Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pokec o známkách » Časopis Filatelie

Vykupminci.cz
Numisargo

Časopis Filatelie

Moderátoři: ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
F 10/2011 str. 11. ... Tak je třeba vidět výroky L. Brendla, i fórum, na němž zaznívají.

Nevím jak Vás, ale mne jako účastníka fóra tato věta urazila (možná, že není mířena na toto fórum, ale kolik filatelistických fór v této republice je?!, nehledě urážky Lumíra Brendla).
Na sberatel.com/diskuse přispívá spousta filatelistů, jejichž odborné znalosti přesahují současnou úroveň časopisu Filatelie (dále jen č.F.) a od kterých se můžeme hodně učit (a tím nemyslím sebe). Dle mého názoru č.F. publikuje spoustu účelově zaujatých textů psaných panem Benešem, které se více či méně otevřeně snaží diskreditovat autory zde publikovaných názorů na několik kontroverzích témat z českého filatelistického dění. Samozřejmě č.F. publikuje i spoustu jiných zajímavějších článků, za které patří dík jejich autorům, ale pan František Beneš (jako majitel) by se měl hlavně zaměřit na udržení, či spíše o zvýšení odborné úrovně časopisu. Nutno dodat, že jsem řádným předplatitelem č.F. Věřím, že pan František Beneš pročítá tuto diskusi a bere tento můj podnět na vědomí.

Dále bych rád dodal, že tento příspěvek publikuji dobrovolně a bez jakéhokoliv nátlaku. Také chci poděkovat provozovateli sberatel.com/diskuse za to, že mohu volně a demokraticky publikovat svůj příspěvek.

PS: Pod tento příspěvek se nepodepisuji z toho důvodu, že zde na fóru vystupuji pod svým vlastním jménem a nemám se, jak doufám, za co stydět.
Moderátor
No a co teda v tom článku konkrétně je? Přibliž to ignorantům, kteřéžto nechává daný časopis chladnými a nejsou pravidelnými čtenáři natož předplatiteli... Třebas jen vlastními slovy, bys neporušil autorská práva ;)
Moderátor
Ten článek se týká znalecké hlídky, ale já mám namysli poslední odstavec, ze kterého mimo jiné vyplývá (tedy já to alespoň tak pochopil), že na jistém fóru píší lidé nejhorší skupiny škodící filatelii. Je to spíše zmínka. V posledních dvou odstavcích F.B. hlavně útočí na p. Brendla a snaží se vytáhnout nějakého "kostlivce ze skříně".
Moderátor
Pro Jana Regulu: Komentovat podobné "výštěky" nemá smysl. Hlavní síla Infofily je v tom, že umožňuje články a diskusní příspěvky i svým oponentům, což jsme vždy v případě pana Františka Beneše učinili.
Jsem zvědavý, zda pan Beneš najde odvahu zveřejnit ve Filatelii náš Otevřený dopis a dokáže naše argumenty formou oponentury vyvrátit.
Moderátor
Jen tak mimochodem, když jsem po daném článku pátral na netu, jsem zaregistroval, že k předplatnému Filatelie na příští rok 2012 dostane každý abonent grátis jakýsi aršík ze Světové výstavy Praga 1962 v katalogové ceně údajně vyšší než činí předplatné Filatelie...

No Tě bůh, to v tu chvíli jeho katalogová cena pronikavě klesne... Pokud předpokládám, že Profil má ve svých skladech podobné obrovské zásoby i dalších položek ČSR II., tak by do daného období neinvestoval ani halíř. Ještě, že jsem tak nikdy neučinil :) A chudáci nešťastníci, co tak učinili, anebo doposud činí :P
Moderátor
Oprava: nikoliv katalogová cena daného aršíku nýbrž jeho tržní cena...
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
...
No Tě bůh, to v tu chvíli jeho katalogová cena pronikavě klesne... Pokud předpokládám, že Profil má ve svých skladech podobné obrovské zásoby i dalších položek ČSR II., tak by do daného období neinvestoval ani halíř. ...

