Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Cartes Maximum

Vykupminci.cz
Numisargo

Cartes Maximum

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Abych se přiznal, nevím, zda to spíš nepatří do Filokartie.

Dvě vánoční analogické pohlednice

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Asi jsem lama, ale ani po přečtení návodu se mi sem obrázek vložit nedaří...
Registrovaný uživatel
:shock:
Já tam nic nevidím
:roll:
Registrovaný uživatel
Druhý pokus z jiného prohlížeče.

Dvě vánoční analogické pohlednice

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Správně-analogická pohlednice.Cartes maximum musí vypadat jinak.Ale jinak moc pěkné.
Registrovaný uživatel
Toto je dobrá příležitost, nechám se poučit. V čem se liší analogická polednice se známkou a razítkem od cartes maximum? Miluji grafiku, ale zrovna v tomto trochu tápám. Díky. Ondra
Moderátor
U Cartes maximum má být ilustrace v co největší shodě s motivem na známce , ale nesmí být stejná! Proto třeba jsou různá CM-ka (i naše) past na filatelisty a jejich peněženky.Takovéto ,,CM" jsou v exponátech na výstavách adepty na tvrdou srážku bodů.
Registrovaný uživatel
Aha, díky moc za vysvětlení. Připadá mi, že většina jakýchsi "CM", které jsem viděl, toto nesplňuje.
Moderátor
odedek napsal
Aha, díky moc za vysvětlení. Připadá mi, že většina jakýchsi "CM", které jsem viděl, toto nesplňuje.

Správný postřeh.A ještě k razítkům.I ty mají mít vztah k obrazu.Dejme tomu ta první pohlednice-razítko Boží dar.No budiž.Jsou tam jesličky a teta nese chleba (boží dar) Ježíškovi. U druhé pohlednice je sánkovačka na kopci za Hrusicemi a tak razítko je úplně mimo misu.Tudíž všecko špatně. :roll:
Moderátor
Třeba takto:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pavli, běž spát a nepiš tady bludy.
Moderátor
Nebo takto:
no Dejvy nebývá z CM nadšený :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
dejvy napsal
Pavli, běž spát a nepiš tady bludy.

Neštvi, tak to je a idu spat. ;)
Moderátor
1) Analogická pohlednice = cartes maximum (dle odborné literatury naší i zahraniční)
2) Ilustrace na pohlednici může být shodná s ilustrací na známce; není povolena reprodukce známky na pohlednici
3) Obě vánoční pohlednice jsou CM - u razítka je kladen důraz na místní shodu; motivem obou CM jsou obrázky Josefa Lady, které se fyzicky mohly na Božím Daru vyskytovat
Moderátor
Rozměry obrazové pohlednice musí splňovat normy světové poštovní úmluvy (maximálně 120 x 170 mm, minimálně 90 x 140 mm) a obraz musí tvořit alespoň 75 % její plochy. Ilustrace by měla být v co možná největší shodě s motivem známky, případně alespoň s jedním, je-li obrazových motivů více. Nesmí se použít obrazová pohlednice zobrazující známku. Obraz razítka a jeho místo, název poštovního úřadu, by měly mít úzký a přímý vztah k námětu obrazu poštovní známky a pohlednice, vztah časový, místní nebo námětový. Razítko musí mít datum z doby platnosti známky, co nejblíže k datu jejího vydání. Běžné denní razítko na místopisných pohlednicích by mělo mít podávací poštu z vyobrazeného místa, na uměleckých pohlednicích se sídlem galerie, na propagačních pohlednicích s datem konání akce atd.
Moderátor
Vyrozuměla jsem a byla jsem teda všemi byta za chybnou formulaci?Kurňa to jsi první kdo mně to vyvrací a nic neřekneš?Šest roků slyším to co jsem napsala a tedˇ je to vlastně všecko jinak?Tak z toho jsem teda blbka a fakt půjdu spat.
Moderátor
pavlinka napsal
Rozměry obrazové pohlednice musí splňovat normy světové poštovní úmluvy (maximálně 120 x 170 mm, minimálně 90 x 140 mm) a obraz musí tvořit alespoň 75 % její plochy. Ilustrace by měla být v co možná největší shodě s motivem známky, případně alespoň s jedním, je-li obrazových motivů více. Nesmí se použít obrazová pohlednice zobrazující známku. Obraz razítka a jeho místo, název poštovního úřadu, by měly mít úzký a přímý vztah k námětu obrazu poštovní známky a pohlednice, vztah časový, místní nebo námětový. Razítko musí mít datum z doby platnosti známky, co nejblíže k datu jejího vydání. Běžné denní razítko na místopisných pohlednicích by mělo mít podávací poštu z vyobrazeného místa, na uměleckých pohlednicích se sídlem galerie, na propagačních pohlednicích s datem konání akce atd.

