Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Bíle skvrny - stříbrné mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Bíle skvrny - stříbrné mince

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Doufám, že nikoho nenaštvu, když založím nové téma mimo můj dotaz na investici. Teď jsem vytáhl po 2-3 letech stříbrné investiční mince a koukám, že 2 už mají nějaké bílé skvrny. Co to je? Jak to vzniká? Jak tomu zabránit? Snižuje to hodnotu počítám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zřejmě na ně někdo sahal upocenýma rukama a pak uzavřel do plastu :roll:
Moderátor
1. vidim rocnik 2020, takze to 2-3 roky nebude
2. krome flicku vidim na te druhe smouhy nebo rysky - jsou na minci nebo na kapsli?
3. nicmene vliv na cenu bude maly - jde o investicni stribro ve forme sberatelsky nezajimavych minci, cena je tedy dana obsahem kovu.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
1. vidim rocnik 2020, takze to 2-3 roky nebude

:oops: :shock: :roll: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
numismat napsal
1. vidim rocnik 2020, takze to 2-3 roky nebude...


Ano, tahle je dokonce 2020, ta s koněm, jako ostatní je ovšem 2018 - 2019. Rysky jsou pro mne nepochopitelně na minci a to jsem jí venku opravdu nikdy neměl.
Registrovaný uživatel
Hrála si s ní manželka, děti nebo předchozí majitel... ;)
Registrovaný uživatel
Kdysi jsem koupil korunu FJI v RL. Časem se na ní udělal pruh, matný. Už jsme to tady řešili, bohužel nevím v kterém vlákně. Nebylo to po manipulaci v rukou samozřejmě.
Není to něco podobného?

Nepokoušel jsem se nijak čistit, jen ponořit do horké vody. Pruh zmizel, za pár měsíců byl zase zpět.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Paul: tohle jsem videl na rakouskych 2korunach v krasnem stavu, tipoval bych to spise na nehomogenitu materialu.
Registrovaný uživatel
..setkal jsem se s podobným pruhem a dověděl jsem se ,že majitel ji měl kdysi přelepenou lepící páskou,já ji dostal čistou a časem se objevil podobnej pásek 8)
Moderátor
Jestli to je od lepící pásky, pak to bude chtít očistit. Na papír, plast, je dobrý benzín, ale jestli na stříbro?
Moderátor
ramires napsal
..setkal jsem se s podobným pruhem a dověděl jsem se ,že majitel ji měl kdysi přelepenou lepící páskou,já ji dostal čistou a časem se objevil podobnej pásek 8)


Také jsem se stím už setkal. Nástěnka s mincemi přelepenými páskou. Hrůza a děs.. :shock: :)
Moderátor
Pavel_III napsal
Jestli to je od lepící pásky, pak to bude chtít očistit. Na papír, plast, je dobrý benzín, ale jestli na stříbro?


To bych nezkoušel.. Třeba jód reaguje se stříbrem, používá se k falešné patině, ale je to takovej žihanej hnus,tak kdo ví co udělá benzín..
Registrovaný uživatel
Už jsem to tu psal několikrát, čistý aceton ale z lekárny a ne z drigerie.
Registrovaný uživatel
Tak jsem jednu minci vykoupal v Aurexu a efekt nula, další nápady?
Registrovaný uživatel
Tzv. mléčné skvrny jsou trvalý problém u uncovek.

https://bullionexchanges.com/learn/removing-milk-spots-from-silver-coins

Tady radí buď hadřík na čištění stříbra, neb to zkusit vypucovat novou gumou (tou školní z papírnictví).
Sám to neřeším, nechávám to jak to je. Povrchově zmasakrované uncovky se prodávají blběji, i když jde kolikrát jen o cenu kovu.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
barbar napsal
To bych nezkoušel.. Třeba jód reaguje se stříbrem, používá se k falešné patině, ale je to takovej žihanej hnus,tak kdo ví co udělá benzín..

