Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Aukro nezná limity

Vykupminci.cz
Numisargo

Aukro nezná limity

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Já pouze citoval pana Bolta.
Registrovaný uživatel
Osobně bych kategoricky pravost nezpochybňoval .To by člověk musel obraz vidět osobně a navíc nejsem dobře seznámen z dílem Purkyněho .Věc mohla být nafocena i mírně z úhlu ,foto je černobílé a tak mohlo být pro tisk záměrně pře a nebo podexponováno , aby v malém rozměru bylo zřetelnější.. Věcí je víc, díky kterým mohou být zdánlivě mírné rozdíly v detailu . I když osobně mi ta pastóznost Purkyněho obrazů tady taky chybí. Tak nějak ze zkušenosti vím , že když někdo prodává špatnou věc , tak dělá většinou neznalého prosťáčka a spokojí se se zdánlivým zlomkem ceny , který by měla mít .A tady je tomu naopak .Prodejce to sice prodává na nejhorším možném místě , ale za cenu , kterou by podle mne nedostal ani v nejlepších aukčních síních .Ale jelikož to nakonec stejnak skončí v nějaké větší aukci , tak si myslím , že se nám podaří věc si dopodrobna a zblízka prohlédnout .A nebo se už neobjeví , protože to bylo něco jiného , než se tvářilo :- ))
Moderátor
Asi by bylo ideální, kdyby se někdo ze ctěných účastníků našeho sběratelského fóra obětoval a prostřednictvím Aukro dotazníku se zeptal přímo prodejce na podrobnosti ohledně původu obrazu, případných znaleckých ověření i bližších prodejních podrobností.

Předběžně bych si nezávazně dovolil požádat jazzdra, který sem toto dílko "přitáhnul"...
Registrovaný uživatel
Posuzujeme obraz dle malých fotek, kde chybí detaily, pohled na spodní rám atd... nelíbí se nám způsob prezentace, který je naprosto bizarní... jde o známý obraz, který byl publikován a byla z něho udělána pohlednice (riziko, že jde o nějakou studijní kopii je poměrně značné). Však taky jen tak nezávazně plkáme, co můžeme dělat víc? Pokud je toto nějaký (pro mě tedy nepochopitelný) krok při dalším plánovaném prodeji, tak se obraz bude muset někde objevit naživo a s posudky.
Ale i v případě, že by to byl origoš, se obávám, že cena 6 mega je mimo - za to se ani špičkové 19. století dneska, myslím, neprodává.
Moderátor
Vzhledem k okolnostem prodeje i výši požadované sumy mi přijde, že prodejcem by mohl být někdo z rodiny - např. pravnuk Karla Purkyně, kterého neuspokojila finanční nabídka, kterou za dané dílo dostal od aukčních síní či NG...
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
Posuzujeme obraz dle malých fotek, kde chybí detaily, pohled na spodní rám atd... nelíbí se nám způsob prezentace, který je naprosto bizarní... jde o známý obraz, který byl publikován a byla z něho udělána pohlednice (riziko, že jde o nějakou studijní kopii je poměrně značné). Však taky jen tak nezávazně plkáme, co můžeme dělat víc? Pokud je toto nějaký (pro mě tedy nepochopitelný) krok při dalším plánovaném prodeji, tak se obraz bude muset někde objevit naživo a s posudky.
Ale i v případě, že by to byl origoš, se obávám, že cena 6 mega je mimo - za to se ani špičkové 19. století dneska, myslím, neprodává.



Co se týká ceny: Tady se prodalo dílo z 19. stol. včetně aukční přirážky za 6 240 000 Kč Tak co je na ceně mimo. Purkyně je určitě na trhu vzácnější a jako autor ještě významnější. https://www.galeriekodl.cz/cz/galerie/detail.html?id_galerie=1875
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
Asi by bylo ideální, kdyby se někdo ze ctěných účastníků našeho sběratelského fóra obětoval a prostřednictvím Aukro dotazníku se zeptal přímo prodejce na podrobnosti ohledně původu obrazu, případných znaleckých ověření i bližších prodejních podrobností.

