Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Aukro nezná limity

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukro nezná limity

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Chyběl jste tady... ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Myslím , že pokuď kupcem nebyl „bratříček „ tak si koupi i zasloužil….. Stačilo se podívat na prodejcovi dvě předchozí aukce , prodal zde dva „akvarely od Čapka“-viz fota „ se stejnou signaturou a v textu uvádí Nabízíme obraz s podpisem J. Čapek-Akvarel na papíře….Samozřejmě falza .A lino bude nejspíše vystřihnuté z nějaké pozdější knihy….….

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Kolemjdoucí Princezna:
Též zdravím a děkuji. Vám i Pánu Bohu, že na Vás neshlížím z hůry či z invalidního vozíku. Aneb blbá havárie nakonec dopadla po velkých peripetiích jakžtakž dobře.
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Kolemjdoucí Princezna:
Též zdravím a děkuji. Vám i Pánu Bohu, že na Vás neshlížím z hůry či z invalidního vozíku. Aneb blbá havárie nakonec dopadla po velkých peripetiích jakžtakž dobře.


Moc jsem na Vás myslela, a doufám, že i po tom všem najdete důvody, proč tu s námi být...
Registrovaný uživatel
Je moc dobře, že jste tu zase s námi :) přeji Vám pevné zdraví.
Registrovaný uživatel
Já se dostávám až dnes ke psaní,
jsem tomu moc ráda,
přeji pohodový rok, bez havárií,
všechno jen to nejlepší, nejvíc ze všeho zdraví a jen samé dobré zprávy,
filomena
Registrovaný uživatel
V jednom z dílů mého oblíbeného pořadu "Poklad z půdy" byl obraz od malíře Cyrila Boudy. Albert Trnka (ředitel aukční síně Europeanarts) tehdy prohlásil, že olejomalby od tohoto malíře jsou extrémně vzácné a když už se jednou za čas nějaký olej objeví, tak je téměř 100% jistota, že cena bude v řádech statisíců.

Já jsem jeden olej našel na Aukru a k obrazu je dokonce přiložen znalecký posudek, což podstatně zvyšuje věrohodnost tohoto díla. Tohoto malíře (jeho tvorbu) neznám a tudíž nejsem schopen posoudit, zda se jedná o falzum nebo originál. Určitě by nebylo na místě se ukvapovat a hned obraz označit za zjevné falzum, neboť by se mohlo jednat o žalovatelný výrok.

https://aukro.cz/cyril-bouda-chalupy-v-krajine-olejomalba-7022129308
Registrovaný uživatel
Tak Pansymarie a její posudky tu někdo bude jistě znát:) K tomu obrazu by se C. Bouda nikdy nesnížil.
AdamekPOS napsal
V jednom z dílů mého oblíbeného pořadu "Poklad z půdy" byl obraz od malíře Cyrila Boudy. Albert Trnka (ředitel aukční síně Europeanarts) tehdy prohlásil, že olejomalby od tohoto malíře jsou extrémně vzácné a když už se jednou za čas nějaký olej objeví, tak je téměř 100% jistota, že cena bude v řádech statisíců.

Já jsem jeden olej našel na Aukru a k obrazu je dokonce přiložen znalecký posudek, což podstatně zvyšuje věrohodnost tohoto díla. Tohoto malíře (jeho tvorbu) neznám a tudíž nejsem schopen posoudit, zda se jedná o falzum nebo originál. Určitě by nebylo na místě se ukvapovat a hned obraz označit za zjevné falzum, neboť by se mohlo jednat o žalovatelný výrok.

https://aukro.cz/cyril-bouda-chalupy-v-krajine-olejomalba-7022129308
Registrovaný uživatel
AdamekPOS napsal
V jednom z dílů mého oblíbeného pořadu "Poklad z půdy" byl obraz od malíře Cyrila Boudy. Albert Trnka (ředitel aukční síně Europeanarts) tehdy prohlásil, že olejomalby od tohoto malíře jsou extrémně vzácné a když už se jednou za čas nějaký olej objeví, tak je téměř 100% jistota, že cena bude v řádech statisíců.

