Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Britské kolonie, prosba o radu

Vykupminci.cz
Numisargo

Britské kolonie, prosba o radu

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Vážení kolegové sběratelé,
dostal jsem nabídku na koupi sady poštovních známek britských kolonií, je to úplně mimo můj sběratelský záběr a nemám potřebnou literaturu k jejich identifikaci. Chápu, že z fotografií je nemožné přesně identifikovat jednotlivé typy, ale rád bych se dozvěděl zda jde o sběratelsky zajímavou kolekci. Je tam od všeho trocha, myslím, že set může obsahovat i zajímavé a hledané známky, ale rád bych znal názor sběratelů těchto lokalit. Některé mají viditelná poškození, ale v setu je přes 2500 známek. Nechci to kupovat, abych následně prodával, ale materiál do výměny se vždy hodí...nebo kdo ví, třeba se na tyto oblasti jednou zaměřím :)
/ sbírám Německo a Rakousko /
Prodejní cena je kolem 10 tisíc, ohodnotit nedovedu... poradíte?
Lepší kvalitu fotek nemám, řazení je na přeskáčku, ale věřím, že se v tom orientujete.
Děkuji za vaše názory

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jsem pouhý laik v tomto oboru, a proto to vezmu z trochu jiného úhlu pohledu. Jaké úsilí a kolik prostředků (mimo vlastní ceny známek) by člověk musel vynaložit, aby dal dohromady takovou sbírku? Tuto otázku bych si položil a odpověď na ní bych zohlednil při rozhodování.
Registrovaný uživatel
Těžko posoudit cenu. Pro zkušenějšího sběratele to cenu 10 tisíc určitě nemá. Sice hodně známek, ale žádný skvost, spíše běžnější kolonie, vidím tam tak 20 lepších známek. Ale na aukru jsem viděl prodat i horší sestavy za víc, někdy se dějou věci, ve vhodnou dobu byste na tom mohl vydělat, v nevhodnou prodělat :-) Je tam např. padělek Mysu Dobré naděje, a ty se na aukru prodávaj dobře, protože nikdo moc neřeší, jestli je známka pravá či ne. Můj názor je, mně se těch deset tisíc zdá hodně, ale za určitých okolností to může být prodejné i za víc. Asi jsem moc neporadil :-)
Registrovaný uživatel
Je to pěkná sestava, známky se zadají být kvalitní, ale zpravidla jsou to ty (nej)levnější kusy z dané země. Cenu v tisících to určitě má, otázka je, zda na hranici pětimístné sumy. Můj osobní názor je, že nikoliv. Nicméně, žijeme v době extrémního znehodnocování CZK a pokud se Vám to líbí a udělá Vám to radost...
Registrovaný uživatel
Děkuji Vám za vaše postřehy k této kolekci.
S prodejcem jsem se domluvil na korekci ceny na 7200 Kč a za tyto peníze jí od něj koupím. Zapátral jsem na internetu a povedlo se mi sehnat katalog v pevné vazbě 700 stran: Commonwealth & British Empire Stamp Catalogue 1840-1970 z roku 2012 / podzim 2011 / za neuvěřitelné 3,95 Libry + 5 Liber poštovné. Anglický knihkupec, uvedeno použitý, ale velmi dobrý stav. Tak už je přes Amazon zaplacen a objednán. Snad tedy i dorazí :) Pokud bude průběžně co doplňovat pořídím novější verzi. Ale myslím, že mi zatím bohatě vystačí starší vydání.
Tou kopií Mysu Dobré Naděje jste si jistý? Já to takhle nepoznám, známku znám, ale posoudit nedovedu.
Dnes mne večer čeká zkoumání albumu Britských a Amerických zón v Německu po konci 2.sv. války. Pořídil jsem ho před pár dny, jestli je řazení správné tak je tam třeba kompletní Mi 1-9 DD, oba typy známek včetně podtypů a velké množství deskových vad. Je to hezky řazené včetně popisů u každé známky, ten kdo to dával dohromady byl Pan filatelista a odvedl velmi precizní práci. S tím si nějaký čas vystačím a velice se na to těším. Materiálu na přetřídění mám z oblasti poválečných zón, počátků DDR a BRD opravdu hodně, zato s časem to je horší...Podělím se aspoň o fotografie, ale dám to do jiné sekce. Na tu poválku jsem se dal teprve nedávno, ale nemohl jsem odolat. Mám se zde hodně co učit, dělení jednotlivých podtypů některých sérií je na samostatný obor filatelie ;)
Přeji všem hodně zábavy a pěkné přírůstky do vašich sbírek.
Registrovaný uživatel
Tou kopií Mysu Dobré naděje jsem si jist, i když fotka je dost rozmazaná. S velkou pravděpodobností je to Spiro padělek. Až ji budete mít v ruce, tak na internetu je dost materiálu pro posouzení. Jinak hodně padělků anglických kolonií jde poznat okamžitě podle hrubé kresby, originály ji mají mnohem jemnější a propracovanější.
Registrovaný uživatel
http://stampforgeries.com/forged-stamps-of-cape-of-good-hope-triangle-4d/
Registrovaný uživatel
Zdravím,
balíček s albem známek anglických kolonií mi dorazil začátkem týdne. V reálu jsou známky mnohem hezčí než na fotografiích, hodně z nich je navíc ještě v průhledných hawidkách.
S objednávkou katalogu: Commonwealth & British Empire Stamp Catalogue 1840-1970 /Gibbons/ 2012, byl problém. Objednal jsem 2ks, protože cena 3,95 Liber + 5 Liber za poštovné / kus, je bezkonkurenční. Prodejce nejprve zrušil objednávku druhé knihy, následně mi do 6.7.2021 měla být doručena alespoň jedna objednaná.
Balíček nepřišel... Psal jsem prodejci, odpověděl, že došlo k chybě, nakonec mi byly přes Amazon vráceny peníze za celou objednávku. Včera mi přišel email: Blíží se konec možnosti vyzvednout nedoručenou zásilku, od České Pošty. Balíček byl uložen na úplně jiné pobočce než je běžně vyzvedávám. Žádné oznámení o uložení zásilky, v historii sledování bylo, že mi byl, v den uložení, poslán email.. projel jsem historii emailů, spam i hromadné - nic. Balíček jsem dnes vyzvedl a je v něm ona ztracená kniha. Škoda, že jí odesílatel jen vložil do igelitové obálky a víc se s balením neobtěžoval. Během dopravy došlo k naražení dvou rohů tvrdé vazby, jinak je kniha úplně jako nová, jako by jí nikdo ani neprolistoval... mezitím jsem si od jiného prodejce za 30 liber i s poštovným objednal stejnou knihu, ale novější vydání 2015, ta má na doručení ještě čas. Až dorazí, tak tu z 2012 nabídnu na Aukru, je to špičkově zpracovaný katalog a starší datum vydání zde není zásadní... Těším se až se pustím do třídění zakoupených známek. Když, ale vidím o jak rozsáhlé oblasti se jedná, tak zvažuji, že se následně budu věnovat jen Německu a Rakousku, jakou tomu bylo doposud :) I když známky jsou to opravdu krásné.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » Britské kolonie, prosba o radu

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1