Předběžně bych si nezávazně dovolil požádat jazzdra, který sem toto dílko "přitáhnul"...


Omlouvám se všem, že jsem do diskusního fóra přitáhnul toto dílko. Prodávajícího nebudu kontaktovat ani "obtěžovat" dotazem přes Aukro. Celá prezentace je tak ujetá, že vylučuje prodej originálu. Ostatně slovo "originál" ani v nabídce obrazu uvedeno není. Když neověřený prodejce nepřipojil ani fotku zadní strany a na Aukru uvedl svoji polohu Bratislava, zatímco na Bazoši Brno, tak to taky něco vypovídá.
Registrovaný uživatel
Jenis napsal
Kolemjdouci napsal
Posuzujeme obraz dle malých fotek, kde chybí detaily, pohled na spodní rám atd... nelíbí se nám způsob prezentace, který je naprosto bizarní... jde o známý obraz, který byl publikován a byla z něho udělána pohlednice (riziko, že jde o nějakou studijní kopii je poměrně značné). Však taky jen tak nezávazně plkáme, co můžeme dělat víc? Pokud je toto nějaký (pro mě tedy nepochopitelný) krok při dalším plánovaném prodeji, tak se obraz bude muset někde objevit naživo a s posudky.
Ale i v případě, že by to byl origoš, se obávám, že cena 6 mega je mimo - za to se ani špičkové 19. století dneska, myslím, neprodává.



Co se týká ceny: Tady se prodalo dílo z 19. stol. včetně aukční přirážky za 6 240 000 Kč Tak co je na ceně mimo. Purkyně je určitě na trhu vzácnější a jako autor ještě významnější. https://www.galeriekodl.cz/cz/galerie/detail.html?id_galerie=1875



No, on je poněkud přemrštěný i ten strnulý Brožík. Ale to je kouzlo aukce.
Registrovaný uživatel
Jenis: Ovšem Brožík tam má živé děti, zatímco kdo si dneska kam dá chcíplý ptíce? Ten syžet je totálně pasé.
Registrovaný uživatel
O obrazu se asi prozatím více nedozvíme a tak bych vložil malou úvahu na téma kterým je nadepsán celý příspěvek . Těžko dnes říci kdo a co má a nemá limit . Před chvílí se vydražila položka v aukci Adolfa Loose –obyčejná, malá, víceméně bezvýznamné litografie Švabinského , navíc z pozdního období za neskutečnou cenu 47 000 bez aukční přirážky .Už vyvolávačka byla blbost a přesto….. https://livebid.cz/auction/adolfloos_prosinec2022/detail/45
Ta samá věc se dá bez obtíží zakoupit v rozmezí 1500 -3000 korun , stačí si jenom počkat až se objeví….. Dokonce na Aukru se v současné době nabízí ta samá ,zarámovaná , dokonce s věnováním za částku 3000 korun – domluva možná.. Nicméně jestli si jí někdo koupí a s ohledem na tuto aukci se bude se domnívat , že vydělal majlant…tak ho nevydělal .Takovéto výkyvy se neopakují . Nicméně dražitel , který obrázek v aukci u Loose získal si mohl ušetřit dost peněz , kdyby se o umění trochu více zajímal. I na Aukru se dá ledacos získat a kupodivu za dobrou cenu . Chce to ale věci trochu rozumět , mít pro ni cit atd… I drobnější originály Zrzavého se občas objevily . Namátkou prodejce s nickem BOZE1 nabízel několik let jeho drobné , ale hezké kresby , opisy korespondence kterou si Zrzavý sám pro sebe vedl , jeho intimní dopisy z mládí atd . A prodejců , kteří občas měli menší kresby za rozumnou cenu bylo několik . Ale to už dnes samozřejmě nenávratně zmizelo , protože i oni si jistě povšimli , že ceny se přesunuly někam jinam… Ano , na Aukru je hodně šejdířů , ale to nejjednodušší jak se rozhodnout ohledně případné koupě je vždy důkladněji projít historii prodávajícího a po pár kliknutí víceméně víte , s kým máte tu čest :- )))
Ale pokuď se vám jedná hlavně o umění, tak se zaměřte třeba na autora , který není tak úplně znám , ale kvalita jeho práce je neoddiskutovatelná . Tak si můžete vytvořit během pár let velmi slušnou , uměleckou kolekci , která se do budoucna jistě i finančně výrazně zhodnotí .A možnost nákupu za dobrou cenu ,dobrých věcí méně známých autorů platí i u dalších nepříliš důvěryhodných aukčních síních .Alespoň mě se to dařilo a pořád celkem daří :- )))
Moderátor
poradnydest napsal
I na Aukru se dá ledacos získat a kupodivu za dobrou cenu . Chce to ale věci trochu rozumět...

