Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » AUREA 8/12/2012

Vykupminci.cz
Numisargo

AUREA 8/12/2012

Moderátoři: acme2000, smith, Tomako.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Brett napsal
mischel13 napsal
Hans78 napsal
Je možné, že za 2000 (1996) ser.A je někdo ochoten dát 24 tisíc (plus poplatek)? Aj. české bankovky. To si raději skočím do čnb.

A co toto, to je ještě větší nářez! :mrgreen:
https://aurea.livebid.cz/auction/aurea_84/detail/2472

No myslím, že ak by niekto z rodinných príslušníkov toho výhercu u súdu požiadal o zbavenie svojprávnosti dotyčného a o odovzdanie občianskeho preukazu, tak úspech je zaručený. Ak by ako dôvod uviedol jeho limit pri tejto ponuke tak pán sudca nemá čo riešiť :(


máte na slovenskou zvláštní soudy... ještěže u nás funguje svoboda
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Brette, BINGO! :)

Mischel – teraz vážne ... ja nerád, ale nedá mi to... Je to také "dráždenie hada bosou nohou", alebo "pichanie do osieho hniezda" ... Akokoľvek nad tým človek uvažuje a za tými niektorými limitmi (nie len tento, ale niečo už naznačil chybotisky v príspevku #313) hľadá, či už zberateľa, obchodníka, alebo investora, tak tu proste niečo nehrá ...
Myslím, že by si mal na to posvietiť daňový úrad ... Nechcem vytvárať konšpiračné teórie, ale špinavé peniaze sa perú všelijako, biele kone boli sú a budú, s vratkami na DPH sa špekulovalo, špekuluje a bude špekulovať ...
Registrovaný uživatel
Kolegové, nehledejte v tom žádné praní peněz a podobně. Sbírání / nejen bankovek / je v modě a když je z čeho investovat, tak se často na cenu nehledí. Bohužel / pro nás běžné lidi / se dost investorů, kteří můžou kupovat za jakoukoliv cenu, přeorientovalo i na bankovky. Když k tomu připočítáme ještě obchodníky, tak je nás opravdu hodně. Vždyť mimo účastníky v sále, bylo v některých chvílich přihlášeno k aukci na internetu až 130 dražitelů - a to už je síla. Proto takové ceny. A kdo kolik přihodí, je jeho věc. Mi taky ty 01 chyběly, ale mám své finanční možnosti dané a rozum mi řekl cca při 4.000,- Kč dost / i to bylo dost /. Otázkou je, jestli je ještě někdy seženu. Když Vám chybí z celého souboru bankovek ČR jen pár kusů ;) / přesně 4 / tak se snažíte doplnit i za vyšší cenu. A o tom to je. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Zdeňku já šel taky po sériích 01, ale momentálně jsou v módě a pro běžného sběratele skoro i nedostupné.
Příští rok se bude se stoletým výročím a vydáním nové bankovky šílet ještě víc, ale počkejme si, nebude pořád tak zle. Možná se začnou právě po těchto výsledcích objevovat častěji.
Registrovaný uživatel
me treba serie 01 naprosto nechava chladnym :)
Registrovaný uživatel
jirka72 napsal
me treba serie 01 naprosto nechava chladnym :)

nejsi jediný... ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Včerajšia aukcia Aurea mi pripomínala bitcoinovú burzu. Pokiaľ som sa nadýchol a premyslel si prihodenie, tak cena bola už dvojnásobná. 8)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Zdravím,
také jsem ze zájmu aukci na Aurei sledoval (jen sledoval:) Dražili se tam i bankovky ČR, bankovní vzory s perf. SPECIMEN. Takové jsem bankovky jsem ještě nikde prodávat neviděl.. Doposud jsem myslel, že jsou tyto jen v ČNB a na trhu ne. Neví někdo zde ze znalejších, jestli se dají někde pořídit i mimo aukce (za rozumnější ceny :) a je toho na trhu i více (anuály apod. zajímasti, jako např. u Slovenských bankovek? Díky za odpovědi, nebo typy..
L.K.
Registrovaný uživatel
kabesl napsal
Zdravím,
také jsem ze zájmu aukci na Aurei sledoval (jen sledoval:) Dražili se tam i bankovky ČR, bankovní vzory s perf. SPECIMEN. Takové jsem bankovky jsem ještě nikde prodávat neviděl.. Doposud jsem myslel, že jsou tyto jen v ČNB a na trhu ne. Neví někdo zde ze znalejších, jestli se dají někde pořídit i mimo aukce (za rozumnější ceny :) a je toho na trhu i více (anuály apod. zajímasti, jako např. u Slovenských bankovek? Díky za odpovědi, nebo typy..
L.K.

