Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Brazílie a Chile

Vykupminci.cz
Numisargo

Brazílie a Chile

Moderátoři: Akir, ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Po nějaké době jsem se opět dostal k internetu a potřebuji nějaké info.
V mém Michelu se v oddílu Brazílie pod č. 708 uvádí 2 Cr šedofialová bez dalších poznámek. Ale nikde jsem nenašel zmínku o té vpravo dole. Nebo jsem opět "slepý" nebo nevidím?
U toho Chile jsem tu vlevo identifikoval snadno, ale u té vpravo - bez přetisku CORREOS - jsem opět bezradný. Tu další jsem nenašel vůbec. Stejně jako ty Salvadorské v katalogu taky hledám marně.
Můžu vás zde poprosit o rady, případně navedení na správnou cestu? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Salvador sú kolky.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
U té Brazílie záleží na průsvitce. Může to být Mi 566, 589, 604 nebo 620.
Znak Chile - jde o telegrafní známky. Velký formát je v katalogu, protože tyto byly používány i jako výplatní známky, zatímco malý formát nikoliv (ten byl pro tento účel opatřen přetiskem "Correos").
Chilská známka s portrétem na mě působí jako výstřižek z celiny; Chile si moc ve vydávání nezoubkovaných známek nelibovalo.
Salvador již byl určen, jde o kolky.
Registrovaný uživatel
Pánové, děkuji velice za vaše informace, vaše znalosti jsou obdivuhodné a moc jste mi pomohli. U té Chilské mě překvapila část perfinu. Nepředpokládal jsem, že se perfinem ochraňovaly proti zneužití i celiny. Nebo je to jinak?
Registrovaný uživatel
Dejvy, jseš "bedna" a já naprostý hlupák! U té Brazílie. Jak jsem si nemohl neuvědomit rozdíl ve značení Reis a Cruzeiro je mi záhadou. Patrně jsem měl "úplné zatmění". Chyba napravena a ještě jednou díky.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Brazílie a Chile

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1