Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Bílé peníze Vladislava II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Bílé peníze Vladislava II.

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
oliver napsal
Jo vidite, jak vypada vubec ta nova kniha o BP? Ja ji mam u Greggyho, tak nic nevim. Resi se v ni i toto?

Na tuhle knížečku se už těším, v sobotu jedu do Hradce na fakultu tak se ve chvíli volna zastavím v muzeu, kde ji pro mne již mají nachystanou :) Vím totiž, že v mnoha případech mi předchozí Brádleho publikace o nálezu v Kosičkách pomohla při určení nejednoho groše. Když se totiž k původním mizerným perovkám přidají i kvalitní fotografie a přidá je k nim hlavně někdo, kdo tomu rozumí, je to výborná pomůcka při určování ať už PG, tak jejich dílků.
Registrovaný uživatel
To Hurley
V sobotu máme pobočkové schůzku od 13,30 h v restauraci Springfield pár metrů od muzea, tak se na nás přijď podívat, máme i malou aukci...
Registrovaný uživatel
Ve 13:30 bych se mohl zastavit tak na 15-20 minut, tedy jen pozdravit, víc času bohužel mít nebudu. Domluvíme se kdyžtak přes mail.
Registrovaný uživatel
Mohu-li poprosit, mrkněte někdo jestli jsem si to určil správně, obzvláště u č. 5 a č. 8 si nejsem zcela jistý (ta kulička tam fakt není...).

Díky moc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
S určením souhlasím a u č. 5 bych možná volil typ I.3/a
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
Opět ti patří mé upřímné díky za kontrolu!

U toho čísla 5 - nemělo by u typu Cn.I.3 býti latinské V?
Registrovaný uživatel
Máš pravdu. Napiš si tam ten typ I.5/A s poznámkou "bez tečky"
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
Zdravím,

mohu poprosit o určení, je vůbec zajímavá ta tečka pod lvem?
Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zajímavá je snad jen tím, že díky ní určíš, že jde o typ Cn.I.5/A.
Registrovaný uživatel
Díky za určení
Moderátor
moc prosim o kvalitni foto bp var. II.8.B s co nejkompletnejsim opisem, podrobnosti jsou zde:

moc dekuji za pomoc!
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 9. 2. 2015, 21:00. »
Moderátor
Oli: odkaz je nefunkční. Pošli mi to do mailu.
Moderátor
dik za upozorneni, odkaz jsem opravil, mail poslu
Registrovaný uživatel
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda se někdo setkal s bílým penízem, který má v opisu písmena RR. Já určuji penízky podle Castelina, ale tam taková varianta uvedená není. Castelinova chronologie je už hodně letitá, a tak předpokládám, že se taková varianta bude určitě vyskytovat v hojné míře.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to klasická chyboražba, kdy zhotovitel razidla omylem vyrazil znovu R místo B. Nebude to úplně běžné, ale podobných chyb bývá na středověkých mincích spousta. Mám tu v databázi jiné dva kusy se stejnou chyboražbou u jednostranného BP s tímto lvem. Jedná se v tomto případě o jednostranný nebo dvoustranný BP?
Registrovaný uživatel
Jde o jednostranný BP.
Registrovaný uživatel
OK, díky. S dovolením si ten Tvůj kousek zařadím do databáze.
Registrovaný uživatel
Jinak teď koukám do popisu nálezu z Radče a tam jsou uvedeny čtyři kusy s touto chyboražbou. Dokonce tam p. Brádle uvádí i chyboražbu EE (retrográdní) namísto RB
Registrovaný uživatel
Ok, ta publikace mi chybí, ale brzy si ji pořídím. Jinak díky za reakci.
Registrovaný uživatel
Trochu bádám v BP Vladislava.Asi Cn 1 ale dál nevím.Jsou tři tečky běžné.Pomůžete?Jedná se o jednostranný peníz.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Více než dvě tečky na konci opisu určitě běžné nejsou, ale občas se objeví. Různé varianty znamének jsou popsány v nálezu z Radče. Ty, kde je více teček na konci opisu, tu vyobrazené nejsou. Mohlo by jít o variantu II.21, pokud by se už mimo obraz nacházela další tečka nahoře.
Registrovaný uživatel
Dík za navedení.Brádleho jsem procházel ale ne až po tabulky.Je pravda,že tam jedna tečka chybí.Teď musím na pár dní odjet ale pak budu studovat a ještě sem něco dám.
Moderátor
Chtělo by to lepší fotku. Já tam vidím dvojráz a pootočení. Je to vidět na uchu a levé straně W, která je sice velmi slabě, ale přece vidět těsně za dvojtečkou. V horní řadě měsíčků aj.. Posunutím mi to odpovídá.
Ale možné, že jde jen o klam způsobený velikostí pixelů.
Registrovaný uživatel
Tak bych tu měl další s více tečkami.Možná II/22

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ještě jeden peníz.Nenašel jsem.Tečky v kořenu ocasu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 >

Sběratel.com » Pražské groše » Bílé peníze Vladislava II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1