Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » AUKRO 25 haléřů 1964 RR

Vykupminci.cz
Numisargo

AUKRO 25 haléřů 1964 RR

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Našel jsem na Aukru tuto položku. Může mi někdo zasvěcený vysvětlit, co je na tom ošoupaném a obouchaném pětadvaceťáku raritního, že jsou lidi ochotni dát za ně skoro tři stovky?
Viz: 25 haléřů 1964 RR

S díky
Bohumil K.
Registrovaný uživatel
- vzácnější kousek
- přednostní výpis
- ne všichni poznají přeleštěný kousek, který ten vykuk zakoupil zde a ještě na něm prodělává ;)
Moderátor
To ambrosius: Desať rokov hore dole, nie? :twisted: :twisted: :twisted:
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
To ambrosius: Desať rokov hore dole, nie? :twisted: :twisted: :twisted:


:oops: letní čas a ranní čas.. každopádně mince přelešťuje zkušeně :|
Registrovaný uživatel
Jojo, jsou to pěkní šibalové a podvodníčci. Mi to nedalo, zaštrachal jsem po šuplíkách a nějaké jako nové pětadvaceťáky oskenoval. Jak byste ohodnotili zachovalost těchto kusů? Laickým pohledem mi připadá, že kvalita je mnohem vyšší než nabízené na Aukru.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě detaily

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Porovnání. Vlevo Aukro.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zrejme nevie fotiť mince----žiaľ to je aj môj prípad. :( :'( :evil:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Já je taky nefotím, ale skenuji. Bohužel na skenech není vidět lesk mincí.
Registrovaný uživatel
Vidím zde jasně dva odlišné kousky. Ten z aukra je přeleštěný. Ten váš je velmi hezký, gratuluji!!
Jenom tiše sleduji, že se Vám daří ve všech oblastech sběratelství :)

S focením mincí mám také problém a už jsem uvažoval, že by to třeba nebylo lepší, rychlejší pomocí USB mikroskopu.
Registrovaný uživatel
To Ambrosius: Víte, já nejsem žádný sběratel, pouze věci které jsou pěkné, uchovávám a nezbavuji se jich. Navíc pocházím z rodu, kde všichni moji předci holdovali nějakému tomu sběratelskému koníčku u kterého denně trávili mnoho hodin. A snad právě proto, že jsem to denně viděl u otce a dědy, tak jsem tím byl přesycen a nikdy nic pořádně nesbíral, jen kdysi známky, ke kterým jsem se teď po letech vrátil. Například můj prastrýc vlastnil za první republiky slušně prosperující starožitnický krámek v Praze.

Zrovna tyhle pětadvaceťáky (mimo jiné) uložil onehdá do krabičky můj otec a krabičku přidal k ostatním po jeho otci a dědovi. Takže nesbírám, jen z úcty k předkům pokračuji v rodinné tradici. Zrovna minulý týden se mi dostalo do ruky šest úplně nových a běžných padesátikorun 2009. Už jsou v další krabičce. Až tu jednou nebudu, tak to převezme zase syn.

A troška toho štěstí při nálezech? Asi pracují geny po předcích a zavedou člověka na to správné místečko.
Registrovaný uživatel
Úcta k odkazu předků, krásné. Někteří dnes kvůli mamonu prodají vše..
Tak přeji, ať i Váš syn pokračuje v rodinné tradici a i geny pracují stále tak dobře jako doposud :)
Registrovaný uživatel
Máte pravdu, dneska je bohužel nějaká divná doba. Vzpomínám na děda, jak si vzal oblek, nasadil tvrďák a vyrazil na každotýdenní setkání sběratelů v nějaké kavárničce či hospůdce. Tam celé odpoledne debatoval s přáteli, prohlíželi materiál, vyměňovali a porovnávali. Občas mne jako klučinu brával s sebou. Já se na to těšil, protože jsem si mohl dát limonádu. Když děda udělal dobrou výměnu, tak byl někdy i sachr.
Dnes je to, jak koukám, hlavně o byznysu a peníze se skloňují ve všech pádech. Ta touha po poznání historie se tak nějak vytrácí.
Registrovaný uživatel
Bohous_K napsal
Máte pravdu, dneska je bohužel nějaká divná doba. Vzpomínám na děda, jak si vzal oblek, nasadil tvrďák a vyrazil na každotýdenní setkání sběratelů v nějaké kavárničce či hospůdce. Tam celé odpoledne debatoval s přáteli, prohlíželi materiál, vyměňovali a porovnávali. Občas mne jako klučinu brával s sebou. Já se na to těšil, protože jsem si mohl dát limonádu. Když děda udělal dobrou výměnu, tak byl někdy i sachr.
Dnes je to, jak koukám, hlavně o byznysu a peníze se skloňují ve všech pádech. Ta touha po poznání historie se tak nějak vytrácí.

Veľký rozdiel -dnes ešte nejaký dobrák dá tip ;tohoto môžte ísť vykradnúť. :evil:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Tak nakonec ten ušmudlanej pětadvaceťák prodal za 455 korun (jestli si ho nekoupil sám zpátky). Přesně stejně jak ho koupil minule. A to nepočítám ztrátu času, když ho po večerech pigloval, aby se trochu lesknul.
Registrovaný uživatel
Bohous_K nádhera!!!! nebylo by z toho něco na prodej?
Registrovaný uživatel
Pokud je něco na prodej či výměnu, také bych se připojil.
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Registrovaný uživatel
No, snad bych mohl udělat výjimku a jeden dva kousky pustit do světa. Mám jich dost, tak ať potěší i někoho jiného.
Registrovaný uživatel
Napište mi prosím na mail a dohodneme se ;-) díky že uděláte výjimku
trutnov@centrum.cz
Registrovaný uživatel
Bohous_K napsal
No, snad bych mohl udělat výjimku a jeden dva kousky pustit do světa. Mám jich dost, tak ať potěší i někoho jiného.


Zdravím, také bych měl zájem, pokud budete ochoten udělát další výjímku ;-)... Konkrétně o 25h 1954, 25h 1964, 10h 1955, 10h 1956, 10h 1958. Děkuji za odpověď na mail: mb.tiger@email.cz.
Registrovaný uživatel
Vážený pane Flohmiku!

Omlouvám se, ale výjimka už byla vyčerpána. Vámi uváděné desetníky jsem nějaké našel, ale kvalita je již oběhová a tudíž do sbírky nevhodná. Navíc o jejich prodeji neuvažuji. Tak aspoň přikládám skeny.

Bohumil K.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chybička se vloudila. Ty prvorepublikové desetníčky si odmyslete.
Registrovaný uživatel
Není potřeba si desetníčky odmýšlet, i ty jsou moc pěkné a nejeden z nás by z nich byl určitě nadšený.
Mě teda slina rozhodně ukápla, sice nejde o žádné rarity, ale v tomto stavu se zase tak často nevidí.
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Registrovaný uživatel
Souhlasím ty desetníky jsou moc hezké, já sám si teď koupil jeden moc hezky 10h 35.

Bohous_K jak to vypada s tou Vasi vyjimnou? Nebo uz jste se dohodl s milstr?
Registrovaný uživatel
To Trutnovak: Ano už jsem se dohodl s milstrem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Numismatika aukce » AUKRO 25 haléřů 1964 RR

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1