Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 212 213 214 215 216 217 218 219 220 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
No, názor mám … tuzemští sběratelé/investoři skupují dukáty - mají pocit, že do nich uloží naše inflační peníze, a že se dají prodat vlastně kdekoliv i mimo území ČR, je o ně zájem v Rakousku, ale i v USA (zlato, stále silná československá komunita bývalých emigrantů z různých období), Vámi popisované hallské ražby jsou prioritní možná právě jen v Rakousku. Úzký okruh sběratelů a úzký okruh zájemců a následně i potencionálních kupců... ale tyto ražby nejsou můj šálek čaje, mohu se mýlit..
Máte pravdu v tom, že i dnes, hledá-li člověk, většinou mimo území jeho sběratelského zájmu se dá najít mince "za pár kaček" a přitom to je něco, co dlouho hledal, je to TOP pro jeho sbírku a s dobrou reklamou to jednou příště prodá za x násobky ...
Registrovaný uživatel
Evropo, realna cena bude vzdy jen ta prodejni, ne hypoteticka, predpokladana ze vzacnosti a dalsich parametru. Ta se odviji od zajmu kupujicich, muze byt mince sebevzacnejsi ale pokud ji chce jen maly okruh lidi nebude tak draha jako ta ktery je hodne ale chteji ji vsichni, to da preci rozum. :-)
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Evropo, realna cena bude vzdy jen ta prodejni, ne hypoteticka, predpokladana ze vzacnosti a dalsich parametru. Ta se odviji od zajmu kupujicich, muze byt mince sebevzacnejsi ale pokud ji chce jen maly okruh lidi nebude tak draha jako ta ktery je hodne ale chteji ji vsichni, to da preci rozum. :-)


Ale já zde nemluvím z pohledu investora. Já také i v mém sběratelském okruhu zájmu nekupuji mince zcela dostupné za ceny absolutně neodpovídající jejich výskytu. Vždyť je tolik hezkých mincí, které jsou nedoceněné i v dnešní době. Navíc jejich výskyt je na úrovni "pár" kusů. Investoři jsou velmi náchylní na zmanipulování a někteří obchodníci jsou v tomto hledisku mistry svého řemesla. Stačí, aby se rozjela poptávka a pak jde vše samo. Těchto scénářů jsem v životě zažil více a to na mnoho způsobů.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Vámi popisované hallské ražby jsou prioritní možná právě jen v Rakousku. Úzký okruh sběratelů a úzký okruh zájemců a následně i potencionálních kupců... ale tyto ražby nejsou můj šálek čaje, mohu se mýlit..


Já jsem měl na mysli spíše mince, které patřily do ražeb monarchie, která odpovídala území více než deseti nástupnických států z pohledu dnešních hranic. Pak je sbírají sběratelé v rámci celé střední Evropy, ale např. i na území bývalého Rakouského Nizozemí, severní Itálie atd. Víte jaký počet zájemců zde může být? A do tohoto počtu nezahrnuji sběratele z jiných oblastí, ale i tak tyto ražby je zajímají.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Otravnykomar napsal
Evropo, realna cena bude vzdy jen ta prodejni, ne hypoteticka, predpokladana ze vzacnosti a dalsich parametru. Ta se odviji od zajmu kupujicich, muze byt mince sebevzacnejsi ale pokud ji chce jen maly okruh lidi nebude tak draha jako ta ktery je hodne ale chteji ji vsichni, to da preci rozum. :-)


Přesně tak.. Dnes ve světě webu je docela jednoduché mít přehled v případě prodeje kde jak a kdy prodat, vyčkat, či dokonce raději neprodat vůbec..
Mimochodem při takových teoriích(Evropa1) je potřeba být konkrétnější a vše podložit.
Nedávno jsem koupil mimořádně vzácnou minci v hezké zachovalosti v západní aukci za cenu - dá se říci, že i pod její cenou skutečnou. Přitom příhozů zde bylo 95!!!!

