Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Celistvosti a celiny

Vykupminci.cz
Numisargo

Celistvosti a celiny

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Obálka z Iránu,zaujali ma tie dve oddelené známky s posunutým zúbkovaním.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moc se příspěvky nedávám, ale toto opravdu potěšilo. Právě přišla obálka z ostrova Tromelin vyplacená unikátním aršíkem. Na podzim loňského roku se na tento ostrov uskutečnila expedice radioamatérů a k té příležitosti vydala francouzská pošta tenhle aršík. Pouze ti radioamatéři, kteří s expedicí navázali spojení a zaplatili poštovné dostali potvrzení o tomto spojení (QSL) v dopise odeslaném přímo z ostrova.
Známky jsou vydání pro Francouzská jižní a antaktická území, nechybí speciální razítko ani kašet z ostrova.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
do antarktického (nebo radiotelegrafického) exponátu moc hezká věc:)
Registrovaný uživatel
Docela pěkná celistvost, dosíláno, vráceno + doplatné.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
To je pěknej mišmaš :shock:
kolik lidí se tím zabývalo a přitom uvnitř byl jen papírek s dotazem:
“Už jsou moje hodinky hotové?”
:D ;)
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
To je pěknej mišmaš :shock:
kolik lidí se tím zabývalo a přitom uvnitř byl jen papírek s dotazem:
“Už jsou moje hodinky hotové?”
:D ;)

A právě takové mám rád. :lol:
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
ta celistvost je tak nadherne opatlana vsetkym moznym.
ucebnicova ukazka posty polovice 20.st.
krasa !
az mam nutkanie napisat - ak by si sa jej zbavoval, ozvi sa mi.
a to som numizmatik.
:mrgreen:
_______________
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
ta celistvost je tak nadherne opatlana vsetkym moznym.
ucebnicova ukazka posty polovice 20.st.
krasa !
az mam nutkanie napisat - ak by si sa jej zbavoval, ozvi sa mi.
a to som numizmatik.
:mrgreen:

Budu na to myslet. :P
_______________
Ve filatelii nelze nikdy zoufat. Budoucnost nám může přinést nádherná překvapení. (Máte-li nějaký zajímavý dokument k historii Židů na našem území do roku 1848, nabídněte.)
Registrovaný uživatel
jsou to krásně násobné frankatury, ale i dříve se takové našly tady je ukázka, škoda že kvalita není zrovna nic moc Jirka z Moravy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, konečně můj první kousek z období - III TO :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny kolegy.

Dostalo se mi do ruky toto zajímavé zřejmě vylomené razítko. Nikde jsem se o historii tohoto razítka nic nedočetl, třeba někdo něco napoví. Škoda jen, že to je pouze přední strana :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zřejmě se po válce toto razítko dlouho nevyskytovalo :)
Registrovaný uživatel
Samozřejmě jsem měl na mysli razítko zámku Žďár.
Registrovaný uživatel
chci se s vámi podělit o smůlu která se mi povedla při dražbě o tento dopis i když jsem přihodil podle mého dost stále to nebylo dost, ale o tom// moje blbost/ jsem nechtěl psát jen se podělit o skvost, který mi unikl jde o použití hrubého tisku spolu s jemným a ještě k tomu 3 kr jemný tisk je ř. z. 10 1/2 tako co říkáte nejsem pitomec tak se mějte a přeji ostatním aby tak nedopadli Jirka z Moravy
ještě upřesnění 2 + 3 kr jemný tisk dvojice 5 kr hrubý tisk

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A co říkáte na tohle?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
gnilretniw napsal
chci se s vámi podělit o smůlu která se mi povedla při dražbě o tento dopis i když jsem přihodil podle mého dost stále to nebylo dost, ale o tom// moje blbost/ jsem nechtěl psát jen se podělit o skvost, který mi unikl jde o použití hrubého tisku spolu s jemným a ještě k tomu 3 kr jemný tisk je ř. z. 10 1/2 tako co říkáte nejsem pitomec tak se mějte a přeji ostatním aby tak nedopadli Jirka z Moravy
ještě upřesnění 2 + 3 kr jemný tisk dvojice 5 kr hrubý tisk