Souhlas, presne takto to funguje i v numismatice.
Registrovaný uživatel
Každé zboží má svoji cenu a svého kupce. To, že se někdy prodávají věci za nesmyslné částky, není nic nového. Stačí, když se utkají dvě ega a pak už o cenu vůbec nejde. Co se týče aukčních sítí, tak mám dojem, že v poslední době je to spíš o tom, kde jsem koupil, než co jsem koupil. Na Aukru se dají stále koupit drobnější věci, slušné, ale cenově předražené originály, které slouží jako reklama pro prodejce, ale zbytek je prostě plevel. Nemá cenu se nad tím rozčilovat. Každý začínající sběratel musí zaplatit školné, aby se někam posunul. Udělal to tak každý z nás, byť se tím logicky moc nechlubí.
Registrovaný uživatel
poradnydest napsal
O obrazu se asi prozatím více nedozvíme a tak bych vložil malou úvahu na téma kterým je nadepsán celý příspěvek . Těžko dnes říci kdo a co má a nemá limit . Před chvílí se vydražila položka v aukci Adolfa Loose –obyčejná, malá, víceméně bezvýznamné litografie Švabinského , navíc z pozdního období za neskutečnou cenu 47 000 bez aukční přirážky .Už vyvolávačka byla blbost a přesto….. https://livebid.cz/auction/adolfloos_prosinec2022/detail/45
Ta samá věc se dá bez obtíží zakoupit v rozmezí 1500 -3000 korun , stačí si jenom počkat až se objeví…..


Zde vydraženo za 500,- Kč

https://www.acb.cz/cs/ceny-umeni/max-svabinsky/predmet/bozena-nemcova-max-svabinsky-1873-1962

Případně tady za 1300,- Kč

https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/max-svabinsky_bozena-nemcova-66358

Novému majiteli srdečně gratulujeme a těšíme se na další návštěvu :lol:

Důkladná masáž bohatých - umění neznalých - hejlů na předaukční výstavě přinesla ovoce.
Z něčeho se ten regiment znalců na obyčejnou litografii holt zaplatit musel 8) :

"Posouzeno a konzultováno Dr. Irenou Žantovskou Murray HonFRIBA, prof. PhDr. Jaromírem Zeminou, PhDr. Jiřím Machalickým a Vladimírem Lekešem."
Registrovaný uživatel
Tak k Purkyněmu dám tedy i já želízko do ohně. Pro srovnání obraz z Aukra a reprodukce, kterou mám k dispozici.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
PetrPal napsal
poradnydest napsal
O obrazu se asi prozatím více nedozvíme a tak bych vložil malou úvahu na téma kterým je nadepsán celý příspěvek . Těžko dnes říci kdo a co má a nemá limit . Před chvílí se vydražila položka v aukci Adolfa Loose –obyčejná, malá, víceméně bezvýznamné litografie Švabinského , navíc z pozdního období za neskutečnou cenu 47 000 bez aukční přirážky .Už vyvolávačka byla blbost a přesto….. https://livebid.cz/auction/adolfloos_prosinec2022/detail/45
Ta samá věc se dá bez obtíží zakoupit v rozmezí 1500 -3000 korun , stačí si jenom počkat až se objeví…..


