Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » brazilie

Vykupminci.cz
Numisargo

brazilie

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
kdysi v počátcích přihlášení jsem se zmínil, že mimo jiné jsem se zabýval Brazilií a tak tady je malá ukázka velkých a malých kočičích očí /přezdívka prvních Brazilských známek/ pokud by byl zájem mohu vystavit další Jirka z Moravy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ehm...hezke,ale nerika se jim volske oci?do teto kategorie patri i nespocetna falsa...

https://www.google.de/search?q=bullais+brasilien&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=pLOrVfaNFMjIsQHYm6_ACg#q=erst+brasilienische+briefmarken

PDF]Fälschungen bei den ersten brasilianischen Briefmarken - na tento prispevek
kliknete..
Moderátor
velke cisla su volske oci a tie male cisla su macacie oci
_______________
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
velke cisla su volske oci a tie male cisla su macacie oci

tak přeci si někdo všiml mylného označení a mohu ujistit, že všechny vyobrazené známky jsou pravé až na 90, která je také slabě tužkou označena jako celkový padělek Jirka
Registrovaný uživatel
ještě pár albových listů staré Brazilie mám jich 80 ks Jirka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pekna klasika, maju pekne siroke strihy co nevidno
_______________
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
pekna klasika, maju pekne siroke strihy co nevidno

sbírku jsem budoval 50 let hlavně v 70 rocích kdy nikdo Brazili nesbíral a ani ji nerozuměl, u Nováků byly tyto známky v balíčcích po 10 kč ale na stará kolena si člověk nemůže všechno ponechat obzvláště když nemá žádného pokračovatele a to mám sedm vnuků. Byl jsem jeden z mála v republice, který díky materiálu jsem si mohl dovolit posuzovat pravost prvních emisí. Největší podle je u Brazilie
umět rozlišit průsvitky má jich více jak 22 druhů a to nemluvím o polohách a k tomu druhy zoubkování, papírů... Jirka z Moravy
Registrovaný uživatel
ještě malé pokračování s okrajovými známkami různých tiskáren a pár němých razítek čau JIRKA

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
gnilretniw napsal
babygulka napsal
pekna klasika, maju pekne siroke strihy co nevidno

sbírku jsem budoval 50 let hlavně v 70 rocích kdy nikdo Brazili nesbíral a ani ji nerozuměl, u Nováků byly tyto známky v balíčcích po 10 kč ale na stará kolena si člověk nemůže všechno ponechat obzvláště když nemá žádného pokračovatele a to mám sedm vnuků. Byl jsem jeden z mála v republice, který díky materiálu jsem si mohl dovolit posuzovat pravost prvních emisí. Největší podle je u Brazilie
umět rozlišit průsvitky má jich více jak 22 druhů a to nemluvím o polohách a k tomu druhy zoubkování, papírů... Jirka z Moravy


to je vzdy smutne, ze nikto nema vztah ku kvalitnym zbierkam resp. nie je pokracovatel... Ta stara Brazilia sa mi paci.
_______________
Registrovaný uživatel
i mne...
Moderátor
Mně se to taky líbí, ale už jen z čistě praktických důvodů zůstanu u své uherské divočiny a blízké exotiky!
Moderátor
Jo máš to pěkný. S průsvitkami je tady docela sranda, ale při troše praxe by se to rozlišit bezpečně mělo dát.

A cože sis nevychoval následovníka?
Registrovaný uživatel
ikanek napsal
Jo máš to pěkný. S průsvitkami je tady docela sranda, ale při troše praxe by se to rozlišit bezpečně mělo dát.

A cože sis nevychoval následovníka?

šlo to až do 25 let pak se vrhli na holky a motorky a u toho už zůstalo a vnuci jsou po otcích Jirka
Registrovaný uživatel
Třeba se k tomu vrátí...Já se vrátil taky..pauza byla 1995 - 2011...
Registrovaný uživatel
Jirka neboj sa oni časom zistia že holky su drahši koniček ako filatelia .
_______________
Registrovaný uživatel
kluci díky za povzbuzení a tady je pár dalších stránek Jirka

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ty celistvosti jsou pěkný !
Moderátor
Pavel_III napsal
Mně se to taky líbí, ale už jen z čistě praktických důvodů zůstanu u své uherské divočiny a blízké exotiky!


Ty zbieras nejaku exotiku? Smiem vediet co? Prezentujes tu len Madarsko a sukromne znamky z Ciech...
_______________
Moderátor
No, a ty přetisky, to není exotika?? :mrgreen:

Se na mě často dívali jako na exota! :twisted:
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 25. 7. 2015, 15:34. »
Registrovaný uživatel
:mrgreen: :mrgreen:
Moderátor
Ta Brazílie je nádherná. Je to i moje srdeční záležitost, neboť Brazilské volské oči patří 3. známkové zemi celého světa. Po VB a Zurichu...
Když nyní rozpouštím svoji sbírku zz, kde mám pravé známky např. Basileje, Zurichu, Scinde či obálku Moskytského pobřeží...
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Když nyní rozpouštím svoji sbírku zz


To akože naozaj? A kde?
Registrovaný uživatel
Nic proti nejstarší brazilské číslicové klasice, ale Dom Pedro II je stejně nejhezčí ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » brazilie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1