Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Boleslav I., II., III.

Vykupminci.cz
Numisargo

Boleslav I., II., III.

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Opravdu vynikajici clanek, pro me, jako zacinajici studentku je k nezaplaceni.
Registrovaný uživatel
jv64 – já děkuji a smekám
Registrovaný uživatel
V poslednim mesici jsem vypujcil nejakou literaturu denaroveho obdobi, a musim rict, ze me tyto mince ohromuji vic nez prazske grose, ktere tvori vetsinu me sbirky. Je moc zajimave si cist o prvnich knizatech naseho uzemi, tezsi je pak ale premyslet o nakupu nejakeho pekneho denarku. Ted se mi naskytla prilezitost zaradit do sve sbirky prvni denar velkeho strizku (C.123). Kdyby to byla bezchybna mince tak bych si ji nemohl dovolit. Bohudik je vsak na 3 kousky :-D Takze co myslite, vim, ze pokrocily sberatel denaru by si ji do sbirky nedal, ale me se i pres svoji vadu libi, a nosila by pravem titul nejstarsi ceske v me sbirce :) Takze kolik za ni nabidnout, tak abych ji za nejaky cas mohl pripadne jeste nabidnout dal...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) kauto_star v 8. 5. 2013, 14:46. »
Registrovaný uživatel
osobně si myslím, že má cenu tak maximálně 2000 Kč .... Když jí koupíš za 1500, bude to dobré
Registrovaný uživatel
A koľko by približne stál, keby nebol rozlámaný?
Registrovaný uživatel
Co jsem se tak dival na aukce tak prumer byl 20 - 30 tisic.
Registrovaný uživatel
Ako ho budeš mať uložený, aby si si ho mohol prezerať z oboch strán?
Registrovaný uživatel
No premyslel jsem o tom uz, bud ho zkusim nejak dat dohromady kvalitnim lepidlem na kov (to musim ale predem otestovat na jine minci ), nebo hodo dam do uzke kapsle, tak akorat aby kousky drzely a nejezdily, nebo pak nejaka dalsi moznost je ho zalisovat do plastu.
Registrovaný uživatel
...alebo zaliať do skla ;)
Moderátor
to je prave to. znam to i z pripadu mnohem obycejnejsich minci (napr. jsem si izolepou podlepil rozpadajici se pulfenik, jenze ten je jednostranny). clovek si rekne, ze to je jen tak, pripadne ze to pouzije na analyzu a pak mu to prijde lito a zacne vymyslet, jak to spojit.

kazdopadne, pokud by mince mela jit casem dal, nemelo by ji pripadne "spojeni" nijak uskodit cenove a omezit budouciho majitele, ktery by mohl mit na vec jiny nazor.

osobne bych v tomto pripade rozlomeni mince asi prijal jako hotovou vec, specialne bych si na to upravil nejaky holder (nebo jak jsem ukazoval, ze si delam pro brakteaty - jeste ze mam jen tri), tak bych do stredu zafixoval kolmo tenkou folii ve tvaru "Y", pripadne i pak tri ruzne kousky po obvodu. proste tak, aby mince drzel u sebe, ale to prelomeni bych se zakryt nesnazil (dole davam ukazku, jak bych modifikoval "muj" hodler).

