Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antické mince » Byzantské mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Byzantské mince

Moderátoři: Misak33, smith, tenzor.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Kolegové, zdravím po delší době. Identifikace miskovitých follisů, to je jeden z nějvětších oříšků, pro numismatiky. Dokonce jsem před pár lety konstatoval, že je to někdy nemožné. Nicméně asi 2 hodiny jsem studoval tento kousek a dle mého názoru je to SEAR 2024. Latin rulers of Constantinopol, povšimněte si nápisu DESPOT na reversu vpravo od postavy panovníka. Na superstránkách https://coins.labarum.info/en/catalog/968 to je hezky vidět. :)
Registrovaný uživatel
Grammatikos - Latini: Díky :-) Také jsem se před tím na základě Lopézova tipu k latinským císařům dohrabal ke stejnému typu jako ty. Labarum jsou super stránky.
Díky moc za ten čas tím strávený.
Máme to ale zajímavý (podle mne úžasný) koníček :-D Všichni kolem mne nad tím jen kroutí hlavou a nejvíc (i když snad v dobrém) mi to dehonestuje trvale manželka :-) Můj hlavní záběr Řím vždy hodnotí slovy "a to už máme, ne? Je na tom hlava z druhé strany nějaký držklacek "

Požehnané Vánoce, hezké svátky a hodně zdraví a radosti do nového roku všem!
Registrovaný uživatel
martinvangelis - no je to krásný koníček. :) Je pravda, že se poslední době Byzanci až tak nevěnuju, asi me zmlsaly ceny mincí na aukcích před 3-6 ti lety a už se mi moc nechce ty horentní sumy dávat. A taky s jídlem roste chuť, už se člověk kouká po pěkných vzácných kusech, kde tisíce lítají. Tak uvidíme.

Tak všem přeji vše nejlepší do nového roku a spoustu hezkých zážitků s mincemi. :)
Registrovaný uživatel
Ahoj,
tak jsem si skoro po třech letech pořídil další solidus (jinak to mám podobně jako Grammaikos) a další - tj, že ceny vystoupané v posledních pár letech mne dost brzdí stejně jako to, že se dívám po lepších stavech (to tedy u mne platí pro Řím, Byzanc mám hodně okrajovou), ale radost jsem si udělal.

A zjistil jsem, že nejen miskové follisy jsou oříšek, ale i sobě podobné portrétní ražby prvních císařů, kterých je na první pohled třebas 10 a trvalo mi sakra dlouho, než jsme našel ty rozlišovací znaky. Můj nový Heraclius (610-641) se synem byl prodejcem určen jako sear 734, před 6ti lety šel na ČNS Praha jako Sear 738 a já ho určil ještě jinak:
podle jednoduché (nešperkové) koruny, volné plochy na reversu vedle kříže a znaku théta teprve za mincovnou ...AVG I théta mi vyšel Sear 742

Měl možná kdysi nějaký závěs, fotky jsou nemilosrdné, ale v reálu to sotva vidím a raduji se :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) martinvangelis v 7. 1. 2022, 15:11. »
Registrovaný uživatel
No co se týče zdražování antiky, u římských ražeb mi přijde výrazný cenový posun co několik měsíců a už déle se to nechce zastavit a to dokonce i u běžných věcí pokud jsou ve slušném stavu. Pomalu méně zdražují vzácné věci než ty relativně běžnější méně časté, o oblíbených motivech už vůbec nemluvě. : - /
Registrovaný uživatel
Krásná mince....Byzanc je sice mimo můj záběr ,ale tohle se musí líbit každýmu :)
Registrovaný uživatel
Novak21: Jo, to je s nastupem investoru. Ti chteji krasne mince a cena nerozhoduje, klidne koupi i doryvanou minci, kdyz je pekna :) Pak v aukci vidim 0/0 Hadriana za stejnou cenu jak Didia Juliana v 1/1. Je to divne..

martinvangelis: moc pekny!
Registrovaný uživatel
Pánové poradí někdo? Měď, 20-16 mm, 1,4 gramů. Druhá strana je hladká. Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, Byzanc sbírám jenom tak okrajově, na zlaťáky nemám. Tady jsou samé krásné mince, tak něco horšího. Pomůže mně někdo s určením? Je to Heraclius, Tiberius II., asi nějaká přeražba? Rozměry 39 x 27 mm, váha 8,3 g.
Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já myslím, že je to určitě Hraclius SEAR 804. Zajimavé na tomto kousku je ta horší kvalita a nepravidelný tvar střižku na to, že je to 2. rok vlády, kdy ty mince byly ještě většinou v ucházející kvalitě.
https://coins.labarum.info/en/catalog/349?cid=3396
Registrovaný uživatel
Díky za pomoc při určení, mně se hlavně líbil na rozdíl od ostatních ten zajímavý střižek, mince byla proto levná.
Registrovaný uživatel
Jen zde vložím pro zajímavost drobné varování před výskytem 2 falešných solidů z poslední doby
Při bližším pohledu lze zjistit,že jim něco chybí,či naopak přebývá-ačkoli kov i hmotnost jsou o.k.

