Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Bankovky vyskoych nominalnich hodnot a s portety dikatoru

Vykupminci.cz
Numisargo

Bankovky vyskoych nominalnich hodnot a s portety dikatoru

Moderátoři: acme2000, smith, Šenfi.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
MMER3 napsal
i když mi zatím všichni až na vás řekli, že to chybotisk je, tak proč by si to nemyslel kupující

Tak i ja rikam ze to neni chybotisk :) Absolutne souhlasim se senfim.

MMER3 napsal
doma mi pořád radí, ať to dám na Aukro, že vám nevěří, že je to určitě chybotisk apod

:D jo, to je panecku vec, doma se v tom urcite vyznaji....

No abych to shrnul, neni to chybotisk, ten totiz vznika tak, ze se neco, a ted pozor, CHYBNE NATISKNE.. Na obrazku te 10 kc je krasne videt zbytek tisku toho znaku (jak psal Robbie)..
Registrovaný uživatel
Milí pánové, kolegové sběratelé. Já bych vám celkem věřil - o mě tu nejde, ale v profilu mám uvedeno, že jsem student, a tak leckoho z vás zřejmě i napadlo, že neplnoletý. A je to tak. A proto mě rodiče nutí tuto bankovku dát na Aukro a otec, který je již téměř 20 let zaměstnán v polygrafii je přesvědčen, že to je chybotisk a snaží se mi proto najít i důkazy. Třeba dnes jsme bankovku zkoumali pod mikroskopem a je jasné, že k poškození chemikálií či jiným ,,násilným´´ způsobem nedošlo, neboť jsem dnes měl šanci takové poškozené bankovky vidět, a ty čáry tam tak přesné nebyly. Prostě a jednoduše: podle mínění mého otce při tisku bankovky pouze došlo k výpadu červené barvy a nebo červená barva úplně chyběla, protože místa, kde je červená barva jsou pouze lehce ,,pošpiněná´´ zbytky barvy z tiskárny (viz st.znak ČSSR) a např hnědá vypadá, jako by byla bez červené, protože klasická bankovka je takové +-červenohnědé barvy a tato pouze hnědé. Pravdu můžete mít vy i otec, ale bankovku na Aukro dát musím a jelikož si je otec chybotiskovostí bankovky jistý, pak musím i (i když podle vás nemorálně) uvést, že je bankovka chybotiskem. Jinak bychom se mohli vrátit k původnímu tématu, kterým bylo, která emise bankovek nebo bankovka z Evropy se vám líbí nejvíce. S pozdravem MMER3.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
No a k tematu, fakt moc se libi nova emise bankovek Faerskych ostrovu z let 2001 - 2005.

Napriklad 50 Kronur je krasna, foto nize (ale i ty ostatni http://numismondo.com/pm/fro/index_2080.htm)

