Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » autor?

Vykupminci.cz
Numisargo

autor?

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
na půdě jsme našli obraz (netuším kdo by mohl být autor, není tam podpis, ani zda je to originál nebo reprodukce). Na zadní straně je nálepka (viz.druhá fotka). Nějaké nápady ohledně autora a případné ceny (nechci obraz prodávat, jen mě to zajímá).
Děkuji moc

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
http://www.obrazy-galerie.cz/obrazy-kresby-sim%C5%AFnek-karel-matka-s-ditetem-1026.html
osobně si myslím, že to Karel Šimůnek není,
fm
Registrovaný uživatel
filomena napsal
http://www.obrazy-galerie.cz/obrazy-kresby-sim%C5%AFnek-karel-matka-s-ditetem-1026.html
osobně si myslím, že to Karel Šimůnek není,
fm


děkuji, taky si myslím, že to on není, jeho jiné obrazy působí jinak (tedy podle toho, co jsem našla na googlu :) ). Asi to opatrně rozdělám a podívám se dovnitř, rám je stejně sežraný po nájezdu červtočů
Registrovaný uživatel
filomena napsal
http://www.obrazy-galerie.cz/obrazy-kresby-sim%C5%AFnek-karel-matka-s-ditetem-1026.html
osobně si myslím, že to Karel Šimůnek není,
fm


nebo myslíte, že by to mohla být reprodukce Šimůnkova obrazu?
Registrovaný uživatel
vypadá to jako papír, takže běžná reprodukce
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
vypadá to jako papír, takže běžná reprodukce


i přes to, že ten rám je opravdu hodně starej, vč.té nálepky vzadu? Asi to fakt budu z toho rámu muset opravdu vyndat :D
Registrovaný uživatel
no tak určitě musíte ten obrázek vyrámovat, když chcete poznat, zde nejde o tisk... tady vám to neřekneme, jenom můžeme mít nějakej "pocit".
Moderátor
NoraSi napsal
Kolemjdouci napsal
vypadá to jako papír, takže běžná reprodukce


i přes to, že ten rám je opravdu hodně starej, vč.té nálepky vzadu? Asi to fakt budu z toho rámu muset opravdu vyndat :D


Možná by stačila hodně silná lupa. Pokud v detailu uvidíte místo souvislé plochy drobné body, případně geometricky řazené (rastr), tak je to určitě buď reprodukce, anebo v lepším případě litografie. Nikoliv však kresba (malba).
Registrovaný uživatel
Ten obraz je pod strašně špinavým sklem, takže to ani moc poznat nejde. Každopádně ho z rámu tedy vyndám, jiná možnost není :)
Registrovaný uživatel
Ano , jiné východisko není ;)
NoraSi napsal
Ten obraz je pod strašně špinavým sklem, takže to ani moc poznat nejde. Každopádně ho z rámu tedy vyndám, jiná možnost není :)
Registrovaný uživatel
Tak jsem obraz vyndala z ramu, je to akvarel na papire a vzadu je nejaky napis (podpis?)
Registrovaný uživatel
Tak jsem obraz vyndala z ramu, je to akvarel na papire a vzadu je nejaky napis (podpis?)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To bude asi popisek rámaře,
stran rámu z ořechového dřeva,
si myslím,
f.
Registrovaný uživatel
Ja tam tuším "Ořech.." :)
Môže to súvisieť s farbou rámu.A akvarel,no neviem.....
Dá sa to vyskúšať. ;)
-s-
Registrovaný uživatel
Niekto je rýchly.... :P
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Ja tam tuším "Ořech.." :)
Môže to súvisieť s farbou rámu.A akvarel,no neviem.....
Dá sa to vyskúšať. ;)
-s-


Tak ted uz tam slovo "orech" vidim :D
Moderátor
Ale, tak jestli ten obrázek není totožný s tím na odkazu, který výše uvádí paní Filomena, tak je evidentně jasné, že jde o nějaký tisk. Obrázek je dostatečně kýčovitý na to, aby ho někdy cca za 1. republiky sériově šířili do českých rodin. Holt někdo si tehdy umisťoval nad postel Panenku Marii s děťátkem a pro ateisty se vyrábělo tohle...
Registrovaný uživatel
Pak je ještě možnost, že obrázek je "totožný" s tím z odkazu. Jsou to oboje reprodukce, ale jedna byla uložena na půdě (s červotočem) a druhá je uložena ve starožitnostech.
Moderátor
jazzdr napsal
Pak je ještě možnost, že obrázek je "totožný" s tím z odkazu. Jsou to oboje reprodukce, ale jedna byla uložena na půdě (s červotočem) a druhá je uložena ve starožitnostech.


Tak samozřejmě, vizuálně to je totožné. Mně šlo spíš o to, jestli to není ten samý exemplář... I když, pravda, ten od tazatelky má lehce "pochroumaný" či "rozežraný" rám.
Šimůnek ani náhodou, leda tak anonymně na kšeft, s tím, že malovaný (kreslený) originál respektive tisková předloha zřejmě ani neexistuje.
Registrovaný uživatel
Tak jsem si s tím trochu dala práci,
taky si myslím, že jde jen o jeden obraz,
naprosto stejný rám i se zdobením,
porovnejte

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 26. 11. 2017, 19:54. »
Registrovaný uživatel
filomena napsal
Tak jsem si s tím trochu dala práci,
taky si myslím, že jde jen o jeden obraz,
naprosto stejný rám i se zdobením,
porovnejte

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem



Netusim, odkud se vzal obraz ve starozitnostech, ale ten, ktery jsem sem vlozila ja, je u nas na pude. Moc nechapu, proc sem moji fotku vkladate 2x ...
Registrovaný uživatel
Máte pravdu, jsou tam omylem 2 stejné, tento je už jiný, teda k porovnání,
jestli by to pan moderátor Wjem přesunul do toho mého předešlého příspěvku, bylo by dobře, já jsem to nedokázala,
díky,f.
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 26. 11. 2017, 19:55. »
Registrovaný uživatel
A po chalupách (možno ešte aj nad posteľami) je ich ešte ďalších 20,možno viac,podľa toho koľko sa ich už spálilo a samozrejme podľa toho,koľko reprodukcií pán Fišer zarámoval a predal.Bodka.Tečka. :D
-s-
Moderátor
filomena napsal
Máte pravdu, jsou tam omylem 2 stejné, tento je už jiný, teda k porovnání,
jestli by to pan moderátor Wjem přesunul do toho mého předešlého příspěvku, bylo by dobře, já jsem to nedokázala,
díky,f.


No a je to paní Filomeno. To se dá objednat... aneb upravíme, doručíme, to co chcete všechno máme, otvíráme, zavíráme, to co máme všechno dáme...ÓÓÓ, pojďte všichni dovnitř... :-)
Registrovaný uživatel
Pani fm to ale myslela ináč,myslím si.. ;)
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » autor?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1