Obr.
Leo I. ..(457-474)
balkánská dílna

1)-mince prodaná včera(570 eur)
2)-databáze forumancientcoins.com - (fake)
3)-mince z aukra (12.700)
4)-databáze ForgeryNetwork - č.3548 ...šipky jsem si tam kdysi dal já :)

Theodosius II...(402-450)
indická dílna

5)-mince prodána (385 eur)
...retrográdní N místo H ve jménu císaře..
6)-databáze forumancintcoins.com - (fake)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky, Lopézi, tu první z aukra jsem už někdy loni či před loni také odhalil. Je to myslím ta stejná vždy ji někdo koupí a o pár měsíců později stejně se ziskem prodá. Neseděla mi spíš citem a následně i srovnáním s forumanciencoins.
Registrovaný uživatel
Ahoj všem,
mám opět prosbu-dotaz.
Mám tu tento v opisu a u hlavy nedoražený tremissis. Je popsán sice jako Heraclius. Vzhledem k horšímu obrazu a tomu, že čtu dn C.....NuS PP AV, tak předpokládám, že to bude Constans II - Sommer 12.35 A nebo jeho nástupce Konstantin IV. Sommer 13.11.

U Sommera je napsáno něco ve smyslu, že obrazy obou jsou stejné, jen K.IV ho má hrubší, horší a zadní strana hlavy je vyšší nebo tak něco. To je zrovna ta nedoražená část. Tak co byste řekli? Já to na 80% stejně odhaduji na (jistě běžnějšího) Constanta II.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě k dotazu výše - Sommer uvádí, že oba panovníci mají ten shodný tremiss (můj má váhu 1,42 g) - jak jsem psal.
Nejsem si ale jistý, zda Sear nemá pro Constanta (aspoň tak je to na wildwinds) jen semis a tremis s hodně jiným obrazem ze Syrakus zatímco všechny ostatní tremissy řadil Konstantinovi IV. Co vy na to? Lopézi?
Registrovaný uživatel
Nikdo si netipne, zda do je Constans II. nebo Konstantin IV?
Podle mě to mají problém roylišit i na aukcích.
C.II. https://www.acsearch.info/search.html?term=constans+II.+12.35&category=1-2&lot=&date_from=&date_to=&thesaurus=1&images=1&en=1&de=1&fr=1&it=1&es=1&ot=1&currency=usd&order=0
K.IV. https://www.acsearch.info/search.html?term=Constantine+IV.+13.11&category=1-2&lot=&date_from=&date_to=&thesaurus=1&images=1&en=1&de=1&fr=1&it=1&es=1&ot=1&currency=usd&order=0
Registrovaný uživatel
Tohle období je už trochu mimo můj záběr ,ale tipnul bych to na Konstantina IV......Pořád je to ,ale jen tip ....vycházím jen z porovnání fotek ,bez hlubších znalostí.

https://www.cgbfr.com/constantin-iv-heraclius-et-tibere-tremissis-tb-,bby_402810,a.html
Registrovaný uživatel
jsem z toho fakt jelen. Čím dál víc neví. Jasný Konstantin IV má úzkou vysokou hlavu, nic moc styl. Jasný Constans má naopak širší hlavu s více povedenými detaily. Pak je ale plno mincí vč. té mé někde mezi.
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny, byzantské mince sbírám jenom okrajově jako pokračování antického císařského Říma. Ale jsou také zajímavé. Pro zajímavost foto - 3/4 follis Tiberius II. Constantine SB 432 :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Dick V v 10. 2. 2024, 18:46. »
Registrovaný uživatel
Kolega si koupil dnes na Sběrateli pár mincí , většinu sem mu podařilo určit , ale tady neví.Za mě jasná Byzants -7.-10. Stol .Ale není to úplně oblast mého zájmu , tak mu víc neporadím .Dokázal by někdo blíže určit ? Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11

Sběratel.com » Antické mince » Byzantské mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1