Obrázek vložený uživatelem
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Souhlasím. Tyto bankovky jsem viděl již mnohokrát a opravdu jsou nádherné. Ale co se týče mě na současné CHF nemají. I když mi přijdou takové ,,nedodělané´´, jako by tam něco chybělo. podobně zajímavé a hezké (i když ne evropské) jsou bankovky Jihoafrické republiky - současné randy, kterých je dokonce vícero druhů s drobnými změnami.Několik z nich imám ve sbírce.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Ano, Faerské ostrovy mají pěkné bankovky jak ty nové, tak ty starší a naštěstí na současné CHF opravdu nemají (co se nehezkého provedení týče...) a jsou naopak opravdu výtvarně zajímavé :)
Registrovaný uživatel
Dobrý den, vážení kolegové, je škoda, že se toto téma přerušilo v době, kdy to vypadalo, že bychom mohli navázat na tak dobrou diskuzi, jakou jsme zde měli předtím. Nevadí, pokusím se ho po deseti dnech od posledního příspěvku obnovit a navázat na původní diskuzi - na tu část o Švýcarských francích. Půjdu nejdříve k současné emisi: znám se s jednou výtvarnou odbornicí, která vystudovala dějiny umění a celkově se pohybuje v oboru a na danou věc má velmi profesionální názor a právě s tou jsem provedení švýcarských franků (souč.emise) konzultoval a to samozřejmě i při srovnání s jinými bankovkami ať už současnými, tak staršími. O této diskuzi věděla, neboť jsem j9 o ní řekl a pokusím se vám reprodukovat zjednodušeně její názor: V tom, která bankovka je hezčí a která ošklivější se nikdo nemůže se všemi shodnout - to závisí na názoru každého jednotlivce. Mně konkrétně (té odbornici) se současné švýc.franky líbí, prptože jsou originální (jak již jsem zmiňoval) , bankovky na výšku se jentak nevidí a protože nejsou dělané klasickou perokresbou, ale pointilismem. Méně se mi líbí předchozí emise, která nemá moc rytin a celkově je méně umělecky povedená. K poslednímu příspěvku (když jsem jí ho řekl, smála se mu, myslím ten od Dracka).
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Moderátor
Jak to tak byva tak s odbornikem ktery ten obor vystudoval se vetsinou bezny clovek neshodne.To co je pro odbornika krasny obraz je pro me nepochopitelna matlanina to co je pro filmoveho kritika priserny film je pro me povedena podivana.A pokud tedy srovnam Svycary s Faerskyma ostrovama byt to ze me bude delat umeleckeho analfabeta proste se mi libi vic Faerske ostrovy a je mi celkem jedno jakou cestou jsou delane to prenecham jinym.... ;)


MMER3 napsal
Dobrý den, vážení kolegové, je škoda, že se toto téma přerušilo v době, kdy to vypadalo, že bychom mohli navázat na tak dobrou diskuzi, jakou jsme zde měli předtím. Nevadí, pokusím se ho po deseti dnech od posledního příspěvku obnovit a navázat na původní diskuzi - na tu část o Švýcarských francích. Půjdu nejdříve k současné emisi: znám se s jednou výtvarnou odbornicí, která vystudovala dějiny umění a celkově se pohybuje v oboru a na danou věc má velmi profesionální názor a právě s tou jsem provedení švýcarských franků (souč.emise) konzultoval a to samozřejmě i při srovnání s jinými bankovkami ať už současnými, tak staršími. O této diskuzi věděla, neboť jsem j9 o ní řekl a pokusím se vám reprodukovat zjednodušeně její názor: V tom, která bankovka je hezčí a která ošklivější se nikdo nemůže se všemi shodnout - to závisí na názoru každého jednotlivce. Mně konkrétně (té odbornici) se současné švýc.franky líbí, prptože jsou originální (jak již jsem zmiňoval) , bankovky na výšku se jentak nevidí a protože nejsou dělané klasickou perokresbou, ale pointilismem. Méně se mi líbí předchozí emise, která nemá moc rytin a celkově je méně umělecky povedená. K poslednímu příspěvku (když jsem jí ho řekl, smála se mu, myslím ten od Dracka).
Registrovaný uživatel
Ty faerské ostrovy jsou nádherné, ale mně se prostěš více líbí současné švýcarské franky, ale shodneme se zřejmě v tom, že se na tom nemůžeme nikdy shodnout. Jakou technikou jsou dělané atd. mi je také celkem jedno a řeším to, jak se mi líbí nebo nelíbí a prostě hodnotím z mého subjektivního hlediska současné švýcarské franky jako nejlepší bankovky, které jsem kdy viděl z celého světa a že jich nebylo málo (málokterá série z Evropy po roce 1902 se mi vyhla, z Asie AMeriky, Afriky a Austrálie jsem jich také viděl dost a např.JAR má nádherné bankovky, i když jsou spíše podobné faerským než těm švýcarským).
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Registrovaný uživatel
Odpovím na původní téma, je to asi 3 týdny co vyšla tato bankovka:
Obrázek vložený uživatelem
Zimbabwe 100 Bilionů (Trilionů) Dolarů 2008 :D
« Poslední úpravu provedl(a) Hanes159 v 3. 3. 2009, 0:16. »
Moderátor
noo to uz bude vice nez 3 tydny,tahle bilionova serie byla v obehu nekdy od pulky ledna