Tohle je v pořádku ;)
Moderátor
Můžeš mně tedy říct, proč mně jurymani a taky třeba Jankovič řekli, že takzvaná CM třeba od té naší pošty ani nezkouším dát na list, protože jsou špatná? To teda všichni blbě pochopili formulaci:Nesmí se použít obrazová pohlednice zobrazující známku?A proto Slováci a jiní dělají ty svoje CM jinak?
Moderátor
Třeba tak?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
K prostudování mohu zapůjčit třeba sborník přednášek "Aspekte zum Aufbau Thematischer Sammlungen" vydaný BDPh, kde je problematika CM rozebrána celkem slušně včetně mnoha názorných příkladů :lol:.
Moderátor
pavlinka napsal
Můžeš mně tedy říct, proč mně jurymani a taky třeba Jankovič řekli, že takzvaná CM třeba od té naší pošty ani nezkouším dát na list, protože jsou špatná? To teda všichni blbě pochopili formulaci:Nesmí se použít obrazová pohlednice zobrazující známku?A proto Slováci a jiní dělají ty svoje CM jinak?

To by bylo na dlouhou diskusi; momentálně je čas nepříznivě nakloněn (na rozdíl od jiných ráno brzo vstávám).
Moderátor
To je pěkné ale žádný Aspekte z BDPh se mnou nemluvil o tom, jak to má byt.Držím se tohoto:Ilustrace by měla být v co možná největší shodě s motivem známky, ne však shodná. No vidím to jednoznačně.Vezmeš si pod pažu ten sborník a v rámci přednášek na Národní ve Vysokém Mýtě vystoupíš a vysvětlíš všem přítomným jurymanův, že doteďka asi všichni blbli Pavlínce a nejenom jí hlavu.Jsem zvědavá co z toho vyleze.
Moderátor
Pro ostatní: my se nehádáme, ale jen diskutujeme :D a zítra (teda dnes) Dejvy jede na burzu do Žiliny.Tak dobrou noc! :D
Registrovaný uživatel
Díky Pavlínko za první obrázek, připomnělo mi to můj domov (i když nevím, jestli zrovna tuto kytku jsem někdy viděl). Snad tu na jaře v ještědských horách najdu něco podobného, i na podzim tu bylo pěkně. Promiňte mi off-topic, trochu mě to dojalo. Ondra
Moderátor
Pro Odedek:to mě těší :) a nejen pro tebe, ale i pro ostatní a hlavně Koblihu-všem se nesmírně omlouvám za bludy zřejmě způsobené hodinami před půlnocí a ze nesmysly, které jsem uvedla ve svých příspěvcích.Ano. Máte krásná CM přesně podle regulí a tak jak mají vypadat.Vysvětlení:
1.Jak citoval regule Dejvy a jak jsem potom napsala pravidla já, tak obraz na pohlednici musí být v co největší shodě.Tudíž-jak by řekl právník-mohou být i shodné, protože co není zakázáno, je povoleno.Smysl tohoto, že se díváme na stále stejný obrázek jen zvětšený, jaký je na známce nechám na pozorovateli.
2.Když jsem na svých prvních dvou výstavách takové CM použila, bylo mně doporučeno je ihned vyhodit (měla jsem to i v zápisu od jurymanů), protože nesplňují regule pro vystavování těchto věcí.V regulích FIP pro maximafilii je taktéž ale uvedeno:obraz v co největší shodě a opět bez mnou zmíněného ,, nesmí být stejné".
3.Při rozhovorech s vy stavovateli a jurymany u exponátů, jsem vždy dostala odpověď ,, Tak toto určitě ne!", nebo po slovensky:,,To veru ani nězkúšaj".
4.Jelikož mám doma asi 300 CM, tak kvůli bodu 2, jsem asi 200 vyhodila, protože prostě byla podle všech nepoužitelná.
5.Musím je sakra pohledat, kde jsou, protože jsou tyto CM dobrá a nic jim není.
6.Na Národní do Vysokého Mýta přihlašuju 2 exponáty a jsem ráda, že je tam tedy mohu (ikdyž v malé míře) použít.
7.Jestli mně tam na to řekne kdokoliv že to tam nemá být, osobně chytnu Dejvyho i s jeho "Aspekte zum Aufbau Thematischer Sammlungen" vydaný BDPh a vysvetlí jim, že mně celá léta vykládali bludy.
8.V poslední době jsem viděla CM vždy s jiným obrazem, než s obrazem na známce, krom výrobků České pošty.
9.Při prohlídce Exponetu a třídy Maximafilie je poměr použitých Cm kdy je ve shodě obraz na známce a na pohlednici vůči těm jak jsem si myslela že to má byt zhruba 1:500.
10.Ještě jednou se opravdu omlouvám všem za mou mystifikaci, ale snad jsem dostatečně vysvětlila, že jsem v tom nevinně a opravdu jsem nechtěla Koblihu uvést do rozpaků. :oops:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Cartes Maximum

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1