Zde neexistuje otázka problematiky inflace a bezpečných investic, věčně zdejší argumetačni s prominutím hloupost.. Pokud ano, tak ve velmi malé míře,to zejména samotnymi sběrately numismaty..
Ochrana před inflaci je především a vždy byla pro běžnou populaci a samotného státu formou samotného zlata,drahých kovů, či případně drahokamů..
Významný růst ceny zlata a zvyšování státních zlatých rezerv je vždy prvním ukazatelem možné nadcházející inflace, čož už zde bylo tesně před kovidem a krátce v průběhu ( zajímavé je a stojí to za zmínku , že za tim stalo především Rusko).. Nyní se aktuálně vše drží v určitých hodnotách, které víceméně z minulosti známé. Významná inflace, nad kterou bychom se měli pozastavit, jako obyvatelstvo nehrozí..
V numizmatice jsou to hlavně movití sběratele a obchodní investoři, kteří tlačí ceny vzhůru.. Numismatickeho průměru a už vůbec né obyvatelstva s pozadím inflační hrozby se to vžádném případě netýká...
Několikrát zde zazněly zásadní důvody, počínaje webem, včetně sběratel com , mediální reklamou, samotnou oblibou movitých i průměrných sběratelů a možnosti zajímavého investičního obchodování, lezou ceny postupně u některých kusů vyznamě nahoru.
Kvalitní a zajímavý sběratelsky materiál se tím separuje od průměru a průměr od běžného...
S pohledu numismatickych vyspělých zemích je to běžný jev a světové aukční síně, jako jsou Vídeň, new York, London, Paříž a mnohé další,pokud mají co nabídnou, vždy zde bude potenciální růst..
Naše aukční síně příklad včerejší aukce M&Ch, jsou svým způsobem dnes již rovnocenným partnerem,které v podstatě stanoví otázku tržních cen.
Pamatuji se ještě v GB kdy jsem v úžasu sledoval London auction, jako Heritage, London coins a jen kroutil hlavou na výsledky a dnes se to stává běžnou skutečnosti, že u nás i ve světě, jsou některé naše historické i novodobé ražby na úrovni světových unikatú...
Registrovaný uživatel
Z hlediska investic do starých mincí je dobré spoléhat se na kvalitu i kvantitu. Aspoň podle mých zkušeností. Můžu si vybrakovat účty abych si nakoupil super raritní kusy nebo větší počet běžnějších záležitostí - ale snadněji likvidních, pokud náhodou potřebuju prachy. Je možné že ta super rarita za pár let vyskočí do nebes, ale taky nemusí, a naopak bude člověk rád když jí prodá s aspoň nějakým ziskem.
Protože prodávat mince pod nákupní cenou je samozřejmě blbost.

Neexistují na to absolutně správné odpovědi.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
vlad_dracul1989 napsal
Z hlediska investic do starých mincí je dobré spoléhat se na kvalitu i kvantitu. Aspoň podle mých zkušeností. Můžu si vybrakovat účty abych si nakoupil super raritní kusy nebo větší počet běžnějších záležitostí - ale snadněji likvidních, pokud náhodou potřebuju prachy. Je možné že ta super rarita za pár let vyskočí do nebes, ale taky nemusí, a naopak bude člověk rád když jí prodá s aspoň nějakým ziskem.
Protože prodávat mince pod nákupní cenou je samozřejmě blbost.

Neexistují na to absolutně správné odpovědi.


Trh se zajímavým materiálem, se může pouze zmírnit, či pozastavit, to je celé. Nemůže však za běžných (nám životním podmínek) náhle, či postupně klesat cenově dolů... Vyloučeno
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 8. 5. 2021, 12:01. »
Registrovaný uživatel
Právě. Trefil člověk kauf desetiletí nebo si to koupil před tím pomyslným stropem, kdy už ten růst na léta zvolní?
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
vlad_dracul1989 napsal
Právě. Trefil člověk kauf desetiletí nebo si to koupil před tím pomyslným stropem, kdy už ten růst na léta zvolní?

Pomyslný strop neexistuje.. Zvolněni, samozřejmě ano, ale to jsou otázky pro věštce.. :)
Určité iniciály zde jsou, však z hlediska času né tolik významné a to aukční přihozy, zejména těch finálních dražšítelů,naznačí potenciální zájem o konkrétní položky,ale samozřejmě je to individuální záležitost, napřiklad u aukra bych to nepovažoval za významný faktor..
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 8. 5. 2021, 12:24. »
Registrovaný uživatel
Stále zde řešíte investiční otázky, ale já jsem sběratel a pak mě zajímají zcela jiné směry. Pokud se vyskytne na prodej opravdu zajímavá mince, pak si nemohu vybírat a musím koupit, nebo jít. Zde nelze spekulovat, že tato aukce je drahá a tedy tuto položku si koupím v lacinější aukci, nebo, že dnešní doba je drahá a tedy počkám na příznivější dobu. Zde platí jediné a to bez ohledu na další ukazatele, buď se o tuto položku pokusím a třeba jí i získám, nebo nikoli a pak již tuto šanci mně osud nemusí v životě nadělit. Nic víc, nic míň.