Pri bankovkách Specimen, kde dierovaná bankovka je cenovo drahšia než neperforovaná treba byť v strehu. No a pri klasických obehových bankovkách by som si dával dvojnásobný pozor. Už sa tu objavili falošné perforačky Specimen. A zobrať bankovku v nominále 100 Kč a urobiť z nej bankovku za 20.000 Kč je veľké lákadlo pre každého.

Pred pár rokmi sa české specimeny objavovali v aukciách len veľmi ojedinele. Ale čím ďalej tým ich registrujem viac a viac. Buď sa dostávajú von priamo zo zásob ČNB alebo z partnerských centrálnych bánk, kde ich ČNB na základe reciprocity zasiela. Myslím si, že zatiaľ ich nie je možné získať "pod rukou". Jednotlivé čísla bankoviek sú pravdepodobne evidované kedy, komu a na aký účel boli odovzdané. Preto pracovníci ČNB nebudú riskovať "prúser". Jedine, že by ste mal fakt veľmi dobrého známeho v ČNB a skúsil sa informovať či by nejaký vzor neobetovali zberateľovi. Pre nich je to len diarami zničená bankovka (kus papiera), akých majú na sklade ešte stovky...
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Zdravím Fidzi,
předem děkuji za odpověď k uvedenému tématu.. Tak to je škoda, známé v ČNB bohužel nemám:). Z toho co píšete, je tedy trh s těmito bankovkami velmi omezený. Jak jsem zmínil výše, zatím jsem v prodeji takové bankovky neviděl, proto mě jejich prodej na Aurei docela zaujal..
Různé série, 01, náhradní Z, o těchto se lze celkem dobře dočíst, dohledat. K bankovním vzorům, toho nic moc psáno není.. Existuje nějaké literatura nebo jak píšete evidence (pro nás smrtelníky veřejně dostupná) nebo nějaký předpis kolik toho ČNB uvolnila/bude třeba uvolňovat? U Slovenských bankovek to bylo dříve obdobné, když byly ještě v platnosti (prakticky se bak. vzory nevyskytovali)? Nebo se k tomu každá banka staví jinak a se zavedením eura to pustili ven, pro sběratele.. Díky za názor.
Registrovaný uživatel
kabesl napsal
Jak jsem zmínil výše, zatím jsem v prodeji takové bankovky neviděl, proto mě jejich prodej na Aurei docela zaujal..

To nie je prvý predaj bankových vzorov na aukcii Aurea. Skúste sa pozrieť na aukcie v minulosti. Tam taktiež vzory určite nájdete.
kabesl napsal
Existuje nějaké literatura nebo jak píšete evidence (pro nás smrtelníky veřejně dostupná) nebo nějaký předpis kolik toho ČNB uvolnila/bude třeba uvolňovat?

Nie. Je to interná záležitosť ČNB. Ale skúste na základe Zákona o slobodnom prístupe k informáciám požiadať ČNB o informáciu o množstve a štruktúre bankových vzorov pre súčasné obeživo. Verím, že to nie je štátne tajomstvo a dostanete odpoveď. Myslím si, že tá by zaujímala aj ostatných členov tohto fóra.
kabesl napsal
U Slovenských bankovek to bylo dříve obdobné, když byly ještě v platnosti (prakticky se bak. vzory nevyskytovali)? Nebo se k tomu každá banka staví jinak a se zavedením eura to pustili ven, pro sběratele..

