Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukcia Rauch 18.5.2011

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukcia Rauch 18.5.2011

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dnes sa u Raucha vydražil 1 dukát 1937 za 7.500,- EUR s poplatkami cca 8.625,- EUR ! Hej cena je šokujúca, ale nielen to. Nezávisle sa viacej ľudí zhodlo, že sa jedná o falzifikát. Takže blahoželám šťastnému majiteľovi 8)
Registrovaný uživatel
Nezastávám se H.D.Raucha, protože jsem u této firmy nic nedražil, ale nějak nemohu věřit tomu, že by tato firma prodávala padělky, je to vůbec možné ?
Na jiném vlákně se jiný přispívatel zmínil o možnosti, že v aukcích ČNS Praha se možná také objevují padělky, je to vůbec možné ?
Registrovaný uživatel
Taky se nezastávám (nedražím u něj ale nakupuji).

Sice mi ze začátku zkoušel prodat mince v 2/2 ale po chvíli zjistil, že chci něco "jiného" a pak už jen spokojenost... (cena vždy odpovídala!)

Třeba něco přehlídli? Obrat maj dostatečnej (dle počtu zákazníků co čekají už ráno před krámem...)
Registrovaný uživatel
už ne poprvé tu vidí různí lidé všude falza, je však ale také otázka nakolik jsou experti, aby to mohli sami přesně posoudit, takže je to dost často jen pohádka na dobrou noc. Ostatně nejednou se vypouští tato fáma již před aukcí ke snížení konešné ceny(s oblibou to dělá třeba jeden nejmenovaný obchodník se svou paní...)
P.S. Tím ale netvrdím, že se někde někdy nějaké falzum nemůže ukázat, jen zpochybňuji znalosti vělké většiny hodnotitelů...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Je pravda, ze ne vzdy to budou asi takovy odbornici, aby to tak presne poznali. Mozna mince oznacuji nekteri take proto, ze na tu minci nemaji prachy :D :D. Je ale mozne, ze na tom bude neco pravdy. Na kazdem sprochu, pravdy trochu :).
_______________
Přebytky antických mincí http://imince.net/?cat=2
Katalog účelových známek http://imince.net/katalog-ucelovych-znamek/
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Dnes sa u Raucha vydražil 1 dukát 1937 za 7.500,- EUR s poplatkami cca 8.625,- EUR ! Hej cena je šokujúca, ale nielen to. Nezávisle sa viacej ľudí zhodlo, že sa jedná o falzifikát. Takže blahoželám šťastnému majiteľovi 8)



Predem bych vam chtel podekovat za gratulaci a omluvit se, ze pisu tak pozde po zalozeni tematu. Dukat 1937 jsem vydrazil ja a jsem tedy stastny majitel. Samozrejme, ze jsem si na minci nechal udelat znalecky posudek, ktery se ponekud od vaseho tvrzeni lisi. Vzhledem k tomu, ze jste nejspis velky znalec, pozadal bych vas tedy o zhotoveni vaseho posudku, pokud tedy nemate nic proti. Muzete me kontaktovat na fylda@seznam.cz.
Registrovaný uživatel
fylda napsal
Fidzi napsal
Dnes sa u Raucha vydražil 1 dukát 1937 za 7.500,- EUR s poplatkami cca 8.625,- EUR ! Hej cena je šokujúca, ale nielen to. Nezávisle sa viacej ľudí zhodlo, že sa jedná o falzifikát. Takže blahoželám šťastnému majiteľovi 8)



Predem bych vam chtel podekovat za gratulaci a omluvit se, ze pisu tak pozde po zalozeni tematu. Dukat 1937 jsem vydrazil ja a jsem tedy stastny majitel. Samozrejme, ze jsem si na minci nechal udelat znalecky posudek, ktery se ponekud od vaseho tvrzeni lisi. Vzhledem k tomu, ze jste nejspis velky znalec, pozadal bych vas tedy o zhotoveni vaseho posudku, pokud tedy nemate nic proti. Muzete me kontaktovat na fylda@seznam.cz.