Pokud bych se choval jako investor a např. věřil zlatu, pak si ho budu kupovat za cca 1500 Kč za gram a nikoli gram za 50 T.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Barbar si porad mysli ze ten covid nehraje roli. Priteli, jdi za kymkolik kdo se zabyva jakoukoli formou investic nebo prodejem cehokoli investycne zajimaveho. A vsichni ti reknou to stejny. Pokud by jsi si udelal graf narustu cen u konkretniho zbozi, zde treba minci, uvidis cca od roku 2015 vyraznejsi narust vzhuru (logicky, ekonomika stoupa, lidi maji penize, i mainstream zacne ukladat a zajimat se o investicni nastroje, zaroven popularizace sberatelstvi, presun vseho podstatneho do online site, coz uz je trosku delsi dobu) ale od roku 2020 uvidis skokovy narust. Numismaticky vyspeli zeme? to je hrozna blbost, cesi maji povest sberatelu uz pekne dlouho, podivej se na gernerace dlouhou strukturu jakou je CNS, ktera zeme tohle ma? nechapu kde cerpas takovyhle informace, nebo to jsou domenky? K ty inflacni hrozbe, ty se prave boji ti moviti investori proto to tak tlaci a nyni se numismatika dost podstatne meni, uz je verejne znama jako vhodny investycni nastroj a tim se taky do znacny miry stala, uz to neni jen o sberatelich a badatelich.
Evropo, je to tak, ja nadnesene rika muj kamarad kdyz je to tam a tobe to chybi tak prodas i babicku aby jsi to dostal. Ale musim vas opravit, spravny investor ma svoje investice rozlozene do vice smeru, takze muze nakupovat jako ingoty, tak numismatiku, dnes cryptomeny, umeni, veterany, nemovitosti, zalezi na kazdem kolik prostredku ma ale diverzifikace je zaklad pro minimalizovani rizika ztraty.
Strop neni, kdyby prisla hyperinflace a chleba stal milion a mince miliardy nebo biliardy atp. Je treba zdrave vnimat cenu vuci prijmum i cenam dalsiho sortimentu, a i jako sberatel rad vim kdy preplacim a alespon priblizne kolik. Teda u unikatu se to samozrejme nikdy rict neda.
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Zde platí jediné a to bez ohledu na další ukazatele, buď se o tuto položku pokusím a třeba jí i získám, nebo nikoli a pak již tuto šanci mně osud nemusí v životě nadělit. Nic víc, nic míň.


Tohle jsou opravdu krásná slova, bez ironie, a v ideálních případech snaha o to musí existovat. Ale rozhoduje bohužel i ekonomický realismus. Některé mince budou pro mě navždy nedostupné (pokud nevyhraju Sportku), s tím jsem smířený, a pak jsou případy buď a nebo: jednu nebo druhou minci, protože na obě v tu chvíli prostě nemám. Pořád nějaká Sophiina volba :mrgreen:
Někdy ty chvíle jsou časově hodně omezené.

Ale stojím si za tím, že škaredé mince s přestřelenou cenou jsou každopádně zločinem proti lidskosti 8) :D
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
vlad_dracul1989 napsal
Tohle jsou opravdu krásná slova, bez ironie, a v ideálních případech snaha o to musí existovat. Ale rozhoduje bohužel i ekonomický realismus. Některé mince budou pro mě navždy nedostupné (pokud nevyhraju Sportku), s tím jsem smířený, a pak jsou případy buď a nebo: jednu nebo druhou minci, protože na obě v tu chvíli prostě nemám. Pořád nějaká Sophiina volba :mrgreen:
Někdy ty chvíle jsou časově hodně omezené.

Ale stojím si za tím, že škaredé mince s přestřelenou cenou jsou každopádně zločinem proti lidskosti 8) :D


Včera se jeden kolega pokusil o velmi vzácnou položku - neuspěl, ale alespoň si může s klidným srdcem říci, že pro zdar udělal maximum. Pokud by se o tuto položku nepokusil, celý život by si to vyčítal.

