Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukcia Macho a Chlapovic

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukcia Macho a Chlapovic

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Garfield52 napsal
Právní předpisy zcela zjevně a prokazatelně neznáte vy!
Těch cizích firem, je tady Hafo, a neslyšel jsem ještě, že by tady někdo neplatil za zaměstnance sociální a zdravotní pojištění atd., když tady podniká!
To si snad myslíte že taková automobika Škoda neplatí?? Vždyť je to německá firma!
Zvláště když ty osoby mají trvalý pobyt v ČR! /vč. spolumajitele MaCH/.
To jako si myslíte, že sem přijde cizí firma, nikde se nezaregistruje, bude tady podnikat a nebude odvádět daně atd??? HI, hi, hi.
Povinnost registrace do živnostenského rejstříku atd. vyplývá přímo ze živnostenského zákona. Oni si ty živ. listy totiž pořídili. Jenže nesprávné, a o to tady jde. Místo na pořádání dražeb, si opatřili na "pořádání kulturních akcí"!
A místo na nákup a prodej předmětů kulturní hodnoty /dříve starožitností/ si pořídíli ŽL na nákup a prodej všeobecný, na který starožitné mince nesmějí prodávat!
A nebo oni nemají ty 2.000,- na kolky co by to stálo??
A co takové DPH???? Limit k registraci za zboží dovezené z jiné země EU je pouhých 10.000,- Eur. To stačí jedna dražší mince dovezená ze Slovenska!
V registru plátců DPH nejsou! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
smith napsal
To vás nenapadlo, že aukciu organizuje slovenská firma, a na to aby podnikal v rámci EU tej firme stačia doklady a povolenia z domovskej krajiny? Pliesť sem nejaké sociálne a zdravotné poistenie, keď zamestnanci sú zamestnaný v slovenskej firme, je naozaj prinajmenšom naivné, resp. vypovedá o neznalosti právnych predpisov na podnikanie v EU.


Opakujem sa, český občan nemusí byť zamestnancom ceškej pobočky, ale slovenskej matky a miesto výkonu práce ČR.

Som účtovník viac ako 20 rokov, a mám X klientov, ktorí takto riešia práce v ČR. Na vykonanie vyšlú zamestnancov zo Slovenska, lebo sú zamestnaný u slovenskej matky.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Jenže to mluvíte o voze a já o koze! A to není zrovna případ MaCh. Alespoň ne tak zcela. To by se český zaměstnanec pěkně poděkoval, aby kvůli tomu jednou třeba nebral v ČR důchod!
To o čem mluvíte vy je zcela jiný případ, např. montážních firem :twisted: :twisted: :twisted:
smith napsal
Garfield52 napsal
Právní předpisy zcela zjevně a prokazatelně neznáte vy!
Těch cizích firem, je tady Hafo, a neslyšel jsem ještě, že by tady někdo neplatil za zaměstnance sociální a zdravotní pojištění atd., když tady podniká!
To si snad myslíte že taková automobika Škoda neplatí?? Vždyť je to německá firma!
Zvláště když ty osoby mají trvalý pobyt v ČR! /vč. spolumajitele MaCH/.
To jako si myslíte, že sem přijde cizí firma, nikde se nezaregistruje, bude tady podnikat a nebude odvádět daně atd??? HI, hi, hi.
Povinnost registrace do živnostenského rejstříku atd. vyplývá přímo ze živnostenského zákona. Oni si ty živ. listy totiž pořídili. Jenže nesprávné, a o to tady jde. Místo na pořádání dražeb, si opatřili na "pořádání kulturních akcí"!
A místo na nákup a prodej předmětů kulturní hodnoty /dříve starožitností/ si pořídíli ŽL na nákup a prodej všeobecný, na který starožitné mince nesmějí prodávat!
A nebo oni nemají ty 2.000,- na kolky co by to stálo??
A co takové DPH???? Limit k registraci za zboží dovezené z jiné země EU je pouhých 10.000,- Eur. To stačí jedna dražší mince dovezená ze Slovenska!
V registru plátců DPH nejsou! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
smith napsal
To vás nenapadlo, že aukciu organizuje slovenská firma, a na to aby podnikal v rámci EU tej firme stačia doklady a povolenia z domovskej krajiny? Pliesť sem nejaké sociálne a zdravotné poistenie, keď zamestnanci sú zamestnaný v slovenskej firme, je naozaj prinajmenšom naivné, resp. vypovedá o neznalosti právnych predpisov na podnikanie v EU.


