Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Aukro nezná limity

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukro nezná limity

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Necháme se tedy překvapit .Na Bazoši nebo Aukru se samozřejmě neprodá a její migrace dál je skoro jistá :- ))
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
poradnydest napsal
Možná pravý je , ale i tak - cenově je úplně mimo :- ))


Cenově není ten Purkyně vůbec mimo. Cenově vychýlený je trh s uměním, který upřednostňuje nadproduktivní a modernistické malíře, kteří jsou skoro v každé krajské galerii. Přitom tento Purkyně by patřil do Moravské galerie, tam žádného nemají.


Víte, já si vůbec nejsem jistá, že jde o originál.
A protože jsem podezíravá (často mě za to dokonce i platí;)), tak si nejsem ani jistá, zda jde o ten stejný rám- na té historické fotce mi přijde, že rám je více prohýbaný, proto vrhá výraznější stíny. Tento rám mi přijde jen jako taková blondelová tuctovka, ten by takto nevrhal.

Ani ten kudrlinkový podpis se mi nelíbí. Tenhle obraz byl reprodukován, dokonce vyšel i na staré pohlednici... a všimněte si tam právě toho podpisu - je jiný, než na tomto obraze.
https://aukro.cz/karel-purkyne-zatisi-s-pavem-6990434896

Pokud jsem se někdy s Purkyněm potkala, byla to vždy plastická, promalovaná malba, tady mi to tedy taky nepřijde.

Podle mě to je pár desítek let stará studijní kopie, kterou dneska někdo z vychytralosti či nevědomosti recykluje.

Jsem zvědavá, kolik milionářů se na to chytí.
Uvidíme...
Registrovaný uživatel
Konečně si někdo všimnul toho rámu, mě totiž taky přišlo, že se nejedná o jeden a ten samý rám. Té kopii bych docela věřil, ta malba je taková nějaká divná a hlavně prodávat obraz za 6 mega a dát k tomu jenom dvě malé fotky, no.

Jinak co se týče toho psíka, tak tam se stále přikláním k tomu, že jde o jednu z kopií podle Reicherta a autorem vůbec nemusí být Purkyně.
Registrovaný uživatel
Souhlasím, že fotky na Aukru a Bazoši jsou mizerné a podle nich obraz učitě nikdo kupovat nebude. Ale ten blondelový obrazový rám se mně zdá stejný jako v Mánesu v roce 1930. Větší fotka z výstavy se dá otevřít zde:
https://databazevystav.udu.cas.cz/cz/detail/sto-let-ceskeho-umeni-1830-1930
po kliknutí na nabídku Pohled do výstavy (druhá fotka).
Obraz po výstavě fotografoval i Josef Sudek:
http://sudekproject.cz/s582n
Registrovaný uživatel
Mě by spíš zajímalo, jak v případě prodeje provedou bezpečnou platbu šest milionů.
Ze zákona je možné platit v hotovosti maximální částku do 270.000,- Kč
Už vidím, jak bude někdo někomu neznámému posílat na účet šest mega.
Pak je možnost uschovny přes právníka.
Musím obdivovat tu odvahu, že někdo prodává na inzerát obraz za šest mega.
Když by to dal do aukční síně, tak má po starosti. Jenže je holt asi nenažranej - nechce se mu platit provize, nebo ten obraz není pravý.
Moderátor
PetrPal napsal
Mě by spíš zajímalo, jak v případě prodeje provedou bezpečnou platbu šest milionů.
Ze zákona je možné platit v hotovosti maximální částku do 270.000,- Kč

Bezpecna platba pres Aukro neni v hotovosti.
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Souhlasím, že fotky na Aukru a Bazoši jsou mizerné a podle nich obraz učitě nikdo kupovat nebude. Ale ten blondelový obrazový rám se mně zdá stejný jako v Mánesu v roce 1930. Větší fotka z výstavy se dá otevřít zde:
https://databazevystav.udu.cas.cz/cz/detail/sto-let-ceskeho-umeni-1830-1930
po kliknutí na nabídku Pohled do výstavy (druhá fotka).
Obraz po výstavě fotografoval i Josef Sudek:
http://sudekproject.cz/s582n


Podle mě to není ani ten rám, ani ten podpis.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
PetrPal napsal
Mě by spíš zajímalo, jak v případě prodeje provedou bezpečnou platbu šest milionů.
Ze zákona je možné platit v hotovosti maximální částku do 270.000,- Kč

Bezpecna platba pres Aukro neni v hotovosti.


Ale ten člověk pak musí potvrdit, že ten obraz dostal a pak se teprve uvolní finance.
Může s ním zmizet do zahraničí a už ho nikdo neuvidí.
Nebo bude tvrdit, že mu přišel prázdný balík atd.
Představivost běží na plné obrátky. V tomto státě je možné cokoliv.
Moderátor
PetrPal napsal
numismat napsal
PetrPal napsal
Mě by spíš zajímalo, jak v případě prodeje provedou bezpečnou platbu šest milionů.
Ze zákona je možné platit v hotovosti maximální částku do 270.000,- Kč

Bezpecna platba pres Aukro neni v hotovosti.


