Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o mincích » Čajovna

Vykupminci.cz
Numisargo

Čajovna

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Filozof napsal
V čirých prachovnicích? Ty vidíč 2x? Nepi tolik! :-))
V temnu je - je v zavřené skříňce.


To jsem zase nepochopil já, vidím celkem dobře, brýle nenosím a vidím prachovnici z čirého (bezbarvého) skla ...


?? "...prachovnicích..." je množné číslo - tedy nejméně 2. Já sem ale dal fotku jen jedné. Musíš tedy vidět 2x! :-)
Registrovaný uživatel
Hurley napsal
Filozof napsal
Hurley
Moc jsem nepochopil, co jsi chtěl říci. Argentince někdo zkazil, že zalévají čaj mlékem? Kdo? Kdy?

Tak pokud chceš vést diskusi v podobném duchu, ve kterém jsi ji vedl, připrav se na to, že tak budou činit i ostatní. Psal jsi o tom, že je Evropané zkazili tím, že zalévají maté vodou. Nu a já ti předložil protiargument.
Znovu opakuju, maté s mlékem je alternativní způsob přípravy, který se tedy pravděpodobně vyskytuje spíše v Argentině a to ještě jak kdo. Tradiční způsob je vodou a také je nejrozšířenější. Nebo mi stále jako kolovrátek budeš tvrdit opak? Tedy i v Paraguayi všichni mlékem?

Spíše mi připadá, že jsi se chtěl jako "vševěd" zapojit do diskuse, kategoricky jsi zablábolil:
Filozof napsal
Yerba maté se hlavně má zalévat mlékem, nikoliv vodou!! Nikdo ho tam s vodou nepije - osobní informace.

ale realita je taková, že o tom moc nevíš a nedopadlo to vůbec dobře..


No - pokud hodláš pokračovat osobními invektivami, se mnou nepočítej.
Abych tedy byl přesný, trvám na tom, že v Argentině před 6 lety (ok - možná se to za poslední roky změnilo - může být) nemyslitelné, zalévat V KALABASE - vodou. A poté, co jsem to zkusil už vím proč. :-)

Pro šťouraly - ano, přiznávám, úplně všech jsem se v Argentině neptal. A logicky - nemohu vyloučit, že má někdo lokální zkušenost jinou.

A už mne to nebaví - jde o prd a může mi být fuk, co si kdo o Argentině myslí. Ztráta času pro všechny.
Registrovaný uživatel
TONY-KK napsal
Hurley, bohužiaľ on Filozof by si mal občas tvdo zahryznúť do jazyka pokým tresne nejakú somarinu a svojim poučovaním nebude ostatným členom úplne na smiech. Všimnite si jeho niektoré príspevky, ktoré končia takým ironickým dodatkom, že bolo načase opustiť tieto končiny a presťahovať sa do normálneho sveta. Pravdaže sme sa okrem toho dozvedeli, že niet postihnutejšej rodiny okrem jeho a ako tvrdo finančne dopadol. Predpokladám, že na vine boli len tí druhí a nie on. Pokiaľ som pochopil jeho príspevky, tak žije vo Švajčiarsku a je momentálne nezamestnaný a pravdaže vlastné auto má za hranicami v Nemecku, lebo ho nesmie používať v mieste bydliska. Čo je fantazmagória a čo skutočnosť, to nechám na zvážení ostatným. Normálny súdny človek by asi také informácie nezverejňoval na fóre. Niekto má možno potrebu sa prezentovať aj takým spôsobom.
V prvom rade chcem povedať, že každý z nás občas urobí nejaký lapsus, uvedomí si to a dokáže sa druhému i ospravedlniť a sú takí, ktorí si to neuvedomia a svoje názory budú druhým vnucovať hlava-nehlava.


A víš, co je tady nejlepší? Že tu nenarážím na příspěvky, jako je tento Tvůj.