Opakujem sa, český občan nemusí byť zamestnancom ceškej pobočky, ale slovenskej matky a miesto výkonu práce ČR.

Som účtovník viac ako 20 rokov, a mám X klientov, ktorí takto riešia práce v ČR. Na vykonanie vyšlú zamestnancov zo Slovenska, lebo sú zamestnaný u slovenskej matky.
Moderátor
Garfield52 napsal
Jenže to mluvíte o voze a já o koze! A to není zrovna případ MaCh. Alespoň ne tak zcela. To by se český zaměstnanec pěkně poděkoval, aby kvůli tomu jednou třeba nebral v ČR důchod!
To o čem mluvíte vy je zcela jiný případ, např. montážních firem :twisted: :twisted: :twisted:


Z tohto presne vidieť, že neovládate problematiku. Prečo by Čech nedostal dôchodok, keď ho zamestnáva slovenská firmu, to mi ešte vysvetlíte.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
to smith: že se tím vůbec ještě otravuješ, garfield si evidentně zapomněl vzít pravidelní dávku, tak všude vidí čerty, tedy, kvůli tomu je všude vidíme my :)
Moderátor
Voloda16 napsal
to pavelgregor, to Garfield52 - mě jen vždycky zaráží tyhle výkřiky, jak něco není dle mé představy (cena za oběd, cena za kvalitu mince, něco co neznám, nezkusil jsem apod.), tak je to hned zlodějina, snobárna a tak dále.
neberte si to příliš osobně, ale tento přístup mi přijde když už ne primitivní, tak rozhodně povrchní. možná by to chtělo aspoň víc pochopení či tolerance, když už reflexe svého skvělého života neumožní chápat, že jsou i jiné alternativy, které rozhodně nejsou špatné je proto, že jsou jiné.

omlouvám se za OT, ale již první příspěvek, který to rozpoutal byl vlastně OT, nebo minimálně hozený hadr.

Omlouvam se za pozdni reakci, ale byl jsem ted par dni v Rakousku ( 8) ).
Ano, kdyz neco neznam... kdyz neco neznam a 3 lidi mi reknou, ze je to jinak, nez si myslim, tak jim uverim nebo si to zacnu overovat, druha moznost by byla totiz jen ta, ze vsichni jsou blazni a jen ja jsem letadelko.. :roll:
Alternativy jsou pekne a ja je a priori nezavrhuji, ale (a to ted muze byt chapano zcela obecne) pokud budu mit na vyber neco za cenu A u renomovane zahranicni firmy a neco za dvojnasobnou cenu B u firmy, ktera to jmeno zatim takove nema, tak je volba jasna, ale nikomu nijak nezakazuji jinym volit alternativu B at uz z jakychkoli duvodu. Jenom se mi pak moc nelibi, kdyz mi tito lide vykladaji ze schvalne podcenuji mince apod. a casto je to jen kvuli tomu, ze jejich rozhled konci vicemene u hranic CR a SR.
Samozrejme, muj pohled muze byt pokriveny (a urcite se mam stale co ucit), ale spousta sberatelu mi ho potvrzuje.
Doufam ze to nebude chapano moc ofenzivne.. :oops:
Registrovaný uživatel
Protože když mu nebude Slovenská firma platit do českého sociálního systému,
budou mu tady chybět potřebné roky, kterých je teď 35, ke vzniku nároku.
Možná mu bude platit do Slovenského, ale dá mu SK důchod, když tam odpracuje třeba jen 10 let???? Asi ne. :twisted: :twisted: :twisted:

smith napsal
Garfield52 napsal
Jenže to mluvíte o voze a já o koze! A to není zrovna případ MaCh. Alespoň ne tak zcela. To by se český zaměstnanec pěkně poděkoval, aby kvůli tomu jednou třeba nebral v ČR důchod!
To o čem mluvíte vy je zcela jiný případ, např. montážních firem :twisted: :twisted: :twisted:


Z tohto presne vidieť, že neovládate problematiku. Prečo by Čech nedostal dôchodok, keď ho zamestnáva slovenská firmu, to mi ešte vysvetlíte.
Moderátor
Garfield52 napsal
Protože když mu nebude Slovenská firma platit do českého sociálního systému,
budou mu tady chybět potřebné roky, kterých je teď 35, ke vzniku nároku.
Možná mu bude platit do Slovenského, ale dá mu SK důchod, když tam odpracuje třeba jen 10 let???? Asi ne. :twisted: :twisted: :twisted:


Garfilde nechajme to tak, evidentne neovládaš veci okolo sociálneho poistenia, a nie sme na účtovníckom portály, aby sme si to vysvetlovali.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Já čerty nikde nevidím, ale ty nechlastej hned po ránu Spišskou borovičku!
Já jsem jen přátelsky a včas upozornil na to, že by si za 2.000,- Kč měli jít obstarat příslušné živnostenské registrace, aby se nedostali do zbytečných problémů.
Za to jsem hrubě napadán! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Voloda16 napsal
to smith: že se tím vůbec ještě otravuješ, garfield si evidentně zapomněl vzít pravidelní dávku, tak všude vidí čerty, tedy, kvůli tomu je všude vidíme my :)
Registrovaný uživatel
To není podstatné a je mě to jedno, jestli si někdo naběhne.
Ale mám známého, ten šel v 90.r. dělat do ciziny, takže tady měl jen asi 20 let, tak od ČR dostal důchod ten úplně nejmenší co existuje asi 2.300,- Kč.
Na štěstí z Rakouska má důchod asi 1000,- Eur /taky za 20 let práce/.
Ale za 20 let práce na slovensku z průměrného platu asi nikdo 1000 Eur nedostane.
Tož tak. PS: neovládám Sk předpisy, ale české docela ano!. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :P
Už psát nebudu.
smith napsal
Garfield52 napsal
Protože když mu nebude Slovenská firma platit do českého sociálního systému,
budou mu tady chybět potřebné roky, kterých je teď 35, ke vzniku nároku.
Možná mu bude platit do Slovenského, ale dá mu SK důchod, když tam odpracuje třeba jen 10 let???? Asi ne. :twisted: :twisted: :twisted:


Garfilde nechajme to tak, evidentne neovládaš veci okolo sociálneho poistenia, a nie sme na účtovníckom portály, aby sme si to vysvetlovali.
Moderátor
Garfield52 napsal
PS: neovládám Sk předpisy, ale české docela ano!. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :P
Už psát nebudu.


