Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Filatelie aukce » Aukcia Svajciarsko

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukcia Svajciarsko

Moderátoři: ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim!
Chcem sa spytat skusenejsich, mam vyhliadnutych par znamok z aukcie Corinphila a nemam jasno v poplatkoch v pripade, ze budem uspesny. Je mi jasne ze sa plati provizia, ale ako je to s DPH a clom zo Svajciarska?

dakujem
Registrovaný uživatel
Snad Vam to pomuze je to Forum Cesi+ Slovaci ve Svycarsku

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Před dvěma týdny mi přišly vydražené známky od Feldmana. Poslány byly Fedexem, který to měl u sebe v celním skladu u letiště a nepustil to do zaplacení DPH. Platil jsem sníženou DPH 15% a poštovní známky ze Švýcarska jsou bez cla. Na celním úřadu to vyřizoval Fedex (samozřejmě za poplatek). Musel jsem je ale přesvědčovat jak to mají proclít, protože to chtěli udělat normálně se clem a s DPH 21%.
« Poslední úpravu provedl(a) RoCe v 5. 1. 2021, 22:06. »
Registrovaný uživatel
RoCe napsal
Před dvěma týdny mi přišly vydražené známky od Feldmana. Poslány byly Fedexem, který to měl u sebe v celním skladu u letiště a nepustil to do zaplacení DPH. Platil jsem sníženou DPH 15% a poštovní známky ze Švýcarska jsou bez cla. Na celním úřadu to vyřizoval Fedex (samozřejmě za poplatek). Musel jsem je ale přesvědčovat jak to mají proclít, protože to chtěli udělat normálně se clem a s DPH 21%.


Super, dakujem za odpoved a za realnu skusenost, takze treba ratat este s +15%, to sa uz celkom predrazuje... Zaujimave, ze z aukcii z Anglicka som nikdy ziadne clo ani DPH neplatil, kvoli tomuto mam obavy zucastnit aj inych zahranicnych aukcii, nakolko to DPH a clo je pre mna vzdy zahada...
Registrovaný uživatel
Anglie byla ještě před týdnem v EU, proto se nic neproclívalo a nedanilo. Teď už to asi bude jiné.
Registrovaný uživatel
Švýcarsko není v EU a nikdy nebylo, proto se logicky musí platit clo a DPH, jelikož se jedná z pohledu EU o tzv. třetí zemi. Anglie byla součástí EU, proto jste nikdy žádné clo ani DPH neplatil.

Z Anglie se clo a DPH také zatím platit nebude, protože se Anglie a EU dohodly, že Anglie zůstane, když to zjednoduším, součástí evropské celní unie.
Za pár let to může být ovšem jinak, ale zatím co se týká Anglie, tak zůstává vše při starém.
Registrovaný uživatel
Pre upresnenie aj dražiteľ z EU môže v aukcii v krajine EU (vrátane GB) platiť DPH pokiaľ predmet dražby pochádza z tretích krajín (napr. Švajčiarsko). Treba si dávať pozor najmä v aukciách v Británii alebo napr. Fruhwald, kde sa takéto položky vyskytujú.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Dakujem vsetkym za odpovede!
Registrovaný uživatel
Na základě mých informací (Zdroj: Generální ředitelství cel ČR) se ze známek clo neplatí (prověřoval jsem v případě zásilky z USA), prověřoval jsem v případě zásilky z USA, ale bude podle mne platit i u ostatních zemí, ať jsou či nejsou v EU. Naopak DPH se platí vždy při ceně nad 22 EUR. Je třeba doplatit DPH +21% z celkové ceny zásilky včetně dopravy. Vzhledem k tomu, že se započítává i doprava, tak prakticky všechny zásilky tento limit překročí a tudíž je třeba doplatit DPH. Při ceně do 22 EUR včetně dopravy se DPH neplatí.
Moderátor
prk napsal
Na základě mých informací (Zdroj: Generální ředitelství cel ČR) se ze známek clo neplatí (prověřoval jsem v případě zásilky z USA), prověřoval jsem v případě zásilky z USA, ale bude podle mne platit i u ostatních zemí, ať jsou či nejsou v EU. Naopak DPH se platí vždy při ceně nad 22 EUR. Je třeba doplatit DPH +21% z celkové ceny zásilky včetně dopravy. Vzhledem k tomu, že se započítává i doprava, tak prakticky všechny zásilky tento limit překročí a tudíž je třeba doplatit DPH. Při ceně do 22 EUR včetně dopravy se DPH neplatí.


Je to sice pravda, ale jen částečně. Sazba DPH pro sběratelské předměty, do kterých patří i známky, je 15 %.
Moderátor
Za sběratelské předměty, které nejsou určené k dalšímu prodeji se platí 15% DPH. Nedávno jsem řešil reklamaci, když mi na známky koupené ve Švýcarsku na celnici vyměřili 21%DPH.
Moderátor
PetrPal napsal
Švýcarsko není v EU a nikdy nebylo, proto se logicky musí platit clo a DPH, jelikož se jedná z pohledu EU o tzv. třetí zemi. Anglie byla součástí EU, proto jste nikdy žádné clo ani DPH neplatil.

Z Anglie se clo a DPH také zatím platit nebude, protože se Anglie a EU dohodly, že Anglie zůstane, když to zjednoduším, součástí evropské celní unie.
Za pár let to může být ovšem jinak, ale zatím co se týká Anglie, tak zůstává vše při starém.


No nevím. Na stránkách celní správy se uvádí toto:

"Při dovozu zboží ze Spojeného království na území EU bude vybírána daň z přidané hodnoty (DPH)."
Registrovaný uživatel
Británie vystoupila z EU 31.1.2020 - přechodné období trvalo do 31.12.2020 a do té doby zásilky z GB neprocházely celním řízením. Teď už by tedy měly. Jak to fuguje nebo nefunguje v praxi, to je věc druhá. Každopádně raději počítat s možností, že mně zájem celníků nemine.

Jinak sběratelské předměny (netuším jestli všechno, je to dost široký pojem a je potřeba to v tabulkách konkretizovat. Roli může hrát i stáří předmětu a pod) jsou při dovozu z třetích zemí od cla osvobozeny a platí se první snížená sazba DPH, tedy 15% z ceny předmětu včetně poštovného.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Filatelie aukce » Aukcia Svajciarsko

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1