Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Bankovky 20 Kronen 1913, kolek 1919 , II. vydání - barevné varianty

Vykupminci.cz
Numisargo

Bankovky 20 Kronen 1913, kolek 1919 , II. vydání - barevné varianty

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím kolegové sběratelé,
nedávno jsem sehnal několik bankovek 20 Korun s kolkem 1919, II. vydání, s tím, že ve sbírce nahradím horší stav a dvě nabídnu k dalšímu prodeji, nebo případné výměně.
Jak je to s barevnými variantami u těchto bankovek respektive u těch z roku 1913?
V katalogu našich bankovek, alespoň ty co vlastním to není nijak zohledněno, ale nelze si nevšimnout výrazných barevných rozdílů. Sbírkovou u sebe nemám, ale ty dvě co jsem chtěl nabídnout dál mají výrazný rozdíl v odstínu. První je celá více zelenkavá, druhá je oproti předchozí modro / tmavě zelená.
Obě bankovky jsou ve špičkovém stavu, ale váhám jestli to nezohlednit a zařadit je do sbírky.
Bohužel nemám katalog Rakousko-Uherských bankovek, předpokládám, že existuje literatura, která se těmi odstíny zabývá.
Na to kolik poslední dobou vychází katalogů našich bankovek, tak je opravdu velká škoda, že se tomu někdo z autorů nevěnuje.
Lze říct, že je některá varianta vzácnější? Rozlišujete to ve svých sbírkách?
Děkuji za případné rady a tipy, kde hledat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bohužel odkaz zůstal bez odpovědi,
druhou bankovku z fotografie už jsem prodal na Aukru. První, více zelenkavá je tam vystavena nyní.
Za prodej pořídím za něco dalšího do sbírky.
Přeji všem hodně sběratelských úspěchů.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Naše papírová platidla » Bankovky 20 Kronen 1913, kolek 1919 , II. vydání - barevné varianty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1