Ale ten člověk pak musí potvrdit, že ten obraz dostal a pak se teprve uvolní finance.
Může s ním zmizet do zahraničí a už ho nikdo neuvidí.
Nebo bude tvrdit, že mu přišel prázdný balík atd.
Představivost běží na plné obrátky. V tomto státě je možné cokoliv.

Spatne jsem pochopil Vas prispevek, omlouvam se. Prodejce si s pripadnou platbou a realizaci obchodu zrejme taky uplne nevedel rady. Viz poslani Balikovnou.
Registrovaný uživatel
No je to celé divné. Přikláním se k tomu, že jde o podvod. Asi s reprodukcí.
Registrovaný uživatel
Že nad tím nesmyslem vůbec diskutujete. Už údaj o ceně Kup teď za devět mega... 😛... naznačuje, že je to celé vtip, nebo marketingový tah oprášit jméno Karel Purkyně.
Registrovaný uživatel
Ten podpis celkom sedí....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Celkem sedí? Vždyť je tam krásně vidět, jak je každý podpis úplně jiný. Podívejte se např. na sklon písmene U.
Registrovaný uživatel
peterM61 napsal
Ten podpis celkom sedí....


Podpis na tom samém obraze nemůže "celkem sedět". Ten musí být totožný!
8) :D
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
peterM61 napsal
Ten podpis celkom sedí....


Podpis na tom samém obraze nemůže "celkem sedět". Ten musí být totožný!
8) :D



! ! !
Registrovaný uživatel
Tak jako z fotek na Aukru nepoznám, zda jde o originál, kopii nebo přelakovanou reprodukci, tak ani ze srovnání signatur z Aukra, Sudkovy fotografie a z pohlednice nepoznám (v rámci nezřetelnosti obou posledních), jestli jde o podpis totožný nebo úplně jiný. Ale celkové proporce "celkem sedí" ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zajímavé srovnání. Takhle to skoro vypadá, že jako fake vychází ten poslední podpis, co je na pohlednici.
Registrovaný uživatel
No a na Aukru je další skvost .Olej Emila Filly který vypadá v nejlepším jako od Jaroslava Kafky a zezadu má nalepený štítek který používal Václav Špála i s autoportrétem Václava Špály, ale něm napsáno Filla a číslo….A jako by to nestačilo , datace je z roku 41 , kdy Filla pobýval v koncentračním táboře…..no nekup to , když je to tak zaručeně pravý a autentický :- )))
https://aukro.cz/obraz-emil-filla-stitky-7024565503
Registrovaný uživatel
A pobyt v koncentračním táboře je problém? Před x lety se na Aukru prodala Reportáž psaná na oprátce i s podpisem autora.
Registrovaný uživatel
Tady vládne nějaká posedlost Aukrem.
Tak snad všichni vědí že je tam spousta falz, tak proč se tím pořád zabývat. Tak to je a s tím se nedá nic dělat. Prostě chcete levně koupit obraz od významného autora za pár babek na Aukru, no tak musíte přece vědět že to bude falešný obraz. Aukro ani prodávající za nic neručí.
Registrovaný uživatel
Jo , pryč jsou staré, dobré doby , kdy Han van Meegeren dokázal oklamat samotného Goebbelse i s jeho svitou kunsthistoriků . Dneska naštěstí pro aukční síně a poučené sběratele je převážná část současných padělků na velmi špatné umělecké a technické úrovni , o logických souvislostech , které by dílo měly provázet a jaksi do něj zapadat / v tomto případě okolnost , že mezi lety 1939-45 nenamaloval Filla žádný kubistický obraz , ale pouze obrazy s rodokmeny nacistů atd./ ani nemluvě. No a tak se tím občas bavíme a pobavíme :- ))) .Proč ne .Je to podobné jako v soutěži Československo má talent .Zaujme extrémně dobrý výkon a nebo výkon úplně mimo .Mi máme umění rádi , obdivujeme ho a rádi se o něm bavíme. Ale když zahlédneme podobnou záležitost hodnou Pata a Mata , tak se také rádi zasmějeme a pobavíme :- ))

Jenom věcná poznámka - v případě toho oklamaného šlo o Göringa nikoliv Goebbelse... Wjem
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 3. 12. 2022, 17:04. »
Registrovaný uživatel
Ano pravda, přepsal jsem se .Jednalo se o Goringa. Válečného hrdinu První světové války a válečného zločince Druhé světové války :- ))
Registrovaný uživatel
Byl bych opatrný s tím tvrzením, že se jedná o padělek. Prodávající by vás mohl žalovat za poškození dobrého jména.
Registrovaný uživatel
Jaké dobré jméno proboha? Vždyť je to jeho první prodej na Aukru. Bavíme-li se tedy o Purkyni.
Registrovaný uživatel
AdamekPOS napsal
Byl bych opatrný s tím tvrzením, že se jedná o padělek. Prodávající by vás mohl žalovat za poškození dobrého jména.


To by byl zajímavý soud:))))))))

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Umění - obrazy » Aukro nezná limity

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1