Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Bádanie a nové objavy

Vykupminci.cz
Numisargo

Bádanie a nové objavy

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ja som vychádzal aj s tohoto obrázku tlače, keďže lepší nemám. Možno niekto prispeje lepším.Rozsah čísiel by bol ale problém, lebo kľudne môže byť len jeden kus.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
mohl by být, ale je otázkou proč by to tak dělali (= čistě z důvodu nepraktičnosti); logicky by bylo jednodušší vzít komplet balíky, proděravět dle potřeby - jednodušší, rychlejší - jak z pohledu realizace, tak z pohledu evidence
Registrovaný uživatel
Zdravím stretol sa už niekto s týmto asi nedotlač medzi 3 a 4 písmenom ide o 20Korunu 1944,Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak asi nikto ,skúsim teda pátrať ďalej.
Registrovaný uživatel
A co vy na toto - nová var.perforace u 1000,- 1932 ?
"sběratelská" perforace z poválečných let ? ("sběratelská" => uvolněno pro sběratele)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Domácí výroba :mrgreen: 3m.d. nejsou v jedné přímce ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
1) jako že tyto nejsou v přímce ? (a mají být)
2) nebo že "pravá perforace 3m.d. nebějvají v přímce" ?

app. 1 ) bych řekl že ano a dokonce odstup je tak jak má být (malá a pak velká mezera...)

ad. 2) znám obě varianty u pravé 3m.d. :|

P.S. není moje ale zrovna je na prodej a fotku dírek jsem si vyžádal od prodejce...
(... jak už jsem tu někdy říkal, "nespecializuji se na dírky" (p.s. ne tohoto typu :twisted: )
Registrovaný uživatel
3m.d. v přímce nemají být
Také se na tento druh dírek nespecializuji, spíše na ty s chlupama :mrgreen:
Třeba se vyjádří odborníci přes tyto dírky, ale aby se objevila zrovna nyní a byla perforována 3.md. pár let po válce?
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
... to "kdy", je jen moje bujná představivost ;-) - vycházím ale z toho, že první 3m.d. jsou až na Londýnské emisi...
P.S. žádná "prodejní omáčka" k té 1000,- 1932 není - to aby bylo jasno !!!

Perforací (bankovek /sakra kam až to dojde.../) jsem se moc nezabýval a nevím tedy, kdy byly vyrobeny strojky na 3m.d. ....
Ale také mi to tak nějak hraje s perforací 3m.d. pro "uvolňování" již neplatných exemplář pro sběratelské účely (ne jako ten dnešní "výprodej" bankovních trezorů "vše UNC jak ještě za mokra"... :-/ )
Tedy 3m.d. => drobná, ale přece jen perforace nekazící až tak dojem jako např.Specimen... (a v tom případě proč jen emise po 1945 ?)

P.S. perforace 3m.d. v přímce jsou i na MZ ;-) (100, i 500 1945 "L")
Registrovaný uživatel
Když koukám na ty perforace 3m.d., tak vidím min 3 typy.
Ale sám sis odpověděl na to proč 3m.d., kvůli sběratelům. Ale aby byla perforována 3m.d. 1000k/1932 až na konci platnosti londýnské emise, kdy se začalo perforovat strojkem 3m.d., to je dost divné? A že by to nebylo popsáno nikde a najednou se jedna objevila? Z pohádek jsem už vyrostl!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Zdravím nedírkáře. Podle mého souduse bude jednat o "Home made ", prostě někdo chtěl udělat z 1000 Kč 1932 ve stavu 3-4 zajímavost ! Rovněž pozice této perforace je nezvyklá / uprostřed délky bankovky /. A perforace 3 m.d. by měla být pravidelná, tady jsou dírky trochu " šejdrem ". Myslím tím každou dírku samostatně.
Registrovaný uživatel
jj a je to navíc v téměř prodřeném ohybu, původně jsem si říkal co to bude za prodřeniny... :-/ to já jen tak - aby řeč nestála ;-)
P.S. u Londyna ale jsou 3m.d. ve středu délky...

