Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 206 207 208 209 210 211 212 213 214 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Evropa1 napsal
barbar napsal
Také mě lákaj ty zkušební ražby krejcarů F. J.
Vždy jsem chtěl mít ve sbirce alespoň jede s nominálu, ale nikde nebyl k mání pěknej kousek naposled v dorotheum, které mi utekly a teď prásk všechny a v nádherném stavu... :)


V poslední době byly mince některých nominálů k mání a některé z nich ještě v hezčí zachovalosti, než jsou tyto. Chce to pouze sledovat trh!!!


Pane kolego sleduji, sleduji.. Myslím, že naposledy dva roky zpátky,ale možná, že mi něco uteklo...
Moderátor
Otravnykomar napsal
Barbare nesouhlasím s tvrzením že investování a sběratelství bylo vždy provázané. Dodnes není. Co takový sběratele telefonních karet, pivních víček a etiket, všelijakých jiných volovinek. A co tady rady numismatiku jako kacuro, Oliver, Pavel a další? To jsou badatelé, nepochybuju že kdyby okolností donutili sbírku prodat byli by rádi za minimálně návrat prostředků ale pochybuju že by to byl jakýkoli záměr.


Kamaráde dnes už možná na malé výjimky všechno,co má určitou úroveň a také co není tvz. Křečkovani.. ;)
:)Badatel, nebadatel, kdyby je okolností donutily, tak jako každej bude rád za maximální, či alespoň nějaké zhodnocení . Mě nikdo nevymluví to, že sběratele co v minulosti nabyli materiál do svých sbírek, je dnes (kdyby už na to přišlo) pustili za stejnou cenu, zejména zajímavé kusy .. Zapomeň nikdo takový dnes neexistují... Ale tohle je jenom malý příklad s ohromného základu v pojmu sběratelství, kde je i onen podstatný faktor investice .. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 26. 3. 2021, 17:49. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Mě nikdo nevymluví to, že sběratele co v minulosti nabyli materiál do svých sbírek, je dnes (kdyby už na to přišlo) pustili za stejnou cenu, zejména zajímavé kusy .. Zapomeň nikdo takový dnes neexistují...


Znám takového člověka, který staví pokračování v jeho sbírce na vyšší úroveň, než prošmelení po jednotlivých kusech s vidinou maximálního zisku.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 26. 3. 2021, 17:53. »
Moderátor
Evropa1 napsal
barbar napsal
Mě nikdo nevymluví to, že sběratele co v minulosti nabyli materiál do svých sbírek, je dnes (kdyby už na to přišlo) pustili za stejnou cenu, zejména zajímavé kusy .. Zapomeň nikdo takový dnes neexistují...


Znám takového člověka, který staví pokračování v jeho sbírce a to na úkor prošmelení po jednotlivých kusech s vidinou maximálního zisku.

Prošmeleni, je chybný výraz, často i postoj samotných sběratelů,psal jsem pokrytectví a určité ego .. Mne např.ono šmeleni jak někteří rádi tvrdíte,( já naopak obchodování) v mnohém pomohlo. Od vystřibřeni a správného vnímání kvality materiálu, po jeho získánívani (opětovnému zakoupení zachovalejšich, zajimavějšich kusu do svých sbírek)..
Neznám ani jednoho ze sběratele co by nějaké mince neprodávál, či neprodává a svým způsobem se tím nějak neposouval dále, nejen zkušenostmi, ale i zkvalitněním svých sbirek...
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 26. 3. 2021, 18:07. »
Registrovaný uživatel
Připouští, že termín "prošmelení" zde neměl padnout. Otázka ale zněla jinak. Tvrdil jste, že neexistuje nikdo, kdo by prodal sbírku pouze za pořizovací cenu, což nemusí být pravda a výjimky se najdou. Jsou sběratelé, kteří dali sbírce velkou přidanou hodnotu, která se nedá ohodnotit penězi a z tohoto důvodu se snaží, aby kompletnost sbírky, včetně již zmíněné přidané hodnoty zůstala zachována. Pak nejsou ochotni sbírku rozparcelovat s vidinou prodeje za maximální ceny. V jejich očích pak zájemce se znalostmi, který zaručuje pokračování v jeho práci, má větší cenu, než investor s nabitou peněženkou, ale bez znalostí.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
denary napsal
Spíše je na této sbírce pozoruhodné,že ukazuje to jak se v té době sbíralo.Bez důrazu na kvalitu mincí.Ve sbírce se nacházejí krásné vzácné kusy,ale i kusy běžné v podprůměrné kvalitě.Tak se prostě dříve sbíralo.

