Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukce

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 217 218 219 220 221 222 223 224 225 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
denary napsal
DPH zaplatíš v USA i u nás.Když budeš chtít vrátit DPH z USA,tak si o to musíš zažádat


Ok a co celní poplatek
Moderátor
Denary díky za info 👍
Registrovaný uživatel
na stránkách ČNS Brno zveřejněn aukční katalog 181. aukce 9.10.2021
Registrovaný uživatel
Nevim jestli tady ma kolonku CNS tabor ale maji v aukci nekolik chyb, 613 a 615 stejny fotky, 590 je fotka pg ferdinanda namisto Maleho penize Ludvika J.
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/stara-mince-6998599708
Registrovaný uživatel
Zase tak stará ta mince nebude. Osvědčená strategie některých prodejců, nejen napodobenin a falz. Nejdříve aukci nechá rozběhnout pomocí příbuzenstva a to by v tom byl čert, aby se někdo nechytil.
Registrovaný uživatel
To přeci nemohl žádný sběratel za víc jak za 20 korun koupit :- ))Buď to koupil "bratříček" prodejce ve snaze vyhnat cenu a nebo překupníček , který tomu naprosto nerozumí a to ani okrajově a tak holt platí školné :- )
Moderátor
Tohle jsem nečekal..
Jedinečná variata. S valtštenových tolarových ražeb absolutní unikát, žádná taková není známa, můj se se v mžiku rozplynul, byl jsem připraven jej získat.
Teď už jen gratuluji výherci. Doufám, že tento opravdu výjimečny kus bude ve sbírce našince...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Tohle jsem nečekal..
Jedinečná variata. S valtštenových tolarových ražeb absolutní unikát, žádná taková není známa, můj se se v mžiku rozplynul, byl jsem připraven jej získat.
Teď už jen gratuluji výherci. Doufám, že tento opravdu výjimečny kus bude ve sbírce našince...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Tomu rozumím, je to prima kousek, ale co říkáš na toto...
https://livebid.cz/auction/aurea_102/detail/458#
To mě hlava nebere :shock:
Registrovaný uživatel
MikyM napsal
Tomu rozumím, je to prima kousek, ale co říkáš na toto...
https://livebid.cz/auction/aurea_102/detail/458#
To mě hlava nebere :shock:

Čomu na tom nerozumieš? Je to technologická skúška/minca/medaila č.1 z vašej mincovne. Kebyže zbieram české mince a vyhodím 1/4-1/2 mio Kč za 10 korunu 1993 s malým Kč, tak si kúpim aj tento žetón za pár drobných. Ja som to ešte v dražbe nikdy nevidel.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Koukal jsem, měl jsem ho ve sledování, ale nepřihazoval jsem zkouška na 10 haléře, značky jablonecké mincovny, velmi specifiká sběratelská záležitost..
Vydražil si jí?
Moderátor
Fidzi napsal
MikyM napsal
Tomu rozumím, je to prima kousek, ale co říkáš na toto...
https://livebid.cz/auction/aurea_102/detail/458#
To mě hlava nebere :shock:

Čomu na tom nerozumieš? Je to technologická skúška/minca/medaila č.1 z vašej mincovne. Kebyže zbieram české mince a vyhodím 1/4-1/2 mio Kč za 10 korunu 1993 s malým Kč, tak si kúpim aj tento žetón za pár drobných. Ja som to ešte v dražbe nikdy nevidel.

Fidzi je to docela atypická mincovní záležitost, jedná se o zkoušku na kov a né :roll: standartně na celkový relief mince, jako u klasické zkušební ražby
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Fidzi napsal
Čomu na tom nerozumieš? Je to technologická skúška/minca/medaila č.1 z vašej mincovne. Kebyže zbieram české mince a vyhodím 1/4-1/2 mio Kč za 10 korunu 1993 s malým Kč, tak si kúpim aj tento žetón za pár drobných. Ja som to ešte v dražbe nikdy nevidel.

Fidzi je to docela atypická mincovní záležitost, jedná se o zkoušku na kov a né :roll: standartně na celkový relief mince, jako u klasické zkušební ražby

Práve preto, že je to atypický kúsok začiatku novodobého mincovníctva v Čechách sa mi to páči.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Moderátor
Tak dnes byla 102. aukce Aurea a co bylo zajímavé tak to mimo svv. dukátů, byla mince 10000 Kč 2013 - Konstantin a Metoděj, s nápisem na hraně 2013 - ROK ZVOLENÍ PAPEŽE FRANTIŠKA - vydražená za 750.000Kč+20% přirážka, takže tj. 900.000Kč, což je horentní suma :-))

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nevíte někdo, jak je to teď v pražských aukcích s provizí účtovanou prodávajícímu? Jsou ještě aukční domy bez provize ze strany prodávajícího u položek nad 10 tis.?
Moderátor
Katalog nadcházející aukce M@Ch

Docela zajímavá nabídka Československa...
Nádherný 10 dukát Albrechta z Valdštejna...


https://www.sixbid.com/en/macho-and-chlapovic/9431/page/1/perPage/100?term&orderCol=lot_number&orderDirection=asc&priceFrom&displayMode=large&auctionSessions=10614%7C394196&sidebarIsSticky=false

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Valdštejn - super. Jinak bižu plno a jinak žádná sláva.
Moderátor
alfonsoalois napsal
Valdštejn - super. Jinak bižu plno a jinak žádná sláva.


Československo se jim povedlo, nějaký kousky mám hledáčku..
Registrovaný uživatel
barbar napsal
alfonsoalois napsal
Valdštejn - super. Jinak bižu plno a jinak žádná sláva.


Československo se jim povedlo, nějaký kousky mám hledáčku..


Jo,jo, povedlo (ikdyž tomu někdo říká bižu ;)
... spousta zkušebních ražeb (kde se jen pořád berou?), svatováclavské dukáty (celá řada 1923-1936), 25 hal. 1932 i 10 Kč 1993 malé kč...
Registrovaný uživatel
Tenhle svatebni dvouzlatnik dostal hodnoceni MS65 a prodal se za 1000eur :-O

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
20 koruna z roku 1938 předčila veškerá očekávání..
Myslím, že se jedná aktuálně o nejdražší Československou zkušební ražbu, která se kdy v historii aukcí prodala..

https://www.novinky.cz/clanek/pres-10-milionu-za-jedinou-minci-aukcni-dum-mel-zne-40394892?section=ekonomika
Moderátor
20 koruna 1938 zkušební ražba
Aukční rekord v Československých zkušebních ražbách .. Cena dosáhla ve výsledku včetně aukční přirážky v přepočtu na
7056 000kč..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a byl trozhodne hezci nez nakonec pouzity navrh ;)
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Moderátor
Otravnykomar napsal
a byl trozhodne hezci nez nakonec pouzity navrh ;)



Jednalo se plánovanou jubilejní 20 korunu k 20 výročí vzniku republiky, bohužel díky Mnichovu se od plánu nakonec ustopilo..
Do té doby mince regulerně podstoupila soutěži, který vyhrál Jiří Jirkovsky.... Zprvu byly vyrobeny první zkušební odražky(počtu neznámém), po neschvalení těchto zkoušek došlo k úpravám a ve finále byly vyraženy další a to pouze dvě zkušební ražby...
« Poslední úpravu provedl(a) barbar v 26. 4. 2022, 9:11. »
Registrovaný uživatel
Sledovali ste včera Antium Aurum? Mal som dojem, že kupujúci nechápu, že v aukcii sa prihadzuje v EURách a nie v českých korunách. :shock:
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 217 218 219 220 221 222 223 224 225 ... > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukce

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1