Já jsem jeden olej našel na Aukru a k obrazu je dokonce přiložen znalecký posudek, což podstatně zvyšuje věrohodnost tohoto díla. Tohoto malíře (jeho tvorbu) neznám a tudíž nejsem schopen posoudit, zda se jedná o falzum nebo originál. Určitě by nebylo na místě se ukvapovat a hned obraz označit za zjevné falzum, neboť by se mohlo jednat o žalovatelný výrok.

https://aukro.cz/cyril-bouda-chalupy-v-krajine-olejomalba-7022129308


Tak já to risknu 8) a prohlašuji, že se jedná o padělek se zoufale zmatlaným falešným podpisem.
Cyril Bouda byl úžasný, laskavý člověk s ohromným smyslem pro humor - a takové jsou i jeho obrazy. Mají esprit.
Posudek od Pansy Marie je jako obvykle nesmyslný.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, já tu v žádném případě nechci a nebudu obhajovat ani ten obraz (Cyril Bouda- Chalupy) a ani tu znalkyni (M. Pospíšilovou), ale vadí mi kolik se tu vždy vyskytne "znalců" kteří mají na základě pár fotek okamžitě jasno že se jedná o falzum. Na webu lze dohledat řadu podobných obrazů, která jsou přisuzována Cyrilu Boudovi (jinými znalci) a přesto se jedná o díla která mi připadají naprosto tuctová, která bych přisuzoval průměrnému malíři a na stěnu bych si je nepověsil, natož abych za ně něco platil. Mají jen to signum (C. Bouda) a posudek :'(

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zachař, Vlček. Tady bych asi nehodnotil moc kvalitu malby, ale autora posudku...
Registrovaný uživatel
Bouda byl hlavně vynikající kreslíř a svoji kresbu uplatnil zvláště v grafice a ilustraci .A když už namaloval nějaký olej , tak ten jeho bytostný , kresebný projev je tam hodně znát .Dost často mají předměty na jeho obrazech kontury , dalo by se říci , že u něj se jedná i v oleji spíše o „ barevnou kresbu“ .Něco podobného jako u Karla Š. Černého , který má ovšem kontur daleko více a jsou daleko zřetelnější . Dva obrazy zde mají klasickou malířskou modelaci a podle mě nemají s C.Boudou nic společného :- )).Ale jako každý , také se můžu plést :- ))
Registrovaný uživatel
pepegonzales napsal
Dobrý den, já tu v žádném případě nechci a nebudu obhajovat ani ten obraz (Cyril Bouda- Chalupy) a ani tu znalkyni (M. Pospíšilovou), ale vadí mi kolik se tu vždy vyskytne "znalců" kteří mají na základě pár fotek okamžitě jasno že se jedná o falzum. Na webu lze dohledat řadu podobných obrazů, která jsou přisuzována Cyrilu Boudovi (jinými znalci) a přesto se jedná o díla která mi připadají naprosto tuctová, která bych přisuzoval průměrnému malíři a na stěnu bych si je nepověsil, natož abych za ně něco platil. Mají jen to signum (C. Bouda) a posudek :'(


Protože jste reagoval po mě/na mě, tak to vezmu tak trochu osobně.
Jsem velmi opatrná se vyjadřovat na základě pouhých fotografií. A často to tady i píšu. Nicméně v tomto případě si jsem zcela jistá. (Nehraje roli, že Cyrila Boudu jsem měla tu čest poznat osobně - a mít v úctě.) Rukopis měl nezaměnitelný. I jeho olejomalby měly svěžet, vtip a excelentní výtvarnost.
"Tuctové obrázky" on nedělal.
Obrázek chaloupek je dobře řemeslně provedený - ale to je tak všechno.
Co se týká těch dvou obrázků, které jsou, jak píšete, některými znalci Boudovi připsány, tak o tomto autorství taky upřímně pochybuju, jsou to úplně "no name" malby. Ale to si to ti experti musí srovnat sami se sebou, případně s novými majiteli...
K Boudovi jsem jen tak namátkou našla tento odkaz (srovnávejte rukopis i "ducha") https://www.artplus.cz/cs/aukcni-zpravodajstvi/1/cyril-bouda-z-cest
Registrovaný uživatel
Děkuji za odpověď :lol: Ty obrazy na odkazu jsou opravdu úplně o něčem jiném.
Bohužel je tedy zřejmé, že znalecké posudky některých "znalců" jsou k ničemu.
Evidentně nemusí, na rozdíl od většiny z nás, ručit za svou práci. Splést se může každý, i znalec, ale pokud, se plete hodně často a zřejmě i cíleně (jako např. pan
Zachař), tak by měl o to své kulaté razítko přijít.
Registrovaný uživatel
Ale PhDr. Mgr. Michael Zachař nedělá posudky jako soudní znalec, ale jako uznávaný historik umění a soukromý znalec. Není boha, který by mu to razítko mohl odebrat.
Registrovaný uživatel
A co ten druhý z tandemu, Vlček ?
Registrovaný uživatel
Je to vůbec možný? Na Aukru, ale i na Bazoši je asi pravý Karel Purkyně:
https://aukro.cz/obraz-karel-purkyne-zatisi-s-pavem-7017791480
https://ostatni.bazos.cz/inzerat/160434930/karel-purkyne-zatisi-s-pavem-1861.php
Podle všeho sedí i obrazový rám, ve kterém bylo toto dílo vystaveno v roce 1930 na výstavě 100 let českého umění 1830-1930:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Boží je ta doprava, balíkovna za 59 nebo zásilkovna za 69, tak to good luck s obrazem za 9 mega. :-)))
Registrovaný uživatel
Možná pravý je , ale i tak - cenově je úplně mimo :- ))
Registrovaný uživatel
Psík 38 X 30 cm 1 200 000 Kč Úplně mimo to není na metrový obraz. https://www.galeriekodl.cz/cz/galerie/detail.html?id_galerie=1751
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Mně Aukro celkem docela vyhovuje. Daleko více než např. sbazar či bazoš, kde nejsou prodávající nijak zpětně hodnoceni...

