Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Britske kolonie

Vykupminci.cz
Numisargo

Britske kolonie

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
a este pridam podla mna velmi krasnu seriu barbadosu 1966-67
podarilo sa mi ju vyhmatnut za 3 eura i s postovnym vo MVLH kvalite

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a co tak trinidad&tobago 1969?
taketo ja naozaj mozem, nazivo je este krajsia ;-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a na zaver pridam velmi oblubenu seriu vtakov z botswany 1967
tu som trosku preplatil (14 eur s postovnym za MH), no ale co uz - velmi som ju chcel ;-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na tieto si vspomínam z detských čias :) Niekde by som ich mal mať este založené. Pekné, gratulujem

jawolta napsal
a na zaver pridam velmi oblubenu seriu vtakov z botswany 1967
tu som trosku preplatil (14 eur s postovnym za MH), no ale co uz - velmi som ju chcel ;-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
dalsia polozka z wishlistu odskrtnuta -
britske salamunove ostrovy 1965 MNH za 14 libier aj s postovnym

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
jawolta, krasna seria!
_______________
Registrovaný uživatel
jj, krasna ;-)

a dalsi prirastok - dnes dosiel malawi 1971 za 12 libier aj s postovnym v MNH kvalite;

kedze som z nej potreboval iba 30t znamku (ale uz ma hnevalo na nu striehnut, lebo snad vsetky ostatne boli na ebayi, len tato furt nic, kupil som este raz celu seriu - ved za taku cenu ... ;-), zvysok serie pripadnemu zaujemcovi predam ;-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
a este jednu na dobru noc - kajmanske ostrovy 1970 - tuto mam uz dlhsie a osobne ju povazujem za jednu z najkrajsich serii britskych kolonii vobec

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Britské kolonie a mívají pěkné "dlouhé" série, ale po roce cca 1960 šla kvalita dolů a je to už odvar emisí starších, které byly tištěny ocelotiskem s krásnými rytinami. Ač je nesbírám, docela mnohé z nich obdivuji. :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 20. 4. 2012, 8:48. »
Moderátor
dracku aj ten ofset je dobry hlavne zo 60 - 70 rokov! je to uz klasika, zbieral som ich mal som ich doma vela, ale toto je beh na dlhu trat, toto sa oplati kupovat hlavne v zahranici za polovicne ceny
_______________
Registrovaný uživatel
Tak sem dám také nějakou sérii.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
A kde je u katalogového čísla druhá hvězdička :)?
Moderátor
dejvy napsal
A kde je u katalogového čísla druhá hvězdička :)?

To je varianta - chybějící hvězdička :lol: . Teď ale vážně, osobně netrvám na ** u starších známek (do roku 1945).
Moderátor
ja som to tiez tak zbieral po roku 1945 som sa snazil zbierat ** ale spred roku 1945 zbierat ** zahranicne kolonie je financna samovrazda...
_______________
Moderátor
inaksie krasna seria!
_______________
Registrovaný uživatel
jak to vidím tak budu muset v lednu vyplenit nějaký fil. obchod v Jižní Africe a pokud mně přítelkyně nezabije tak třeba něco naskenuji :D
Moderátor
a kup si aj tu vuvuzelu ci jak sa to vola...
_______________
Moderátor
Tak jestli vypleni ten obchod a ještě bude přítelkyni hrát na vuvuzelu, tak uz ho nejspíš nikdo nikdy neuvidí, pač ho tou vuvuzelou umlati a pošle na poste restante bez uvedení odesílatele někam do pralesa a na balík nalepí známky z toho obchodu...
Registrovaný uživatel
No já jel takhle vyplenit filatelie do Vietnamu, kde jsem ovšem zjistil, že ač stojí ananas korunu, tak známky jsou asi 4x dražší než stejný u nás...
Registrovaný uživatel
Spíše očekávám,že tam seženu zajímavé věci, které se sem možná ani nedostanou...třeba něco kápne za staré korespondence na farmě:-)
Registrovaný uživatel
a budu muset začít hoooodně vydělávat, když se tam dají koupit i tyto věci:
http://www.stamps.co.za/-000020.php
Moderátor
691.53 liber - no, co to je, že? To je skoro zadarmo. :)
Registrovaný uživatel
Pamatuji si, že před listopadem 1989, byly kolonie poměrně oblíbené, dost poptávané a také i drahé. Po listopadu se situace změnila, sběratelé se začali soustředit na jiné sběratelské oblasti a kolonie dost upadly. Přispělo k tomu i hledisko, kdy jsme se dostaly do sféry katalogů Michel, kde byly záznamy oproti Yvertu v některých případech podstatně nižší. Můj otec si známky vyměňoval se spoustou emigrantů a kolonií měl vždy dost, také je sbíral, ale když se rozhodl je prodat, zájem byl velký. Zbytek jsem pak prodával já a byl jsem rád, že jsem se toho zbavil, protože poptávajících rapidně ubylo.
Dnešní situaci moc neznám, ale kdo ještě známky z mých známých sbírá, ten se vrhl většinou pouze na naš region a starší sběratelé, kteří umřeli, tak bez náhrady nových adeptů.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
kolonie su samozrejme popularne a hlavne vo Velkej Britanii, hlavne ak je to v kvalite **, o Omnibusy tzv. spolocne vydania nie je az taky zaujem su to ofsetove veci, pokial je to ocelorytina tak ten dopyt bude vzdy... Michel co sa tyka kolonii ma dost veci predrazenych, pricom tych serii je na aukciach dostatok...ja som predal velku zbierku a mal som dost problem, v CR je popularne Nemecko, Rakusko, Madarsko, CSR 1918-39
_______________
Registrovaný uživatel
nevíte náhodou kolik se počítá přepočet 1 SG Libra, může to být cca 8Kč?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Britske kolonie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1