Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nové mince » Ceník oběžných mincí ČR od 1993

Vykupminci.cz
Numisargo

Ceník oběžných mincí ČR od 1993

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den mám prosím dotaz, dostala jsem od mamky minci prosím je tu někdo kdo ví zda má nějakou cenu nebo spíš zda je vzácná děkuji všem za odpověď

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Cenu má určitě, přesně 10 Kč. Bylo vyraženo cca 10.000.000 kusů :-)
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/sada-ceskych-obeznych-minci-2020-covid-19-7000269051
Sada českých oběžných mincí 2020 - Covid-19 - za 8900,- ???
_______________
kdyby někdo potřeboval ceník oběžných mincí - tabulku pro své úpravy, vyžádejte na : adorosh@seznam.cz
Registrovaný uživatel
wuttke napsal
https://aukro.cz/sada-ceskych-obeznych-minci-2020-covid-19-7000269051
Sada českých oběžných mincí 2020 - Covid-19 - za 8900,- ???


Sice výroba mimo ČNB, ale vypadá to zajímavě... a jako upomínka na dnešní zvláštní dobu? Když má někdo peníze …. ;)
Souhlasím, cena je nesmyslná a šílená, ale na druhou stranu... budu teď trošku ironický... co to je dnes 8900,-Kč? Ani ne měsíční záloha na plyn u dodavatelů poslední instance...
Moderátor
Pokud by měl někdo zájem, dostal jsem nabídku za 8.190Kč, od jednoho prodejce (včera bylo 7,500Kč :-)), tak mi pošlete SZ a já Vám pošlu odkaz :-). I tak si myslím, že cena je hodně přepálená. Je to soukromé vydání. Doufám, že to nebude bráno jako inzerce - tj jen info k uvedené sadě :-))))

Tady něco ze stránek prodejce -

Tato jedinečná sada českých oběžných mincí byla vytvořena na připomenutí celosvětové pandemie Covid-19, která postihla svět v roce 2020. Sada byla vydána soukromou společností, tudíž se nejedná o oficiální sadu České mincovny.

Návrh sady Covid-19 byl zpracován mladou umělkyní Kate Daniels (Kateřina Družbová). Již na první pohled je zřejmá inspirace tohoto designu.

Náklad sad oběžných mincí 2020 Covid-19 je pouze 500 ks, přičemž je každá sada číslovaná na obalu.

Sada Covid-19 obsahuje všechny platné oběžné mince z roku 2020, tzn. 1 Kč, 2 Kč, 5 Kč, 10 Kč, 20 Kč a 50 Kč.

Mince obsažené v sadách jsou původně určeny pro oběh, pochází z banky a do doby zalisování byly uloženy v originálně zatavených bankovních sáčcích. Přestože jsou mince v ražebním lesku, mohou vykazovat drobná povrchová poškození z běžných střižků a z automatické ražby.

Mince jsou zalisovány v bezpečnostním obalu a vloženy do kartonového přebalu s magnetem.

Balení sady probíhalo v Itálii ve společnosti, která kompletuje sady oběžných mincí také např. pro San Marino.

Samotné vydání sady bylo samozřejmě zpožděno touto náročnou „covidovou“ dobou. Proto se na trhu objevila až nyní, na konci roku 2021.
Registrovaný uživatel
Pekna podnikatelska snaha, naklady na 500 sad: 44 000,- hodnota minci, naklady na obal odhad 50kc/ks 25 000,- nejaky cas, logistika, navrh placnu 20 000kc celkem 89 000,- i kdyby draz, 500sad po 8450,- dela 4 245 000,- Cisty vydelek 4 150 000,- pekne zpenezeni covidu mezi sberateli, verim ze se 500,- troubu v poho najde.
_______________
Najít dokonalý květ na rozkvetlé třešní není jednoduchý úkol, kdyby člověk strávil celý život hledáním dokonalého květu, nebyl by jeho život promarněn.
akolita@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Vulgarita smazana
« Poslední úpravu provedl(a) numismat v 5. 5. 2022, 17:50. »
Moderátor
petr1596 napsal
Vulgarita smazana

Proč tak ostrá reakce?
Nekoho oslovi covid medaile z HK, nekoho tahle sada (mě ani jedno z toho).
« Poslední úpravu provedl(a) numismat v 5. 5. 2022, 17:50. »
Moderátor
petr1596 napsal
Vulgarita smazana

