Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Byzantské mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Byzantské mince

Moderátoři: jano7B9, Misak33, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Kolegové, zdravím po delší době. Identifikace miskovitých follisů, to je jeden z nějvětších oříšků, pro numismatiky. Dokonce jsem před pár lety konstatoval, že je to někdy nemožné. Nicméně asi 2 hodiny jsem studoval tento kousek a dle mého názoru je to SEAR 2024. Latin rulers of Constantinopol, povšimněte si nápisu DESPOT na reversu vpravo od postavy panovníka. Na superstránkách https://coins.labarum.info/en/catalog/968 to je hezky vidět. :)
Registrovaný uživatel
Grammatikos - Latini: Díky :-) Také jsem se před tím na základě Lopézova tipu k latinským císařům dohrabal ke stejnému typu jako ty. Labarum jsou super stránky.
Díky moc za ten čas tím strávený.
Máme to ale zajímavý (podle mne úžasný) koníček :-D Všichni kolem mne nad tím jen kroutí hlavou a nejvíc (i když snad v dobrém) mi to dehonestuje trvale manželka :-) Můj hlavní záběr Řím vždy hodnotí slovy "a to už máme, ne? Je na tom hlava z druhé strany nějaký držklacek "

Požehnané Vánoce, hezké svátky a hodně zdraví a radosti do nového roku všem!
Registrovaný uživatel
martinvangelis - no je to krásný koníček. :) Je pravda, že se poslední době Byzanci až tak nevěnuju, asi me zmlsaly ceny mincí na aukcích před 3-6 ti lety a už se mi moc nechce ty horentní sumy dávat. A taky s jídlem roste chuť, už se člověk kouká po pěkných vzácných kusech, kde tisíce lítají. Tak uvidíme.

Tak všem přeji vše nejlepší do nového roku a spoustu hezkých zážitků s mincemi. :)
Registrovaný uživatel
Ahoj,
tak jsem si skoro po třech letech pořídil další solidus (jinak to mám podobně jako Grammaikos) a další - tj, že ceny vystoupané v posledních pár letech mne dost brzdí stejně jako to, že se dívám po lepších stavech (to tedy u mne platí pro Řím, Byzanc mám hodně okrajovou), ale radost jsem si udělal.

A zjistil jsem, že nejen miskové follisy jsou oříšek, ale i sobě podobné portrétní ražby prvních císařů, kterých je na první pohled třebas 10 a trvalo mi sakra dlouho, než jsme našel ty rozlišovací znaky. Můj nový Heraclius (610-641) se synem byl prodejcem určen jako sear 734, před 6ti lety šel na ČNS Praha jako Sear 738 a já ho určil ještě jinak:
podle jednoduché (nešperkové) koruny, volné plochy na reversu vedle kříže a znaku théta teprve za mincovnou ...AVG I théta mi vyšel Sear 742

Měl možná kdysi nějaký závěs, fotky jsou nemilosrdné, ale v reálu to sotva vidím a raduji se :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) martinvangelis v 7. 1. 2022, 15:11. »
Registrovaný uživatel
No co se týče zdražování antiky, u římských ražeb mi přijde výrazný cenový posun co několik měsíců a už déle se to nechce zastavit a to dokonce i u běžných věcí pokud jsou ve slušném stavu. Pomalu méně zdražují vzácné věci než ty relativně běžnější méně časté, o oblíbených motivech už vůbec nemluvě. : - /
Registrovaný uživatel
Krásná mince....Byzanc je sice mimo můj záběr ,ale tohle se musí líbit každýmu :)
Registrovaný uživatel
Novak21: Jo, to je s nastupem investoru. Ti chteji krasne mince a cena nerozhoduje, klidne koupi i doryvanou minci, kdyz je pekna :) Pak v aukci vidim 0/0 Hadriana za stejnou cenu jak Didia Juliana v 1/1. Je to divne..

martinvangelis: moc pekny!
Registrovaný uživatel
Pánové poradí někdo? Měď, 20-16 mm, 1,4 gramů. Druhá strana je hladká. Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, Byzanc sbírám jenom tak okrajově, na zlaťáky nemám. Tady jsou samé krásné mince, tak něco horšího. Pomůže mně někdo s určením? Je to Heraclius, Tiberius II., asi nějaká přeražba? Rozměry 39 x 27 mm, váha 8,3 g.
Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já myslím, že je to určitě Hraclius SEAR 804. Zajimavé na tomto kousku je ta horší kvalita a nepravidelný tvar střižku na to, že je to 2. rok vlády, kdy ty mince byly ještě většinou v ucházející kvalitě.
https://coins.labarum.info/en/catalog/349?cid=3396
Registrovaný uživatel
Díky za pomoc při určení, mně se hlavně líbil na rozdíl od ostatních ten zajímavý střižek, mince byla proto levná.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11

Sběratel.com » Antické mince » Byzantské mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1