V tom prípade by si mal poznať aj dohodu medzi ČR a SR, podľa ktorého sa odpracované roky v jednom alebo v druhom štáte sa započítavajú do odpracovaných rokov v tom štáte kde občan si žiada o dôchodok.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Psal jsem, že už se k tomu nebudu vyjadřovat ale je to nějaké divné!!!!!!!!!!
A popravdě řečeno, nestačím se divit????
Ale tato firma nemá na Slovensku, vůbec žádný živnostenský list!
Živnostenský rejstřík SK je na adrese www.zrsr.sk., račte se přesvědčit!!!
Zadal jsem vyhledávání podle 1) IČO, 2) Názvu firmy, 3) Jmen majitelů
A JEDNO VEKÉ NIC!!!!
Tak co tady někteří blábolíte o platnosti slovenských ŽL v Čechách????? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Nebo že by slovenský živnostenský rejstřík LHAL??? :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen: :P :P :P
« Poslední úpravu provedl(a) Garfield52 v 29. 9. 2014, 13:33. »
Registrovaný uživatel
Beru zpět, už jsem to složitě našel.
Na dražby mají slovenský ŽL.
Na nákup a prodej starožitných mincí ale nemají!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Garfield52 napsal
Psal jsem, že už se k tomu nebudu vyjadřovat ale je to nějaké divné!!!!!!!!!!
A popravdě řečeno, nestačím se divit????
Ale tato firma nemá na Slovensku, vůbec žádný živnostenský list!
Živnostenský rejstřík SK je na adrese www.zrsr.sk., račte se přesvědčit!!!
Zadal jsem vyhledávání podle 1) IČO, 2) Názvu firmy, 3) Jmen majitelů
A JEDNO VEKÉ NIC!!!!
Tak co tady někteří blábolíte o platnosti slovenských ŽL v Čechách????? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Nebo že by slovenský živnostenský rejstřík LHAL??? :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen: :P :P :P
Registrovaný uživatel
To Garfield52: Ak máš nejaké pochybnosti alebo chcem niečo dôležité poradiť danej firme tak Ti nič nebráni priamo sa skontaktovať s danou firmou a adresovať Tvoje rady a pochybnosti priamo na nich. Myslím, že Ti veľmi radi zodpovedajú všetky Tvoje otázky. Prípadne ak si presvedčený a máš takéto "závažné" pochybnosti tak Ti nič nebráni obrátiť sa na príslušné orgány v ČR a v SR.
Mám však pocit, že nevieš čo so svojim voľným časom alebo máš s nimi len osobný (alebo osobnostný) problém.
Moderátor
Garfield52 napsal
Psal jsem, že už se k tomu nebudu vyjadřovat ale je to nějaké divné!!!!!!!!!!
A popravdě řečeno, nestačím se divit????
Ale tato firma nemá na Slovensku, vůbec žádný živnostenský list!
Živnostenský rejstřík SK je na adrese www.zrsr.sk., račte se přesvědčit!!!
Zadal jsem vyhledávání podle 1) IČO, 2) Názvu firmy, 3) Jmen majitelů
A JEDNO VEKÉ NIC!!!!
Tak co tady někteří blábolíte o platnosti slovenských ŽL v Čechách????? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Nebo že by slovenský živnostenský rejstřík LHAL??? :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen: :P :P :P


Garfild52: MaCh je akciová spoločnosť, a tú na www.zrsr.sk budeš zbytočne hľadať. Skús www.orsr.sk ;)
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Našel jsem ji tam, nehledal jsem zbytečně. :twisted: :twisted: :twisted:

smith napsal
Garfield52 napsal
Psal jsem, že už se k tomu nebudu vyjadřovat ale je to nějaké divné!!!!!!!!!!
A popravdě řečeno, nestačím se divit????
Ale tato firma nemá na Slovensku, vůbec žádný živnostenský list!
Živnostenský rejstřík SK je na adrese www.zrsr.sk., račte se přesvědčit!!!
Zadal jsem vyhledávání podle 1) IČO, 2) Názvu firmy, 3) Jmen majitelů
A JEDNO VEKÉ NIC!!!!
Tak co tady někteří blábolíte o platnosti slovenských ŽL v Čechách????? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Nebo že by slovenský živnostenský rejstřík LHAL??? :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen: :P :P :P