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



Pane kolego, podle mého názoru máte štěstí ! dopis 2+3+5+5Kr je padělaný a docela slušně :evil: , známky 2+3Kr jsou dolepeny, navíc opravené datum razítka, raz. WIEN 11/2, na zelené 3Kr opravené z 21/3 na 11/2 (1879) ! A co je nejdůležitější, nesouhlasí porto !!! od 01.07.1873 dopis v prvním váhovým stupni do 15 gr. porto 5Kr. a ve druhém váhovém stupni od 15 gr. do 250 gr. porto 10Kr. (Ort - v místě 3kr / druhý váhový stupeň 6kr) tento dopis byl druhý váhový stupeň tzn. porto 5+5kr., takže prokazatelně je 2+3kr dolepena. Vzhledem k tomu že byly prodávána na ebay obchodníkem z Rakouska, není se ani co divit, že nebyl dopis zkoušen ani atestován, Musíte si uvědomit, že neobvyklá a hlavně přesná frankatura ! by byla atestována, toto porto 15Kr. může být pouze doporučený dopis ve druhém váhovém stupni v popisovaném tarifu, nebo v tarifním období od 01.01.1868 do 30.06.1973. JP
Registrovaný uživatel
1948J napsal
Pane kolego, podle mého názoru máte štěstí ! dopis 2+3+5+5Kr je padělaný a docela slušně :evil: , známky 2+3Kr jsou dolepeny, navíc opravené datum razítka, raz. WIEN 11/2, na zelené 3Kr opravené z 21/3 na 11/2 (1879) ! A co je nejdůležitější, nesouhlasí porto !!! od 01.07.1873 dopis v prvním váhovým stupni do 15 gr. porto 5Kr. a ve druhém váhovém stupni od 15 gr. do 250 gr. porto 10Kr. (Ort - v místě 3kr / druhý váhový stupeň 6kr) tento dopis byl druhý váhový stupeň tzn. porto 5+5kr., takže prokazatelně je 2+3kr dolepena. Vzhledem k tomu že byly prodávána na ebay obchodníkem z Rakouska, není se ani co divit, že nebyl dopis zkoušen ani atestován, Musíte si uvědomit, že neobvyklá a hlavně přesná frankatura ! by byla atestována, toto porto 15Kr. může být pouze doporučený dopis ve druhém váhovém stupni v popisovaném tarifu, nebo v tarifním období od 01.01.1868 do 30.06.1973. JP


Pokud je to pravda, dobrý postřeh.

Spíše mě zaráží, že lidé kupují zajímavější materiál bez atestu. Na toto téma zde snad bylo popsáno mnoho místa.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Ahoj Jirko .Kolega 1948 ma pravdu aspon nemusiš riešit reklamaciu.Pozri pismena "I E"v slove WIEN smeruju na 5Kr na "11"z datumu a na 3Kr uplne inde.
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) m1234 v 8. 2. 2016, 14:35. »
Registrovaný uživatel
Je to tak, navíc prostřední razítko je na 2 Kr. známce evidentně dodělávané.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Tak teď něco pro zlepšení nálady :D ,
někdy se podaří koupit arch, někdy se podaří být obdarován novinovou páskou ;)
JP

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Je to tak, navíc prostřední razítko je na 2 Kr. známce evidentně dodělávané.


ano, na první pohled bramboroidní tvar
Registrovaný uživatel
Co vše se najde na jednom obyčejném koresponďáku s "vajíčkem".

P.S.: Proč jsou ty maďarské doplatní s perfinem? Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ochranný perfin maďarské královské pošty proti zneužití na výrobu různých přetisků.
Registrovaný uživatel
Ahoj Pavel
"různých přetisků" ??
A.
Registrovaný uživatel
ZetPe napsal
Co vše se najde na jednom obyčejném koresponďáku s "vajíčkem".

P.S.: Proč jsou ty maďarské doplatní s perfinem? Díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


paradny kus, gratulujem :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 8 9 10 11 12 13 14 15 > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Celistvosti a celiny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1