Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 210 211 212 213 214 215 216 217 218 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
vlad_dracul1989 napsal
To ten dlouhý jemný cink stříbra se pěkně poslouchá.

To jo ale na to s mincí nemusím tlouci o pult.
Stačí volně položit tolar na hřbet palce a druhým tolarem o něj cinknout... ááách :P


Přesně tak, to žádná aplikace nenahradí :D
_______________
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Ja používám aplikaci... Precious coin tester..
Jednoduchy docela spolehlivý pomocník.. Zadáš typ drahého kovu (pouze zlato, stříbro) pak deklarovanou ryzost dané mince, její váhu, rozměr... Poté lehce,, cinkeš,, třeba kovovou propiskou.. Aplikace ti vypočítá správnou frekvenci zvuku, která se musí shodnou se zvukem testované mince... Celkem dobrý pomocník..

https://youtu.be/iWIJ7Ke50-M

Barbare, zajimava vec, musim ze zajimavosti vyzkouset.
Registrovaný uživatel
Ja s tim nikdy moc neklepal ani necinkal, to by asi Evropu zvedlo ze zidle, jednou to po me nekdo chtel abych mu nahral video Valdstejnovo 3krejcaru jestli zvoni. Ale nedalo mi to a ted jsem vyzkousel kazdou grosovou minci upustit na stul. Muzu rict ze je to hotova stupnice. Kazda zvoni docela jinak a jen jeden gros je jak modelina ale je to proto ze ac je v dobrem stavy je mirne vyduty asi tlakem na stred se malicko prohnul a je takovy "napjaty". Ale zajimava zkusenost, si tady takhle pozvonit celou skalou minci
Moderátor
Otravnykomar napsal
Ja s tim nikdy moc neklepal ani necinkal, to by asi Evropu zvedlo ze zidle, jednou to po me nekdo chtel abych mu nahral video Valdstejnovo 3krejcaru jestli zvoni. Ale nedalo mi to a ted jsem vyzkousel kazdou grosovou minci upustit na stul. Muzu rict ze je to hotova stupnice. Kazda zvoni docela jinak a jen jeden gros je jak modelina ale je to proto ze ac je v dobrem stavy je mirne vyduty asi tlakem na stred se malicko prohnul a je takovy "napjaty". Ale zajimava zkusenost, si tady takhle pozvonit celou skalou minci


U drobnějších ag.au.Nominalu tenkých střižku to může být problém správně vytvořit onen zvuk cinknutí balancovanim minci na prstu, možná nějakou vhodnou a bezpečnou alternativou by to šlo..
Jinak souhlas uhoz musí být bezpečný vůči minci..
Osobně používám propisku a tenkým kovovým držákem propiskou provedu decentní uhoz, bez jakéhokoliv požkozeni na minci.. Samozřejmě nejdříve doporučuji si provést zkoušky na běžných mincí cenného kovu..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 2. 5. 2021, 11:39. »
Registrovaný uživatel
Ovlivnuje několikamilimetrová prasklina na hraně hrubé mince její zvuk?
Moderátor
Lopez1506 napsal
Ovlivnuje několikamilimetrová prasklina na hraně hrubé mince její zvuk?


Těžko říct s tím jsem se ještě nesetkal je to docela možné, že se může narušovat tón a následně i hodnoty výsledku. Spíše, ale v součtu hodnocení měření aplikace, nemusí být výsledek 100%..
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
Ovlivnuje několikamilimetrová prasklina na hraně hrubé mince její zvuk?

Ovlivnuje prasklina zvuk cinelu? Urcite, takze v totalnich hodnotach u mince urcite taky, otazka zni, ovlivnuje prasklina na minci zvuk na tolik aby jsme to byli schopny registrovat? Nemyslim si i kdyz je mozny ze podelna prasklna ve strizku by mohla vic nez pricna. Preci jen, zvuk jsou vibrace a pokud mince nezapruzi, nezazvoni.
Registrovaný uživatel
No,nejsem vyznavačem těchto sluchových zkoušek,ale kdysi ve starohorách jsem vezl nějaké mince Chládkovi do aukce/tehdá ještě sídlil na Pekařské/a mezi nimi byl tolar s asi 5mm.prasklinou napříč hranou.
Pamatuji že byl tehdy sám překvapen jak mince nezní.
Dokonce ji podrobněji zkoumal zda je pravá.
Byla.
Moderátor
Zejména u větších nominalu je zvuková zkouška na kov, pomocí měření velmi přesná a v podstatě nezpochybnitelná..Pomocí sluchu, je to samozřejmě horší a často rozporuplné..
Moderátor
jak uz jsme nekde diskutovali (je zajimave, ze se vzdy prenese jen cast informaci, byt Barbar by to mohl mit v hlave cele - ale chapu, ze pri mnozstvi tech disputaci co zde vede vetsina dobre minenych rad jen stezi doputuje k cili a je zpracovana), tak ta aplikace je ok, ale jen na moderni strojove razene mince, jinak je to lotinka a spis to vic nefunguje, nez funguje. takze na takove blbosti jako jsou morgany, sovereigny apod. numismaticky underground to slape.