Hanes159 napsal
Odpovím na původní téma, je to asi 3 týdny co vyšla tato bankovka:
Obrázek vložený uživatelem
Zimbabwe 100 Bilionů (Trilionů) Dolarů 2008 :D
Registrovaný uživatel
To tomako: Jo máte pravdu vydaná 16.01.2009. Děkuji za opravu
Registrovaný uživatel
Jo na ebay je již minimálně měsíc nyní za ceny kolem 10-15dolarů...
Moderátor
trh se uz nasytil ceny jdou dolu,me se jich povedlo koupit par po 5-7USD

Dracek napsal
Jo na ebay je již minimálně měsíc nyní za ceny kolem 10-15dolarů...
Registrovaný uživatel
Prosím o radu jakou hodnotu má 100 milion Bilion Pengő v UNC a zda se dá sehnat, mrknul jsem i na eBay,Maďarské aukro-neni. Díky
_______________
S poctivostí nejdál dojdeš, ale co neukradneš to nemáš!
« Poslední úpravu provedl(a) Best v 24. 4. 2009, 11:11. »
Registrovaný uživatel
Best napsal
Prosím o radu jakou hodnotu má 100 milion Bilion Pengő v UNC a zda se dá sehnat, mrknul jsem i na eBay,Maďarské aukro-neni. Díky

Ale je :)
http://www.teszvesz.hu/ a nebo http://www.vatera.hu/

Jinak cena 100 mil BPengo v N je cca 250 - 300 kc
Moderátor
Best napsal
Prosím o radu jakou hodnotu má 100 milion Bilion Pengő v UNC a zda se dá sehnat, mrknul jsem i na eBay,Maďarské aukro-neni. Díky


Tu je jedna konkrétna:

http://www.vatera.hu/100_000_000_b_pengo_1946_unc_144782322.html
Moderátor
A toto je ešte zaujímavejšia:

http://www.vatera.hu/1_milliard_b_pengo_fazis_nyomat_proba_unc_145451282.html
Moderátor
Alebo niečo takéto:
http://www.vatera.hu/egymilliad_bpengo_1946_unc_ritka_146198193.html
Registrovaný uživatel
A jo ta maďarština mi dělí asi trochu problém,díky. :D
_______________
S poctivostí nejdál dojdeš, ale co neukradneš to nemáš!
Registrovaný uživatel
Dnes mi konečně přišel přírůstek od obchodníka ze Singapuru, pravda sice jen slušná oběhová kvalita, ale v bezvadné ji Pick vůbec neuvádí, takže jsem vzhledem k rozumné ceně spokojen...
V nábídkách se vyskytuje dosti vzácně... :D
Afghanistan, provisorní razítkové vydání 1928 (Pick11)

