Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » BURZY - Filatelie

Vykupminci.cz
Numisargo

BURZY - Filatelie

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Na inetu jsem našel informaci z roku 2005:
http://www.infofila.cz/burzy-v-kulturnim-dome-barikadniku-r-2-c-1473

Burzy v Kulturním domě barikádníků
Setkání zde v KDB organizují v podstatě tři sdružení filatelistů.
Každou středu v odpoledních hodinách je to Klub 00-10 a tato setkání začínají přibližně v 15 hodin.
Sobotní setkání, která se konají mezi 7.30 a 11.30, organizuje náš Klub 00-06 Slovan Praha.
V neděli se zde schází členové Klubu 00-01 v podobném čase. Setkání se konají po celý rok kromě prázdninových měsíců

Před několika měsíci jsem jel na blint na tu burzu v neděli a v KDB opravdu byla. Můj dotaz zní, zdali probíhají burzy i v sobotu, případně nějaký kontakt na toho kdo to má pod palcem, na koho bych se mohl obrátit. (návštěva burzy by byla příjemným zpestřením víkendové návštěvy tchýně ;) (únikem? :P )
Moderátor
V sobotu tam filatelistické burzy už nejsou. Platí pouze ta středa a neděle...
Registrovaný uživatel
A jsou každou neděli? Do Prahy jezdím cca 4 ročně na víkend a tak bych to chtěl využít.
Moderátor
raje napsal
A jsou každou neděli? Do Prahy jezdím cca 4 ročně na víkend a tak bych to chtěl využít.


V létě o prázdninách se tam filatelistické burzy nekonají, jinak snad vždy.
Registrovaný uživatel
díky
Moderátor
Sice to není burza, ale klub Alfonse Muchy v Brně provozuje kolování každý čtvrtek od cca 14:00 do 15:00 minimálně (možno domluvit i dřív nebo rozumně delší dobu). Momentálně je "na skladě" nějaký výběr Švýcarska, NSR, NDR, pár známek Austrálie (včetně australských států), něco z pobaltských států, nějaké aršíky Macaa, a Číny, Izrael a nejhezčí je asi Švédsko (moci si to dovolit, tak tady bych našel i pro sebe). A kromě toho nějaké další spíš námětové.

Nejsou to žádné pecky, většinou opravdu spíš korunové položky, ale na doplnění sbírek či něco pro radost nebo pro dítě by se i najít dalo.

Takže se přijďte klidně podívat, klub má koncelář u Měnínské brány v budově pošty Brno 1 (rohové barák naproti bráně, dole je pošta, klub je v 1. patře, nutno se zapsat u vrátného co tam sedí), ať tam nesedím sám! ;) A když se někdo bude chtít optat na nějaký ten přetisk na maďarské známce (kromě PČS1919 - to se ptejte jiných), klidně to vemte s sebou. Se na to mrknu. Ale v tom případě nebude od věci, když dáte avízo. (Myslím, že tlačítko "poslat zprávu" v nastavení by snad mělo fungovat.)
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 23. 10. 2014, 21:18. »
Registrovaný uživatel
Na stránkách klubu A. Muchy jsem se dočetl, že na stejném místě funguje i veřejná knihovna filatelistické literatury. Je to tak? Dorazil bych se případně kouknout, zda by se mi nějaké známky nehodily a něco si přitom i vypůjčit... I když jako pracující je těch 15:00 poměrně brzo...
Moderátor
Áno, knihovnu máme relativně rozsáhlou, ovšem je zpoplatněna (dle ceníku). Není to ale nijak závratná částka, spíše symbolická ... a za něco se ty knížky a katalogy kupovat musí (i když, za to výpůjčné by se asi nepořídilo skoro nic :oops: ). Když se domluvíme, tak hodina se dá posunout (počkám), pokud to teda nebude v 6 večer, to by nás vrátné/á asi vyhnal/a s pistolí v ruce. :)
Příští týden ale odcházím určitě před 16:00, mám už něco domluvenýho.
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 25. 10. 2014, 1:16. »
Registrovaný uživatel
Děkuju za info. To že je to zpoplatněné je samozřejmé. Ostatně pořád to bude výrazně levnější, než jakkoliv jinak shánět Santaeugeniu na Revoluční přetisky, do kterýho bych moc rád nahlídl... Příští týden mám rozházenej kvůli státnímu svátku, ale ten další týden (6.11.) bych to mohl stihnout i mezi těmi 14:00 a 15:00.
Moderátor
Yrjo napsal
Santaeugeniu na Revoluční přetisky

