Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » casopis Mince a bankovky , Co na něj řikate ?

Vykupminci.cz
Numisargo

casopis Mince a bankovky , Co na něj řikate ?

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
numpszi napsal
mike-p74 napsal
Numpszi Mohu se revanžovat ?

mike-p74: netreba
babygulka: staci mi napisat email

vy jste mi pomohl , Taak aspon nejakou malickost
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
V pondeli na Valentyna jsem se dozvedel ze moje pritelkyne je TĚHOTNA :) :) :) takze pro malyho budu sbirat Bankovky , at se ma jednou lip jak Ja :) :)

Tak to gratuluju! A přeju plný úspěch. Já pro syna odkládám horší stavy, které vyřazuju z alba. Ale pozor: nachystejte se na to, že ten pocit, kdy si člověk ráno přečte v novinách, jaké světlé zítřky nás a zvlášť naše děti čekají, a večer zjistí, že je na prodej hezký kousek za takových 10 a více tisíc, není věru nic moc! ;) Udělat si radost a okrást to nebohé dítě nebo být zodpovědný tatínek? ;)
« Poslední úpravu provedl(a) majkl v 16. 2. 2011, 20:45. »
Registrovaný uživatel
majkl napsal
mike-p74 napsal
V pondeli na Valentyna jsem se dozvedel ze moje pritelkyne je TĚHOTNA :) :) :) takze pro malyho budu sbirat Bankovky , at se ma jednou lip jak Ja :) :)

Tak to gratuluju! A přeju plný úspěch. Já pro syna odkládám horší stavy, které vyřazuju z alba. Ale pozor: nachystejte se na to, že ten pocit, kdy si člověk ráno přečte v novinách, jaké světlé zítřky nás a zvlášť naše děti čekají, a večer zjistí, že je na prodej hezký kousek za takových 10 a více tisíc, není věru nic moc! ;) Udělat si radost a okrást to nebohé dítě nebo být zodpovědný tatínek? ;)

dekuji
no to bude jednoduchy , ja zas tech penez tolik nemam takze ja budu kupovat levnejsi bankovky,uvidime do budoucna,zatim nevim jak zacit
zkus te mi poradit
Registrovaný uživatel
Upřímně řečeno, nevím. Jsem rád, že v této době začínat nemusím - i když já osobně mám proti mnoha lidem tady na fóru docela skluz. Asi bych začal literaturou (četl, četl a četl) a soustředil bych se přednostně na jedno období - možná 1939-1945. To zahrnuje Protektorát, Slovenský štát i poválečný chaos do měnové reformy, takže je toho relativně hodně a když člověk rezignuje na špeky typu poukázky 1.000 a 2.000 korun neperforované, tak je to i sesbíratelné a má to jako celek vypovídací hodnotu. Dají se do toho zahrnout třeba i dnes módní platidla "platná na našem území", existují k tomu černotisky, perforace SPECIMEN, NEPLATNÉ atd. atd. Těžko říct, fantazii se meze nekladou.
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Upřímně řečeno, nevím. Jsem rád, že v této době začínat nemusím - i když já osobně mám proti mnoha lidem tady na fóru docela skluz. Asi bych začal literaturou (četl, četl a četl) a soustředil bych se přednostně na jedno období - možná 1939-1945. To zahrnuje Protektorát, Slovenský štát i poválečný chaos do měnové reformy, takže je toho relativně hodně a když člověk rezignuje na špeky typu poukázky 1.000 a 2.000 korun neperforované, tak je to i sesbíratelné a má to jako celek vypovídací hodnotu. Dají se do toho zahrnout třeba i dnes módní platidla "platná na našem území", existují k tomu černotisky, perforace SPECIMEN, NEPLATNÉ atd. atd. Těžko říct, fantazii se meze nekladou.

