Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » Benedikt XVI ???

Vykupminci.cz
Numisargo

Benedikt XVI ???

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím a mám tu ještě jeden dotaz na medaili Svatováclavská pocta Benediktu XVI.
Pouze 90 Ks
Jde mi o to,že mincovna veřejně prohlásila,že již nikdy nebudou touto starou technologií razit mince,protože je to nákladné atd...
Takže by mě zajímal váš názor na vzácnost této medaile s touto starou technologií,jejich jen 90 na celém světě a jak jsem psal,mincovna již takhle razit nikdy nebude...co vy na to???
Myslím,že jde apoň pro mě o velkou zajímavost...

děkuju

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
stoupa napsal
Jde mi o to,že mincovna veřejně prohlásila,že již nikdy nebudou touto starou technologií razit mince,protože je to nákladné atd...
Takže by mě zajímal váš názor na vzácnost této medaile s touto starou technologií,jejich jen 90 na celém světě a jak jsem psal,mincovna již takhle razit nikdy nebude...co vy na to???


Náklad 90 kusů za předpokladu, že se všechny zachovají, malý není.

Ze všeobecnějšího pohledu platí:

Jeden kus je unikát-U.

Ražbu v nákladu jednotek kusů lze brát jako mimořádně vzácnou-RRR.

Do počtu 25 známých kusů se jedná o velkou vzácnost-RR.

Do počtu 50 kusů se jedná o vzácnou ražbu-R.

Dále záleží na zachovalosti.
Příklad:

Je znám náklad 25 kusů, z nich je 20 ražeb horší zachovalosti (RR) a pouze pět kusů snese přísná kritéria. Pak tyto hezké ražby lze označit vzácností RRR.

V případě této medaile se jedná o náklad 90 kusů a lze předpokládat, že všechny kusy splňují přísnější kritéria. Z toho usuzuji, že se nejedná o nic zvláštního.

Samozřejmě neberu v potaz pohádky v aukčních katalozích, které jsou plné "umělých raritek."
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 3. 8. 2018, 13:27. »
Registrovaný uživatel
Tady mi nešlo moc o počet kusů ale o to,že mincovna prohlásila,že touto technologií už nebude nikdy razit.
A z toho mi vyplývá nějaká vzácnost...
Moderátor
Musíte přesně specifikovat právě tu vzácnost, nebo provedení ražby.
Moderátor
Dobry autor, ale vzacnost to neni, naklady medaili nelze pomerovat s naklady minci. Podle me prodejne za cenu kovu, ale casem se to muze zmenit. Problem je v tom, ze ruznych medaili je vydavano moc, takze prakticky nelze soucasnou produkci kompletne sbirat. Nad nakupni cenu se dostanou jen nektere, a vetsinou az po delsi dobe. Spis nez naklad bude hrat roli jmeno autora, jak jsem jiz uvedl - a to povazuji spolu s motivem sv.Vaclava za plusy teto medaile.
Registrovaný uživatel
stoupa napsal
Tady mi nešlo moc o počet kusů ale o to,že mincovna prohlásila,že touto technologií už nebude nikdy razit.
A z toho mi vyplývá nějaká vzácnost...


V dnešní době mincovny dělají vše možné a nemožné, aby se jejich výtvory prodaly.

V tomto případě bylo vyraženo něco a bez ohledu na náležitosti se nemůže jednat o nic vzácného, protože to vyvrací náklad.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Dalším kritériem je oblíbenost neboli kolik lidí po takovém kousku touží.
Navíc mě osobně připadá tato medaile poněkud nepovedená až ošklivá
/jako ostatně většina medailí vytvořených v posledních 100 letech/ :'( :roll:
Registrovaný uživatel
pro Altman: přesně jde mi o provedení ražby,já myslel,že se to dalo pochopit z toho co tu pořád píšu,že mincovna vyrazila totuto technologií jen těchto prvních a posledních 90 ks....
Registrovaný uživatel
pro turtleoverhead: o tom právě píšu,že je to raženo starou technologií...
Registrovaný uživatel
stoupa napsal
pro turtleoverhead: o tom právě píšu,že je to raženo starou technologií...

To na její ošklivosti nic nemění. ;)
Registrovaný uživatel
stoupa napsal
pro turtleoverhead: o tom právě píšu,že je to raženo starou technologií...


Co podle Vás termín "stará technologie" obnáší?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
pro Evropa1: strá technologie nevím co obnáší,to se musíte zetpat v mincovně,kde veřejně prohlásili,že jde o nákladnou starou technologii,kterou už nikdy nebudou opakovat.
Dělali to prý jenom k vůli Návštěvě Benedikta a bylo to prý velmi drahé,taky to platila církev...
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
To na její ošklivosti nic nemění. ;)


Úroveň provedení ale nezáleží na druhu technologie. Stačí se podívat např. na krásné medaile z 18. a 19.století.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Nevím ale připomíná mi to svaté medailonky,které jsou velmi staré...
Registrovaný uživatel
stoupa napsal
pro Evropa1: strá technologie nevím co obnáší,to se musíte zetpat v mincovně,kde veřejně prohlásili,že jde o nákladnou starou technologii,kterou už nikdy nebudou opakovat.
Dělali to prý jenom k vůli Návštěvě Benedikta a bylo to prý velmi drahé,taky to platila církev...


