Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Bádanie po známkach...povaly a pod.

Vykupminci.cz
Numisargo

Bádanie po známkach...povaly a pod.

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Hladal uz niekto takto znamky a ine filatelisticke predmety? Povaly, stare opustene drevenice a pod? Poznate niekoho takeho? Naslo sa nieco co by stalo za to? ;)
Moderátor
co tym chces povedat?
_______________
Moderátor
babygulka napsal
co tym chces povedat?

Tak je jenom zvědavý, jestli někdo něco našel na půdě zajímavého. Z tohoto ranku mám já jednu historku (asi jsem to tu už kdysi dala). Rytec Jarda Tvrdoň byl přivolaný na jednu takovou půdu a byly tam pytle celistvostí a protože ho zajímaly jen ryté známky, tak byl hrozně zklamaný, že na těchto (sakra starých) dopisech holt ještě žádné známky prostě nebyly. No tak vzal nůžky a ze všech si vystříhal ty různé pečetě a znaky rodů, protože to bylo aspoň trochu pro něj zajímavé :lol: Když pak o pár let později viděl, za kolik se takové šlechtické předznámkové dopisy prodávají, tak ho měl trefit šlak ;)
Moderátor
Já jen starou flašku od piva
Moderátor
Rychlé Šípy našli na půdě Maxmiliána Drápa. ;)
My máme na půdě spousty věcí, ale od filatelie nic. Zato v magacíně byla "hromada" účtů s jízdenkama na MHD. Bohužel až z války, prvorepublikové by byly nepochybně zajímavější. Hlavně kdyby mezi nima byly jízdenky na vlak (ty tvrdé). Ale ty válečné na vlak-tramvaj, u těch prý sběratelé taky slintají. :D
Registrovaný uživatel
Když jsem koupil starou chalupu k rekonstrukci, tak jsme jednu část, bourali a na půdě jsme našli flašku borovičky. Podle uzávěru ji můj táta s dalšíma chlapama odhadl, že mohla být stará cca. 30 let, že v té době se s takovými uzávěry vyráběly. Trochu s obavou jsme ji otevřeli. protože v tom plaval nějaký binec, scedili jsme to přes kapesník a i já kterému se z borovičky zvedá kufr, jsem musel uznat, že byla chuťově hodně dobrá, oproti těm srágorám co se vyrábí dnes. :D
_______________
jeden z mých koníčků filatelie a známky :)
Registrovaný uživatel
Tak takovéto nálezy vždy potěší :lol: Obzvláště ty zapomenuté. Ale co se týče známek a korespondence či novin na starých půdách a chalupách, ty už jsou za posledních minimálně 20 let tak dokonale "probádané" všelijakými "zlatokopy" typu "koupím staré pohledy, známky, mince, medaile...", kteří nelenili a jezdili po kotárech a otravovali lidi tam, kde nějací byli, jinak bez ptaní bádali a hledali. Takže doufat v nějaký "zázračný" objev v dnešní době už je pouze pro snílky nebo beznadějné romantiky.
Registrovaný uživatel
Ja len ci sa nenasli na povale nejake Flugpost PČ 1919 aspoň zo 4-5ks :)))
Moderátor
z tychto rozpravok som uz vytriezvel :-), tak jedine pekne sporit
_______________
Registrovaný uživatel
flugposty byly "vzácnost" od samého začátku, vzhledem k podstatě PČ 1919, takže pochybuji, že se kdy na půdě nějaké válely nebo se objevovaly v dětských sbírkách. Jo za to třeba hradčany na celistvosti z prvního dne by se při troše štěstí (velikosti asi tak věže Burdž chalífa) podobně najít daly, si myslim.
Registrovaný uživatel
Nálezy mne vždycky pobaví na aukru :D, sklepní, půdní a já nevím jaké...Někdy to vypadá jako by těch nálezů byla celá půda :-). Pravděpodobnost lepšího opravdového nálezu se rovná skoro 0....V CZ skoro jistě...
Registrovaný uživatel
Žijeme bohužel v příliš osídlené zemi, ke se příliš často mění vlastnické struktury. Jinak opravdových půdních nálezů jsem dostal za sběratelskou kariéru již několik a vždy to byly "poklady" jaké tu vidíme denně v rubrice "Ocenění". Ale co, darovaným koníkům z Mongolska na zub nekoukej.
Moderátor
Frantig napsal
Žijeme bohužel v příliš osídlené zemi, ke se příliš často mění vlastnické struktury.