Donedávna sa zbieralo čisto pre radosť, stav mince nikto neriešil a starý kufor plný mincí nikto nepovažoval za cenný. Bol to len kufor plný striebra. Ešteže z toho dedičia nedali urobiť príbory alebo svietnik. Dnes je iná doba. Už sa zbiera "investične"...


Teď si popsal jak sbírám já osobně. :)
Hlavně mám rád kompletování, a nezajímá mě jestli jeden rok je otřesně omlácený nebo nablýskaný bez jediného úhozu. Nesnáším díry v ročnících :roll:
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
Evropa1 napsal
Připouští, že termín "prošmelení" zde neměl padnout. Otázka ale zněla jinak. Tvrdil jste, že neexistuje nikdo, kdo by prodal sbírku pouze za pořizovací cenu, což nemusí být pravda a výjimky se najdou. Jsou sběratelé, kteří dali sbírce velkou přidanou hodnotu, která se nedá ohodnotit penězi a z tohoto důvodu se snaží, aby kompletnost sbírky, včetně již zmíněné přidané hodnoty zůstala zachována. Pak nejsou ochotni sbírku rozparcelovat s vidinou prodeje za maximální ceny. V jejich očích pak zájemce se znalostmi, který zaručuje pokračování v jeho práci, má větší cenu, než investor s nabitou peněženkou, ale bez znalostí.



Poznat takovou výjimku, jak píšete. Zakoupit jeho sbírku za pořizovací cenu a pokračovat v jeho práci, je snad sen každého opravdové sběratele včetně mě ,ale osobně tomu nevěřím, že dnes je možné se z něčím takovým setkat...
Představte si jen, že by pan Novák (aktuálně aukce M&Ch) svou sbírku v podstatě odkázal za pořizovací cenu, mladšímu kolegovi, který by pokračoval v jeho práci a pak jednou znovu pořádně posunoul sbírku dalšímu, či odkázal nějakému muzeu.. Možná sen,který zní krásně a má úroveň, ale dnes, myslím docela nereálný...
Registrovaný uživatel
Znovu opakuji, je to reálná skutečnost. Nebo neznáte sběratele, kteří zcela zdarma věnují sbírku muzeu? A to je ztráta absolutní. Proč by nemohl někdo jiný prodat sbírku za pořizovací hodnotu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Otravnykomar napsal
Barbare nesouhlasím s tvrzením že investování a sběratelství bylo vždy provázané. Dodnes není. Co takový sběratele telefonních karet, pivních víček a etiket, všelijakých jiných volovinek. A co tady rady numismatiku jako kacuro, Oliver, Pavel a další? To jsou badatelé, nepochybuju že kdyby okolností donutili sbírku prodat byli by rádi za minimálně návrat prostředků ale pochybuju že by to byl jakýkoli záměr.


Kamaráde dnes už možná na malé výjimky všechno,co má určitou úroveň a také co není tvz. Křečkovani.. ;)
:)Badatel, nebadatel, kdyby je okolností donutily, tak jako každej bude rád za maximální, či alespoň nějaké zhodnocení . Mě nikdo nevymluví to, že sběratele co v minulosti nabyli materiál do svých sbírek, je dnes (kdyby už na to přišlo) pustili za stejnou cenu, zejména zajímavé kusy .. Zapomeň nikdo takový dnes neexistují... Ale tohle je jenom malý příklad s ohromného základu v pojmu sběratelství, kde je i onen podstatný faktor investice .. ;)


ale to je dáno tržní situací, ne záměrem!!!
Moderátor
Evropa1 napsal
Znovu opakuji, je to reálná skutečnost. Nebo neznáte sběratele, kteří zcela zdarma věnují sbírku muzeu? A to je ztráta absolutní. Proč by nemohl někdo jiný prodat sbírku za pořizovací hodnotu.


