Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Bronzová soška futbalistu (ČSR?)

Vykupminci.cz
Numisargo

Bronzová soška futbalistu (ČSR?)

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň,

neviete náhodou z akého obdobia by mohol byť tento futbalista? Myslím že už som niečo podobné videl na ťažítkach z 1. republiky no bohužiaľ nedarí sa mi to dohľadať. Rád by som vedel aký typ podstavca sa používal na tieto predmety.., možno sa mi ešte podarí vrátiť chalana na pôvodnú hraciu plochu ;)

Ďakujem vopred za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
mramor
Registrovaný uživatel
Podobné kovové sošky futbalistov sa preberali už skôr. Pasarana a aká je výška toho futbalistu? Nemá náhodou na sebe nejaké značky? Máme doma podobnú sošku a je priletovaná na mosadznom podstavci. Ale predpokladám, že ten podstavec nie je pôvodný. Zrejme to bolo ukotvené na mramorovej doske a tá sa mohla rozbiť. Ten náš futbalista má aj ulomenú časť ruky. Pôvod tej sošky však neviem určiť. Ale tak na druhej strane vidím, že takéto kovové plastiky sa niekedy vyrábali vo väčších sériach a dnes by z nich mohla byť celkom slušná zbierka.

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/kovova-soska-sportovca_post_-269797#post269797
Registrovaný uživatel
Bobinek & Tony : Dakujem za podnetnu odozvu. Ten odkaz ma velmi zaujal - Vasa soska je ozaj vydarena, patinovana, paci sa mi dokonca aj bez tej ruky. Na druhej ma zaujal podstavec z cierneho mramoru, fantasticky to ladi spolu s bronzom.
Vyska mojej sosky je 21cm , hmotnost nieco cez 1,7kg, bez signatury a naozaj je velmi podobna tym dvom z predosleho odkazu.
Kdesi v aukcii som davnejsie videl 1-2 kusy v rovnakom style a povodnom stave no za ten svet to teraz neviem najst..., pamatam si len dataciu na 1. republiku.

Este raz dakujem za prinosnu diskusiu ;)
Registrovaný uživatel
Ešte ostáva zohnať futbalku :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jadeitová futbalka... chalanisko si môže konečne zakopať.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Bronzová soška futbalistu (ČSR?)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1