Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Bílé peníze Ludvíka I.

Vykupminci.cz
Numisargo

Bílé peníze Ludvíka I.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Těžko říci, mě to připomíná ten pětilistý květ, ale bez těch dvou spodních lístků. Trochu to vypadá, jako by tam jejich malý náznak byl, ale může to být optický klam. Otázkou je, zda tam ty dva spodní lístky původně nebyly (byť mělce vyražené) a pak při vybití sousedních liter L a S do razidla nedošlo k opětovnému "zalití" těch negativních lístků nahrnutým materiálem? Pocitově mi to připomíná spíše více znetvořený pětislistý květ.
Moderátor
Děkuji za názor.
Moderátor
to kucera - nevím
asi by stálo za to zkusit oblast kytičky / kuliček do křížku ? vyfotit detailně a z různých směrů, snad by papk bylo snažší vyjádřit se, já v místě "chybějících" dvou dolních lístků nevidím na této fotce nic - ale není to úplně ideální fotka
Moderátor
kacuro napsal
Těžko říci, mě to připomíná ten pětilistý květ, ale bez těch dvou spodních lístků. Trochu to vypadá, jako by tam jejich malý náznak byl, ale může to být optický klam. Otázkou je, zda tam ty dva spodní lístky původně nebyly (byť mělce vyražené) a pak při vybití sousedních liter L a S do razidla nedošlo k opětovnému "zalití" těch negativních lístků nahrnutým materiálem? Pocitově mi to připomíná spíše více znetvořený pětislistý květ.


s kacurem se casteji neshodnu nez shodnu, ale v tomto bych s tim souhlasil a tez mam dojem, ze tam ty spodni dva listky jsou, jen jsou z nejakeho duvodu spatne vyrazeny, ale naznak se mi tam zda byt.

videl bych to proste na nejjednodussi mozne vysvetleni a tim je zanesene razidlo. ty naznaky linii zbyvajicich dvou listku se tam daji "vytusit"

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Fotku mám bohužel jen tuto, není to moje mince. Zdá se že to přece jen bude vámi předpokládaný pětilistý květ, moc děkuji za vaše názory a postřehy.
Moderátor
Jedna již dříve zmiňovaná chyboražba

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Pražské groše » Bílé peníze Ludvíka I.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1