Samozřejmě mohl a jednou, bych rád poznal takového sběratele,který by mi dal tu možnost pokračovat v jeho práci. Pro mne by to byla nejen veliká čest se na něčem takovým podílet, ale i zkušenost v sběratelství jako takovém...
Ale velmi často tohle nevunguje ani v rodinách, natož mezi sběrately a to mohu potvrdit ze své zkušenosti..
Registrovaný uživatel
Jednu podobnou situaci jsem již zažil. Podmínkou byly znalosti na vysoké úrovni a vyšší sedmimístná korunová částka. Tyto konkrétní podmínky byste respektoval?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
Jednu podobnou situaci jsem již zažil. Podmínkou byly znalosti na vysoké úrovni a vyšší sedmimístná korunová částka. Tyto konkrétní podmínky byste respektoval?


Ano respektoval a také chápal, ale na druhou stranu záleží na dalších konkrétních faktorech. Jeden z podstatných je dobře poznat onoho sběratele, včetně jeho sbírky..
Registrovaný uživatel
Hlavne nech je tam veľa raritných UNCečiek 😂🍺
Registrovaný uživatel
ona i ta omlácená mince z bahna může být zajímavá. čeho tehdy asi byla němým svědkem, například.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Je zbytecny polemizovat. Myslim ze kdyz uz to nekdo ma zajem prodat, proda to jak koupil, tedy v aukci a tu cenu mu to udela. Odkazovani sbirek se deje, nedavnojsem cetl clanek o nejakem nemeckem sberately ktery odkazal sbirku obci. Ja to myslel hlavne tak ze sberatel/badatel nakupuje i horsi kusy a klidne je preplati protoze je chce a potrebuje a i kdyby takovou sbirku prodaval, nemusi mu akcni ceny udelat ceny porizovaci. I kdyz tady zase hraje roli doba tvoreni sbirky kdy po par desitkach let asi neni uplne realny prodat pod cenou i kdyz hodne preplatil jelikoz cena minci neustale plosne roste. Tim si vlastne zodpovidam i teorii o prodani pod cenou a tema investic. Tim taky vlastne davam za pravdu barbarovi, numismatika je spjata s investovanim i kdyz to nemusi byt primim zamerem ale nejde to zase pausalizovat na sberatelstvi plosne, protoze pochybuji ze takove telefoni karty maji potencial, jsou temata ktery jsou v civilizaci jen chvilku a az vymrou ti co je zazili ztrati dane tema hlubsi hodnotu.
« Poslední úpravu provedl(a) OtravnyKomar v 26. 3. 2021, 21:42. »
Registrovaný uživatel
...co dodat ,sbírám ,přeplácím vím,ale je mi to jedno,mám mnoho kousků duplicitních a kupuji dál ...mám vnučku a to možná ocení a mě to prostě baví,nedělám to jenom pro sebe ;) :D :P
Registrovaný uživatel
Pánové sběratelé, sbírání mincí není o tom, že něco seberu ze země a dám do sbírky bez nutnosti za to něco dát, nebo zaplatit. Jsou sběratelé, kteří sbírají mince za desítky, stovky, tisíce, desetitisíce, statisíce korun. Každý si může vybrat tu kategorii, která mu přísluší. Stejně jako někdo jezdí autem podle svého příjmu, nebo schopností. Milionář může sbírat drobásky a člověk v ošuntělém obleku disponuje mincemi za miliony eur, protože své příjmy ukládal do sbírky. To se prostě stává. To je prostě realita.
Registrovaný uživatel
ramires napsal
...co dodat ,sbírám ,přeplácím vím,ale je mi to jedno,mám mnoho kousků duplicitních a kupuji dál ...mám vnučku a to možná ocení a mě to prostě baví,nedělám to jenom pro sebe ;) :D :P


Pokud by tu někdo tvrdil že nikdy nepřeplatil, tak vím že kecá 8) Někdy to kolečko prostě chcu a šlus :D
Duplicita taky nevadí. Do sbírky dám hezčí kus a ten hnusnější střelit od koruny na aukru. Ať si udělá radost někdo jiný.