Pokud jde o zveřejňování informací - "normální" člověk by je možná nezveřejňoval. Já - starý trouba - byv otázán, jsem po pravdě a otevřeně odpověděl. V Čechách asi nezvyklé, že?
Takže naposledy: nikomu jsem tyto informace nevnucoval. Je to lež. Byl jsem na ně dotázán. Jakmile se to začalo (proti mé vůli) rozlézat, odkázal jsem to vše do soukromého mailu, protože pochybuji, že na sběratelském serveru někoho zajímají podrobnosti o nějakém Filozofovi.
Rač dohledat. Dále - prosím - kritizuj jen to, co se skutečně stalo. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Ruku na srdce, s touto útočnou debatou jsi začal ty, tak se hoď do klidu, příště si odpust kategorická prohlášení s vykřičníky a nesnaž se i z tohoto vlákna dělat válečnou zónu, nikdo tu na to není zvědavý.
Registrovaný uživatel
Aktuálně dozásoben a tak mám opět chvíli co pít ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
V podobných pytlících nakupujeme rýži :D
Registrovaný uživatel
Maté má nevýhodu, že ta spotřeba je fakt velká, proto občas musím koupit doslova pytel :D
Ještě existuje 2kg pytel (Pajarito), ale tahle paraguayská značka je už opravdu pro náruživé :)
Registrovaný uživatel
Tož to aby sis koupil na sezonu celý kontajner :D

Zrovna ke mně přišel kocourek a začal mi pít z misky tajwanský oolong Ali Shan :D
Registrovaný uživatel
To je tak, vy čajaři své nápoje často pijete z nádobek, které velmi připomínají kočičí mističky :D
Registrovaný uživatel
Tak to víš, musíš vychovávat novou generaci čajomilců :D Toto je můj žák - mistr Rinzai.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pěkné "ninja" zbarvení ;)
Moderátor
ja som nikdy mate nepil, cital som cestopisy Hanzelku a Zikmunda a tam popisuju, ze su na nej zavisli :-), je to pravda? Resp. mate popijaju pri kazdej prilezitosti.
_______________
Registrovaný uživatel
Fyzickou závslost na čaji jsem u nikoho nevypozoroval. Studii, která by její možnost vyvrátila však neznám.
Piju čaj ca 25 let - ca 3 litry denně. Přesto mi nedělá problém (fyzicky) bez čaje třeba 14 dnů být (dovolená ap.). Proto myslím, že čaj fyzickou závislost nevyvolává.
Registrovaný uživatel
Já si tuhle koupil v antiku jednu z jejich knih Tam za řekou je Argentina, ale ještě jsem ji nečetl, musím se teď prokousávat převážně velmi odbornou literaturou. Ale něco na tom asi bude, závislost se dá vypěstovat na lecčems.

Já třeba vůbec závislý nejsem, mám to pod kontrolou, můžu kdykoliv přestat, když nemám maté den, jen se potím, třesou se mi ruce a hryžu si nehty :lol:

Ale vážně, pravda je taková, že jsem občas líný si ho připravit a tak ho nepiju každý den. Jednou jsem si připravil maté dvakrát za ten den a to bych opravdu nedoporučoval, tein mi dal hodně zabrat, pořád jsem se vrtěl na židli a srdce mi bušilo o106 :)

Takže i u maté platí "všeho s mírou".
Registrovaný uživatel
http://www.yerba-mate.cz/zavislost-na-yerba-mate
Registrovaný uživatel
Tak jistou psychickou závislost na čaji nemohu popřít, protože ta příjemná pohoda při popíjení je zkrátka natolik uklidňující, že ji člověk musí neustále vyhledávat a opakovat. Fyzická závislost ale opravdu ne, také jsem občas byl v situaci, kdy jsem čaj nepil několik dní a žádný třes, neklid či jakékoli jiné fyzické projevy jsem nepozoroval, dokonce jsem si na čaj ani nevzpoměl.
Moderátor
Filozof napsal
Fyzickou závslost na čaji jsem u nikoho nevypozoroval. Studii, která by její možnost vyvrátila však neznám.
Piju čaj ca 25 let - ca 3 litry denně. Přesto mi nedělá problém (fyzicky) bez čaje třeba 14 dnů být (dovolená ap.). Proto myslím, že čaj fyzickou závislost nevyvolává.