A o posledním vašem odstavci platí, že je to z velké části česká realita. Pak se nelze divit, že se říká, že jsme odpadkovým košem Evropy - myšleno v tomto případě jako prodej podřadných mincí za zcela nesmyslné ceny, které jsou ve velkém počtu dováženy od našich jižních, či západních sousedů. Aukro ale prodá vše, protože kupců je stále dost.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Otravnykomar napsal
Barbar si porad mysli ze ten covid nehraje roli. Priteli, jdi za kymkolik kdo se zabyva jakoukoli formou investic nebo prodejem cehokoli investycne zajimaveho. A vsichni ti reknou to stejny. Pokud by jsi si udelal graf narustu cen u konkretniho zbozi, zde treba minci, uvidis cca od roku 2015 vyraznejsi narust vzhuru (logicky, ekonomika stoupa, lidi maji penize, i mainstream zacne ukladat a zajimat se o investicni nastroje, zaroven popularizace sberatelstvi, presun vseho podstatneho do online site, coz uz je trosku delsi dobu) ale od roku 2020 uvidis skokovy narust. Numismaticky vyspeli zeme? to je hrozna blbost, cesi maji povest sberatelu uz pekne dlouho, podivej se na gernerace dlouhou strukturu jakou je CNS, ktera zeme tohle ma? nechapu kde cerpas takovyhle informace, nebo to jsou domenky? K ty inflacni hrozbe, ty se prave boji ti moviti investori proto to tak tlaci a nyni se numismatika dost podstatne meni, uz je verejne znama jako vhodny investycni nastroj a tim se taky do znacny miry stala, uz to neni jen o sberatelich a badatelich.
Evropo, je to tak, ja nadnesene rika muj kamarad kdyz je to tam a tobe to chybi tak prodas i babicku aby jsi to dostal. Ale musim vas opravit, spravny investor ma svoje investice rozlozene do vice smeru, takze muze nakupovat jako ingoty, tak numismatiku, dnes cryptomeny, umeni, veterany, nemovitosti, zalezi na kazdem kolik prostredku ma ale diverzifikace je zaklad pro minimalizovani rizika ztraty.
Strop neni, kdyby prisla hyperinflace a chleba stal milion a mince miliardy nebo biliardy atp. Je treba zdrave vnimat cenu vuci prijmum i cenam dalsiho sortimentu, a i jako sberatel rad vim kdy preplacim a alespon priblizne kolik. Teda u unikatu se to samozrejme nikdy rict neda.
Moderátor
Komáre blbost... Nejdřív kovid 2020 - 21 teď už i od roku 2015..
Argumentačně se za každou cenu vykrucovat. :)
To co jsem psal je jasné, není co řešit,hoši..
A argumenty Evropy jsou v principu jedno a to též, na každé téma stejné... Hoši zvykejte si, že budete v budoucnu sahat hlouběji a hlouběji do kapsy, pro zajímavější material, kolikrát i nehledě na jeho dostupnost jako takovou,tak to už delší dobu je nehledě na kovid a tak do bude..
Moderátor
,, Kleli,, jste mnozí již před xx lety, klít budete i v následujících xx.. Let pořád .. Hold pokud na to nemám tak to nekupuju ani radši nekomentuju..
Ja bych se s plných plic smál s případnou argumentaci a obhajovaní při prodeji, když jednou nastane ona doba.. Evropo, umím si živě, představit jak by jste obrátil list a obhajoval nejvyšší možné tržní ceny svého zboží, nehledě na okolností.. Jak vás znám, vy by jste byl schopen napsat o tom i,, knihu,, k propagaci své sbírky.. A na nějaké dávno minule numismatické kurzy, by jste Zapoměl..
Registrovaný uživatel
Zvykejte si, že budete v budoucnu sahat hlouběji a hlouběji do kapsy, pro zajímavější materiál.
Neplatí to u všeho. Už mám taky minci se starším podložním lístkem a cena na něm je vyšší než jsem platil já.
Registrovaný uživatel
Pokud se vyskytne na prodej opravdu zajímavá mince, pak si nemohu vybírat a musím koupit, nebo jít.
Přesně tak, nabídnu cenu podle svých možností. "Přeplatím o jeden příhoz" a mám. Nebo se ukáže, že cena je mimo mé možnosti a nemám, ale zkusil jsem.
Moderátor
opal napsal
Zvykejte si, že budete v budoucnu sahat hlouběji a hlouběji do kapsy, pro zajímavější materiál.
Neplatí to u všeho. Už mám taky minci se starším podložním lístkem a cena na něm je vyšší než jsem platil já.


