Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Boleslav I., II., III.

Vykupminci.cz
Numisargo

Boleslav I., II., III.

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Můžeš mi sem dát odkaz?
Registrovaný uživatel
http://aukro.cz/d-e-n-a-r-boleslav-chrabry-luxusni-i6674197930.html
Registrovaný uživatel
Díky. Je krásný.
Registrovaný uživatel
V nalezu z Chyste se pry objevil neznamy atyp. V publikaci denarovy poklad to neni. Mozna je to mince az z dohledavky? Je to jiz nekde publikovane? Zde na foru jsem cetl, ze byla mince probirana na prednasce, bohuzel jsem se nezucastnil. Nema nekdo aspon pribliznou informaci?
Moderátor
Minimálně jeden velmi zajímavý určitě ano. J. Lukas do konce roku předává rukopis celé publikace, kde jsou i všechny dohledávky. Tak snad brzo bude kniha na světě.
Registrovaný uživatel
jv64 napsal
Minimálně jeden velmi zajímavý určitě ano. J. Lukas do konce roku předává rukopis celé publikace, kde jsou i všechny dohledávky. Tak snad brzo bude kniha na světě.


Vyborna zprava dekuji.
Registrovaný uživatel
Rad bych ozivil tohle tema. Pridam zde 2 fotky krasnych a vzacnych minci, tzv. ptacich typu Boleslava II, ktere probehly v minulosti v aukcich. Jedna se o Cacha 94 a 96. Ta prvni je stavem trosku zvlastni, barva patiny mi uplne nesedi, 96ka je vsak skvostna. Btw neexistuje nejaka studie o techto typech? J. Lukas se v N. sbornicich zabyval mecovymi denary, tyto vsak nejspis zarazuje jinam.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
V pořádku jsou oba, rozdílná barva patiny může být i fotkou.
K ptačím typům psal S.Suchodolski, srovnával s polskými, spíš z pohledu ikonografie.
Zajímavý je téměř shodný opis na rubu.
K motivu na líci se pravděpodobně dá vztáhnout toto: https://cs.wikipedia.org/wiki/Teorie_dvou_me%C4%8D%C5%AF
Registrovaný uživatel
jen na ukázku, jak píše kolega jv64 .... tady je ukázka polského "ptačího" denáru Boleslava Chrabrého ... zajímavý je opis "PRINCES POLONIE"

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
jv64 napsal
V pořádku jsou oba, rozdílná barva patiny může být i fotkou.
K ptačím typům psal S.Suchodolski, srovnával s polskými, spíš z pohledu ikonografie.
Zajímavý je téměř shodný opis na rubu.
K motivu na líci se pravděpodobně dá vztáhnout toto: https://cs.wikipedia.org/wiki/Teorie_dvou_me%C4%8D%C5%AF


vratil bych se jeste k tomu opisu na rubu, vyskytuje se shodny i na tom vasem exemplari c. 94., Fiala ho zapisuje viz obrazek, znamena to tedy, ze nejde o korpuntule, ale ma jasny vyznam? mincovna, mincmistr? (minimalne 3 razidla, nejspis jsem videl i dalsi)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
význam může mít a nemusí. Některé věci ještě neumíme přečíst, něco jsou úplně nečitelné opisy bez zjevného významu. To je případ od případu.
Na líci bývá čitelný Boleslav. Mince jsou z doby, kdy pravděpodobně již působil v Praze Omeriz, tak by se na rubu mohl teoreticky vyskytovat.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
denar napsal
význam může mít a nemusí. Některé věci ještě neumíme přečíst, něco jsou úplně nečitelné opisy bez zjevného významu. To je případ od případu.
Na líci bývá čitelný Boleslav. Mince jsou z doby, kdy pravděpodobně již působil v Praze Omeriz, tak by se na rubu mohl teoreticky vyskytovat.


Ano, to jsou jiz dlouhe zname poznatky, ktere analyzoval jiz Fiala. Velmi zajimava je vsak rigorozni prace L. Polanskeho, ktera predstavuje nove hypotezy - napr. prirazeni nekterych slavnikovskych razeb Boleslavovi, dokonce i Vojtechova denaru. Doporucuju, velmi zajimave cteni.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, mám dotaz: Byl to skutečně C17 a ne nějaký soudobý bavorák? Nějak jsem nedokázal fotky nedoražené mince porovnat s pérovkou v Cachovi. I když, i ta je zjevně dost přibližná..

https://aukro.cz/denar-boleslav-i-929-967-cach-17-rrr-6980101053
Moderátor
Bavorská není určitě.
Spíš bych měl pochyby o pravosti ....
Registrovaný uživatel
Díky jv. Předpokládám bavorské denáry neměly ty hřeby..
Registrovaný uživatel
i ostatní denáry od tohoto prodejce byla nepovedená moderní falza
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Dobrý den! Stal se nevědomým vlastníkem této mince. Myslím, že se jedná o denár Boleslava 1. Žádám však o pomoc při hodnocení a odborném posudku.
Níže je odkaz na fotografii

https://ibb.co/gScHzc5
Moderátor
Boleslav II. (972-999), Cach 76
kde se objevil ?
Registrovaný uživatel
Přišel ke mně spolu s dirhamy a několika dalšími denáry. Podle prodejce to byl poklad
Moderátor
To zní zajímavě, ale asi to nebude z Česka ? Tipuji z Polska, nebo někde jinde na severu ?
Registrovaný uživatel
Ano to je správně. Silně na sever. Můžete mi říct přibližnou hodnotu mince a její stupeň vzácnosti
Moderátor
Není to úplně běžný typ, je vzácnější, ale mince je v horším stavu - stopa po zavěšení, korozní "puchýře", hůře vyražený. Cena by se poznala v aukci. Tipuji rozmezí 10-20 tisíc CZK, ale třeba někdo řekne jiný názor.
Registrovaný uživatel
Můžete mi říct, které aukce je lepší uspořádat?
Registrovaný uživatel
V dubnu máme online aukci čns v HK, můžeme vám ho prodat, petr1596@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Dobrý den, C122 a C123 se od sebe liší pouze zrcadlově převrácenou rukou a symboly omega a alfa na averzu. Prošel jsem hodně aukcí i další volně dostupné fotografie na netu, ale fotku C122 se mi nepodařilo najít. Když je náhodou v popisu aukce uvedena C122, jedná se vždy o C123.
Nemáte někdo odkaz na aukci s C122 nebo alespoň fotografii? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 3 4 5 6 7 8 >

Sběratel.com » Denárové období » Boleslav I., II., III.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1