dakujem za info! Ospravedlnujem sa Ti za moj prispevok v Tlacharni. Vcera som bol trosku mimo, nasrali ma v praci. To ako sa mame dnes je vsetok dosledok z minulosti a aj z doby, v ktorej zijeme.
_______________
Moderátor
Filozof napsal
Fyzickou závslost na čaji jsem u nikoho nevypozoroval. Studii, která by její možnost vyvrátila však neznám.
Piju čaj ca 25 let - ca 3 litry denně. Přesto mi nedělá problém (fyzicky) bez čaje třeba 14 dnů být (dovolená ap.). Proto myslím, že čaj fyzickou závislost nevyvolává.

Zavislost na kofeinu je samozrejme popsana v mnoha studiich..
Caj pochopitelne neni ani jediny, ani nejbohatsi zdroj (navic narozdil od kafe obsahuje mnoho dalsich jednoznacne prospesnych latek).
Ja jsem si napriklad vsiml, ze v lete piju mnohem vic kofoly nez v zime (ano, opravdu mi chutna.. :mrgreen: ). A v lete piju caj minimalne.. je to nahoda?
Moderátor
Hurley: taky tu knizku mam, plus dalsi od H&Z, nedavno zemrel deda a kupodivu mne bylo umozneno odnest si vsechny knizky, co se mi libily.. samozrejme se chystam ze si ji nekdy prectu, ale fakt nevim kdy :)
Registrovaný uživatel
Čaj osvěží i v létě, takže popíjím celoročně v podstatě ve stejném množství. Nosím si kolikrát čajovou soupravu i na večerní návštěvy k sousedům na chatě. Oni srkaj víno a pivo, kacuro čaj :D Zatímco oni nad sebou postupně ztrácí kontrolu, sedím tam jako pozorovatel a sleduji, jak se z lidí stávají mátohy :D
Registrovaný uživatel
babygulka napsal
dakujem za info! Ospravedlnujem sa Ti za moj prispevok v Tlacharni. Vcera som bol trosku mimo, nasrali ma v praci. To ako sa mame dnes je vsetok dosledok z minulosti a aj z doby, v ktorej zijeme.


Není zač. A omluva se přijímá, není však nutná. Nejsem háklivý. (Jen se těžko vyrovnávám s nelogickými příspěvky.)
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Zavislost na kofeinu je samozrejme popsana v mnoha studiich..
Caj pochopitelne neni ani jediny, ani nejbohatsi zdroj (navic narozdil od kafe obsahuje mnoho dalsich jednoznacne prospesnych latek).
Ja jsem si napriklad vsiml, ze v lete piju mnohem vic kofoly nez v zime (ano, opravdu mi chutna.. :mrgreen: ). A v lete piju caj minimalne.. je to nahoda?


Pozor - na kofeinu ano. Na teinu je to něco jiného. I když chemické složení má stejné, působí zcela jinak!
Registrovaný uživatel
V létě klasicky zelený a bílý, v zimě černý - jak jinak...
Ale já osobně piju dost černý i v létě. (I když se pak potím...)
Registrovaný uživatel
kacuro, tenzor
Děláte si v létě i domácí ledový čaj?
Registrovaný uživatel
Ledový přímo ne, popíjím horký čaj i v létě, pouze pokud udělám větší množství čaje a musím od něj odejít a nechat ho vychladnout, tak holt to pak vypiji studené, ale to už pak samozřejmě degraduje chuť.

Dneska jsme byli v Praze a mimo jiné jsme zašli na jídlo do asijské restaurace, kde jsme si k jídlu (vynikajícímu) objednali jasmínový čaj za 30,-. Každý dostal svou konvičku (asi 0,4-0,5 l) s výtečným čajem, který nám po náročném dni přišel k chuti. Za tu cenu lepší než v čajovně ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 > »

Sběratel.com » Pokec o mincích » Čajovna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1