Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Bankovky - Notafilie

Vykupminci.cz
Numisargo

Bankovky - Notafilie

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
uau, tak tenhle návrh jsem ještě neviděl, ale líbí se mi teda moc
Registrovaný uživatel
musim se podelit o zajimavost - dnes jsem ze schranky vyndal obycejny dopis z USA - uvnitr par beznych levnych bankovek (ktere uz davno mam) - nejak jsem nerozumel, proc mi to kdo poslal.
pak se podivam na razitko odeslani - 15/6/2007 !!!!

Dopis tedy dorazil po temer 6-ti letech !!! Gratuluji poste, ze to zvladla tak rychle.
Registrovaný uživatel
A jeste jsem to dohledal v mailu, kdyz jsem se po tom tenkrat shanel, tak mi odesilatel napsal:

All of the banknotes were shipped on June 15th 2007 via first class mail international. Overseas mail can take a while, thanks for being patient.

MEL PRAVDU :)
Registrovaný uživatel
:D to teda ... škoda, že vedle razítka odeslání se nedává ještě razítko doručení to by byla raritka :mrgreen:
_______________
P.
Registrovaný uživatel
:shock: :shock: :shock: :)

Jirko zkuste mu napsat , ze bankovky uz dorazily :) co na to rekne :D
« Poslední úpravu provedl(a) mike-p74 v 29. 3. 2013, 12:22. »
Registrovaný uživatel
to klidne zkusim, nicmene ocekavam, ze uz nebude ani vedet, o co jde :)
Ale mohlo by ho to pobavit.

Zatim jsem se s takto dlouhym dorucenim osobne nesetkal, maximum bylo cca 3 mesice. Ale kdyz si clovek precte obcas clanek, ze pohlednice byla dorucena po 30 letech, tak vse je mozne ...
Moderátor
drobná zajímavost. V tomhle se teď v Drážďanech pytluje proti velké vodě :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Starší článek o výstavě "Peníze jako umění" v Princetonu - a s Muchovou 50/1929.
http://www.princeton.edu/main/news/archive/S29/25/25E44/
Registrovaný uživatel
Ako môže človek ľahko naletieť som sa presvedčil pred cca 2 týždňami. Kúpil som si bankovku do zbierky (10 karbovancov 1919). Pred kúpou som si ju celkom dobre prezrel, jednoducho krásna UNC. Prídem domov zakladám ju do albumu a napadlo ma že si ju pozrem v katalógu. No čo vám poviem skoro som ošedivel keď som si uvedomil, že má rovnaké sériové číslo ako tá ktorá je ilustračne vyobrazená v katalógu...
Moderátor
:)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Presne tak len iná séria :?
Moderátor
a kde je problem?
Registrovaný uživatel
Tak je to trochu neštandartné aby mali dve bankovky úplne totožné sériové číslo. Nikde v katalógu som sa nedočítal, že by to práve pri ukrajinských bankovkách bolo normálne... Či o niečom neviem?
Moderátor
je niekolko prikladov, tieto ukrajinske,
niektore nemecke alebo ruske nudzovky, grecke inflacne, atd...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vďaka Bohu za toto fórum a jeho prispievateľov :) Ja som sa s tým ešte nestretol. Človek je zase o niečo múdrejší.
Numpszi z akého dôvodu si rôzne krajiny takto značili svoje bankovky?
Moderátor
bankovky se stejným číslem se už objevily myslím v RU, kdy se tím způsobem skrývala inflace; co se týče toho Řecka, když ještě nebyla inflace na vrcholu, používal se běžný číslovač jako samostatná tisková operace (na UNC bankovkách je krásně vidět, jak je tam číslo pořádně "vyražené"); u těchto bankovek z vrcholu inflace už je číslo součástí tisku na líci - přijde mi, že tisk byl zjednodušen a v různých tiskárnách se prostě použil nějaký "vzor", podle kterého se tisklo (obdobně jako třeba v Německu tzv. linecké vydání 10, 50, 100 RM, kdy byla jako vzor použita jedna bankovka s konkrétním číslem, jejíž podoba se reprodukovala). Myslím, že těch faktorů proč, může být víc - "zamlžilo" se, kolik se toho vlastně tiskne, zjednodušil (zlevnil) tisk, mohlo se tisknout i tam, kde nebyly tiskové stroje zvládající více tiskových operací ....
nemám uvedené literaturou podloženo, vycházím z obecným znalostí, pozorování a informací, které jsem v minulosti dohledal na internetu ... pokud by věděl někdo něco víc, také se rád něco dozvím :)
Registrovaný uživatel
http://brno.idnes.cz/prevody-haleru-hodonin-0vc-/brno-zpravy.aspx?c=A131206_132535_brno-zpravy_ekr