jo mit tak 20-30 tis. hned bych si takovej denarek koupil, to by bylo neco :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Svého času jsem tento kupoval za 11 (také není ideální), ale nakonec ustoupil ve sbírce jiným mincím :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
to je provokace, za takovej bych drzel i dva mesice hladovku :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Ten Oliverův způsob uložení je asi nejlepší řešení. Já jsem kdysi zkoušel slepit podobný denár a stálo to za prd.
Jinak k té ceně, já bych řekl že 2000 určitě, možní i víc. Koneckonců je moc pěkně vyražený a někdo z Boleslavovi družiny ho měl v ruce, ne-li on sám :D ;)
Registrovaný uživatel
Po dlouhem premysleni jsem se nakonec rozhodl minci odborne zkompletovat, sam jsem s vysledkem velmi spokojeny, drzi velmi dobre, zadne prohnuti,spoje jsou na tom v realu lepe - foceno s bleskem, konecne ji budu moct vlozit klasicky na platynko :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
takřka ideální výsledek, čím se to povedlo ?
Registrovaný uživatel
Zde jeste nejake foto. Mince je slepena specialnim lepidlem na kov. Troufnu si tvrdit, ze spoje jsou pevnejsi nez samotne krehke denarove stribro. Zde jeste nejake foto. Prvni odpovida pocitu za denniho svetla (bez blesku mi nejde bohuzel nejak zaostrit), na me pusobi skoro jako nova, mam radost :-D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Super! Bodejť by nebyla radost, myslím že se investice vyplatila ;)
Registrovaný uživatel
akorát by to chtělo větší fotky, takto není nic vidět :D
Registrovaný uživatel
Mohu se zeptat na to jaké lepidlo bylo použito? Rád bych si slepil jeden uherský denárek zanedbatelné hodnoty:-)
Registrovaný uživatel
Teorie "postavená na hlavu". To si ten "umělec" asi nepřečetl druhou stranu.
V Regensburgu zcela určitě psali MELNIC CIVITAS :D :D :D :D :D
:P :P :P :P :P :twisted: :twisted:
kacuro napsal
na jednom fóru, kde se diskutuje o středověku, razí jeden účastník teorii, že denár ENMA REGINA nenechala razit Emma, ale že se jedná o řezenskou ražbu. dovolím si zde ocitovat jeho teorii:

"Mám zcela odlišný názor na mincovní obrazy a řadu čtení opisů. Tím také na datování, dokonce i osoby. Tvrdím, že žádná Biagota neexistovala,že Emma regina je pitomost, protože je tam ENMA a to nemá nic společného s kněžnou Hemmou, manželkou Boleslava II atd. Podobně neexistovala Adiva, či Adivea, protože jde jen o chybné čtení opisu. Jediná z nich opravdu byla Emma, správně Hemma, ale ta nikdy nerazila mince. A její ztotožnění s vdovou po Lotharu II je zcela nesprávná konstrukce. Protože ani denáry Lotharovy s tímto opisem nejsou Emma, ale ENMA regina. Já tvrdím, že je to latinská zkratka Eclaesia nostra mater Regina - což je diecéze Regensburk. V obou případech. Latiník by NIKDY nenapsal transkripci jména Emma jako ENMA, ale HEMMA, jak píše ostatně Kosmas.
Renomovaní historici ( nejmenovaní ) klidně napíšou ten opis rovnou jako EMMA, někteří jako ENMA, ale vzápětí to čtou jako Emma, manželka Boleslava II.
"
Moderátor
Garfield: a pod jakou diecézí byl Mělník, než bylo založeno pražské biskupství? :P
Aneb teorie je postavená na hlavu, pokud člověk nečte pozorně a nevnáší do ní vlastní doměnky ;)
Asi je to dost přitažené za vlasy, ale to samé se dá říct o teoriích vysvětlující královnu Emmu a její původ.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 20. 5. 2013, 20:09. »
Moderátor
nedavno jsem videl na docela zajimave prednasce (Czy zawsze mozna wierzyc temu, co czytamy na monetach?) takove kombinace reverz / avers, ze mne asi jen tak neco neprekvapi...
Moderátor
Na tu jsem bohužel neměl šanci dojet, jde uvést aspoň nějaký příklad, o kterém přednášející hovořil ?
Moderátor
achjo to ja neposlouzim, poznamky jsem si nedelal, to je potiz, na toto je ma skleroza prilis velka a informaci bylo vazne mnoho. vim, ze to byly denary s promychanymi aversy a reversy ruznych panovniku a bylo to vysvetleno cestovanim mincmistru

bylo to pekne a zajimave, clovek si ani neuvedomoval, ze to bylo v polstine. vlastne to zacalo novovekem a priklady, kdy letopocet razeny na minci neodpovidal roku, v nich byly mince razeny (napr. polske valecne, nejake ruske okupacni apod.) a pak se pres stredovek dostal do obdobi tak 9. - 11. stoleti a to bylo zajimave nejvic. skoda, ze nejsou k dispozici prezentace.

bylo tam nekolik obrazku, jako je napr. tento z tohoto zdroje

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
No, Poláci mají v tomhle období taky své záhady, neméně zajímavé než jsou ty naše, občas se to i překrývá.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Denárové období » Boleslav I., II., III.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1