Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » CDV 14 ze 7TD

Vykupminci.cz
Numisargo

CDV 14 ze 7TD

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
No opravdu je to tak mate pravdu Smith😀 vubec jsem to nezaregistroval a ted us je mne to naprosto jasne, prohlednul jsem dalsi moje zbirky doma a co vidim 🥺 no Posudte sami ( adresat 😂) a to jsem ten material kupoval zvlaste myslim tu csr celinu a zde RU s pretiskem, Samozrejmne take prefrankovano no to je tedy nahodicka co😂 tat jeste diky vubec bych si toho mozna asi nevsimnul“ ( a text je taky jasny)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravim jeste zde jsem nasel myslim neco zajimaveho s cim si trochu lamu hlavu v podstate na prvni pohled vse v poradku „
CDV7 zaslano v 2 To do Zürichu Tarif 20 h a na dopisnici je firemni razitko R.Müller ( Reichenberg) no a vedle je natisteno R——— + Datum co si ja osobne myslim ze je provizorni Recomando ( doporucene) nebo se pletu? No v Tomto pripade mne zde schazi doplatek 50 h ???

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je na tom "provizornom" R razitku datum 24 juna 1919 ?
Mne to skor pride ako razitko ktorym si firma Muller oznacovala kedy k nim zasielka dorazila.
Registrovaný uživatel
Zdravim Brano bohuzel Datum u provizorni R — ? Jun.1919 nejde 100% urcit, jinak nerozumim jak to ted myslite (ze Firma Müller si oznacovala kdy k nim zasilka dorazila?) vsak adresat je Firma J.G.Kiefer v zurichu 🇨🇭?
Registrovaný uživatel
Zde str2 firemni koresponece moznost obednani materialu pro firmu j.g Kiefer. Mozna to pomuze?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
oprava- firma Kiefer si oznacila - orazila listok ked ho dostala
Registrovaný uživatel
priklad

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dekuji Brano za vysvetleni 👍 je zde jeste jedna zajimavost na celine CDV7 jsem to jeste nevidel ( samozrejmne jinak na znamkach vydani hradcany je mne to znamo (tecka za cislici) bohuzel nevlastnim katalog monografie celin takze nemohu to posoudit?? Retus? DV? Nahodilost? Jedna se o zde uvedenou celinu

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zaoberam sa urcovanim ZP na celinach Prazskej tlace napr. CDV7-8-9.
Skratene.
Znamkove stocky z TD oznacovanej ako V/VI boli rozrezane a pouzite na tlac celin.
Vacsinu ZP z TD I-IV je mozne dohladat aj na celinach podla charakteristickych znakov.
To co ste nasli je pravdepodobne ZP80
Registrovaný uživatel
Zdravim Brano diky za vas cas a ponauceni, jeste se mam co ucit 👍 a zde jeste na ukazku jedna CDV7 prazsky tisk v 2 To spravne Tarif 15 h blizka ciz. Znamka 5 h zajimava barva zelene v zoubkovani 11-1/2 — 10-3/4

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dovoluji si zde poslat dopisnici o ktere si dovoluji rict ze je vyjmecna svou frankaturou a jen tak se nevidi!!
No uznejte kdo videl spolu na dopisnici znamky 40 h oranzove + 20 h cervena A je jasne ze v 4To nemohla takova frankatura existovat 😀 pokud neberu v uvahu mistni tarif 60h za psani do 20g

Liberec 20.8.20 + razitko Jeschkhaus —Jested znamka 40 h hradcany TD 1 zp 89 deskova vada / 0 dele do stitku

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry vecer ani jsem vubec netusil ze mam doma neco tak uzasneho 😆
CDV 14 ze 7 tiskove desky 4 spirala I typu Zp96 pred 5 spiralou nahore bod ,Nad dolnim oblouckem S.bod 👍
Vzdy se vyplati doma obcas ptohrabavat nase zbirky😆