Tak stavím sa, že ste žiadnu odpoveď od znalca určite nedostal :roll:. Byť Vami tak si z toho nič nerobím, pomluvy, "jedna pani povedala" a iné "zákulisné, overené informácie" sú na tomto fóre žiaľ pomerne rozšírená prax. Apropo, gratulujem k aukcii.
Registrovaný uživatel
Bohužel dnes se vyskytují již dost dobře udělaná nejrůznější falza a co je nejhorší draží se i v renomovaných aukčních domech, kde se předpokládá všeobecná serioznost. Ve většině případů se jedná o vzácné ročníky a poměrně široký okruh začínajících sběratelů z řad podnikatelů se již nechal napálit. Bohužel dnes již nevěřím ani některým certfikátům pravosti, protože za více než dvacet let jsem jich viděl několik, které byly vystaveny až na neskutečně jasně definovaná falza. V tomto případě mohu věřit pouze znalci, který má ve své sbírce originál a má zkoumanou minci s čím porovnat. Jinak to je jenom subjektivní názor jednotlivce. V poslední době se vyskytuje hodně padělků téměř všech československých mincí, včetně 5 haléře 1924, spousta lepších mincí císařa FJI, jako například 5 krejcary 1858 B, V, vzácné spolkové tolary z Karlovského Bělehradu, 5 K a koruna 1906 KB atd. O zlatu nemá cenu se zde zmiňovat vůbec, protože to by byl hodně dlouhý seznam. Nejhorší je, že se tyto falza vyskytují ve velkých aukcích, všichni to vědí, ale nikdo si nechce pálit prsty a každý jen sleduje, kdo se nechá napálit. Jako důkaz slouží následně ceny, které jsou směšné proti originálu. V těchto případech se vždy dívám na některé obchodníky, jestli tyto mince draží, nebo ne a pokud je nechají klidnými, pak to je dost přesný barometr o skutečném stavu věci. Proto by se měl každý sběratel spolehnout hlavně na sebe. Studovat danou problematiku a nespoléhat se na jiné, protože v poslední době se ze zběratelství stal hlavně velký obchdní artikl a né charita.
Registrovaný uživatel
Dobrý den.
No ještě nedávno se prodávali pravé za 15.000,- CZK. No nedávno, tak kolem r. 1997. Falza se ale kvapem valí, nejvíc dnes z Číny a Polska.
Co se týká¨týká tzv. "posudků pravosti", tak od některých nejmenovaných "také soudních znalců", je posudek pravosti synonymem falza. To jsem viděl i muzejní posudky pravosti na zjevná falza, úplně vymyšlené mince. Např. před lety posudek "nebožky" na tolar Valdštejna v "Horácké" aukci. Za tu třetinu bych si ho koupil, být pravý. A vydělal bych majlant, /A 6 jinejch by to koupilo taky/. Takto to "sežral" šťastný nový majitel na limit. To co k prodeji potřebuje posudek pravosti, je podezřelé už předem. To jen tak teorie. .............."Blahoslavení co tomu věří". Těm posudkům.
Tím nechci říct, že to co jste koupil, je falešné, protože jsem to neviděl, ale vím, že Rauch také všechno nepozná, hlavně české věci. Mám s tím letité zkušenosti, že "českých" falz tam měl už habaděj. Nikdo na světě nezná všechno, a kdo to o sobě tvrdí, tak je vů........
Sám z vlastní zkušenosti vím, že soudit jen podle fotografie je často matoucí až ošidné. Nicméně zjevná falza se poznat dají. Bohužel v posledních letech se objevují falza, která jsou už povedená na 99 %.
5 hal. 1924 jsou falešné všechny, co za 30 let zpátky se prodávali.
Teď je další falešný v Curychu. To je asi tak to, co poláci prodávají na Aukru za 3 dolary.
Jak se to pozná /pravý/,nechci zveřejnit, protože by falzátoři svojí chybu opravili.
A vo, vo, vo tom to je, všude všechno prohlížet, a prohlížet, a prohlížet, a stahovat si obrázky z internetu ............./většinou to jde/, a když to "nejde", vždy se to dá nějakou "fintou" obejít..........

fylda napsal
Fidzi napsal
Dnes sa u Raucha vydražil 1 dukát 1937 za 7.500,- EUR s poplatkami cca 8.625,- EUR ! Hej cena je šokujúca, ale nielen to. Nezávisle sa viacej ľudí zhodlo, že sa jedná o falzifikát. Takže blahoželám šťastnému majiteľovi 8)



Predem bych vam chtel podekovat za gratulaci a omluvit se, ze pisu tak pozde po zalozeni tematu. Dukat 1937 jsem vydrazil ja a jsem tedy stastny majitel. Samozrejme, ze jsem si na minci nechal udelat znalecky posudek, ktery se ponekud od vaseho tvrzeni lisi. Vzhledem k tomu, ze jste nejspis velky znalec, pozadal bych vas tedy o zhotoveni vaseho posudku, pokud tedy nemate nic proti. Muzete me kontaktovat na fylda@seznam.cz.
Moderátor
Garfield52 napsal
To co k prodeji potřebuje posudek pravosti, je podezřelé už předem.