dekuji za vas nazor, takze knizky jsem si objednal i casopisy , takze budu cist a cist :) ,
urcite nad vasim nazorem budu premyslet.
a jeste se chci zeptat , jaky to obdobi je asi nejlevnejsi na nakup ?
jak jsem psal nemam tech penez zase tolik, spise jde o to ze mam pred sebou jak se rika dlouhou tratˇ
Registrovaný uživatel
Trať je hodně dlouhá, to je pravda. První z knížek by měl být katalog (Bajer, aktuálně dostupné vydání 2010). Tam jsou i ceny. Záleží na stavu, s jakým se budete chtít spokojit. Prolistujte a uvidíte, co vás cvrkne do nosu.
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Trať je hodně dlouhá, to je pravda. První z knížek by měl být katalog (Bajer, aktuálně dostupné vydání 2010). Tam jsou i ceny. Záleží na stavu, s jakým se budete chtít spokojit. Prolistujte a uvidíte, co vás cvrkne do nosu.

ted jsem koupil knihu kterou mi zde kolegove doporucily od pana J.Sousa a J.Sula
ten katalog urcite koupim, rad bych asi unc stav
Muzete mi doporucit kde bankovky kupovat ? asi aukro ze?
Registrovaný uživatel
majkl napsal
Trať je hodně dlouhá, to je pravda. První z knížek by měl být katalog (Bajer, aktuálně dostupné vydání 2010). Tam jsou i ceny. Záleží na stavu, s jakým se budete chtít spokojit. Prolistujte a uvidíte, co vás cvrkne do nosu.

a co rikate na tuto knihu ?
http://aukro.cz/vit-karasiewicz-bankovni-vzory-a-perforace-i1465667672.html
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
majkl napsal
Trať je hodně dlouhá, to je pravda. První z knížek by měl být katalog (Bajer, aktuálně dostupné vydání 2010). Tam jsou i ceny. Záleží na stavu, s jakým se budete chtít spokojit. Prolistujte a uvidíte, co vás cvrkne do nosu.

a co rikate na tuto knihu ?
http://aukro.cz/vit-karasiewicz-bankovni-vzory-a-perforace-i1465667672.html


;) počkaj si na numpsziho názor. ;)
Registrovaný uživatel
Brett napsal
mike-p74 napsal
majkl napsal
Trať je hodně dlouhá, to je pravda. První z knížek by měl být katalog (Bajer, aktuálně dostupné vydání 2010). Tam jsou i ceny. Záleží na stavu, s jakým se budete chtít spokojit. Prolistujte a uvidíte, co vás cvrkne do nosu.

a co rikate na tuto knihu ?
http://aukro.cz/vit-karasiewicz-bankovni-vzory-a-perforace-i1465667672.html


;) počkaj si na numpsziho názor. ;)

rad pockam
a co na ni rikate Vy ?
Registrovaný uživatel
mike - je tu na fóre o tej knihe dosť popísané (roztrúsené po viacerých vláknach), napríklad tu je niečo o nej
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/bankovni-vzory-6117x1
Registrovaný uživatel
Brett napsal
mike - je tu na fóre o tej knihe dosť popísané (roztrúsené po viacerých vláknach), napríklad tu je niečo o nej
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/bankovni-vzory-6117x1

dekuji , rad poctu :)
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
rad pockam
a co na ni rikate Vy ?


pokud se nechystáte specializovat na vzory, pak asi škoda peněz...

osobně jsem si ji po prohlédnutí nekoupil a nelituji toho(a to že mám v odborné knihovně lecos... :D )
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
mike-p74 napsal
rad pockam
a co na ni rikate Vy ?


pokud se nechystáte specializovat na vzory, pak asi škoda peněz...

osobně jsem si ji po prohlédnutí nekoupil a nelituji toho(a to že mám v odborné knihovně lecos... :D )

dekuji za Vas nazor,
budu kupovat ceske bankovky a asi specializaci na vzory mit nebudu,budu to do budoucna sbirat pro potomka :) , pac jsem se na valentyna dozvedel ze moje pritelkyne je tehotna :)
v tech bankovkach mam vcelku chaos, zatim nevim co presne budu sbirat,ale rad si vyslechnu kazdej nazor
Co vy byste mi doporucil ?
Registrovaný uživatel
http://cgi.ebay.com/Czechoslovakia-1950-UNISSUED-50-Kroun-UNC-Scarce-/250744810753?pt=Paper_Money&hash=item3a618e2d01#ht_1973wt_1139