Opale kolik takových radosti je, pramálo.. Občas se najde, nejakej,, dobrák,, sběratel, či neznaly..Ale jsou to dnes výjimky na které se nelze spoléhat..
Osobně jsem měl take štěstí, ale na takových událostech se sbírky nezakladaj..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Evropo, umím si živě, představit jak by jste obrátil list a obhajoval nejvyšší možné tržní ceny svého zboží, nehledě na okolností.. Jak vás znám, vy by jste byl schopen napsat o tom i,, knihu,, k propagaci své sbírky.. A na nějaké dávno minule numismatické kurzy, by jste Zapoměl..


Já nemám zapotřebí zde psát ódy na zvyšující se ceny svého materiálu. Tak to prostě je. Věčné debaty investorského typu do sběratelství opravdu nepatří a proto nemám důvod si hladit své ego.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
barbar napsal
Evropo, umím si živě, představit jak by jste obrátil list a obhajoval nejvyšší možné tržní ceny svého zboží, nehledě na okolností.. Jak vás znám, vy by jste byl schopen napsat o tom i,, knihu,, k propagaci své sbírky.. A na nějaké dávno minule numismatické kurzy, by jste Zapoměl..


Já nemám zapotřebí zde psát ódy na zvyšující se ceny svého materiálu. Tak to prostě je. Věčné debaty investorského typu do sběratelství opravdu nepatří a proto nemám důvod si hladit své ego.


Najednou.. :) a kde jsou ony ódy na mince Františka a ostatní mince nic, jako příkladně u československa kritika v podobě přehnaných konspiračně ivestičně inflačnich bublin a kdo ví co ještě.. Hold sběratelská obliba v konkrétních sběratelských oblasti, není stejná..
Registrovaný uživatel
Můj obor je doba a mince Františka II./I. a pokud znáte alespoň základy historie, pak se jedná o velmi historicky zajímavé období. Pokud znáte trochu měnové poměry, pak to byla z měnového pohledu velmi zajímavá doba. Pokud znáte trochu mince Františka, pak velká část z nich je sběratelsky a numismaticky zajímavé a to z několika důvodů. Jako sběratel těchto mincí byste tyto oblasti měl mít zmapované. Jelikož se věnují pouze této oblasti, pak nechci jít do hloubky jiných oblastí. Mince františka jsou zajímavé i ze sběratelského pohledu a pak jsem ochoten zaplatit vyšší cenu pouze za mince, které si to zaslouží, tedy jejich malý, až minimální výskyt, tuto platbu ospravedlňuje. Nějak si nedovedu představit, že bych platil vyšší ceny za minci, která leží v dalších mnoha sbírkách - možná ve stovkách, či tisících.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
Můj obor je doba a mince Františka II./I. a pokud znáte alespoň základy historie, pak se jedná o velmi historicky zajímavé období. Pokud znáte trochu měnové poměry, pak to byla z měnového pohledu velmi zajímavá doba. Pokud znáte trochu mince Františka, pak velká část z nich je sběratelsky a numismaticky zajímavé a to z několika důvodů. Jako sběratel těchto mincí byste tyto oblasti měl mít zmapované. Jelikož se věnují pouze této oblasti, pak nechci jít do hloubky jiných oblastí. Mince františka jsou zajímavé i ze sběratelského pohledu a pak jsem ochoten zaplatit vyšší cenu pouze za mince, které si to zaslouží, tedy jejich malý, až minimální výskyt, tuto platbu ospravedlňuje. Nějak si nedovedu představit, že bych platil vyšší ceny za minci, která leží v dalších mnoha sbírkách - možná ve stovkách, či tisících.