To tam máme? :shock: Esli jo, tak mi to teda ušlo! :oops:
Ale máme třeba Ercegoviče - Chorvatsko (to musím naštudovat) nebo jakýsi rumunský katalog, a tam už vím, že ani tam se neuvádí náklady u definitivních známek Oradea 1945. Zřejmě to podrobně skutečně není známo.
Registrovaný uživatel
No podle excelovského seznamu literatury v knihovně, co se dá ze stránek klubu stáhnout, tak jo... Předpokládal jsem, že to sedí.
Moderátor
Já už to taky v tom seznamu dohledal, ale rukama (a okem) mi to neprošlo. :) No a taky mne nenapadlo to hledat, to je taky fakt a možná i důvod.
Registrovaný uživatel
Pavle, nedival ses do te knihovny, zda tam ten Santaeugenia fyzicky je. At zitra nejdu zbytecne...
Moderátor
Díval - je. ;)
Registrovaný uživatel
Tak ja tam zitra mezi druhou a treti dorazim :)
Moderátor
Jsem se díval důkladněji a máme v knihovně příručku od Geofily s přetiskama z území ČR. Tam jsou dokonce i nějaká data. U některých úřednějších. Doporučuju prozkoumat. ;)
Registrovaný uživatel
Zitra prijdu vratit Santaeugeniu a rovnou bych zapujcil tu Geophilu... dorazim tak 14:30, 15:30 uz musim byt v Troubsku...
Moderátor
Neměl by být problém. Pokud tam nebudu ve 14:00, tak ve 14:10 už určitě jo (záleží na tom, která šalina mi zrovna ujede). :)
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
nevíte někdo, jak je to s burzou v HK v Aldisu? V seznamu oborů filatelii nemají napsanou, tak abych tam nešel zbytečně.
Registrovaný uživatel
Tak jsem tam v neděli byl a filatelie naprosté minimum. Kdyby to teda někoho zajímalo ;-).
Moderátor
Když už se tu tohle vlákno připomenulo, tak já připomenu pravidelné čtvrteční kolování. K výše zmíněnému teď přibylo nějaké ČSR II (1945 - cca 1983) a čisté USA, které obsahuje řadu čtyřbloků, dokonce některé s pošťákem na okraji (ZIP Code), převážně po druhé válce, ale je tam i československá vlajka, čili jsou i některé starší. A něco málo počátků New Yorských OSN.
A na cestě je něco dalšího, leč ještě nevím co.
Moderátor
Dnes jsem do kolování dostal celkem pěkný výběr různých Němecek a přidružených oblastí (bez kolonií), je tam i pár známek staroněmeckých států, víc Bavorska, Gdaňsk (ne aršíky tam nejsou), Memel, Polsko (německé) a jiná okupovaná území, spíše za první, ale něco málo i za druhé války, a končí to NSR někdy do '70 let, jestli se nepletu.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Dnes jsem do kolování dostal celkem pěkný výběr různých Němecek a přidružených oblastí (bez kolonií), je tam i pár známek staroněmeckých států, víc Bavorska, Gdaňsk (ne aršíky tam nejsou), Memel, Polsko (německé) a jiná okupovaná území, spíše za první, ale něco málo i za druhé války, a končí to NSR někdy do '70 let, jestli se nepletu.


Tak to bych se možná i přišel podívat :roll: jak, že je to s tím časem? My pracovně vytížení preferujeme pozdější hodiny...
Moderátor
Od 14:00 do ... tak oficielně do 15:00, ale obvykle odcházím později. Do 4 vcelku není problém. V zásadě věc domluvy, ale zase s rozumem. ;)
Moderátor
Ještě jsem dostal další zásilku (7,5 kg balík) ále tam toho je tolik různorodého (byť zčásti přebraného), že těžko popsat. je tam nějaké Norsko, Německo (spíš novější, často s razítkem či "razítkem" Fila /něco/, ale Briefcentrum tam jsou taky, pak nějaké Lucembursko, vč. pár trochu lepších aršíků, ČSR II, Francie, Španělsko, Kanada (i nějaké divoké sešitky a aršíky), USA (novější), spousta věcí pro námětáře (z Afriky a některých zemí Asie KLDR včetně) - ano, i kytičky tam jsou - například "Přírodní lékarna" by se dala dokladovat medem, který je na aršíku Kanady s medvídkem Pú, z Protektorátu desková čísla na novinových 5h (celé pásy) atd. Dokonce tam je i pár aerogramů z Británie (Alžběta II), což zase není úplně běžná nabídka, ale jsou čisté, neposkládané.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » BURZY - Filatelie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1