:)
Moderátor
tak už i Británie :?

http://www.novinky.cz/ekonomika/322443-v-britanii-zacnou-vydavat-plastove-bankovky.html
« Poslední úpravu provedl(a) Šenfi v 18. 12. 2013, 15:02. »
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
tak už i Británie :?

http://www.novinky.cz/ekonomika/322443-v-britanii-zacnou-vydavat-plastove-bankovky.html


sberatelsky mor = EURO a PLAST :(
Registrovaný uživatel
Vemte to z té lepší stránky, lepší když budou vydávat plastové bankovky, nežli papírové Eura !!
Registrovaný uživatel
Jirka, Tráva - po prečítaní vašich komentárov chápem ako sa cítili ľudia, keď im namiesto mešca plného dukátov dali obyčajnú papierovú potvrdenku na XX guldenov... :mrgreen:
Čo sa týka EURa, tak si myslím, že práve vďaka nemu sa rozšírilo zberateľstvo najmä numizmatika. Prináša cenovo prístupné mince s rôznymi motívmi, ktoré zaujali tisíce ľudí v rôznych krajinách a urobili z nich zberateľov.
Bankovky sa zbierajú rovnako ako v iných krajinách - nízke nominály, chybotlače, na série, na tlačiarne, na jednotlivé tlačové dosky,... Ale myslím si, že začať zbierať v súčasnosti EUR bankovky je už len sledovať stopu vlaku, ktorý ste včera zaspali... :mrgreen:
_______________
Processed coin catalogs 3.788 Auctions / 32.320 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
Jirka, Tráva - po prečítaní vašich komentárov chápem ako sa cítili ľudia, keď im namiesto mešca plného dukátov dali obyčajnú papierovú potvrdenku na XX guldenov... :mrgreen:
Čo sa týka EURa, tak si myslím, že práve vďaka nemu sa rozšírilo zberateľstvo najmä numizmatika. Prináša cenovo prístupné mince s rôznymi motívmi, ktoré zaujali tisíce ľudí v rôznych krajinách a urobili z nich zberateľov.
Bankovky sa zbierajú rovnako ako v iných krajinách - nízke nominály, chybotlače, na série, na tlačiarne, na jednotlivé tlačové dosky,... Ale myslím si, že začať zbierať v súčasnosti EUR bankovky je už len sledovať stopu vlaku, ktorý ste včera zaspali... :mrgreen:

Když jednou dojdeme k euru, tak tím se pro mne ukončí jedno oddělení ve sbírání bankovek. Uzavře se, že už nebudou další série, varianta atd., tím chci říci, že se mohu soutředit na chybějící kousky ve své sbírce a určitě nebudu sbírat takové nehezké papírky, jako je euro. Já se soustředil na také pro většinu z Vás nehezké papírky a tím jsou bony, takže jedny bohatě stačí! ;)
Registrovaný uživatel
http://aktualne.centrum.cz/finance/penize/clanek.phtml?id=800066
Registrovaný uživatel
http://ekonomika.sme.sk/c/7076166/babis-so-zavedenim-eura-v-cesku-nemam-problem.html

Síce to patrí do inej kategórie, ale Mischel, možno to bude skorej, ako si myslíš.

Inak dnes máte v Čechách Zděňka. Ja že kde sa nám stratil. Tak všetko najlepšie sa praje!
Registrovaný uživatel
Zdenek už asi leží pod stolem, tak všechno nejlepší! Pro mne to bude alespoň ukončená etapa a už nebude růst množství bankovek, které mi chybějí! ;) To už bylo dávno jasné, když přišel Zeman na hrad, že se to urychlí k Euru! :'(

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 > »

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Bankovky - Notafilie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1