Co rikate na tuhle bankovku ?
Registrovaný uživatel
osobně to co se člověku líbí, k čemu má nějaký vztah nebo si prostě zvolí...(důvody jsou různé)
u nás jsou to nejčastěji naše bankovky, které jsou krásné, ale na druhou stranu i nejvíce sbírané a dle toho také drahé(až bych často dnes řekl předražené - ale to je věc názoru).
Osobně se mi třeba líbí staré bankovky Bulharska a Rumunska(kdybych toho už nesbíral tolik, docela by mne to lákalo!).
Já osobně třeba po prodeji své sbírky našich bankovek, jen tak pro zábavu sbírám bankovky z území bývalé Jugoslávie a pak několik exotických zemí(některé rytiny jsou nádherné!!!). Oproti našim bankovkám, to stojí většinou mnohem méně peněz a lecos se člověku sem tam poštěstí zajímavě koupit.
To je jen můj názor, zvolit si svou oblast sbírání musí každý sám... :)
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
http://cgi.ebay.com/Czechoslovakia-1950-UNISSUED-50-Kroun-UNC-Scarce-/250744810753?pt=Paper_Money&hash=item3a618e2d01#ht_1973wt_1139

Co rikate na tuhle bankovku ?


pouze nově vytištěná kopie...! :|
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
osobně to co se člověku líbí, k čemu má nějaký vztah nebo si prostě zvolí...(důvody jsou různé)
u nás jsou to nejčastěji naše bankovky, které jsou krásné, ale na druhou stranu i nejvíce sbírané a dle toho také drahé(až bych často dnes řekl předražené - ale to je věc názoru).
Osobně se mi třeba líbí staré bankovky Bulharska a Rumunska(kdybych toho už nesbíral tolik, docela by mne to lákalo!).
Já osobně třeba po prodeji své sbírky našich bankovek, jen tak pro zábavu sbírám bankovky z území bývalé Jugoslávie a pak několik exotických zemí(některé rytiny jsou nádherné!!!). Oproti našim bankovkám, to stojí většinou mnohem méně peněz a lecos se člověku sem tam poštěstí zajímavě koupit.
To je jen můj názor, zvolit si svou oblast sbírání musí každý sám... :)

dekuji za nazor
ja jsem prave koukal na aukru na bankovky a jsou tam moc pekny , treba africky jsou krasne udelany :)
je to strasne tezky najit ten styl, protoze bankovky jsou vsechny pekny anebo prevazne vsechny
ja tech penez taky nemam moc, tak premyslim ze asi budu kupovat od vseho neco , ale nejvic asi ceskoslovensky bankovky
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
mike-p74 napsal
http://cgi.ebay.com/Czechoslovakia-1950-UNISSUED-50-Kroun-UNC-Scarce-/250744810753?pt=Paper_Money&hash=item3a618e2d01#ht_1973wt_1139

Co rikate na tuhle bankovku ?


pouze nově vytištěná kopie...! :|

a proc je tak draha ?
Moderátor
proč je drahá? protože si cenu určuje prodávající ;) taky mu na ní nikdo - jak vidno - nepřihodil a nepřihodí
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
...
dekuji za nazor
ja jsem prave koukal na aukru na bankovky a jsou tam moc pekny , treba africky jsou krasne udelany :)
je to strasne tezky najit ten styl, protoze bankovky jsou vsechny pekny anebo prevazne vsechny
ja tech penez taky nemam moc, tak premyslim ze asi budu kupovat od vseho neco , ale nejvic asi ceskoslovensky bankovky


