Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Hradčany » Celina hradcany

Vykupminci.cz
Numisargo

Celina hradcany

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, blazek007, doddie, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Stále tu, ale vzniká otázka, že celina Karol 8h mohla byť v súkromných rukách a majiteľ si dolepil 2x 1h hradčany, nie?
Registrovaný uživatel
Co znamena ta Modra cislice 53 ?
Moderátor
Donnovan napsal
Co znamena ta Modra cislice 53 ?


Môže byť hoci aj číslo cenzora, ktorý kontroloval obsah. Veď to išlo do zahraničia.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Prosim vas musim se zeptat. Na ten nazor ze znamky nekdo dolepil sam , to se prece neda rict na urcito.ze to tak opravdu bylo ? A dopisnice je radne prosla orazitkovana, tak aj kdyby to tak opravdu bylo jaky to je rozdil napr v hodnoceni celiny ? D
Registrovaný uživatel
Monza by se dalo zjistit neco z textu, vic ale ten bohuzel nedokazu rozlustit, snad nekdo jiny ...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chapu to ze kdyz si nekdo dolepi znamky sam a posle to je to Mache... no to si tak posilali filatelisti, Spravne?no kdyz tak koukam na ten text to tak nevipada/ samozrejmne to nevim jen to chci zjistit, muj nazor j e ze to je neco obchodniho nebo v textu vidim napsane rovnice.. cislice atd
Registrovaný uživatel
Jeste neco zajimaveho jsem zjistil franzensbad/ frantiskovi lazne bylo zidovske mnesto pokud vim zide jsou obchodnici a ve svycarsku je spousta zidu obchodniku, a ty rovnice us jsem to taky podobne videl na obchodnich zasilkach, co myslite ? Tady ty vypocty
Registrovaný uživatel
Diky za nazor 👍

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Panove prosim vas .To tema mne opravdu zajima potreboval bych nejaky konkretni informace vas nazor ohledne ty dopisnice. A co si myslite na muj nazor! Proste vim jen to co vim.. takze potrebuji nazory zkusenych , porad pisu ale nic konkretniho jsem se v podstate jeste nedozvedel . Budu moc Rad diky Muzete mne muj nazor co tu pisu okomentovat 👍
Moderátor
Bezpečně přečtu "Lieber Ftitz" a "Wieder" na druhém řádku. :-)
Ale nedaří se mi to ani zvětšit, třeba by to potom bylo lepší.
Registrovaný uživatel
Dobry den musim ted odpovedet na odpoved od / fradigyerek/ nechal jsem dnes text rozlustit u fhilatelisti v zurichu svycarsku... pan aeschlimann si osobne mysli ze celina neni filatelisticky motivovan.. ted to tema v textu , zasila Vnuk: dedeckovi jde o to ze pan josef werner poslal drive nekolik dopisu/ a nedostava zadne odpovedi jde o rodinou zalezitost take ohledne nejakeho stryce...zadaji odpoved. TO ZNAMENA to neni filatelisticka celina a osobne pochybuji ze si nejaky pan nalepil sam znamky aby je poslal dedeckovi do svycarska ne - tak snad mne to nekdo konecne potvrdi ze ta celina je unikatni co si myslim ja a kdyz neni taky to nevadi aspon to budu vedet co mam diky zatim
Moderátor
Donnovan, osobne si myslím, že nejde o unikát ( unikát znamená, že existuje jeden jediný kus na svete). Ale určite to nie je ani bežná záležitosť. Ja osobne vo svojej zbierke hradčanských celistvostí - celín by som rád mal takúto kartičku.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Dekuji vase odpoved mne potesila, na zatim jsem do dnes nikde prave zadnou podobnou celinu nenase proto porad dokola zde otravuji 😀a pisu asi tu temu necham ... trebas casem neco aj tak dekuji
Registrovaný uživatel
Ja som to myslel tak, ze celinu mohol mat nietoodlozenu doma, dokupil si znamky a zaslal ju. Je pravda, ze sa ich nevyskytuje po decembri 1918 vela, ale v I.TO su castejsie. Vobec som nemyslel na mache, ale, ze to nemusela expedovat posta...Pekna vec, keby zbieram rakusko, urcite by som ju chcel.
Registrovaný uživatel
Zdravim v poradku vubec ne ... vsak kdyz se podivate co pisu je jasne ze nevim A tobyla otazka?? Jinak taky jsem napsal ze kdyz ty znamky ten odesilatel dolepil sam nakolik % ze to tak opravdu bylo nebo to je pouha teorie.. ? Ze to nemusela expandovat posta , ale taky mohla ne ? Muj nazor je ze to se neda prokazat jiste... a je to jen pouha spekulace , ? Co jsem zatim zjistil je Napr: zde

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://www.ebay.com/itm/1918-Czechoslovakia-hradzin-Bratislava-set-on-2-unused-envelopes-2/124198694554?hash=item1cead1ae9a:g:WEUAAOSw7-peTQCd
Registrovaný uživatel
Ked mozem pomoct?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nevim co Tim myslite pomoct? Tohle jsou znamky Hradcany orazitkovane z Ochoty Bratislava/ Ministerstvo.
Registrovaný uživatel
Pardon, nevsimol som si. Ja mam sice tu spravnu,ale to Vam nepomoze.-Len na pozrenie ak chcete.
Registrovaný uživatel
No popravde v onom tematu co tu uvadim jde o neco jine, ale dekuji mnejte se 👍
Registrovaný uživatel
Celina:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Martinek to neni celina ale celistvost 😀 jinak urcite filatelisticky motivovane ale nevadi krasne... Ta R- nalepka je Pleil - Sorgenthal je nemecka je to vesnicka na hranicich s nemeckem u Vejprt . + Express nalepka cervena je Taktez nemecka Deutsche 👍
Registrovaný uživatel
Odpoved na prispevok ♯40 pre Donnovan