Pokud se člověk slušně vyzná (žádná falešná skromnost) tak, že se bez problémů vyhne položkám, které na první signální jasně zavání podvodem či padělkem,tak může občas narazit na zajímavé věci, které kupující správně nerozpoznal, zařadil do nevhodné kategorie, anebo v nouzi prodává silně pod cenou...

Když je nějaký chudák v nouzi a prodává silně pod cenou, tak do něj. No nezní to moc hezky :|
Registrovaný uživatel
poradnydest napsal
Možná pravý je , ale i tak - cenově je úplně mimo :- ))


Cenově není ten Purkyně vůbec mimo. Cenově vychýlený je trh s uměním, který upřednostňuje nadproduktivní a modernistické malíře, kteří jsou skoro v každé krajské galerii. Přitom tento Purkyně by patřil do Moravské galerie, tam žádného nemají.
« Poslední úpravu provedl(a) jazzdr v 1. 12. 2022, 13:10. »
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
poradnydest napsal
Možná pravý je , ale i tak - cenově je úplně mimo :- ))


Cenově není ten Purkyně vůbec mimo. Cenově vychýlený je trh s uměním, který upřednostňuje nadproduktivní a modernistické malíře, kteří jsou skoro v každé krajské galerii. Přitom tento Purkyně by patřil do Moravské galerie, tam žádného nemají.

Máte naprostou pravdu. Karel Purkyně patří do zlatého fondu českého umění a cena tomu musí odpovídat.
Registrovaný uživatel
To je právě to .Ve světě moderní , relativně mladí malíři jsou kupováni za ceny , za které se dají zakoupit i špičková díla starých ,světově známých mistrů..A u nás trh, zvláště aukční síně zkouší navázat na tento trend .Je to pochopitelné .Staré věci mrtvých autorů mizí na desetiletí ve sbírkách ale je potřeba každoročně získat nové věci do aukcí .A proto se třeba u Kodla prodal Hísek ,Kaláb a další za takové ceny .Ale staré umění se zas tak moc progresivně cenově nevyvíjí .
Ten psík byl vůbec nejdražší položkou , která se u nás kdy za Purkyněho zaplatila .Ale pak byly v jiných síních draženy jeho další obrazy v řádech stotisíců. Otázkou možná zůstává jejich autorství a pravost –aukce se dají dohledat na internetu. Nicméně nemyslím si , že by se cena tohoto obrazu třeba u Kodla přehoupla přes 2500 000 .A i kdyby -z toho mu srazí 20 % a je na dvou milionech , tedy na třetině ceny kterou požaduje. : -)))
Registrovaný uživatel
To, že si nemyslíte že by cena přehoupla 2 500000 není vůbec jisté a možná by jste byl překvapen. Tipuji, že by nešla pod 5 000000 Kč a mohla by vystoupat i mnohem více. Třeba obraz ještě někde v aukci uvidíme.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Umění - obrazy » Aukro nezná limity

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1