Asi petr1596 nepochopil co jsem psal a vyprošoval bych si ta slova. Jak se říká "na dobrotu na žebrotu". Já ty mince nevlastním ani cokoli jiného, chtěl jsem případně někomu kdo je chce pomoci s nákupem a dát mu odkaz - toť vše. Ale jak už říkala moje babička - "Komu není shůry dáno v apatyce nekoupí".
« Poslední úpravu provedl(a) numismat v 5. 5. 2022, 17:50. »
Registrovaný uživatel
Wuttke nemáte náhodou nějaký nový ceník oběžných mincí a sad? Nějak jsem to teď nesledovala a nevím, jestli tam nebyl nějaký posun.
Díky.
Registrovaný uživatel
https://www.numismatic.cz/domu/730-katalog-minci-macho-a-chlapovic-2022.html
Registrovaný uživatel
Nomic, děkuji za odpověď, tento katalog mám, on vyšel už v loňském roce, kupuji všechny katalogy. Přesto se mi líbí ten ceník od Wuttke, míval ho aktualizovaný podle Aukra. Ale na mé dotazy nereaguje, nevím proč.
Moderátor
Rozalia: zkuste mu napsat mail (adresu ma v profilu).
Registrovaný uživatel
Numismate díky, už jsem mu napsala kdysi dřív - bohužel bez odpovědi, teď jsem to tedy zkusila ještě jednou a uvidím.
Registrovaný uživatel
Nemá někdo nejnovější ceník mincí dost by se mi hodil kdokoliv j má prosím napište mi na e-mail koubda@email.cz
Registrovaný uživatel
Citovat
Nemá někdo nejnovější ceník mincí dost by se mi hodil kdokoliv j má prosím napište mi na e-mail koubda@email.cz



O 3 příspěvky výš je tento odkaz na poslední ceník Macho a Chlapovič ;) :
https://www.numismatic.cz/domu/730-katalog-minci-macho-a-chlapovic-2022.html
Registrovaný uživatel
Po dlouhé době ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
kdyby někdo potřeboval ceník oběžných mincí - tabulku pro své úpravy, vyžádejte na : adorosh@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Wuttke, já za sebe Vám ještě jednou moc děkuji, i za to, že jste mi ceník už dříve poslal e-mailem.

Díky a přeji Vám pěkný den.
Registrovaný uživatel
Ahoj, podľa cenníka to odhadujem na 220Kč, správne? Ďakujem ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To by ale musela byť v RL. A toto zďaleka nie je ani 1/1.
Registrovaný uživatel
Ok, takže je to obyčajná desatkorunacka?
Registrovaný uživatel
Áno.
Registrovaný uživatel
Branislav_B. napsal
Áno.

Ďakujem
Registrovaný uživatel
Jak ty náhody (nebo osud?)... fungují...

Vždy, když přijede autobus, tak probírám své drobné, zda tam neobjevím nějaký vzácný ročník... . Připadám si blbě, protože kolem stojící si o mne musí myslet, že jsem buď na hlavu, nebo blbě vidím....
Tohle dělám asi dva roky :-)) Kdyby alespoň člověk něco našel, když už si připadá jako .....

Dnes jsem měla v práci šílenou chuť na sladké... no, závisláci to mají těžké, no... za 25 Kč se mi moc k automatu, pro malou předraženou tyčinku, nechtělo. Ale "když musíš, tak prostě musíš" :lol: :lol: :lol:
Tak jsem vzala padesátku a šla si spravit chuť.... vypadla mi tyčinka a drobné...
A byla tam!!!
No, desetikačka s malým č tedy ne, ale i desetikoruna 1999 udělala radost....

Dva roky nic... a stačí jedna náhoda....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 12. 5. 2023, 12:06. »
Registrovaný uživatel
Ahoj kolegové,
nevíte prosím co je tohle za sadu mincí? Vidím to poprvé... Ročníky jsou různé, vše v UNC stavu... Nahoře ve sváru PVC je nápis Made in Czechoslovakia. Diky za názory!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 >

Sběratel.com » Nové mince » Ceník oběžných mincí ČR od 1993

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1