chyba, to rozmělníš to málo peněz v nic...
zvol si oblast či 2-3 oblasti(max.5 zemí) a uvidíš, že to zcela bohatě stačí...(zejména s normálním příjmem)
Pokud nevíš přesně co, raději počkej než začneš nakupovat!!!
Prostuduj si katalogy, sleduj nabídky na aukru(často předražené, na to pozor!) , přemýšlej a s rozmyslem vybírej oblast co budeš sbírat, pokud to potrvá měsíc, dva, nic se neděje(i když člověk by chtěl hned nakupoat, to chápu) ;)
Registrovaný uživatel
Môžem len potvrdiť názory uvedené vyššie. Ak nie je niekto dopredu rozhodnutý napríklad pre konkrétny štát a chce zbierať to čo sa mu páči tak možno pomôže pri rozhodovaní aj toto: http://www.notafilia.com/
Jedno je isté - so zbieraním by som sa neponáhľal. Treba si najskôr VEĽMI DOBRE premyslieť, čo chcem zbierať, a kde sa chcem čo sa týka zbierky dopracovať. Tak ako Dracek napísal, nepúšťal by som sa do toho spôsobom "z každého rožku trošku". A samozrejme finančné možnosti každého z nás zohrávajú pri rozhodovaní, čo zbierať podstatnú úlohu.
A možno by nebolo na škodu zakúpiť si tento katalóg :-) http://avaxhome.ws/ebooks/history_military/standard-catalog-of-world-paper-money-modern-issues-1961-present-15th-edition.html
Moderátor
Brett napsal
mike-p74 napsal
a co rikate na tuto knihu ?
http://aukro.cz/vit-karasiewicz-bankovni-vzory-a-perforace-i1465667672.html

;) počkaj si na numpsziho názor. ;)

preco? ma svoje chyby (nekompletnost, malo dobovych informacii), ale aj tak dobra a zaujimava publikacia.
Registrovaný uživatel
mike-p74 napsal
ja tech penez taky nemam moc, tak premyslim ze asi budu kupovat od vseho neco , ale nejvic asi ceskoslovensky bankovky

Naprostý souhlas s ostatními. Napřed dlouze vybírat a přemýšlet a pak se soustředit jenom na zvolenou oblast. Já bych k Československu taky bral kde co - dolary, skotské / severoirské libry / Afriku nebo Jižní Ameriku s hezkými rytinami atd. atd. ale to by se to celé rozplizlo a nebylo z toho nic pořádného.

Chce to trpělivost a trochu si věřit: když jsem začínal (ještě před 89), jel jsem z kapesného a příležitostných brigád - 50 korun na mně bylo docela dost a ceny v katalogu byly u spousty položek i kolem 200 a více (pomíjím věci přes tisícovku). Říkal jsem si, že jednou na ně třeba budu mít. Něco jsem nasbíral, pak byla pauza, pak jsem si koupil slušného rozsévače (šetřil jsem na to nekonečně dlouho a mezitím mi pořád zdražoval), pak nasbíral N stavy nějakých běžností, co jsou dnes tak kolem 1-2.000 a loni jsem se dostal ke slušné 100/1919. Podobně je tady na tom každý: doporučuju jít si za svým a nerozptylovat se. A počítat s tím, že to bude trvat dlouho a bude to stát dost peněz (které časem možná budou). A právě proto je důležité se na začátku správně rozhodnout.
Registrovaný uživatel
K té knížce o bankovních vzorech. Já jsem rád, že ji mám, ale myslím, že pro začátečníka s horšími finančními možnostmi je to zbytečné rozptylování. To, co tam je, stojí pouze vyjímečně méně než 3.000 / kus (a jsou tam i věci za desítky tisíc; navíc je to celé módní vlna, která taky může brzo opadnout). Jenom by to dráždilo a vzbuzovalo beznaděj. Po delším sbírání možná začnou být bankovní vzory zajímavé. Kdo ví.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Literatura, katalogy, časopisy » casopis Mince a bankovky , Co na něj řikate ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1