Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Carte Universelle Du Commerce - Pierre Du Val

Vykupminci.cz
Numisargo

Carte Universelle Du Commerce - Pierre Du Val

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Může mi prosím někdo zkušenější poradit?
Foto je pouze ilustrační a mapu bych rád prodal nějakému zájemci.

Ilustrující hlavní obchodní námořní trasy 17. století

První stav vzácné mapy světa Pierre Du Val ze 17. století, ilustrující nejdůležitější světové obchodní cesty v polovině 17. století.

Du Valova mapa je postavena na rovinné projekci a ilustruje vědecký přístup ke kartografii, který poté prosazují Francouzi, bez ozdob, které jsou ve prospěch v Nizozemsku. Mapa ukazuje svět známý v polovině 17. století, včetně mnoha velkých kartografických mýtů tohoto období, včetně

Ostrov Kalifornie
Terre de Iesso, zasahující téměř do Ameriky
Anianské úžiny
Severozápadní chodba
Neznámý jižní kontinent a neúplné mapování Austrálie a Nového Zélandu
Úzká Magellanova úžina, Úžina LeMaire a Browerův průchod, mezi Jižní Amerikou a mýtickým antarktickým pobřežím.
Mapa identifikuje trasy do az „Indies Occidentales“ a „Indes Orientales“, přičemž na každé trase jsou zobrazeny malé plachetnice. Jak poznamenal Shirley, zobrazené trasy jsou ty, které používají francouzské a anglické lodě, spíše než jižnější cesty přes Indický oceán a poté na sever, upřednostňované Holanďany.

Mapa Du Val je možná nejpozoruhodnější pro své fascinující vyobrazení „Terres Ant-Arctiques dites Australes et Magellaniques et Inconnues“ zachovávající většinu mýtických informací, které byly běžnější na mapách 16. století, včetně míst popularizovaných Marcem Polom, jako například Království Psitac (zkratka pro Psitacorum, zemi papoušků), Beach, Lucac a Maletur (království Malaiur nebo Malajci, které umístil Marco Polo na jihovýchodním konci Malajského poloostrova).

Na obrysech New Holland jsou označena jména pobřeží objevená Holanďany. Du Val byl v té době jedním ze zastánců francouzského objevu Austrálie před rokem 1606. Na jednu ze svých dalších světových map tohoto období přidává následující poznámku k neúplnému australskému kontinentu: „ou l'an 1504 aborda Ie nomme GonneviIle qui en ramen a en Normandie Essonier [sic], fils du Roy d'Arosca“ (kde v roce 1504 přistál Gonneville, který odtamtud přivezl Essoniera, syna krále Aroscy.) I když není výslovně zmíněn Gonneville, zdá se, že mapa Du Val byla ovlivněna tehdy aktuálním příběhem francouzských objevů na jižní polokouli průzkumník jménem Gonneville v roce 1504. Francouzský průzkumník kapitán Binot Paulmyer de Gonneville tvrdil, že objevil jižní kontinent v roce 1504.Alexander Dalrymple a expanze britského obchodu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zmetekk napsal
Může mi prosím někdo zkušenější poradit?

Já jsem nějak nepochopil, co chceš poradit? :roll:
Registrovaný uživatel
Komu a za kolik mu to má prodat 😄
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antikvariát » Carte Universelle Du Commerce - Pierre Du Val

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1