(draží se to zatím za 160,- :-)
"A" 6220930451
Registrovaný uživatel
V první řadě jde o peníze, ne o sběratelství. Jak napsal trava, proč prodat 1000k/1932 ve stavu 3-4 za několik stovek, když se "rarita" dá prodat za např. dvojnásobek a více? A k tomu stačí pouze 3.md. :mrgreen:
Sám víš, že takového plevelu je plný ebay, až se člověk diví, že to někdo koupí? Ale lidská blbost je neomezená !!!
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
« Poslední úpravu provedl(a) mischel13 v 31. 5. 2016, 9:27. »
Moderátor
Stranka kde mozeme pridavat cisla bankoviek 100k/1945, 1000k/1945, atd.. je znova aktivna (v inej forme):
https://notafilia-kp.com/ppdb/

Napiste prosim ak mate nejake napady pri ktorych bankovkach by sa oplatilo vytvorit podobnu databazu.

dobry kandidati su:
protektorat:
10k 1942, ser. A, N, Nb
20k 1944 ser. A,G, H
100k 1940 Gb

poukazka 500k 1944
atd...
Registrovaný uživatel
neuložilo to scany a to je mám krouhlé na 600k :'(
Registrovaný uživatel
Perfektni projekt :lol:

numpszi napsal
Stranka kde mozeme pridavat cisla bankoviek 100k/1945, 1000k/1945, atd.. je znova aktivna (v inej forme):
https://notafilia-kp.com/ppdb/

Napiste prosim ak mate nejake napady pri ktorych bankovkach by sa oplatilo vytvorit podobnu databazu.

dobry kandidati su:
protektorat:
10k 1942, ser. A, N, Nb
20k 1944 ser. A,G, H
100k 1940 Gb

poukazka 500k 1944
atd...
_______________
www.Papirovaplatidla.cz
Katalog bankovek Československa od r.1918 až do dnes.
Moderátor
markyz napsal
neuložilo to scany a to je mám krouhlé na 600k :'(

chybu opravim, prosim skuste poslat foto na moj email
Registrovaný uživatel
Celkom pekny objav.Ten čo ju predal za 600 Kč si teraz može len buchat hlavu o stenu.Potvrdilo sa znovu vedomosti su nad zlato.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Celkom pekny objav.Ten čo ju predal za 600 Kč si teraz može len buchat hlavu o stenu.Potvrdilo sa znovu vedomosti su nad zlato.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Proč myslíš že si ji bouchá, když ji prodal 2500x dráž, než ji koupil? ;) Takové zhodnocení můžeme jen závidět !!! :shock:
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Povodny majitel ju nedavno na internete predal za 600Kč.Až Slovak ktory ju kupil zistil že ma v ruke unikatny kusok.
_______________
Registrovaný uživatel
Kedže vysledna cena bola 2 900 000 Kč tak ju predal asi 4 800 000 x drahšie...
_______________
Registrovaný uživatel
Ja myslím, že by nebolo dobré (a hlavne by to bola škoda) zahltiť toto vlákno podobnými debatami o násobkoch, alebo percentách zhodnotenia a obchodníckej šikovnosti. Pointa vlákna je niekde inde a na podobné debaty je tu myslím v sekcii notafilie dosť iných vlákien.
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Ja myslím, že by nebolo dobré (a hlavne by to bola škoda) zahltiť toto vlákno podobnými debatami o násobkoch, alebo percentách zhodnotenia a obchodníckej šikovnosti. Pointa vlákna je niekde inde a na podobné debaty je tu myslím v sekcii notafilie dosť iných vlákien.

Tak prosím moderátory o přesunutí do správného vlákna, aby mohl odpovědět. ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Ja myslím, že by nebolo dobré (a hlavne by to bola škoda) zahltiť toto vlákno podobnými debatami o násobkoch, alebo percentách zhodnotenia a obchodníckej šikovnosti. Pointa vlákna je niekde inde a na podobné debaty je tu myslím v sekcii notafilie dosť iných vlákien.
Tak ja si zase myslim že druhý novoobjavený kus tejto bankovky sem určite patri.
_______________
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Brett napsal
Ja myslím, že by nebolo dobré (a hlavne by to bola škoda) zahltiť toto vlákno podobnými debatami o násobkoch, alebo percentách zhodnotenia a obchodníckej šikovnosti. Pointa vlákna je niekde inde a na podobné debaty je tu myslím v sekcii notafilie dosť iných vlákien.
Tak ja si zase myslim že druhý novoobjavený kus tejto bankovky sem určite patri.

To v žiadnom prípade nespochybňujem ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 > »

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Bádanie a nové objavy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1