ja jsem si s temi zvuky uz driv hral i u stredovekych minci (samozrejme vcetne PG) a tam je takovy primitivni pristup k nicemu (coz neprekvapilo a zaroven potvrdilo i me argumentace proti "zvukarum / cinkarum").

jakykoliv defekt ci materialove poskozeni ma za nasledek to, ze to fungovat nebude. programek je vlastne primitivni aplikaci vzorce, ktery spocita jake akusticke frekvence bude mit konkreti material (zadava se hustota) konkretniho tvaru a s nejakou mirou tolerance to rekne ano / ne.

zasadni koment - aniz bych ted zpochybnoval potrebu ukajet se onim krasnym zvukem (mozna ma tato uchylka nejake oznaceni :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ), tak neni opravdu potreba s tim mlatit ani o zem, ani o stul, ani o jinou minci. staci tvrdsi drivko (napr. drevena "palicka" co se pouziva k prospikovani hambace :twisted:) nebo i vetsi plastove paratko s kulickou na konci - pouziva se na jednohubky) - v takovem pripade se clovek muze odvazit udelat "Ivanku cink" i s trosku lepsi minci bez obav, ze tam bude hranka...
Moderátor
oliver napsal
jak uz jsme nekde diskutovali (je zajimave, ze se vzdy prenese jen cast informaci, byt Barbar by to mohl mit v hlave cele - ale chapu, ze pri mnozstvi tech disputaci co zde vede vetsina dobre minenych rad jen stezi doputuje k cili a je zpracovana), tak ta aplikace je ok, ale jen na moderni strojove razene mince, jinak je to lotinka a spis to vic nefunguje, nez funguje. takze na takove blbosti jako jsou morgany, sovereigny apod. numismaticky underground to slape.

ja jsem si s temi zvuky uz driv hral i u stredovekych minci (samozrejme vcetne PG) a tam je takovy primitivni pristup k nicemu (coz neprekvapilo a zaroven potvrdilo i me argumentace proti "zvukarum / cinkarum").

jakykoliv defekt ci materialove poskozeni ma za nasledek to, ze to fungovat nebude. programek je vlastne primitivni aplikaci vzorce, ktery spocita jake akusticke frekvence bude mit konkreti material (zadava se hustota) konkretniho tvaru a s nejakou mirou tolerance to rekne ano / ne.

zasadni koment - aniz bych ted zpochybnoval potrebu ukajet se onim krasnym zvukem (mozna ma tato uchylka nejake oznaceni :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ), tak neni opravdu potreba s tim mlatit ani o zem, ani o stul, ani o jinou minci. staci tvrdsi drivko (napr. drevena "palicka" co se pouziva k prospikovani hambace :twisted:) nebo i vetsi plastove paratko s kulickou na konci - pouziva se na jednohubky) - v takovem pripade se clovek muze odvazit udelat "Ivanku cink" i s trosku lepsi minci bez obav, ze tam bude hranka...


Jedná se o obyčejnou aplikaci, která funguje v podstatě na jednoduchém principu matematických výpočtu fyzikálních vlastnosti k patřičneho tónů..nemusíte být zrovna Einstein aby jste pochopil logiku věci..
Pokud známé údaje jako jsou ryzost, váha a rozměr materiálu, dá se s velkou pravděpodobností vypočítat správnou výšku(hladinu) tónů, následně shodnotit s testovanym materiálem a potvrdit, či vyloučit pravost kovu..
Systém pracuje velmi přesně a procentualně vyhodnotí věrohodnost testovaného kovu. Pokud jsou v testovanem materiálu nějaké mikrodefekty výrazný vliv na samotný test to nemá.Pokud je mince vizuálně prasklinou požkozena, samozřejmě je pravděpodobné, že to mít vliv bude,otázkou však zůstává kolik takových mincí se v praxi testuje..
K drobným nominalum jsem se již výše v příspěvcích vyjádřil
Osobně jsem tak otestoval nespočet již dříve posouzeného materiálu, kde jsem znal pravost a pokaždé přesně vyhodnoceno, včetně prokazatelnych materiálových faků, které neprošly testem ..
K vašemu zásadnímu komentů, jsem se již jednou zmínil, že mám svůj ověřený způsob a v žádném případě bych nedopustil sebemenší poškození mince a věřím, že i ostatní v případě zkoušky tento fakt vezmou na vědomí..
Mimo jiné nejste jediný, který se zabývá, či zabýval danou problematikou, bez ohledu na vaše profesní postavení..
Samozřejmě na podobném principu fungují, mnohem sofistikovanější přístroje,ale jako pomocník k základnímu docela přesnému vyhodnocení, není špatný bez ohledu na stáří testovaného materiálu, v žádném případě to není pouze k moderním mincim..
Registrovaný uživatel
Lopez1506 napsal
No,nejsem vyznavačem těchto sluchových zkoušek,ale kdysi ve starohorách jsem vezl nějaké mince Chládkovi do aukce/tehdá ještě sídlil na Pekařské/a mezi nimi byl tolar s asi 5mm.prasklinou napříč hranou.
Pamatuji že byl tehdy sám překvapen jak mince nezní.
Dokonce ji podrobněji zkoumal zda je pravá.

