Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Britske kolonie

Vykupminci.cz
Numisargo

Britske kolonie

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
babygulka napsal
Pavel_III napsal
To jen tak, mě si nevšímejte, já si du jen namočit šos ... ;)


aha to je po vasom prdel? :mrgreen:

Ne. To až se k vám do televize dostane nový dětský (se šťouchy pro dospělé) seriál Mazalové ... :mrgreen:
To tam vždycky projde vodník Sobota a pronese tuto větu.
Registrovaný uživatel
Je zajímavé, že kdykoliv se člověk prořekne, že sbírá známky, hned se každý ptá na Modrého Mauritia :-)
Registrovaný uživatel
Frantig napsal
Je zajímavé, že kdykoliv se člověk prořekne, že sbírá známky, hned se každý ptá na Modrého Mauritia :-)


Ano, je zajímavé, že právě tato známka je tak profláklá a třeba britská guyana (nedávno též v jiném vlákně zmiňovaná), jejíž osud není o nic méně zajímavý a je i "vzácnější", je v laické obci téměř neznámá. Že by dílo romanopisců?
Registrovaný uživatel
Právě to, že je unikátní, jí podle mě na popularitě ubírá - po prodeji vždy zmizí na dlouhá léta v sejfu. Rarity, kterých jsou řádově desítky kusů (Mauritie, Inverted Jenny atd.) se častěji "točí" v aukcích, což zvyšuje jejich publicitu.
Moderátor
Frantig napsal
Je zajímavé, že kdykoliv se člověk prořekne, že sbírá známky, hned se každý ptá na Modrého Mauritia :-)

Jo, taky mám několik "modrých Mauritiů". Některé i vzácnější, všechny ovšem novější a za zlomek ceny "těch správných" Modrých Mauritiů! :twisted: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Třeba takové 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Já teda myslel spíš ty v těch uvozovkách, ale budiž. 8)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To je nějaký supervzácný lokál z divokého roku 1945?
Moderátor
To je Abony (1945) a konkrétně tuhle známku poštmistr Molnár přetiskl jen v devíti exemplářích. Asi jich víc už neměl k dispozici.
Blíže viz zde: https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/pavel-svehla-mistni-revolucni-a-osvobozenecka-vydani-na-uzemi-madarska-v-hranicich-do-1944-16243
Registrovaný uživatel
To je ovšem vzácnost prvního řádu. Už to někoho napadlo padělat?
Moderátor
No jejda!! Většina padělků je ovšem spíše napodobenina, taky i proto, že málokdo dřív věděl jak ty přetisky vlastně vypadají a i dnes, si troufám tvrdit, je povědomost ve světě minimální. Ale ono to platí pro většinu těchto přetisků po první i po druhé válce, jinak by v exponátech (si musím rýpnout) nemohly být naprosto primitivní padělky. Takže pochopitelně s atestem se to musí kupovat. I když, ten základ tam jsem koupil bez atestů a v podstatě nezkoušený, ale "bylo mi to schváleno" a atestováno. Ve "Frankujete filatelisticky?" jsem předvedl i dopis ve kterém jsem to posílal. Ten s tím mořem automatových Jindřichových Hradců. :)
Registrovaný uživatel
Po dlhšom čase pridávam niečo aj ja - konečne som dal dokopy Fiji 1938/55, všetky zúbkovania a typy podľa Michela. Niektoré sú *, iné **, dve najvyššie **. Librovka má aj spodný okraj s číslom, ktorý je skrytý v hawidke, preto sa zdá, že zúbkovanie nie je ok :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Máte pěkné albové listy ;) . O tyhle obludky se také pokouším, ale v kvalitě ražené. Ještě mi ovšem chybí (dle Michla) 11 známek :roll:. Koncovky se v této sérii dají koupit za rozumné peníze, ale některé vzácnější varianty kresby/perforace, to je běh na dlouhou trať.
« Poslední úpravu provedl(a) Frantig v 21. 3. 2014, 19:12. »
Registrovaný uživatel
vsichni jsme tady svym zpusobem maratonci....
Registrovaný uživatel
Nejlepší je Juraj VI. :) Najprv Jurko, potom Betka;) ale jinak hezké!
Registrovaný uživatel
U některých emisí se to těžko posuzuje, protože u těch prvních s "Bětkou" jenom vyměnili portrét tatínka za dcerku :D .
Moderátor
pekne!
_______________
Registrovaný uživatel
Tady je "Bětka" z Fiji (na obr. chybí 5 Sh se zlatými cihlami a 10 Sh s papájou). A je hezky vidět, jak si u půlky hodnot "vypůjčili" obraz ze starší emise s KGVI (viz příspěvek jimbopepo). Kdo by se taky pořád navrhoval s novými známkami :D .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Basutsko 1961, nova mena 100 cents = 1 rand

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Nyasko, 1963

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Zmluvný Omán (Juhovýchodná Arábia), len táto jedna séria s námetom paliem a loďky z roku 1961

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
To mám kupodivu taky. Ten Smluvní Omán.
Moderátor
babygulka napsal
Basutsko 1961, nova mena 100 cents = 1 rand


Já myslel, že jsi to rozprodal?
Moderátor
regula_jan napsal
babygulka napsal
Basutsko 1961, nova mena 100 cents = 1 rand


Já myslel, že jsi to rozprodal?


budes sa cudovat ale kompletnu zbierku Britskeho Commonwealthu som rozpredal :( a rozpredavam uz aj zbierku Umenia ale ta je uz zarezervovana pre jedneho clena tohto fora, a tieto veci zaciam zbierat od znova...
_______________
Moderátor
Tak mě napadá otázka, proč jsi to umění vlastně sbíral a proč jsi prodával BC.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Britske kolonie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1