Zase až tak zlý to není. Naopak bych řekl, že u nás je vlastnictví poměrně dlouhodobé. Pravda, v některých oblastech je dlouhodobost až od padesátých (konce čtyřicátých) let. Je ovšem pravda, že když se to původní vlastnictví tak nějak poruší, nastane občas doba rychlého střídání majitelů či drobení. Ale to je taky jaksi tradiční. Trochu jinak to je asi u pavlačáků a podobných, ale něco zajímavějšího se dá očekávat spíš u odúmrtí, než jako důsledek zapomenutých věcí při stěhování.
Stěhování bývá dost časté v USA, tam ty jejich lepenkové a laťkové domky co časem sežere termit nebo odvane vítr, tam kde není problém se jednoho dne sebrat, odjet na opačný konec kontinentu a tam si pronajmout naprosto totéž v obdobných podmínkách, to tu tak nějak není.
Registrovaný uživatel
no to nemusis az do ameriky,koukni na mne, klido ke mne pasuje "cigansky zivot".... :mrgreen:
Moderátor
No, ale jsi normotvorný nebo jen potvrzuješ pravidlo? ;) U nás tak z 80-90% obývají domy tytéž rody co před 80 lety, nebo jejich dědicové. A tam, kde to je jinak, už na půdě není co najít, protože starý dům byl zbořen a postaven nový (většinou teda), anebo bylo aspoň původní vybavení zlikvidováno. Největší "poklady" by bylo možno nalézt po Němcích v Sudetech a po rozkulačených sedlácích. A samozřejmě na zámcích a tvrzích o které se "starala" JZD, pokud tam ještě něco zbylo.
Registrovaný uživatel
Ynhoj napsal
Nálezy mne vždycky pobaví na aukru :D, sklepní, půdní a já nevím jaké...Někdy to vypadá jako by těch nálezů byla celá půda :-). Pravděpodobnost lepšího opravdového nálezu se rovná skoro 0....V CZ skoro jistě...


jako děčíňák (náplava;) mohu říct (a Raje mi to snad potvrdí), že zde v Sudetech by se klidně na půdách něco najít našlo. Stačí když jen vím, jak vypadaly půdy několika známých, co zde v posledních letech koupili domek nebo co vypráví známý, který opuštěné domy zde prolézá...
Registrovaný uživatel
Já na půdě našel obraz Hitlera a bajonet. V dalším domě fotky zřejmě původních majitelů-sudeťáků. Ty jsem si nechal. Jinak jsem prošel s detektorem i sklepy (domy jsou z cca 16 století) a nenašel jsem nic :-(
V tom druhém domě bylo schodiště do sklepa pod nímž je zazděný prostor, ale v rohu už je vybouraná díra kterou by prolezl člověk, tak jsem tam nakoukl jen baterkou a samozřejmě taky nic. Až jednou bude čas tak tam vlezu a vytáhnu ten poklad:-)
Když vidím na Aukru "půdní nález" tak se taky vždycky zasměju.
Registrovaný uživatel
u Strakonic existuje zamek Strela,ten nechali komuniste opravit v sedumdesatych letech a udelali z nej nejakou blbost...po urcitem case dostal
zednik,ktery tam pracoval diverzni medaile a ohodnoceni v kategorii pred-
znamkovych dopisu....to je optimalni...za plat hledat a najit... :lol:
Moderátor
Jako malý kluk jsem kdysi u dědečka ve sklepě v nejzašším koutě pod uhlím našel německý samopal schmeisser a loveckou brokovnici dvojku se zkrácenými hlavněmi. Bylo to na území Sudet, předchozí nájemníci byli odsunuti...
Registrovaný uživatel
Jó chlapi, když už jste zmínili Sudety... Já tu poklad našel. Manželku. :mrgreen: Letos jsme slavili 30let spolu. :lol: :oops: :lol:
Registrovaný uživatel
Taky byla schovaná pod uhlím, čiperka? ;)
Jinak ten známý - prolejzač doporučuje na půdách především koukat pod podlahu, tam našel nejzajímavější věci. A s detektorem bych na známky asi stejně nanarazil:)
No máti koupila domek ve středních čechách, asi 10 let zpět a ten byl po cirkusákovi. Takže půda dobrý:) Obrovský makety zvířat (papír-dřevo) byly sice k hov.., ale například kamarádovi bubeníkovi udělaly radost starý činely, po vyčištění sme dokonce zjistily, že Zildijany. A taky tam dle avíza měla bejt pistole, která se sice oficiálně nenašla, ale dle sdělení jednoho ze zedníků našla...
Registrovaný uživatel
:mrgreen: Pod uhlím bych ji nehledal. Tam by zůstala spíš pro archeology. Anebo nadšence, kteří hledají všude a všechno... :roll: Já jsem JEN filatelista. ;)
Moderátor
Máš napsat rovnou, že se ti přilepila. ;)

Podobný poklad jsem našel taky. Jenže jsem nebyl sám a on (myšleno poklad) nenašel mne. :'(
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 14. 7. 2014, 14:10. »
Registrovaný uživatel
Zkus svůj příběh prodat Rosamundě Pilcher nebo jak se ta paní jmenuje. :) Já si vůbec nestěžuju a jsem spokojený. Jinou už bych ani nehledal. Perfektně nám to klape. To víš, horalky nejsou žádný měkoty...
Moderátor
Rózakundě? A dyť by to byla nuda ... :(

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Pokec o známkách » Bádanie po známkach...povaly a pod.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1