Chémia asi nebola tvojim koníčkom. Inak by si vedel, že benzín (organická zmes uhľovodíkov) nebude reagovať s Ag (anorganickým kov). Rovnako sa nebudú polárne zlúčeniny Ag (patina) rozpúšťať v benzíne ako nepolárnom rozpúšťadle... ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
No, podle mně asi takto: nic bych nečistil... většinou to tím jen zhoršíte ( i tady je vidět, že co člověk, to názor a rada), rychle to prodat( i třeba něco pod cenou) a obratem koupit jiný , bezchybný kus. Jinak Vám to bude hyzdit sbírku (i jeden kazový kus s celkem) pokazí na platičku dojem z celé sbírky!
« Poslední úpravu provedl(a) MikyM v 11. 9. 2021, 11:52. »
Moderátor
vlad_dracul1989 napsal
Tzv. mléčné skvrny jsou trvalý problém u uncovek.

https://bullionexchanges.com/learn/removing-milk-spots-from-silver-coins

Tady radí buď hadřík na čištění stříbra, neb to zkusit vypucovat novou gumou (tou školní z papírnictví).
Sám to neřeším, nechávám to jak to je. Povrchově zmasakrované uncovky se prodávají blběji, i když jde kolikrát jen o cenu kovu.

Hadřík na čištění stříbra neni urcen na mince, mince vylesti a mechanicky poskodi.
Guma take mince poskodi - zkuste na nejake bezcenne minci.
Obe metody jsou pro mince 0/0 nebo proof naprosto nevhodne.
Radeji necistit vubec.
Problematika bilych skvrn viz tez:
https://www.academia.edu/45103814/Nevzhledn%C3%A9_skvrny_na_st%C5%99%C3%ADbrn%C3%BDch_a_zlat%C3%BDch_minc%C3%ADch_a_medail%C3%ADch
Moderátor
numismat napsal
vlad_dracul1989 napsal
Tzv. mléčné skvrny jsou trvalý problém u uncovek.

https://bullionexchanges.com/learn/removing-milk-spots-from-silver-coins

Tady radí buď hadřík na čištění stříbra, neb to zkusit vypucovat novou gumou (tou školní z papírnictví).
Sám to neřeším, nechávám to jak to je. Povrchově zmasakrované uncovky se prodávají blběji, i když jde kolikrát jen o cenu kovu.

Hadřík na čištění stříbra neni urcen na mince, mince vylesti a mechanicky poskodi.
Guma take mince poskodi - zkuste na nejake bezcenne minci.
Obe metody jsou pro mince 0/0 nebo proof naprosto nevhodne.
Radeji necistit vubec.
Problematika bilych skvrn viz tez:
https://www.academia.edu/45103814/Nevzhledn%C3%A9_skvrny_na_st%C5%99%C3%ADbrn%C3%BDch_a_zlat%C3%BDch_minc%C3%ADch_a_medail%C3%ADch


Numismate zajímavý odkaz analýzy Richtery.. 👍
Registrovaný uživatel
Snad nebude vadit pokud téma obnovím. Díky za PDF o příspěvek předemnou. Rád počtu.
Zajímalo by mě jak ukládáte mince - investiční mince. Jsem prd sběratel i když mám některé, které jsou pro mě důležité a hýčkám si je, ale nakupuji investiční stříbro. Filharmonii, Kanadské Listy..., Americké orly. "Sbírka" zatím bez vad na kráse, ale rád bych se tomu samozřejmě vyhnul a zachoval je ve 100% kvalitě co možná nejdéle. Nejdříve jsem mince ukládal jednotlivě do bublinek ale s narůstajícím počtem se mi zdály bublinky nepraktické, přešel jsem na originál tuby ve kterých se distribuují. Přemýšlel jsem ještě nad Quadrum kapslemi, mám v nich oněch pár "srdcovek" ale vzhledem k ceně se mi nezdá praktický mít v nich XY tuctových investičních mincí. Díky za postřehy.
Registrovaný uživatel
Originální tuby, a postupně přihazovat :)
https://www.silverum.cz/tuby-na-mince.html
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Registrovaný uživatel
Díky za bleskurychlou reakci. A áno, na Silverum též nakupuji. Tak čistě logicky by to mělo stačit :-) když to řeknu blbě a "prodávaj to v nich" ale čistě z osobní zkušenosti a dlouhodobějšího hlediska.
Moderátor
Mince v tubě se dotýkají?
Registrovaný uživatel
Jo. Ale u těch generických uncovek to není zas tak důležité. Každopádně je to původní obal z mincovny.
_______________
"Democracy.... is non-negotiable."
- Liberty Prime
Moderátor
vlad_dracul1989 napsal
Jo. Ale u těch generických uncovek to není zas tak důležité. Každopádně je to původní obal z mincovny.

Tim je ovsem receno, ze na stavu minci nezalezi. V podstate souhlasim, ale puvodni dotaz na zachovani 100% kvality tim ztraci smysl.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Bíle skvrny - stříbrné mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1