no vzhledem k tomu, že Profil zakoupil většinu skladů známek bývalého státního Pofisu, tak co myslíš...?!? :mrgreen: :twisted: :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Podle toho, co jsem slyšel já, tak všechny zásoby známek bývalého státního Pofisu (metráky známek) včetně státních rezerv.
Moderátor
S ohledem na nejednoznačné vyznění série tvých emotivních smajlíků dedukuji, že Tys Dráčku tak neprozřetelně učinil... :D Upřímnou soustrast 8) Též Babygulkovi od nějž jsem ondynoj četl, že se chce dané oblasti výhradně věnovat a vše ostatní prodává... Snad by měl, chudák chlapec, raději začít sbírat třebas i Francouzské antarktické territorium, Pitcairn, Severní Koreu či něco podobného ;)
Registrovaný uživatel
Wjem: omyl, já tak neučinil :D
z našich známek mám téměř jen slušné sbírky Hradčan a novinových, z poválečného ČSR tu mám jen jednu hezkou sestavu 1945-53, kterou jsem si velmi levně odložil z několika sbírek a partií, co mi prošlo rukama(stála tedy zlomek ceny katalogu) a naopak ji po mne již více lidí chtělo.
Jinak tu mám jen sbírky převážně z exotiky... ;) 8) (třeba Egypt do roku 1953, Afghanistan 1926-1960, Severní Vietnam do r.1960, apod.)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Za výrobní cenu ...
Moderátor
Otázkou je, kolik se toho dostane na trh, ale tak tragicky bych to neviděl. Myslím si, že známky ČSR II si už na svoje dno sáhly. Byla doba, kdy jsem známky ČSR II dle katalogu Michel 400MiM - tedy nějakých 7.000,-Kč koupil za 150,-Kč. Níže už se asi nedostanou. Za nějakých 3-5% katalogové ceny se určitě dají koupit. Na sbírání pro radost určitě ano, naše známky jsou jedny z nejkrásnějších, jako investice ? (snad za těch 5% katalogu).
Moderátor
Mohu potvrdit, že Dráčkův Egypt je jedinečný. U nás asi nejlepší.
Registrovaný uživatel
Wjem: toto myslím jde cenou pravidelně stále zvolna nahoru... :P
(malý spam 3 fotek)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
poviem za jedno zbieram si podla mojich financnych moznosti... p. Benesa mam ....
ja zbieram pre potesenie a nie pre reklamu v casopise. Zbierky rozpredavam kvoli tomu ze som vo financnej tiesni.
to wjem: csr sa venujem cca 2-3 roky cize som nekupoval za katalogove ceny ani za nominal ale vzdy pod :-)... co sa tyka zahranicia zostal mi Gibraltar, celkom krasna zbierka
_______________
Registrovaný uživatel
Jinak ČSR II. už sice nepadá(ono moc není kam)pokud si nevšímám nereálných cen v katalogu, ale stále padá reálně dolů dost věcí z ČSR I.(1918-39) a kupujících je dnes na obojí mnohem méně než před pár roky z mnoha důvodů...
To u mincí a bankovek ceny převážně zatím rostou, ale u některých už začal propad a jinde bych to očekával(nikoliv ale tak plošně-zatím), ale najdou se i kde bych čekal další růst.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
asi preto niesu kupcovia na CSR pretoze je u nas trh tym zaplaveny, materialov je dost, staci mat peniaze a ist k majerovi...
_______________
Moderátor
Dráček: správná strategie... po těch Vietnamských aršících bych já sám lačně šmátnul :D V rámci své celosvětové sbírky prvních blocků se exotice také věnuji, zrovna tuhle jsem kápnul na první aršík Congo Brazzaville :P

Babygulka: Gibraltar je dobrej...charizmatická známková země ;)

Jaromír: Věřím, že tržní cena ČSR II. je již tak šíleně dole (na dně). Ale jak se zdá, z předplatitelského programu Filatelie, může být ještě hůř...
Jen se divím, že se ještě nenašel nějaký vzteklý penzista, který celý život odebíral novinkovou službu, nyní si za to koupí houno s mákem a podpálením Profilových skladů by mohl docílit alespoň nějakého zhodnocení svého ČSR II. 8) :P
Moderátor
Když se podívám do výsledkové listiny výstavy ve Vysokém Mýtě, tak je vidět, že ČSR II se téměř nikdo nevěnuje. Když pominu témata, tak tam byl pouze 1 exponát, ale z let 1945-53, další- rok 1945, 1x celiny 1945-46 a 1x ČR 1993-1995. Období 1953-1993 nikdo. To napovídá mnohé, Z. Koupal asi nástupce nemá
Moderátor
Wjem: vzteklé penzisty občas zažívám na schůzce našeho KF, když nadávají, kolik peněz stojí novinky. Vždycky mlčím, ale proč potom známky sbírají?
Moderátor
Ze zvyku... chodí si poklábosit na klubová setkání a pošetile - nepoučitelně se "opájejí" letitou, leč již dávno vyvrácenou chimérou, že se jejich sbírky někdy v budoucnu zhodnotí...
Moderátor
Žel páně Benešova Filatelie je v tom šikovnou mediální manipulací utvrzuje...
Registrovaný uživatel
Jaromir napsal
Wjem: vzteklé penzisty občas zažívám na schůzce našeho KF, když nadávají, kolik peněz stojí novinky. Vždycky mlčím, ale proč potom známky sbírají?
vteklého penzistu jsem zažil tento týden v jedné Pražské filatelii , Kupoval jsem malý , ale zajímavý zasobník se známkama. Směska a u toho aršík - zlomená tlapa , cena 90.- Po zaplacení jsem poděkoval za příjemný nákup a pochválil prodejce , že i na zlomenou tlapu udělal dobrou cenu ..... do smrti mám zákaz chodit nakupovat
Moderátor
V podstatě není třeba ani mediální manipulace.
Filozofie mnohých sběratelů je taková, že sbírají to, co je na albových listech - ani o kus méně, ani o kus více.
Pak je další skupina, která sbírá vše, co je v katalogu bez ohledu na to, zda jde o plnohodnotný filatelistický materiál anebo pouze o suvenýr.
Další skupina sběratelů sbírá různé vady, odchylky a zmetky v bláhové naději, že tyto se budou s přibývajícím časem zhodnocovat (na rozdíl od běžných známek).
Registrovaný uživatel
dejvy napsal
V podstatě není třeba ani mediální manipulace.
Filozofie mnohých sběratelů je taková, že sbírají to, co je na albových listech - ani o kus méně, ani o kus více.
Pak je další skupina, která sbírá vše, co je v katalogu bez ohledu na to, zda jde o plnohodnotný filatelistický materiál anebo pouze o suvenýr.
Další skupina sběratelů sbírá různé vady, odchylky a zmetky v bláhové naději, že tyto se budou s přibývajícím časem zhodnocovat (na rozdíl od běžných známek).

zapomenul jsi na skupinu pomatených námětářů, která často koupí kdejaký šrot, nalepí to nejednou téměř bez ladu a skladu(určitě bez estetického cítění) na listy, porůznu tam vmačká text tak, aby ji m omluvil kdejaké nesmyslné zařazení tématu velmi vzdálenému materiálu nejednou navíc jen v torzu....
a tomu pak říkají sbírka ! ! ! :twisted: 8) :roll:
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Pokec o známkách » Časopis Filatelie

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1