Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Bádanie a nové objavy

Vykupminci.cz
Numisargo

Bádanie a nové objavy

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ty jsi náročný :)

Před pár lety jsem tady dokonce s jedním váženým moderátorem probíral případnou možnosti prodeje.
Ale nakonec ve mně zvítězil sběratel, kdy jsem si říkal že pokud někdy začnu sbírat SŠ, tak můžu být jedním z mála, kdo to může mít komplet, včetně těch nevydaných.
A jelikož Německo, které je mým prioritním zájmem je teď hodně bída na materiál a mám přírustky v jednotkách ročně, tak k tomu SŠ a ČSR zřejmě brzo dojde :)

Stav je sice katastrofa, ale prostě bankovka existuje.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jak se říká, ukázaná platí! ;) Děkuji i za ostatní!

Na stavu vůbec nezáleží, ale kolika sběratelům bude chybět a budou mít bílé místo ve sbírce!
Patříš mezi 6 šťastných sběratelů, kteří mají trumfové eso hned od začátku sbírání, gratuluji!!!
Jaké Německo sbíráš, já se ho chci pro změnu zbavit. ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
50 Ks 1940 II. vydanie
====================================
H 845491 - H 897822 = známe rozpätie (teoreticky 52.331 kusov)
====================================
H 845491 - Klim #61/1948
H 894059 - Klim #69/2377
H 895328 - uvádza Bajer
(H 895329 - podľa číselnej rady pravdepodobne existujúci kus)
H 895330 - Aurea #88/3249
H 897822 - Koudy1107
====================================
Ďakujeme šťastnému majiteľovi Koudymu, že sa s nami podelil o foto a číslo bankovky. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
V tejto súvislosti ma napadá, že vysoké číslo číslovača a veľký rozsah v súčasnosti známych kusov poukazuje na to, že sa pravdepodobne nejednalo len o skúšobný tlačiarenský arch, ale o skutočne vydanú emisiu (aspoň čiastočne). Rozptyl zachovaných čísiel zase poukazuje, že boli vyberané z rôznych častí emisie/balíčkov (možno vymenené zberateľmi za bankovku I.emisie, aby sedel počet a nominál pre kontrolu).
Zaujímalo by ma, či tieto kusy unikli priamo z tlačiarne alebo pri prijímaní nových bankoviek do depozitu Slovenskej národnej banky alebo pri ich skartácii.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Rádo se stalo pánové ;)

mischel13 napsal
Jaké Německo sbíráš, já se ho chci pro změnu zbavit. ;)


Takovou tu klasiku. německo do 1945 + BRD do 1949 + některá okupovaná území včetně protektorátu (poznámka pak níže) + okupace Porýní, Sárska, DOA atd.
Tohle by bylo na delší rozbor, ale snad na začátek takhle stačí.

Narozdíl od blázna (v dobrém slova smyslu) Acmeho a podobných, ale nejedu na kombinace podtisk/série apd. :)

Vedla se tady dříve debata ohledně oranžového až žlutého číslovače na 500/1942 a bylo to uzavřeno s tím, že to dělá PVC fólie v níž byly bankovky uloženy.
Sám jednu takovou vlastním (oranžový číslovač) a u ní mám jistotu, že PVC obal neviděla ani z rychlíku :) Co jsem si všiml, jedná se buď o sárii Ha nebo CHa (u jiné jsem to zatím neviděl) a přikláním se k tomu, že se jedná opravdu o chybu v barvě na originálním číslovači, kde pravděpodobně došla tmavá složka. Určitě se nejedná o záměrnou variantu, spíše maximálně o chybotisk.

Ad Fidzi:
Přesně jak píšeš, vypadá to že byla natištěná a poté skartována celá emise, protože zkušebná tisk s takovým rozsahem nedává moc smysl.

Je jisté že na to Slovensko vůbec doputovaly?
Tahle pochází z Německa, stejně jako odtamtud podle mých informací pochází ta co šla přes Aureu. Spíš to vypadá na to, že k odebrání a skartaci došlo přímo tam, protože šance, že by se minimálně 3 (H 895328 dle Bajera taky z něho pochází) ze známch 7 dostaly ze Slovenska do Německa mi připadá extrémně nízká.
« Poslední úpravu provedl(a) Koudy1107 v 1. 5. 2020, 21:46. »
Moderátor
Pokud by to bylo PVC fólií, pak by tisk měl být i poněkud rozplizlý. U známek to tak teda bývá.
Registrovaný uživatel
Koudy1107 napsal
Rádo se stalo pánové ;)

mischel13 napsal
Jaké Německo sbíráš, já se ho chci pro změnu zbavit. ;)


Takovou tu klasiku. německo do 1945 + BRD do 1949 + některá okupovaná území včetně protektorátu (poznámka pak níže) + okupace Porýní, Sárska, DOA atd.
Tohle by bylo na delší rozbor, ale snad na začátek takhle stačí.

