Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 207 208 209 210 211 212 213 214 215 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
aurea už má katalog?
Registrovaný uživatel
Také ho nikde nevidím.
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Otravnykomar napsal
Fidzi napsal
Otravnykomar napsal
Drazil jste někdo u Niemczyka? Ty blázni mi tvrdí že Polska pošta nefunguje a chtějí 150zlotych za dopravu. Jediná vydrazena polozka co mi vyšla stala 550 zlotych. I s přirážkou je poštovné 25% ceny. Máte to tak stejně?

Riešim rovnaký problém s rovnakou aukčnou spoločnosťou. V minulej aukcii mi vyšli v ústrety a moje drobáky poslali klasickou poľskou poštou za 5€. Teraz po mne chcú 33€/150PLN hoci vo faktúre je jasne napísané "* It is also possible to send items by post 10-20 euro - please contact us before payment."

Stále trvajú na 150 PLN za UPS, hoci som im poslal kontakt na poľskú zásielkovňu, ktorá rovnakú službu zabezpečí za 20 PLN s poistením do 700€! Nemám preto vysvetlenie. Jedine, že im UPS a Fedex dávajú nejaký množstevný cashback.
https://www.przesylkownia.pl/eshop/dostawa-na-slowacje

Jak jsi dopadl? Já jim to nakonec zaplatím. Nebudu se handrkovat když evidentně nejsou ochotny. Ale sere mi to.

Odpoveď na 1.mail:
Hello,
The shipping cost is final; we use only UPS inside the EU and FedEx outside the EU.
Thank you for your understanding (due to the COVID-19 situation the Polish Post does not work properly since a year now).

Odpoveď na 2.mail:
Dear Sir,
Unfortunately we can only use UPS or FedEx, these are two comapnies we have signed contracts with.

To bola asi posledná aukcia u ich. :(

Dostal jsem stejnou odpověď :evil:

Evropa1 napsal
Pokud se chovají tímto způsobem, pak není nic jednoduššího, než jim sdělit následující: "Když nejste ochotni se dohodnout, pak nyní zaplatím, ale po těchto zkušenostech se již nebudu příštích aukcí účastnit."

Odpověděl jsem jim přesně takhle.
Moderátor
Nemá, ale zřejmě bude zajímavá už jen předlohou 100 aukce - jubilejní aukce, 100 rarit...
Registrovaný uživatel
Tak proto měli v téhle jen samý šrot
Registrovaný uživatel
Dobrý den
Nevím zda jsem tento příspěvek úplně patří a tak se omlouvám předem.

Účastnil jsem se jubilejní Katzovi aukce č.40
Peníze jsem převedl po pár dnech.
Čekám stále na potvrzení a nic
Tak jsem se rozhodl zavolat po cca. 2 týdnech a bylo mi řečeno že "poskytovatel" bankovních služeb má problém a nechodí jim platby za aukce tudíž nemohou poslat mince.
Už jsou to 2 měsíce pokud se nepletu a stále nic ani email ani telefonát.
Chci se tedy zeptat zda měl/má podobné potíže a prosím o radu jak řešit?
Poslední telefonát jsem slyšel to samé.

Děkuji a pokud zde příspěvek nepatří prosím o smazání
Registrovaný uživatel
Já čekal 2 měsíce a poslali mi mince až potom co jsem jim napsal že chci využít práva odstoupení od smlouvy z důvodu nedodržení z jejich strany a chci zpět peníze. Mince byli za dva dny doma. Zaslechl jsem že mince co vystavují jsou většinou fyzicky v Rusku a čekají na dodání. Že by měla banka takovou dobu problémy je nesmysl, ty si svoje služby drží funkční velice dobře a výpadky jsou v řádech hodin maximálně.
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
V úterý mně doručí FedEx zásilku z Německa, na kterou si majitel mince účtoval 9 €.

Mě přišla v úterý ups z finska taky za 9e.
Vemte si, že mají v aukci 4520 když každou třetí vydrží jiný člověk je to cca 1150 adres. Chtějí 35eur, vezmu v úvahu že by je stalo poslání 15e coz myslím bude rozhodně méně. 1150x20=23000eur a odvolávat se kvůli tomu na covid, to je hodně velká prasarna.
Moderátor
Tak to je docela síla co tu čtu. Niemczyk býval normální. Kupoval jsem od nich velmi často slezské mince dražené přes Allegro Ale od té doby, co zemřel Pawel a přebral to jeho bratr to šlo s firmou z kopce a ocitli se mimo můj zájem.

Jinak co se týče přepravy, objednávám zboží pro eshop z celého světa - i když to nejsou mince. A zatím největší problém jsem měl s Velkou Británií kvůli Brexitu, kdy šel balíček přes 40 dní. Jinak cokoliv ze světa mi chodí do dvou - max. tří týdnů, Ukrajina/Rusko 7-10 dní. Ze strany Katze jasná výmluva
Registrovaný uživatel
Je cerstva napsal
Účastnil jsem se jubilejní Katzovi aukce č.40
Peníze jsem převedl po pár dnech.
Čekám stále na potvrzení a nic
Tak jsem se rozhodl zavolat po cca. 2 týdnech a bylo mi řečeno že "poskytovatel" bankovních služeb má problém a nechodí jim platby za aukce tudíž nemohou poslat mince.
Už jsou to 2 měsíce pokud se nepletu a stále nic ani email ani telefonát.
Chci se tedy zeptat zda měl/má podobné potíže a prosím o radu jak řešit?
Poslední telefonát jsem slyšel to samé.