Mince a medaile se v evropském prostoru vyrábějí několik tisíc let a jejich úroveň byla pouze odvislá od schopnosti něco kloudného vyrobit. Stačí se podívat na některé antické ražby atd.

Soudím, že v dnešní době by měla být každá mincovna schopna vyrobit po technické stránce dokonalé ražby, ať je razí jakoukoli historickou technologií.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
stoupa napsal
Nevím ale připomíná mi to svaté medailonky,které jsou velmi staré...


To je možné, ale něco jiného je předloha a něco jiného je dokonalé zpracování této předlohy do kovu, což v dnešní době nebude složité. Nebo naši dávní předci byli schopnější, než jsme my s celou škálou moderních technologií?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 3. 8. 2018, 14:18. »
Moderátor
stoupa napsal
pro Altman: přesně jde mi o provedení ražby,já myslel,že se to dalo pochopit z toho co tu pořád píšu,že mincovna vyrazila totuto technologií jen těchto prvních a posledních 90 ks....


Vidím, že nejsem sám, co to je "vyrazila totuto technologií". Medaile je zcela normální, ražba je průměrná a cena je docela nízká. Co tedy na medaile je tak vzácné až exkluzivní? Ale pokud se Vám líbí, je vše v pořádku
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Vidím, že nejsem sám, co to je "vyrazila totuto technologií". Medaile je zcela normální, ražba je průměrná a cena je docela nízká. Co tedy na medaile je tak vzácné až exkluzivní? Ale pokud se Vám líbí, je vše v pořádku


Ale vždy jde pouze o jediné. Dobře prodat a k tomu se hodí každá pohádka.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
stoupa napsal
Tady mi nešlo moc o počet kusů ale o to,že mincovna prohlásila,že touto technologií už nebude nikdy razit.
A z toho mi vyplývá nějaká vzácnost...


Jedná se o číslované ražby. Zpravidla číslované au kousky jsou sběratelský velmi atraktivní.Auktualně konkrétně u této medaile je to trochu jiné, vzhledem motivu.Zde bych jaksi tvrdil, zúžený zájem specifický konkrétních sběratelů a to také i momentalně, nehledě na způsob provedeni.Ale jak jsem již uvedl je to aktuální, budoucnost ukáže.

Jinak pro Evropa vaše uvedení popisu , množství a následovné značení vzácností je dle mého mimo a v tomto případě se neztotožňuji.
Moderátor
numismat napsal
Dobry autor, ale vzacnost to neni, naklady medaili nelze pomerovat s naklady minci. Podle me prodejne za cenu kovu, ale casem se to muze zmenit. Problem je v tom, ze ruznych medaili je vydavano moc, takze prakticky nelze soucasnou produkci kompletne sbirat. Nad nakupni cenu se dostanou jen nektere, a vetsinou az po delsi dobe. Spis nez naklad bude hrat roli jmeno autora, jak jsem jiz uvedl - a to povazuji spolu s motivem sv.Vaclava za plusy teto medaile.



Pokud by šlo konkrétně o medaili sv Václav naprosto souhlasím,v tomto případě to co může odradit, tradiční sběratele je právě spojitost s Benediktem.
Jinak je vytvořena knoblochem, což jí dělá s části zajímavou a budoucnu pravděpodobně velmi zajímavou a to právě pro Knoblocha
Moderátor
barbar: ale Benedikt na medaili neni, takze za 20,30,50 let to nikdo nebude vedet, pokud prodavajici neprilozi certifikat, ktery by v tomto pripade cenu z uvedeneho duvodu mohl srazit dolu.

Pro srovnani: nedavno v aukci se prodala podobna zlata uncova medaile od dobreho autora s motivem sv. Vaclava vydana v nakladu 9 ks (tedy RRR) pod cenou kovu. Emitent ji pritom ma stale na sklade za vice nez dvojnasobek.
Moderátor
V těchto věcech, naštěstí, nelze hledat logiku, nebudu to zde zdůvodňovat, neb ty naše názory byť rozdílné, jsou vlastně i totožné. Je to prostě sběratelství.
Moderátor
V těchto věcech, naštěstí, nelze hledat logiku, nebudu to zde zdůvodňovat, neb ty naše názory byť rozdílné, jsou vlastně i totožné. Je to prostě sběratelství.
Moderátor
numismat napsal
barbar: ale Benedikt na medaili neni, takze za 20,30,50 let to nikdo nebude vedet, pokud prodavajici neprilozi certifikat, ktery by v tomto pripade cenu z uvedeneho duvodu mohl srazit dolu.

Pro srovnani: nedavno v aukci se prodala podobna zlata uncova medaile od dobreho autora s motivem sv. Vaclava vydana v nakladu 9 ks (tedy RRR) pod cenou kovu. Emitent ji pritom ma stale na sklade za vice nez dvojnasobek.


Velmi důležitý faktor je také mincovna,od kdy pocházela s toho 9 kusového nákladů?

Jinak do jiste míru máte pravdu , fakt že Benedikt není na medaili,je mozna vyhodou,ale je otázka zdali to bude či nebude Mít někdy vliv.
Moderátor
Oprava......má byt....od kud pochazela

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Chlubírna » Benedikt XVI ???

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1