třeba příjde jako vyloženě schizofrenní postoj :)


Já v tom žádnej Schizofrení postoj nevidím.. V podstatě sběratelství je a vždy bylo velmi úzce spjato s investicemi a za mne je to jen otázka jakéhosi pokrytectví mezi sběrately.
Pravdou je jak se zmínil i MikyM, že dobou, zejména webovou dostupnosti je to v podstatě v širším podvědomí společnosti..
Jakákoliv sbírka je svým způsobem investice a je docela chybou, že mnozí sběratele nad tím přiviraj oči..Často jsme to zde v diskuzi rozebírali dlouhé hodiny ať to byla numismatika, filatelie, nebo jiná umění..
Za mne je jenom dobře, že se dnes jedná o významný faktor sběratelství, sbírek, či jednotlivých kusů kdy je vše takto dostatečně investičně (finanačně) kryto a tím se také ke všemu svým způsobem přistupuje a chrání..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 26. 3. 2021, 16:56. »
Moderátor
MikyM napsal
Má to podle mě Barbare dvě strany - ostatně jako každá mince - došlo k oživení sběratelství jako takového zejména filatelie a numizmatiky, větší prostor v médiích, kvalitní aukce a katalogy na TOP úrovni atd. atd., ale zase vystřelily ceny kamsi nahoru ... Kdo dnes chce kvalitu, vzácnost, tvořit sbírku, která bude zajímavá (nejen pro něho samotného ale i pro ostatní a někdy i pro případného kupce - vše je jednou prodejné, rubáš nemá kapse) musí si připlatit ...
A k aukci MaCH - je tam zase celá řada mých oblíbených (pro investici) svatováclavských dukátů (1923-1936), tak uvidíme, jaké jsou dnes reálné ceny na trhu. Jestli ty dnešní na Aukru jsou přestřelené nebo naopak je tam ještě kam jít ...
A zajímá mě tam ten 25 hal 1932 - vypadá to na první pohled na originál a ten mi ve sbírce pořád chybí ... kdyby byl s rodokmenem ...


Chraň tě pan bůh stáhnou na něj pazůry :lol: ten je můj :)
Také mě lákaj ty zkušební ražby krejcarů F. J.
Vždy jsem chtěl mít ve sbirce alespoň jede s nominálu, ale nikde nebyl k mání pěknej kousek naposled v dorotheum, které mi utekly a teď prásk všechny a v nádherném stavu... :)
Registrovaný uživatel
Barbare nesouhlasím s tvrzením že investování a sběratelství bylo vždy provázané. Dodnes není. Co takový sběratele telefonních karet, pivních víček a etiket, všelijakých jiných volovinek. A co tady rady numismatiku jako kacuro, Oliver, Pavel a další? To jsou badatelé, nepochybuju že kdyby okolností donutili sbírku prodat byli by rádi za minimálně návrat prostředků ale pochybuju že by to byl jakýkoli záměr.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Také mě lákaj ty zkušební ražby krejcarů F. J.
Vždy jsem chtěl mít ve sbirce alespoň jede s nominálu, ale nikde nebyl k mání pěknej kousek naposled v dorotheum, které mi utekly a teď prásk všechny a v nádherném stavu... :)


V poslední době byly mince některých nominálů k mání a některé z nich ještě v hezčí zachovalosti, než jsou tyto. Chce to pouze sledovat trh!!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 205 206 207 208 209 210 211 212 213 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1