Zde vydraženo za 500,- Kč

https://www.acb.cz/cs/ceny-umeni/max-svabinsky/predmet/bozena-nemcova-max-svabinsky-1873-1962

Případně tady za 1300,- Kč

https://www.obrazyvaukci.cz/polozka/max-svabinsky_bozena-nemcova-66358

Novému majiteli srdečně gratulujeme a těšíme se na další návštěvu :lol:

Důkladná masáž bohatých - umění neznalých - hejlů na předaukční výstavě přinesla ovoce.
Z něčeho se ten regiment znalců na obyčejnou litografii holt zaplatit musel 8) :

"Posouzeno a konzultováno Dr. Irenou Žantovskou Murray HonFRIBA, prof. PhDr. Jaromírem Zeminou, PhDr. Jiřím Machalickým a Vladimírem Lekešem."


Po zkušenostech vím, že aukční výsledky jsou pouze čísla, mnohdy nezaložená na realitě. Zda to dražitel nakonec zaplatil, nebo zda vůbec nějaký existoval, to je vždy skryto.
Registrovaný uživatel
Ad #88
Trochu mimo téma.
Mě ve výsledcích aukce ALOOS zaujal obraz Josefa Navrátila, signovaný vpravo dole Hawranek (jak je v popisu uvedeno ). Na malé fotce jsem bohužel podpis
nepřečetl. Jde pouze o omluvitelnou chybu v textu, nebo je určení autora výsledkem
náročného zkoumání obrazu početným znaleckým týmem?
https://livebid.cz/auction/adolfloos_prosinec2022/detail/43
Registrovaný uživatel
Mistype. To je tak, když někdo používá pro popisy copy paste. Což ostatně dělají i někteří autoři posudků.
Registrovaný uživatel
„Mistype“ je pouze sloveso, buď česky „překlep“ nebo anglicky „typo“. Jinak už jsem to tu psal, ale pokud chcete na něco přihazovat, vždy si dělejte snímek obrazovky (Print Screen), aukčníci si totiž můžou na livebidu popisky měnit jak chtějí i po aukci a livebid neschraňuje žádnou historii, takže v případě nějakého sporu máte prostě smůlu. Jinak já tam ten podpis nevidím a nevěřím, že to někdo za ty prachy vůbec vydražil.
Registrovaný uživatel
Podpis tam není. A co je v popisu je irelevantní a nebere se na to zřetel. Jinými slovy to nemůžete reklamovat na základě toho, že v popisu bylo něco jiného než ve skutečnosti. Prodej asi fiktivní, zrovna v této aukční síni by to nebylo nic neobvyklého.
Registrovaný uživatel
Něco k tematu…

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
"Za zkoušku nic nedáš" :-)

https://aukro.cz/obraz-u-reky-7015346082
Registrovaný uživatel
I další kousky z nabídky prodejce jsou zajímavé... možná to atakuje hranice diagnózy.
Moderátor
peg napsal
"Za zkoušku nic nedáš" :-)

https://aukro.cz/obraz-u-reky-7015346082

Zajimalo by me, co je to za druh stromů.
Registrovaný uživatel
Artman napsal
I další kousky z nabídky prodejce jsou zajímavé... možná to atakuje hranice diagnózy.

Aukce končí až za 24 dní a třeba prodejce ví nějaké informace z vládních kruhů.
Třeba to, že na nás Staňjura s Fialkou chystají takovou inflaci, že rohlík bude za 100.000 Kč. Pak by cena odpovídala realitě. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Podle kmene bříza ,ale podle mohutnosti a barvy listů stoleté duby
:-)) :- ))
numismat napsal
peg napsal
"Za zkoušku nic nedáš" :-)

https://aukro.cz/obraz-u-reky-7015346082

Zajimalo by me, co je to za druh stromů.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Umění - obrazy » Aukro nezná limity

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1