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
👍
Registrovaný uživatel
Dekuji za reakci Doddie😁Rad bych se dozvedel jak se takova CDV hodnoti? Napr. Jako orazitkovanou znamku ze 7 td spyraloveho typu1 ? Nebo na cdv je to vzacnejsi vyskyt? Dekuji za jakekoliv info na ono tema 👍
Registrovaný uživatel
zde jeste dodatek k druhe znamce 5h pochazi ze 5 Td / zp 55 zoubkovani B 11/3/4

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to individuálne. V každom prípade je cena celiny určite o dosť nižšia ako cena známky. Ak by som mal povedať cenu osobne by som si ju cenil medzi 500.- až 700.- CZK. O tom by určite viac vedel povedať Lexo. On sa hradčanským celinám venuje špecializovane.
Registrovaný uživatel
To mne staci dekuji Vam ..protoze ziju v zahranici tak mne zajimala odhadni cena na cesko- slovenskem trhu pznacim si to na 35 eur to je asi Okey diky moc 👍😁
Registrovaný uživatel
Cenu mozu navysit samozrejme aj dalsie aspekty, ako vzacnost peciatky, miesto podania- Cechy, Slovensko ..., tarifne obdobie, cielova destinacia, pouzite emisie znamok, odoslane v specialnom postovom rezime Reko, Express atd.. Uviedol som len hruby zaklad. Ono tych kriterii je ovela viac. Nzahrnul som do tychto kriterii samotnu specializaciu CDV14, ktora je velmi obsiahla a je to na samostatnu kapitolu. Prezradim len tolko, ze jednoducha dopisnica 15h sa tlacila minimalne siestimi TF.

Ked uz som na vlakne, tak by som mal prosbicku na kolegov. Kto mi moze poskytnut skeny pouzitych aj nepouzitych dvojitych dopisnic 15h (CDV15) v rozlisenii 1200dpi? Kontak na mna je nnamxel(a)gmail.com. Vopred dakujem.
Registrovaný uživatel
Zdravim lexo dekuji za info 👍 hledal jsem na ono tema CDV 14 nejaky odborny clanek na Filaso- zpravodaj celin prohledl jsem to od roku 2000- do 2011 ale bohuzel nic co jde trochu vice do detailu nic jsem nenasel? Jde mne oto ze mam napr celinu cdv 14 kde nemuzu urcit Zp ? A k tomu barva je dost Cervena! Dukladne jsem prostudoval 7 TD ta to asi neni.!co ted ? Je to 8 TD? A kde podle ceho ji urcim? Poznavaci znamky 8 td? Spirala ? 1 nebo 2 ? Muzete mne prosim navezt na nejaky odborny clanek diky moc😁
Registrovaný uživatel
Podle mě ucelený přehled o 8.td nikde nenajdeš, když vyloučíš možnost, že to není 7.td, pak je to 8.td. Na Filaso je článek Filatelie 5/93, tam se nepřímo uvažuje o existenci 8.td. Ber mě s rezervou, cdv 14 jsou na okraji mého zájmu.
Registrovaný uživatel
Okey diky 😂
Registrovaný uživatel
CDV 14 u které nevím, zda pochází z 7. nebo 8.td. ,II. typ spirály, seříznutý pravý horní roh, nějak mi nepasuje do7. Na exponet je od J. Chudoby uvedeno,že 4. spirála je u 8.td vždy otevřená, nevím z čeho vychází toto tvrzení, asi z důkladného studia celin s otevřenou 4. spirálou, které se neshodují se sp. typy na 7.td a tudíž se dají přiřadit pouze k 8.td. Tak a teď jsem se do toho pořádně zamotal.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravim vas tak jsem jeste jednou projel kompletni 7 td a jedine co prijde v uvahu je 73 znamkove pole ? Zde posilam foto Cdv14 pokud jsem to dobre pochopil tak TD 8 maji jen spiralu typu 1
Muzu vas poprosit o potvrzeni zde meho urceni zp .?budu vam moc vdecny dekuji ( barva ruzovo-cervena?)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
řekl bych, že to sedí, na 4. vlně výstupek.
Registrovaný uživatel
Cool 😁 Cooler diky za vas cas✌

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Hradčany » CDV 14 ze 7TD

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1