Evropo prosím vás, tohle už tady bylo mnohokrát..
Zaklady historie.. :) , to opravdu spolu nebudeme znovu a znovu probírat, myslím že zrovna my dva jsme si toho pověděli dost.. O cenách a poměrech, při nákupu a prodeji aukcích atd. Toho bylo také dost řečeno...Jistě víte, že i běžné v tisících kusech ražene měděné příklad 3 krejcary františka v luxusních stavech cenou dnes pomalu i na 1000ce..
Nemá smysl znovu a znovu řešit tyhle věci..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Komáre blbost... Nejdřív kovid 2020 - 21 teď už i od roku 2015..
Argumentačně se za každou cenu vykrucovat. :)
To co jsem psal je jasné, není co řešit,hoši..
A argumenty Evropy jsou v principu jedno a to též, na každé téma stejné... Hoši zvykejte si, že budete v budoucnu sahat hlouběji a hlouběji do kapsy, pro zajímavější material, kolikrát i nehledě na jeho dostupnost jako takovou,tak to už delší dobu je nehledě na kovid a tak do bude..

Já tvrdím to stejný. To jsou empiricky data. Konkrétní příklad, tolar 1648 plana v roce 2019 48k konec roku 2020 - podobný kus 250k?! Včerejší tolar včerejší tolar slik 1716 do roku 020 cca 50-70k. Rok na ebay ležel jeden v pcgs slabu za 100k a nikdo to nechtěl, včera u Macha se prodal za 300k jen o něco málo lepší. Samozřejmě ten na ebay obratem zmizel. 300-500% nárůst během 12-24mesicu ti přijde přirozený? 2tolar 1520 se naposledy prodal u kunkera v 018 za 17000e včera u Macha za 85000e. Dolní graf je vývoj cen nemovitostí s tím že rok 021 je stále otevřený a sám že své práce vím že ceny rostou velmy rychle a především poptávka. Sám jsem v posledním roce 3 byty prodal. A nyní se setkávám s tim že lidem už tolik ani nejde o zhodnocení které vzhledem k cenám přesahuje návratnost 40let ale o alespoň zachování hodnoty neb se bojí inflace a neslyšel jsem to z úst jednoho klienta. Ale kdyz tomu věřit nechceš nemusíš. Ale pokud chceš popřít že zvýšení pravděpodobností ekonomické krize nevede lidi k ukládání do jistějších komodit než je hotovost a tím pádem zvýšením poptávky neroste cena pak nerozumíš ekonomice.
Samozřejmě u nemovitosti je ten růst plynulejší než u fyzicky mobilních aktiv jako jsou mince, kryptomeny, zlato. Vždyť fyzické zlato začátkem kovidu nebylo absolutně dostupné a krásný příklad je cena ru10korony kdy před covidem šla za 3600 s nástupem covidu velice rychle překonala cenu 5000. To jsou fakta.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ačkoliv jsem roky jen pozorovatel a na Barbara mám jistou formu alergické reakce (i když uznávám, že mi imponuje ta bezostyšná a tvrdohlavá apelace bez jakýchkoliv znalostí), zde má pravdu :-D

barbar napsal
Evropa1 napsal
Můj obor je doba a mince Františka II./I. a pokud znáte alespoň základy historie, pak se jedná o velmi historicky zajímavé období. Pokud znáte trochu měnové poměry, pak to byla z měnového pohledu velmi zajímavá doba. Pokud znáte trochu mince Františka, pak velká část z nich je sběratelsky a numismaticky zajímavé a to z několika důvodů. Jako sběratel těchto mincí byste tyto oblasti měl mít zmapované. Jelikož se věnují pouze této oblasti, pak nechci jít do hloubky jiných oblastí. Mince františka jsou zajímavé i ze sběratelského pohledu a pak jsem ochoten zaplatit vyšší cenu pouze za mince, které si to zaslouží, tedy jejich malý, až minimální výskyt, tuto platbu ospravedlňuje. Nějak si nedovedu představit, že bych platil vyšší ceny za minci, která leží v dalších mnoha sbírkách - možná ve stovkách, či tisících.


Evropo prosím vás, tohle už tady bylo mnohokrát..
Zaklady historie.. :) , to opravdu spolu nebudeme znovu a znovu probírat, myslím že zrovna my dva jsme si toho pověděli dost.. O cenách a poměrech, při nákupu a prodeji aukcích atd. Toho bylo také dost řečeno...Jistě víte, že i běžné v tisících kusech ražene měděné příklad 3 krejcary františka v luxusních stavech cenou dnes pomalu i na 1000ce..
Nemá smysl znovu a znovu řešit tyhle věci..

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 212 213 214 215 216 217 218 219 220 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1