Aha, takze chytry sberatel se pozna podle toho, ze investuje 250 000 do mince, ktera nema zadny posudek, protoze on je nejchytrejsi v oboru na svete a proto to 100% pozna nejlepe.. misto aby pozadoval posudek nebo lepe dva od nezavislych a duveryhodnych znalcu. No comment.
Garfield52 napsal
5 hal. 1924 jsou falešné všechny, co za 30 let zpátky se prodávali.
Teď je další falešný v Curychu. To je asi tak to, co poláci prodávají na Aukru za 3 dolary.
Jak se to pozná /pravý/,nechci zveřejnit, protože by falzátoři svojí chybu opravili.

Vzhledem k tomu, ze tvrzeni v prvni vete je velmi uspesne zalovatelne majiteli i aukcnimi spolecnostmi, doporucuju si pripravit neprustrelne argumenty pro soud... :twisted:
Moderátor
Tiež sa mi tie slová vyššie zdali dosť sebavedomé, potom som si pozrel pánove staršie príspevky a už mlčím. ;)
Registrovaný uživatel
Odpoved od pana "znalce" jsem dostal, ale z jeho slov bylo zrejme, ze se v dane problematice absolutne neorientuje.

Cituji "Z tohto ročníku sa vyrazilo len 324 kusov mincí, takže nemohlo prísť skoro k žiadnemu opotrebeniu razidla a každý dukát musí byť vyrazený ako minca kvality proof. to táto minca určite nespĺňala."

Vzhledem k tomu, ze jsem videl napr. cislovany dukat provrtany a dukat 1937 zasazeny v ramecku, prijde mi tvrzeni tohoto "znalce" zcela irelevantni.

Dale pise neco o certifikatu od pana Petrane, ktery je dle jeho nazoru bezcenny. I kdyz pana Petrane znam a vazim si ho, muzu zde vsechny pritomne ujistit, ze jsem si u nej znalecky posudek delat nenechal.

Woodhaven napsal
fylda napsal
Fidzi napsal
Dnes sa u Raucha vydražil 1 dukát 1937 za 7.500,- EUR s poplatkami cca 8.625,- EUR ! Hej cena je šokujúca, ale nielen to. Nezávisle sa viacej ľudí zhodlo, že sa jedná o falzifikát. Takže blahoželám šťastnému majiteľovi 8)



Predem bych vam chtel podekovat za gratulaci a omluvit se, ze pisu tak pozde po zalozeni tematu. Dukat 1937 jsem vydrazil ja a jsem tedy stastny majitel. Samozrejme, ze jsem si na minci nechal udelat znalecky posudek, ktery se ponekud od vaseho tvrzeni lisi. Vzhledem k tomu, ze jste nejspis velky znalec, pozadal bych vas tedy o zhotoveni vaseho posudku, pokud tedy nemate nic proti. Muzete me kontaktovat na fylda@seznam.cz.


Tak stavím sa, že ste žiadnu odpoveď od znalca určite nedostal :roll:. Byť Vami tak si z toho nič nerobím, pomluvy, "jedna pani povedala" a iné "zákulisné, overené informácie" sú na tomto fóre žiaľ pomerne rozšírená prax. Apropo, gratulujem k aukcii.
Registrovaný uživatel
Máte niekto skúsenosť s reklamáciou u Raucha?
Registrovaný uživatel
Garfield52 napsal
5 hal. 1924 jsou falešné všechny, co za 30 let zpátky se prodávali.
Teď je další falešný v Curychu. To je asi tak to, co poláci prodávají na Aukru za 3 dolary.
Jak se to pozná /pravý/,nechci zveřejnit, protože by falzátoři svojí chybu opravili.

A to i ten, co sel nedavno od byvaleho sefa v Kremnici?
Registrovaný uživatel
V Budejkach bude dukat 1938, to jsem zvedavy za kolik se vydrazi, skoda, ze nemohu tam jet osobne, abych aspon se na tak vzacnou minci podival, zase pracovni konference.
Moderátor
dula77 napsal
Máte niekto skúsenosť s reklamáciou u Raucha?