Možno by bolo lepšie váš príspevok presunúť do témy Katz, kde nájdete podobné skúsenosti. Ja osobne tam nedražím.
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/katz-aukcion-38916x1
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
[quote=Otravnykomar]

Mě přišla v úterý ups z finska taky za 9e.


No super,mě přijde ups od De Ruitera z Nizozemska pozejtří-naúčtoval si za ni 23,50e.

Škubou nás jak husy.[/quote=Otravnykomar]
Registrovaný uživatel
Katz jsem dražil jednou, naúčtovali jiné poštovné než uváděli - konec. s dodáním problém nebyl... ale to ještě asi žabařili :D
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
[quote=Otravnykomar]

Mě přišla v úterý ups z finska taky za 9e.


No super,mě přijde ups od De Ruitera z Nizozemska pozejtří-naúčtoval si za ni 23,50e.

Škubou nás jak husy.

je to tak, mrska nenazranost a bezednost cloveciny[/quote=Lopez1506]
Registrovaný uživatel
to mi už trochu připomíná některé hospody co se teď snaží zahojit skrz obaly a dopravu (třeba 119 doprava, 40 obaly)
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
A jak to máte s poplatky u banky?
Po mě chce KB za zahraniční platbu 250,-Kč přitom jsem před časem v médiích zaregistroval zprávu, že se to mělo ze zákona nějak limitovat.
Před nějakou dobou jsem to i zaregistroval a platil jen 6, nebo 9,-Kč, ale pak to zase zdvihli na 250,-.
_______________
Registrovaný uživatel
lub121 napsal
A jak to máte s poplatky u banky?
Po mě chce KB za zahraniční platbu 250,-Kč přitom jsem před časem v médiích zaregistroval zprávu, že se to mělo ze zákona nějak limitovat.
Před nějakou dobou jsem to i zaregistroval a platil jen 6, nebo 9,-Kč, ale pak to zase zdvihli na 250,-.


europlatby jsou zdarma, zahraniční je individuální (většinou v dolarech to stojí za to, za to může usa)
Registrovaný uživatel
Oni jsou povinni účtovat těch pár korun (SEPA platba) jen u plateb v EUR a do zemí eurozony. aspoň tak je to u KB, ta účtuje 6 kč za platbu. vím že jiné banky to mají zadarmo, ale 6 korun mě nezabije. asi nemají na sirky nebo co.

250 mi ti hajzli strhli i při platbě do Holandska. zapomněl jsem na to pravidlo a poslal to v dolarech místo v eurech.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
« Poslední úpravu provedl(a) vlad_dracul1989 v 28. 3. 2021, 11:23. »
Registrovaný uživatel
Koľko stojí SEPA platba?
Cezhraničná SEPA platba musí byť spoplatnená v každej banke rovnako ako domáca platba, nakoľko každá platba v rámci SEPA priestoru sa považuje za domácu platbu.

Podmienky SEPA platby:
1.) platba musí byť v mene EUR
2.) poplatky SHA (shared)

Ak podmienky nedodržíte, tak banka platbu vykoná s veľkou radosťou ako zahraničnú, kde sú poplatky 50-100-násobne väčšie. Preto si pri platbách v CHF, CZK, HUF, PLN alebo USD dohodnite sumu v EURách. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
« Poslední úpravu provedl(a) Fidzi v 28. 3. 2021, 11:36. »
Registrovaný uživatel
byla to paráda poslat 30 dolarů za pár pohlednic a nechat si strhnout 250 za převod :))
moje blbost, no.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
nevím odkud jsi to kopíroval, ale mám dojem, že sepa je už ze zákona tak půl roku zdarma...
Registrovaný uživatel
Éra poštovní spořitelna sepa 5kc
Registrovaný uživatel
ferovyobchodnik napsal
nevím odkud jsi to kopíroval, ale mám dojem, že sepa je už ze zákona tak půl roku zdarma...

I to je možný, už to dlouho nesleduju. Mrknu se dnes.
Registrovaný uživatel
Kdo nechce mít problémy, tak mu nezbývá než dražit u aukčních domů, který
napřed pošlou matroš a až pak posílám platbu. (Rauch WAG)
Prostě jinej řekl bych západní přístup.
A to nemluvím o katalogu, kterej vždycky dostanu zadarmo i když jsem tam dlouho
nic nevydražil...
Registrovaný uživatel
tak tak, člověk se někdy diví, za co těch 17-23% vlastně připlácí... poláci mají potřebu sdírat i na poštovném, hnus
Registrovaný uživatel
Sice vyhraju jenom málokdy, ale pak jsem mnohem více spokojený, že jsem nepřeplatil....
Takový člověk se nedávno se mnou přetahoval "po trojníčku" - dal 10x minimální příhoz nad svůj limit. Co z toho má?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 207 208 209 210 211 212 213 214 215 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1