Mimochodem, všechno dávám od koruny, i minci za 50k.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Otravnykomar napsal
Drazil jste někdo u Niemczyka? Ty blázni mi tvrdí že Polska pošta nefunguje a chtějí 150zlotych za dopravu. Jediná vydrazena polozka co mi vyšla stala 550 zlotych. I s přirážkou je poštovné 25% ceny. Máte to tak stejně?

Riešim rovnaký problém s rovnakou aukčnou spoločnosťou. V minulej aukcii mi vyšli v ústrety a moje drobáky poslali klasickou poľskou poštou za 5€. Teraz po mne chcú 33€/150PLN hoci vo faktúre je jasne napísané "* It is also possible to send items by post 10-20 euro - please contact us before payment."

Stále trvajú na 150 PLN za UPS, hoci som im poslal kontakt na poľskú zásielkovňu, ktorá rovnakú službu zabezpečí za 20 PLN s poistením do 700€! Nemám preto vysvetlenie. Jedine, že im UPS a Fedex dávajú nejaký množstevný cashback.
https://www.przesylkownia.pl/eshop/dostawa-na-slowacje

Jak jsi dopadl? Já jim to nakonec zaplatím. Nebudu se handrkovat když evidentně nejsou ochotny. Ale sere mi to.
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Jak jsi dopadl? Já jim to nakonec zaplatím. Nebudu se handrkovat když evidentně nejsou ochotny. Ale sere mi to.


Pokud se chovají tímto způsobem, pak není nic jednoduššího, než jim sdělit následující: "Když nejste ochotni se dohodnout, pak nyní zaplatím, ale po těchto zkušenostech se již nebudu příštích aukcí účastnit."
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Z toho si nebudou příliš dělat(z vlastních zkušeností)
Firmy začnou být vstřícnější a komunikativnější až poté co jim napíšete že zveřejníte jejich postoj(k jakémukoli problému) na numismatických forech-zároven s varováním pro ostatní.
Vyzkoušeno..
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Fidzi napsal
Otravnykomar napsal
Drazil jste někdo u Niemczyka? Ty blázni mi tvrdí že Polska pošta nefunguje a chtějí 150zlotych za dopravu. Jediná vydrazena polozka co mi vyšla stala 550 zlotych. I s přirážkou je poštovné 25% ceny. Máte to tak stejně?

Riešim rovnaký problém s rovnakou aukčnou spoločnosťou. V minulej aukcii mi vyšli v ústrety a moje drobáky poslali klasickou poľskou poštou za 5€. Teraz po mne chcú 33€/150PLN hoci vo faktúre je jasne napísané "* It is also possible to send items by post 10-20 euro - please contact us before payment."

Stále trvajú na 150 PLN za UPS, hoci som im poslal kontakt na poľskú zásielkovňu, ktorá rovnakú službu zabezpečí za 20 PLN s poistením do 700€! Nemám preto vysvetlenie. Jedine, že im UPS a Fedex dávajú nejaký množstevný cashback.
https://www.przesylkownia.pl/eshop/dostawa-na-slowacje

Jak jsi dopadl? Já jim to nakonec zaplatím. Nebudu se handrkovat když evidentně nejsou ochotny. Ale sere mi to.

Odpoveď na 1.mail:
Hello,
The shipping cost is final; we use only UPS inside the EU and FedEx outside the EU.
Thank you for your understanding (due to the COVID-19 situation the Polish Post does not work properly since a year now).

Odpoveď na 2.mail:
Dear Sir,
Unfortunately we can only use UPS or FedEx, these are two comapnies we have signed contracts with.

To bola asi posledná aukcia u ich. :(
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
V úterý mně doručí FedEx zásilku z Německa, na kterou si majitel mince účtoval 9 €.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
To mně doručí kulový,protože si ty 3 kousky co jsem tuhle vydražil u Felzmana dnes usmyslely že si udělají výlet do Libanonu.

To zas bude na dlouhé lokte..

https://www.trackingmore.com/liban-post-tracking.html?number=RJ188582204DE
Moderátor
Tak koukám, že se s jarními aukcemi a jejich nabídkou utrhl pytel. Nejen u M&Ch, ale i fruhwald a také aurea k stému výročí aukce nabízí zajímavé položky..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 206 207 208 209 210 211 212 213 214 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1