Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukcia Macho a Chlapovic

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukcia Macho a Chlapovic

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
elive katalóg už je tam, ale čakal som, že by tam mohlo byť viacej Leopolda, teraz tam je viacej uhorských drobných denárov.
Registrovaný uživatel
No čo vydražili ste niekto niečo?
Mne sa podarilo zopár položiek v elive :)
Registrovaný uživatel
Si mohol rovno napísať čo si si kúpil, nie ? ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
No tak dám sem aj čísla v elive :D
1117 - tento 3 grajciar mi proste chýbal, trošku ma mrzí že som ho preplatil :D
1123 - ani jeden ročník z tých grešličiek som nemal.

prihadzoval som aj na 1112...ale to už išlo nad moju cenovú predstavu. Fidzi ty si niečo bral?
Registrovaný uživatel
Hej, ja som si bral denáre - Ľudovíta Jagelovského a Jána Zápoľského. A dobre som urobil, lebo Leopold bol prepálený.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Presne ten Leopold začína byť dosť prepálený, pekne to bolo vidieť aj na minulej elive.
Registrovaný uživatel
Některé sáčky udělaly cenu, jak kdyby v nich byly 3 kusy. Ba aj 10 ks. :roll: :roll: :evil: :evil:
« Poslední úpravu provedl(a) Garfield52 v 10. 4. 2017, 14:04. »
Registrovaný uživatel
Dnes som prezeral nový aukčný katalóg na e-live aukciu a dosť ma prekvapil pri niektorých minciach pojem "MODERNÍ FALZUM". Dané mince majú vynikajúcu metrológiu ako napríklad položka 2176. Neviem, ale mne to príde divné aby si renomovaný aukčný dom dával do aukcie takýto odpad.
Registrovaný uživatel
skôr je to upozornenie na fakt, že existujú aj kvalitné falzá. Predpokladám, že niekto dal do predaja zbierku a mal nakúpené aj falzá. problém nastane potom, keď ich niekto za babku kúpi a bude znovu predávať ako originály.
Registrovaný uživatel
Fake a novo se kupují z různých důvodu a někdy i za ceny vyšší originálů
Registrovaný uživatel
No hádam to bude tak ako Dula píše, len falzá sú z roka na rok kvalitnejšie :( ,tak časom si budeme kupovať len mince s certifikátom.
Registrovaný uživatel
Radim to vysvetlil priamo tu :
https://www.burza-minci.com/node/188848
Registrovaný uživatel
Malá otázka, čo znamená "Částečně opracovaná hrana" položka 1141 v najnovšej aukcii - Aukce #22 (Livebidding)?
Môže to byť stopa po očku?
Registrovaný uživatel
O stopu po oušku by se jednat nemělo.

Tento popis spíše odpovídá nějakému zásahu do hrany-např. opilovaná hrana atd.

Pokud je tento zásah proveden na minci této vzácnosti a této zachovalosti, pak se jedná o fatální prohřešek.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
nějakému zásahu do hrany-např. opilovaná hrana atd.
Proč se u mince piluje hrana?
Registrovaný uživatel
opal napsal
nějakému zásahu do hrany-např. opilovaná hrana atd.
Proč se u mince piluje hrana?


Protože tolar vykazuje znaky kurantní mince a nějaký snaživec se mohl pokusit opilovat hranu a piliny drahého kovu prodat.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Našel jsem si fotku. Je to možné. Upilované celkem pravidelně, ale těch pilin na prodej nebylo moc. A nebo je to pilované okolo mince, ne jenom to místo co jsem označil?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) opal v 28. 3. 2020, 11:01. »
Registrovaný uživatel
opal napsal
Našel jsem si fotku. Je to možné. Upilované celkem pravidelně, ale těch pilin na prodej nebylo moc.


Ale já jsem nikdy netvrdil, že tomu tak v případě této konkrétní mince bylo. Pouze jsem uvedl jednu z možností, která by deklaraci odpovídala.

Pokud se někdo věnoval zlehčování mincí tímto způsobem, pak jistě jeho snaha směřovala k odebírání kovu z většího počtu mincí.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Ten zásah je opravdu nepatrný, vzhledem k deklarované hmotnosti mince. Těžko polemizovat co bylo příčinou. Vypadá to na novodobý zasah.. Možná neodborné ověření pravosti..
Registrovaný uživatel
Asi som nedočkavý, ale ešte mi neprišli mince z poslednej aukcie...neviete či už odosielajú alebo už niekomu prišli? :)
Registrovaný uživatel
Já jsem již minci z 22. aukce obdržel.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Skúsim im teda napísať, ...už sa naozaj neviem dočkať.
Registrovaný uživatel
Ďalší rekord na aukcii Macho & Chlapovič v piatok. 10 dukát Ferdinanda III. za sumu 1 140 000 eur!!! Asi najdrahší numizmatický exemplár v histórii SR a ČR.

https://ekonomika.sme.sk/c/22529520/slovak-kupil-mincu-z-kremnice-za-viac-ako-milion-eur.html
Registrovaný uživatel
Zdravím Vás chlapi, dražili ste? V sálovke bolo dosť zaujímavých českých mincí.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukcia Macho a Chlapovic

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1