Pri slovenských bankovkách je situácia mierne rozdielna. V tom, že NBS dávala perforované vzory pri rôznych pracovných a životných jubileách svojim zamestnancom (často pri odchode do dôchodku). No a tým pádom sa dostávali do obehu medzi zberateľov.
Viem, že v NBS bola taká idea uvoľniť po zavedení EURa nepotrebné slovenské korunové bankovky pre zberateľov a verejnosť (samozrejme po znehodnotení perforáciou, lebo slovenské bankovky sú neustále zameniteľné za EURa), ale nakoniec k realizácii nedošlo. Kto vie, možno ich nakoniec predsa len pustia.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Zdravím,
děkuji za informace k tématu.. Na minulé katalogy aukce se podívám, zaujalo mě toto téma:) Zkusím ještě dále zapátrat a nastudovat prameny k bankovním vzorům, než bych případně vznesl dotaz na ČNB. Pokud se mi zadaří a bude-li zájem, informace zde na fórum vložím (případně mi někdo napište tip na vhodnější diskuzi). Další informace též vítám.. Díky.
L.K.
Registrovaný uživatel
A přece stále jsou. S novou Aureou nové Zaire do tabulečky.
Registrovaný uživatel
Nová není, tahle Zairovka se prodala na Aukru v roce 2015 za asi 75 000 kč. - 80 000 kč, přesně si nepamatuji.
Registrovaný uživatel
Diky, nezachytil jsem tenkrat resp. nepoznamenal.
Registrovaný uživatel
Zdravím. Tak aké sú poznatky z Aurei? Komu sa čo podarilo? Čo bol najväčší šok? Ja sa pochválim, urobil som si radosť pod stromček...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Woodhaven napsal
Zdravím. Tak aké sú poznatky z Aurei? Komu sa čo podarilo? Čo bol najväčší šok? Ja sa pochválim, urobil som si radosť pod stromček...


Pekne pekne, take jsem si udelal radost dvemi levnejsimi a jednou drazsi polozkou. Soku tam bylo myslim si dost, jeden z mnoha soku pro me napr polozka 2323 - 50kcs Londyn perforovany pismenem “S” - vysledna cena vyssi nez za bankovni vzor, navic ja na bankovku koukal osobne a hodnotil bych ji stavem 0. Za takovou cenu se klidne muzou zacit objevovat podomacku delane perforace, protoze se to proste uz vyplati...
Registrovaný uživatel
Já jsem chybotisky na prosincové Aurei přenechal Fidzimu, sice některé velmi hezké, ale žádné z nich české.

Z výsledků mne zaujala jednopísmenková 100 Kčs 1920 v N-0 za 150+ tisíc.
Registrovaný uživatel
Woodhaven napsal
Zdravím. Tak aké sú poznatky z Aurei? Komu sa čo podarilo? Čo bol najväčší šok? Ja sa pochválim, urobil som si radosť pod stromček...


Za mě byl šok padělek 100 kč 1919 za 55000. Nemáte někdo nějakou literaturu o těchto padělkach podle čeho určit o jaký typ se jedná?
Diky
Registrovaný uživatel
Já zakoupil 4 vzory, co mi chyběly - něco ze Slovenského štátu a něco z let 1945 -1950. Dosažené ceny u některých položek se snad ani nedají komentovat, podle očitých svědků, tam byl nějaký "Dražitel ", proti kterému se dražit nedalo, Když to chtěl, tak dokud nevyhrál, tak nedal ruku dole. Jinak ZdendoZ s cenou slovenské perforace na bankovkách let 1945-1950 se nediv. Já dělám perforace už asi 20 let- bohužel jsem např. u 100 kč nebo 1000 Kč Londýn na žádnou v UNC nenarazil. Myslím, že tyto perforace jsou zatím nedoceněny. Samozřejmě ne na všech bankovkách, na některých jsou zcela běžné. Ale to je na dlouhé povídání, sleduji to dlouhá léta.
Registrovaný uživatel
chybotisky napsal
Já jsem chybotisky na prosincové Aurei přenechal Fidzimu, sice některé velmi hezké, ale žádné z nich české.

Ďakujem, ale nepomohlo. Bankovky = 0 :(
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
U mne proběhla Aurea o deset dnů dříve a to 21.listopadu, ale i tak jsem si dvě bankovky koupil! U některých výsledných cen, jsem nechápal jejich výši?! Někde i desetinásobek cen, z katalogu bankovek Aurea 2018! :roll:
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
U mne proběhla Aurea o deset dnů dříve a to 21.listopadu, ale i tak jsem si dvě bankovky koupil! U některých výsledných cen, jsem nechápal jejich výši?! Někde i desetinásobek cen, z katalogu bankovek Aurea 2018! :roll:


bude dalsi vydani :P
Registrovaný uživatel
Čeho bude další vydání, katalogu bankovek? ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
mischel13 napsal
Čeho bude další vydání, katalogu bankovek? ;)


ano, a ceny +50% az +500% nahoru ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 10 11 12 13 14 15 >

Sběratel.com » Notafilie, bankovky, aukce » AUREA 8/12/2012

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1