Narozdíl od blázna (v dobrém slova smyslu) Acmeho a podobných, ale nejedu na kombinace podtisk/série apd. :)

Tak to už mám jen to BRD do 1949 a NDR včetně kolků, zbytek je už pryč!
O Acmem mi ani nemluv, je to můj skoro soused, ale nikdy jsme se nepotkali, jen přes maily se známe. :) A už to tak bohužel zůstane! :(
Ale přes Německo, patří k největším znalcům a nejen u něj! ;)
Snad mi to moderátor nesmázne? ;)
_______________
vše okolo Darexu, Tuzexu a jejich poukázek
Registrovaný uživatel
Pořešíme přes mail, ať to tady ostatním nezaplevelíme :)
Měl bych ho mít veřejný, případně na dan1107@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Koudy1107 napsal
Vedla se tady dříve debata ohledně oranžového až žlutého číslovače na 500/1942 a bylo to uzavřeno s tím, že to dělá PVC fólie v níž byly bankovky uloženy.
Sám jednu takovou vlastním (oranžový číslovač) a u ní mám jistotu, že PVC obal neviděla ani z rychlíku :)


Takze vite presne v cem to bylo za tech 80 let ulozene?
Registrovaný uživatel
Vím 100% kde to bylo uložené cca posledních 60 let.
Vzhledem k tomu, že toto jsem viděl pouze na 500K/1942 II. vydání (alespoň co se týká protektorátu, ale pokud vy máte zdokumentované i jiné, tak se prosím podělte) tak šance, že někdo ukládal do PVC obalů zrovna jen tyto bankovky není velká.
Moderátor
mischel13 napsal
Koudy1107 napsal
Rádo se stalo pánové ;)

mischel13 napsal
Jaké Německo sbíráš, já se ho chci pro změnu zbavit. ;)


Takovou tu klasiku. německo do 1945 + BRD do 1949 + některá okupovaná území včetně protektorátu (poznámka pak níže) + okupace Porýní, Sárska, DOA atd.
Tohle by bylo na delší rozbor, ale snad na začátek takhle stačí.

Narozdíl od blázna (v dobrém slova smyslu) Acmeho a podobných, ale nejedu na kombinace podtisk/série apd. :)

Tak to už mám jen to BRD do 1949 a NDR včetně kolků, zbytek je už pryč!
O Acmem mi ani nemluv, je to můj skoro soused, ale nikdy jsme se nepotkali, jen přes maily se známe. :) A už to tak bohužel zůstane! :(
Ale přes Německo, patří k největším znalcům a nejen u něj! ;)
Snad mi to moderátor nesmázne? ;)


Dobrý večer pánové, náhodička, že jsem se zrovna teď o víkendu probíral německou chyběnkou a aktualizoval si data a vy mě tu zrovna zmiňujete. :-) No, musím říct, že před koronou jsem snad rok nenarazil v rámci Německa na nic pořádného (max. jeden kus za čtvrt roku) a teď během měsíce asi 15 kousků ... inflace, vzácnější varianty + 6 kusů variant v emisi Reichsmark 1929 - 1936 (10 RM - 1000 RM). Dostal jsem se v tomto směru pod 20 chybějících kusů přes všechny nominály (celkový počet variant je téměř 530) + se na mě usmálo štěstí a posunul jsem se i v chybotiscích, které nejsou ani v katalogu (číslovače s chybějící sérií, papír bez obarvené strany apod.).

Mischel13 > Díky za poklonu, já podobnou vysekávám zas Tobě, když přijde řeč na TKčs :-)
Registrovaný uživatel
Kolegové máte někdo zpracovanou evidenci četnosti výskytu serií u 1000,- kč 1919-1937 (Bajer 14) ?

Já sice mám nějakou evidenci ještě z let 2011-2015 u raritních Státovek I.emise, ale nyní se mi zdá, že všude vidím samá "D" ...
Tuto "B" v takovém stavu jsem tedy na eBay cenu nečekal...
https://www.ebay.com/itm/Czechoslovakia-1000-korun-1919-circ-p13-low-start-/154275032395
Registrovaný uživatel
Zdravím po delší době.
Podařilo se mi najít 5 Kč 1919 v sérii 0163, která je ve variantě s tečkou i bez tečky. Je sice z oběhu, ale mám z ní radost. Přikládám obrázky na ukázku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chlapi venujem sa skor numizmatike ako notafilii, ale tu by som potreboval poradit. Stretli ste sa uz prosim s takto “dvojitym” oznacenim SPECIMEN

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Ano, vzácně se to vyskytuje. Pěkná věcička
Registrovaný uživatel
Dakujem za odpoved. Ako to prosim spravne nazvat? Chybotisk to asi nebude…
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Bádanie a nové objavy

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1