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stav bez jakéhokoliv natřžení či dírky...
Revers
Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím,
chtěl bych se vyjádřit ke zde probíhající diskusi, co se týče výtvarné podoby bankovek. Zde několikrát vyzdvihovaná podoba současných švýcarkých franků je podle mě naprostý úlet. Zaujme sice svým netradičním řešením, ale z výtvarného hlediska je to ryze technická koláž. Co se týče žebříčku hodnocení, nechtěl bych se tady pouštět do sporu, ale můj osobní názor je ten, že výtvarně nejlepší byly emise našich bankovek vydaných mezi lety 1926 - 1935. Za výtvarně nejzajímavější lze pokládat Muchovu padesátikorunu vzor 1929. Je na ní množství skrytých významů, zednářských symbolů apod. Jinak nejkrásnější jsou emise 1000 Kč a 100Kč Maxe Švabinského. Co se týče československých státovek americké emise, to jsou ona poulární ,,zelená hradčana,, ale i 500 Kč a 5000 Kč, tak to byla z nouze ctnost. Byly sice na vyšší technické úrovni než nám dovolovaly naše soudobé tiskárny (tiskárna bankovek NBČS byla založena až v roce 1926), ale jejich výtvarná kvalita je hodně nízká. Byly použity výtvarné návrhy z druhotných zdrojů (např. Muchův návrh plakátu banky Slavie apod.)
Jinak ty nejkrásnější bankovky nosíme v peněženkách:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
anx napsal
Zdravím,
chtěl bych se vyjádřit ke zde probíhající diskusi, co se týče výtvarné podoby bankovek. Zde několikrát vyzdvihovaná podoba současných švýcarkých franků je podle mě naprostý úlet. Zaujme sice svým netradičním řešením, ale z výtvarného hlediska je to ryze technická koláž. Co se týče žebříčku hodnocení, nechtěl bych se tady pouštět do sporu, ale můj osobní názor je ten, že výtvarně nejlepší byly emise našich bankovek vydaných mezi lety 1926 - 1935. Za výtvarně nejzajímavější lze pokládat Muchovu padesátikorunu vzor 1929. Je na ní množství skrytých významů, zednářských symbolů apod. Jinak nejkrásnější jsou emise 1000 Kč a 100Kč Maxe Švabinského. Co se týče československých státovek americké emise, to jsou ona poulární ,,zelená hradčana,, ale i 500 Kč a 5000 Kč, tak to byla z nouze ctnost. Byly sice na vyšší technické úrovni než nám dovolovaly naše soudobé tiskárny (tiskárna bankovek NBČS byla založena až v roce 1926), ale jejich výtvarná kvalita je hodně nízká. Byly použity výtvarné návrhy z druhotných zdrojů (např. Muchův návrh plakátu banky Slavie apod.)
Jinak ty nejkrásnější bankovky nosíme v peněženkách:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Dobrý den,

četl jsem Váš zajímavý příspěvek a měl bych k němu jeden dotaz.
Totiž velmi se mi zalíbil přiložený obrázek, který je evidentně stranou z nějakého kalendáře.
Chtěl bych se Vás tedy zeptat, kde jste ho našel a zda byste mi na něj mohl dát odkaz.
Zajímalo by mne totiž, jak vypadají další stránky tohoto kalendáře.
Věřím, že i ty budou jistě neméně zajímavé.
K Vašemu názoru na švýcarské franky se vyjadřovat raději nebudu, neboť jak jsem uvedl, na tom se shodnout nelze a je správné a přirozené, tak jako u jakýchkoliv jiných umění, že na to má každý jiný názor.
Mně se téměř všechny ,,vyzdvihované" bankovky líbí, ale švýcarské franky se mi líbí nejvíce.
Předem děkuji za odpověď.
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.
Moderátor
MMER3 napsal
Totiž velmi se mi zalíbil přiložený obrázek


co se ti na tý hnusný koláži líbí ? :|
Kdyby to Kulhánek viděl, tak by si určitě odplivnul :)
Registrovaný uživatel
Šenfi napsal
MMER3 napsal
Totiž velmi se mi zalíbil přiložený obrázek


co se ti na tý hnusný koláži líbí ? :|
Kdyby to Kulhánek viděl, tak by si určitě odplivnul :)

To asi každý, kdyby někdo nějakým způsobem (ještě k tomu bez jeho povolení) přepracovával jeho dílo, ale každopádně mi to přijde zajímavé, když nic.
A mimoto by mne zajímalo, jak vypadají další strany tohoto kalendáře.
;)
_______________
Confidentia dimidia pars profectus, proscipientia ea alia!
Neustále aktualizovaný seznam bankovek a mincí, které sháním a nabízím, Vám rád pošlu e-mailem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 >

Sběratel.com » Pokec o bankovkách a chlubírna » Bankovky vyskoych nominalnich hodnot a s portety dikatoru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1