Garfild52: MaCh je akciová spoločnosť, a tú na www.zrsr.sk budeš zbytočne hľadať. Skús www.orsr.sk ;)
Registrovaný uživatel
Už jsem tady psal, že je mě to jedno! :twisted: :twisted: :twisted:
Woodhaven napsal
To Garfield52: Ak máš nejaké pochybnosti alebo chcem niečo dôležité poradiť danej firme tak Ti nič nebráni priamo sa skontaktovať s danou firmou a adresovať Tvoje rady a pochybnosti priamo na nich. Myslím, že Ti veľmi radi zodpovedajú všetky Tvoje otázky. Prípadne ak si presvedčený a máš takéto "závažné" pochybnosti tak Ti nič nebráni obrátiť sa na príslušné orgány v ČR a v SR.
Mám však pocit, že nevieš čo so svojim voľným časom alebo máš s nimi len osobný (alebo osobnostný) problém.
Registrovaný uživatel
Woodhaven napsal
To Garfield52: Ak máš nejaké pochybnosti alebo chcem niečo dôležité poradiť danej firme tak Ti nič nebráni priamo sa skontaktovať s danou firmou a adresovať Tvoje rady a pochybnosti priamo na nich. Myslím, že Ti veľmi radi zodpovedajú všetky Tvoje otázky. Prípadne ak si presvedčený a máš takéto "závažné" pochybnosti tak Ti nič nebráni obrátiť sa na príslušné orgány v ČR a v SR.
Mám však pocit, že nevieš čo so svojim voľným časom alebo máš s nimi len osobný (alebo osobnostný) problém.


překvapuje mě, že ještě někdo na garfielda reaguje. jemu nejde o pomoc či upozornění, to by udělal přímo dotčené osobě/firmě. jemu jde buď o zviditelnění sebe, znevážení jiných, nebo je to jen nějaká porucha.

btw - co takhle omezit, alespoň některým členům, užíváni tzv. taky "smajlíků"??
Registrovaný uživatel
http://www.mpo.cz/dokument77556.html
To to je adresa oficiálních stránek Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.
Zde visí ke stažení závazné manuály pro zahraniční právnické i fyzické osoby
co vše musí splňovat a žádat a registrovat se atd., když chtějí v ČR podnikat!
Z tohoto závazného stanoviska MPO jednoznačně a nade vší pochybnost vyplývá, povinnost žádat o Český "živnostenský list". Teď už se tomu tedy živnostenský list neříká, ale je to povinná registrace do Českého živnostenského rejstříku!
Z toho plyne, že Slovenské ŽL tady neplatí!! (Jano, Smith, Voloďa, ....,)!!!!!!!!!
Jen blbě kecáte bez znalosti věci . :twisted: :twisted: :twisted:
PS: Pověsil bych to tady, ale 7-mi stránkový PDF nejde. :roll:
Jsem jim to (Mach) poslal, už se asi chytají "za nos". :twisted: :twisted: :roll:
Registrovaný uživatel
garfield - mne to je uplne jedno, ako to maju. len sa mi nepacil tvoj styl diskusie.
ked aukcia prebehne v poriadku, tuto zbytocnu temu zmazem ;)
a ked nie , zostane to tu ako memento a tvoj pomnik na veky vekov, ze si mal pravdu :twisted:
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Garfield52 kdybys četl pozorně, tak jsem se k žádné znalosti věci nevyjadřoval, to Tvé jsou pořád zpochybňované.
Registrovaný uživatel
Vážení MaCh mě poděkovali za přátelské upozornění, nenadávají ani mě nenapadají jako někteří tady! :roll: :roll: :twisted: :twisted:
Souhlasím, smažte to! :twisted: :twisted: :twisted:
Registrovaný uživatel
PS: A slíbili mě flašu! :P :P :P :twisted:
Registrovaný uživatel
Garfield52 napsal
PS: A slíbili mě flašu! :P :P :P :twisted:


Na to jak jsi je tu "napadal", by tě tou flašou měli vzít po hlavě.
Registrovaný uživatel
Probuď se ze sna, já jsem nikoho nenapadal. Jen jsem pravdivě komentoval
co jsem našel na veřejných webech. :twisted: :twisted:
gorila napsal
Garfield52 napsal
PS: A slíbili mě flašu! :P :P :P :twisted:


Na to jak jsi je tu "napadal", by tě tou flašou měli vzít po hlavě.
Registrovaný uživatel
A teraz šup-šup preveriť licencie ostatných. :)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukcia Macho a Chlapovic

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1