1. Pre pretlacenie dopisnic Karel pretlacou CSR-10- museli postove urady nariadenim MPT odviest prebytocne zasoby jednoduchej a dvojitej dopisnice 8h Karel a to len v celych nerozbalenych balickoch postovej sprave. Tento process sa spustil zaciatkom decembra 1918. Prevazna cast z cca 1.500 000 odvedenych dopisnic pochadza zo skladov postovej spravy.

2. Platny postovy tarif pre dopisnicu v I. TO cinil 10h. Z tohoto dovodu dopisnice 8h Karel v drzbe p. u. boli dofrankovane na pozadovane porto prevazne spesnou 2h obdlznikovou rakuskou znamkou az do vypotrebovania zasob. Tato smernica vysla aj nariadenim MPT. Ako nahrada sa tiez pouzivali aj 3h rakuske znamky pokial p. u. nedisponoval 2h spesnymi znamkami a neskor aj 3h znamkou Hradcany.

3. Postovej sprave sa neodviedli iba tie balicky dopisnic, ktore boli rozbalene a tie sa hore uvedenym sposobom vypotrebovali. Treba podotknut ze p. u. museli disponovali zasobou uz dofrankovanych dopisnic na porto 10h z dovodu prekonanie prechodneho obdobia pokial budu dozasobene novymi dopisnicami s pretlacou CSR-10-.

4. Prve pretlacene dopisnice CDV1 sa objavuju uz v decembri v nepatrnom mnozstve a k masivnej distribucii dochadza az v priebehu januara 1919. Dotlac pretlace prebiehala priebezne od decembra az do prveho stvrtroka 1919. Nova dopisnica Hradcany 10h CDV7 sa objavila v postovej prevadzke niekedy az zaciatkom februara 1919.

5. MPT nariaduje p. u. pouzivat a vypotrebovat v prvom rade prebytky celin rakuskeho povodu a az nasledne pouzivat celiny ceskoslovenske. To objasnuje preco je vyskyt postovo upotrebenych pretlacenych dopisnic CDV1 v priebehu mesiaca december 1919 uplne minimalny a preco doslo k vacsiemu uvolneniu novych dopisnic CDV7 Hradcany 10 az v priebehu marca 1919.

6. To znamena ze postove urady do tohoto obdobia vypotrebovali prevaznu cast vopred dodatocne dofrankovanych dopisnic Karel znamkami 2 a 3h samozrejme pokial sa drzali platnych smernic MPT.
Nedofrankovane ostali iba dopisnice v drzbe bezneho obyvatelstva. To malo dve moznosti ako ich mohli odoslat. Prvym bolo vhodenie do postovej schranky a tym druhym sposobom bolo osobne podanie na postovom urade. Priklanam sa k druhej alternative, kedy dotycna osoba podala na poste dopisnicu a postmister ju po upozorneni odosielatela dofrankoval 1h znamkami na pozadovane porto pre dopisnicu platnu v I. TO. Mohlo to byt aj opacne, ze odosielatel si zakupil znamky a tie nalepil na dopisnicu a vhodil do schranky. Ale nema to logiku. Ved ked si idem kupit znamky aby som odoslal dopisnicu tak ju zoberiem so sebou a hned aj podam samozrejme s ohladom pokial si znamky odosielatel nezakupil mimo postu . Ak by dotycny chcel kupit dopisnicu v tej dobe priamo na poste tak postovy uradnik by mu ponukol na vyber iba z dopisnic CDV1 a CDV7 popripade aj rakusku dopisnicu 10h koruna.

7. To by malo vysvetlovat preco je postovo pouzitych dopisnic Karel dofrankovanych znamkami 1h v I. TO tak malo. Postove urady sice disponovali dostatkom známok 1h Hradcany, ale prakticky ju nemohli nalepit na dopisnicu 8h Karel, ponevadz dopisnice boli uz davno vypotrebovane.
Registrovaný uživatel
Zdravim vas Lexo , jako vubec prvni Vam dekuji za vas velice zajimavi clanek .Jsem moc rad ze se na to tema nekdo ozval a zaroven Popsal strucne skutecnosti ohledne problemu Dofrankovani Dopisnice RU v 1 TO . 👍Duvod proc jsem to zde poslal byla v podstate nahoda ktera mne nenechala v klidu.Hledal jsem stejnou dopisnici v 1 To doplacenou 1+1 hradcany ale bohuzel nikde a To opravdu nikde jsem stejnou celinu nenasel!!!! A to napr. BURDA vsechny arch. auction. Ani 1 .. nebo na Exponetu nenajdete jedinou atd. To mne utvrdilo v Tom ze to musim zde poslat a zeregistroval jsem se zde poslal 😀 Samozrejmne nechci tvrdit ze to je vzacnost urcite takove celiny existuji a proto pokud nekdo takvou vlastni nebo vi o zaznamu muze to zde poslat budu velice rad... takze jeste jednou diky moc Donnovan
Registrovaný uživatel
Pomôže niekto s touto celistvosťou, za pomoc ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 >

Sběratel.com » Hradčany » Celina hradcany

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1