Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Britske kolonie

Vykupminci.cz
Numisargo

Britske kolonie

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
maniac2728 napsal
Známka Victorie z roku 1850.

Nejsem filatelista, sbírám mince, nicméně sem tam si jen tak pro radost nějakou známku pořídím,
tato mi trochu zrychlila tep, krása. ;)
Registrovaný uživatel
Viktorie na Viktorii vypadá luxusně.
Registrovaný uživatel
Známka z roku 1875 zoubkování 12 1/2 !

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
řekl bych primitivní celkový padělek pro oklamání začátečníků...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Tak to těžko , opravdu tady něco psat a něco vystavovat, tak si připadám jak hňup. Panu dokanalému se něco nezdá. Tady opravdu nemá cenu nic ukazovat. Končím. S pozdravem.
Moderátor
maniac2728 napsal
Známka z roku 1875 zoubkování 12 1/2 !

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Má ta známka průsvitku CC s korunou?
Moderátor
Tady je odkaz na jednu nabídku:

http://www.rhodesia.co.za/Item.aspx?ItemID=160

Detaily na známce jsou krásně viditelné, což se bohužel o Tvojí říci nedá.
Na Tvém místě bych se neurážel, prostě padělky má ve sbírce asi každý - někdo více a jiný jen několik. Jedině osvětou je můžeme identifikovat. Pokud by to našel znalý juryman třeba v exponátu, tak to nejenom znamená ostudu pro vystavovatele, ale také třeba vyřazení z hodnocení. A že se to už několikrát stalo mohu potvrdit.
Moderátor
no neviem, papier mi pride hrubsi a linie v kresbe tak isto... netreba sa urazat, ked mas nieco zaujimave tak to sem hod :-) ja sa rad pokocham!
_______________
Registrovaný uživatel
zde je ta fotka z odkazu Ikanka (ta je jasně pravá)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
maniac2728: Při srovnání s druhou známkou skutečně ta tvá vyhlíží jako padělek (ať už jde o méně detailně prokreslenou kresbu nebo třeba o rozdíly u písmena G). Každopádně i tak je to z mého pohledu zajímavá známka a říkám si, zda byl padělek vytvořen ke škodě pošty nebo ke škodě sběratelů :) Pokračuj dál v ukazování svých známek, rád si je prohlížím ;) A že sem tam vyplave na povrch padělek, nebo známka, kterou za padělek někdo považuje, to tě přece nesmí rozhodit (tedy pokud jsi tu známku nekupoval jako pravou za velký peníz). Také mám doma jednu známku, u níž se obávám, že jde o padělek, ale moc bych si přál, aby tomu tak nebylo (Pof. 35a, **).
Moderátor
Například já měl mezi těma svýma přetiskama padělků!! Jenže jsem dlouho nevěděl co je co, nepotkal jsem nikoho, kdo by to věděl. Třeba u Fiume a Debrecína mi bylo jasné, že je tam hromada padělků, přetisky byly dost rozdílné už na první pohled, ale nebyl tu nikdo, kdo by mi řekl která je která. Anebo jsem ho aspoň nepotkal. Pak přišlo Brno 2000 a tam jsme narazili na Bodora. To je taky důležitá vlastnost velkých výstav - člověk potká důležité lidi, které by jinak možná nepotkal, nebo jen stěží. Na Praga 1988 jsme zase potkali Hedboma. Akorát že Česká pošta teď jen úzce hledí na zisk, na filatelisty myslí jen tím, že vydávají různé blbosti a jinak na ně sere (a přitom výstava je pro poštu vždy ohromná propagace a to nejen u nás). No a navíc soudruzi z Prahe zatrhli výstavu Brno 2013 i když se daly prachy sehnat jinak, například z EU.
Registrovaný uživatel
Je to ke napodobenina škodě sběratelů a nesedí na první pohled ani způsob tisku ani razítko atd.
Dost časté staré a známé předválečné provedení padělku(asi kamenotisk) pro více většinou afrických kolonií.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Je mi jasné ,že padělků je plno. Ale štve mě, že člověk kolikrát naletí jak malej kluk. Třeba tuto známku, jsem v životě v ruce neměl, až nedávno se mi dostala do ruk a tak to dopadá.Člověk to sbírá tak dlouho a bohužel chybička. Naštěstí to nebylo za velký peníz. Jinak všem sorry, musím se pořád učit. A Dráček doufám, že pohoda, nic ve zlým. Někdy jsem jak školák. :mrgreen: :roll:
Registrovaný uživatel
Známky z roku 1897/ stav X. Ještě, že mají průsvitku. :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V pohodě...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Pěkná série z roku 1940. XX

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Konečně se mi podařilo sehnat 1882/ XX ! I pro porovnání tisku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Známka z roku 1862/ C.
Není úplně dokonalá, ale potěší chyběnka.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkné. Asi začnu sbírat něco podobného.
Registrovaný uživatel
No sice tohle nesbírám, ale z nějakých zbytkových partií běžných věcí se mi jich tu zrovna pár v šuplíku povaluje...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Helemese, modrý Mauritius :-D
Registrovaný uživatel
No taky to musím někdy přetřídit, ale není moc času. Ale i ty zbytkové věci sběratele nadchnou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Známka z roku 1863 / b. Stav X.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Píšou v katalogu, že se tahle známka používala až do roku 1890 a různé dotisky se liší hlavně průsvitkou. Co znamená to "/ b."?
Registrovaný uživatel
b- ziegelrot, cihlově červená- vydání z roku 1867. Zoubkování 14.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Britske kolonie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1