Ak jazdíš vlakom, tak si určite v koľajisku videli chlapíka, ktorý prechádza všetky vagóny a postupne "cinká" kladívkom na dlhej rúčke do oceľových kolies/náprav. Využíva zvukové vlnenie k odhaleniu prasknutých častí. Rovnako je to v numizmatike. Zvuk cinknutia je harmonické vlnenie, ktoré sa šíri prostredím. Dôležitou vlastnosťou pre šírenie zvuku je tvar telesa. Prasknutá minca nebude príjemne zvoniť, pretože má iný (nepravidelný) tvar, ktorý spôsobuje iné fyzikálne podmienky pre (ne)šírenie vlnenia.

barbar napsal
Zejména u větších nominalu je zvuková zkouška na kov, pomocí měření velmi přesná a v podstatě nezpochybnitelná..Pomocí sluchu, je to samozřejmě horší a často rozporuplné..

To nie je skúška na kov! Kvalitná a prasknutá minca budú mať identické kovové zloženie, ale cinkať bude len tá nepoškodená. Z rovnakého dôvodu je porovnávať ručne razené mince rôznych priestorových tvarov vyrobené z nehomogénneho pagamentu so strojovorazenou bižutériou úplna blbosť.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
rovnakého dôvodu je porovnávať ručne razené mince rôznych priestorových tvarov vyrobené z nehomogénneho pagamentu so strojovorazenou bižutériou úplna blbosť.

Ja znovu začínám pochybovat o vaší vědomostech..
Za každou cenu ač se jedná o sebevětší pitomost, určitý zdejší kolektiv se budete kryt do roztrhání těla ..
Jeden z největších blabolů co jsem zde slyšel a to jsem zde četl dost tvrdohlavych hlouposti... Ručně ražená mince stejného kovu stejných rozměrů, stejné ryzosti, bude v jiném tónů, než mince strojová stejných vlastností... A system to vyhodnotí jinak :lol:

Všem těm zabedněncům stáhněte si jen tak s plezyru aplikaci, ktera mimochodem jak si možná někteří zdejší paprdové mysli, že se jedná o jednu s těch které hodnotí mince v závislosti svého souboru mincí již v předem nastaveném systému..
Ne jedná se o aplikaci, která mimo jiné dokáže zhodnotit kov na základě potřebných DEKLAROVANYCH parametrů k minci , které tam musíte vložit..!!!!
A to je :
Typ kovu... (ag, au)
Ryzost...
Váha...
Rozměr...

Znovu proces vám vypočítá správnou úroveň tónů... A následně zhodnotí s testovanou minci Fidzi... Nehledě na stáří a napriklad nějaké drobné mikrodefekty ma proces určitou toleranci.. A je jasné pokud testujete značně prasklý kus, bude problém... Osobně prasklé kusy nemám ani jsem je neměl možnost testovat


Hoši to si vkládejte doma dětem a né barbarovi :lol:
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 2. 5. 2021, 18:16. »
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/10-kc-1993-chyborazba-vada-strizku-unikat-6982521088

Panejo, poslední dobou je to samý unikát.
Hlavně se mi líbí ten učený a solidní popis předmětu.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
vlad_dracul1989 napsal
https://aukro.cz/10-kc-1993-chyborazba-vada-strizku-unikat-6982521088

Panejo, poslední dobou je to samý unikát.
Hlavně se mi líbí ten učený a solidní popis předmětu.


To víš snad každý nepoctivec to prubne...
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
https://aukro.cz/10-kc-1993-chyborazba-vada-strizku-unikat-6982521088

Panejo, poslední dobou je to samý unikát.
Hlavně se mi líbí ten učený a solidní popis předmětu.