Zalezi na tom, s jakou :) Falsum jsem s nimi nastesti jeste resit nemusel, veci jako neposlani vyhranych polozek, protoze si buhviproc mysleli, ze si mince vyzvednu osobne uz trikrat a ted to vypada na ctvrtou, protoze po minule aukci porad nic nedorazilo a jinym lidem ano..
Registrovaný uživatel
chcem reklamovať stav. Prišla mi minca s vadou materiálu že cez ňu vidno a nebolo to uvedené v popise.
Moderátor
Rauch ma prakticky vsechny mince nafocene a to velmi kvalitne (krome konvolutu ktere se ale nedaji reklamovat kvuli stavu) a pripadne praskliny nebo perforace by mely byt videt.. ale chapu ze ne vzdy musi platit, ze je vada na fotce ocividna. Otazka je, jestli to Rauch uzna..
Tak hodne stesti a napis, jestli se ti povedlo mluvit s nekym jinym nez se sekretarkou :)
Registrovaný uživatel
]en aby byl "pravej"??. Poslední dobou se jich rojí "nějak moc".
1) A zrovna v ČB je ta "věhlasná" falzátorská dílna.
2) Že je to v takové "zastrčené" aukci a né v Praze nebo u Kunkera???
3) Ten znalec, nedávno znalcem ještě nebyl, a nikdo ho nezná!
A má oprávnění jen k oceňování (Ekonomika-odhady cen) a né ke zkoumání pravosti!
:roll: :roll: :evil: :evil: :evil: :evil:

wuttke napsal
V Budejkach bude dukat 1938, to jsem zvedavy za kolik se vydrazi, skoda, ze nemohu tam jet osobne, abych aspon se na tak vzacnou minci podival, zase pracovni konference.
Registrovaný uživatel
To nevím který to byl, ale jestli neměl prasklinu v razidle, kterou má kus v Kremnickém muzeu i v Národním muzeu v Praze, tak ???????????? :twisted: :twisted: :twisted:
wuttke napsal
Garfield52 napsal
5 hal. 1924 jsou falešné všechny, co za 30 let zpátky se prodávali.
Teď je další falešný v Curychu. To je asi tak to, co poláci prodávají na Aukru za 3 dolary.
Jak se to pozná /pravý/,nechci zveřejnit, protože by falzátoři svojí chybu opravili.

A to i ten, co sel nedavno od byvaleho sefa v Kremnici?
Registrovaný uživatel
Garfield52 napsal
]en aby byl "pravej"??. Poslední dobou se jich rojí "nějak moc".
1) A zrovna v ČB je ta "věhlasná" falzátorská dílna.
2) Že je to v takové "zastrčené" aukci a né v Praze nebo u Kunkera???
3) Ten znalec, nedávno znalcem ještě nebyl, a nikdo ho nezná!
A má oprávnění jen k oceňování (Ekonomika-odhady cen) a né ke zkoumání pravosti!
:roll: :roll: :evil: :evil: :evil: :evil:

wuttke napsal
V Budejkach bude dukat 1938, to jsem zvedavy za kolik se vydrazi, skoda, ze nemohu tam jet osobne, abych aspon se na tak vzacnou minci podival, zase pracovni konference.


A proč by se nemohl prodávat v Budějovicích? Loni se tam prodávala medaile k úmrtí Maxmiliána II., volačka 200 000 Kč a nikdo se nad tím nepozastavoval....

Nevím, jak dlouho je znalec znalcem, ale v ČNS je členem minimálně 40 let, tedy delší dobu, než je většina zdejších členů na světě :)

Loni měla pobočka nabídku na 10 Kč 1933, která byla ohodnocena jako velmi podezřelá a do aukce nezařazena, takže vzácné mince jsou kontrolovány dost přísně, mimo jiné Dr. Chvojkou.
Registrovaný uživatel
A navic kdyz to bude vyrocni aukce, tak se da ocekavat nejaka vzacna a vyslovne tahakova mince.
Registrovaný uživatel
Mohl bych se zeptat kde bych našel katalog ČNS České Budějovice?
Děkuji.
Registrovaný uživatel
Je to trochu off topic, ale výše zmíněný dukát 1938 se dnes prodal za 800 000 Kč + poplatek.
Registrovaný uživatel
Nemá někdo z Vás výsledky aukce v Kroměříži ? Případně kde by se daly najít. Díky

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Numismatika aukce » Aukcia Rauch 18.5.2011

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1