Ten popis by nám mal lichotiť, pretože to "bylo odsouhlaseno několika zkušenými numismatiky na diskusním fóru..." No áno, petrt128/Petr3 tým myslel sberatel.com. :D
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/chyborazby-vyrobni-zmetky-varianty-a-dobove-padelky-urcovani-a-diskuse_post_-585950#post585950
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Fidzi napsal
vlad_dracul1989 napsal
https://aukro.cz/10-kc-1993-chyborazba-vada-strizku-unikat-6982521088

Panejo, poslední dobou je to samý unikát.
Hlavně se mi líbí ten učený a solidní popis předmětu.

Ten popis by nám mal lichotiť, pretože to "bylo odsouhlaseno několika zkušenými numismatiky na diskusním fóru..." No áno, petrt128/Petr3 tým myslel sberatel.com. :D
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/chyborazby-vyrobni-zmetky-varianty-a-dobove-padelky-urcovani-a-diskuse_post_-585950#post585950


Za dva a půl litru, mě neoslovil..
Registrovaný uživatel
barbar: Nevím v čem tkví v tomto případě nepoctivost.
Registrovaný uživatel
Fidzi: Zdravím
Moderátor
Petr3 napsal
barbar: Nevím v čem tkví v tomto případě nepoctivost.


No možná jsem to přehnal nevím, každý si to vyloží po svém, nic osobního, ale dva a půl je moc!! ..Takový věci za mne, pouze od koruny..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 3. 5. 2021, 21:20. »
Registrovaný uživatel
Petr3 napsal
barbar: Nevím v čem tkví v tomto případě nepoctivost.


Tak už napsat tohle je docela troufalé: "což bylo odsouhlaseno několika zkušenými numismatiky na diskusním fóru podle těchto i dalších fotek"

Když rozličné názory na to vypadaly takto:
ramires napsal
...ta poslední fotka se mi jeví jako zásek do materiálu 8)

bertik-b1 napsal
Tak tyto fotky myslím vylučují vadu střížku.

stani napsal
Takáto "pekná" chyba mince z výroby by vydržala v obehu až do stavu, v akom aktuálne je? Neverím.


Jako není to taková šílenost jako když frajerovi z Fulneku vypadl prostředek z padesátky a chtěl za ní na aukru rovný mega (kódové slovo UNIKÁT), ale i tak... 8)

Ale i kdyby jsme to tu všichni odsouhlasili, nejsme soudní znalci oboru numismatika, nejsme ani žádná komise ministerstva kultury, takže názory tady rozhodně nejsou nějaký certifikát pro aukce :mrgreen:
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
« Poslední úpravu provedl(a) vlad_dracul1989 v 3. 5. 2021, 23:02. »
Moderátor
To vlad_dracul: budme objektivni
valhubert napsal
vada střižku

turtleoverhead napsal
Podle mne je to jasný vadný střižek.

tomi napsal
Aj ja si myslím... Ešte som takú vadu nevidel

Totez si myslim ja.
bertik laviroval, argument staniho snad nelze brat vazne - kolik lidi by si vsimlo?
Takze tu mame 4x jasné pro vadu strizku proti jednomu proti.
V cem tedy prodejce v popisu pochybil?
K cemu tady soudni znalec nebo komise ministerstva kultury - nebudte smesny.
Registrovaný uživatel
Není vhodné vytrhávat formulace a názor z kontextu. To přece není žádný argument.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
nebudte smesny.


Přesně moje reakce na popis draženého předmětu, jakoby názory na sběrateli byly objektivní hodnocení znalců.

Ale ještě je směšné, když někdo sráží jiné názory z fóra, protože třeba, jen třeba, někdo vidí víc, než on 8)

bertik-b1 napsal
Není vhodné vytrhávat formulace a názor z kontextu. To přece není žádný argument.


Byla to úplná citace tvého názoru po zhlédnutí fotek toho 'unikátu'. To byl kontext.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
« Poslední úpravu provedl(a) vlad_dracul1989 v 4. 5. 2021, 5:24. »
Registrovaný uživatel
vlad dracul: Bertíkova slova hrubě vytržena z kontextu. Debata pak totiž ještě pokračovala a poslední komentář bertika k dané minci vypadal takto:
" Díky za doplnění. Takže se dá říct,že k záseku došlo po pokovení před ražbou. Vyhrnutý materiál byl zatlačen zpátky při ražbě. Ví se, jak silná vrstva je ten měděný cán a jak to pokovení?"
Ovšem nejpodstatnější je tato část popisu na Aukru: "Na zbůsob vzniku můžou být různé názory. Prodávám bez záruky a bez možnosti reklamace. Posuďte sami a uvažte Váš příhoz."

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 210 211 212 213 214 215 216 217 218 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1